29 Ekim Hitit'ten Osmanlı'ya Galatya Turu

1.998 TL
1.998 TL
Taksit Seçenekleri

Tur Programı


1. Gün
Grup Oluşumu ve Hareket (28 Ekim)

Siz değerli misafirlerimiz ile tercih ettiğiniz buluşma noktalarından hareket ile Amasya yolculuğumuza başlıyoruz. Kalkış noktalarımız : 22:00 Yenibosna Airport Avm Otoparkı 22:30 Mecidiyeköy Torun Center Önü 23:00 Ayrılık Çeşmesi Tepe Natilüs Avm Yanı İspark Otoparkı 23:15 Kartal Yemek Center 23:30 Çayırova Mc’Donalds Önü 23:59 İzmit Halk Evi Karşısı

2. Gün
Amasya Tokat

Sahip olduğu kültürel ve arkeolojik zenginlikler ile adeta bir açık hava müzesi niteliğinde olan Amasya’ya ulaşıyoruz. Kentin su ihtiyacını karşılamak maksadı ile dağ eteklerine oyulmuş olan, ancak halk tarafından Ferhat ile Şirin aşk hikayesindeki Ferhat’ın dağları delmesi ile özdeşleştirilmiş olan su yolunu fotoğraflıyoruz. Amasya kent merkezin e geçerek sırası ile, Saat kulesi, Pontus krallarına ait olan kaya mezarları, Amasya kalesi, yalı boyu evleri, alçak köprü şehzadeler meydanı gibi noktaları rehberimizin anlatımları eşliğinde hafif bir tempoda yürüyerek dolaşıyoruz. Sonrasında öğle yemeğimizi alıyor ve yemeğin ardından ülkemizde nadir örnekleri bulunan mumya örneklerini görebileceğiniz arkeoloji müzesi, gök medrese ( Torumtay Külliyesi), II: Beyazıt külliyesi, ve Burmalı minare camii gibi örnekleri gördükten sonra Amasya gezimizi noktalayarak, sahip olduğu kültürel ve arkeolojik zenginlikler ile bizleri şaşkınlığa uğratan bu özel şehirden ayrılarak Tokat’a geçiyoruz ve konaklamamızı gerçekleştireceğimiz otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. ( 4* standardında Tokat şehir otelleri.)

3. Gün
Tokat Çorum

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında Tokat gezimize başlıyoruz. İlk olarak kent merkezinde bulunan Tokat Kalesi, gök medrese ve Nasuh Paşa Cami gibi noktaları gezdikten sonra öğle yemeğimizi alıyoruz. Sonrasında sahip olduğu sarkıt ve dikit oluşumları ile bu konuda dünyanın en önemli örnekleri arasında yer alsa da coğrafi konumu dolayısıyla ülkemizde hak ettiği değeri görmeyen Ballıca mağarasına geçiyoruz. Ballıca mağarası sonrasında yolumuza devam ederek Zile’ye ulaşıyoruz. Zile’de Roma İmparatorluğunun büyük düşmanı Pontus Kralı VI. Mithradates Eupator Dionysos’un büyük mücadelesini ve bu mücadelenin oğlu Pharnakes’in ihaneti ile sonuçlanması ve sonrasında Mısır’dan dönen Julius Ceasar ‘ın rotasını Zile’ye çevirerek kazandığı kesin zafer sonrasında senatodaki bir arkadaşına yazdığı mektupta yer alan VENİ-VİDİ-VİCİ (geldim, gördüm, yendim) ifadesinin arkasındaki tarihsel süreci öğreneceğimiz Zile Kalesi ve Anzilla Höyüğü ziyaretlerimizi yapıyoruz. Zile’den hareket ile Çorum’a geçiyor ve akşam yemeği ve konaklama için otelimize yerleşiyoruz. (4* standardında Çorum şehir otelleri)

4. Gün
Çorum Dönüş Yolculuğu

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından dünya medeniyet tarihinin köşe taşlarından biri olan Alacahöyük’ü gezerek programımıza başlıyoruz. Sonrasında Hitit uygarlığının başkenti olan Hattuşa’yı geziyoruz. Surlar, Aslanlı Kapı, Potern (yer kapı), Sarnıçlar ve Büyük Tapınak gibi yapıları rehberimizin anlatımları eşliğinde dolaşıyoruz. Başkentten ayrılarak kısa bir yolculuk ile Yazılıkaya’ya ulaşıyoruz. Yazılıkaya açık hava tapınağı gezimizde, yaklaşık 3 bin yıl önce yapılmış olan alçak kabartmalar ile yapılmış Hitit tanrı ve imparator betimlemelerini fotoğraflıyor ve Hitit inanışı ile ilgili bilgiler alıyoruz. Öğle yemeği için vereceğimiz zaman sonrasında dönüş yolculuğumuza başlıyor ve yolda vereceğimiz molaların ardından akşam saatlerinde İstanbul’a ulaşarak siz değerli gezginlerimizi çıkardığımız bu tarih ve arkeoloji dolu yolculuğu noktalıyoruz. Bir sonraki organizasyonumuzda görüşmek üzere sizleri uğurluyoruz. NOT: Tura katılacak tüm misafirlerimizin iki aşı olduklarını gösteren aşı kartlarını, aşı olmayı tercih etmeyen misafirlerimizin ise tur başlangıcından 48 saat önce yapılmış PCR testlerini ibraz etmeleri gerekmektedir. Gerekli belgeleri sunmayan misafirlerimiz tura dahil edilmeyecek ve herhangi bir ücret iadesi yapılmayacaktır. Rezervasyon esnasında herhangi bir sağlık problemi olmamak ile birlikte rezervasyonun yapılmasından sonrasında Covid sebebi ile tura katılamayacak olan misafirlerimizin ödedikleri tutarın tamamı kesintisiz olarak iade edilecektir.

Hizmetler


Paket Fiyata Dahil Hizmetler:
 •  Programda Ekstra olarak belirtilmeyen tüm çevre gezileri
 •  Gidiş ve dönüş ulaşım hizmetleri
 •  Rehberlik Hizmetleri
 •  Programda belirtilen otellerde 2 gece yarım pansiyon konaklama
 •  TURSAB zorunlu mesleki sorumluluk sigortası
Paket Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:
 • Müze ören yeri giriş ücretleri veya Müze Kart (Akıllı telefonunuza indireceğiniz müze kart uygulaması ile müze kartınızı kolaylıkla temin edebilirsiniz.)
 • Seyahat ve sağlık sigortası
 • İlk gün sabah kahvaltısı ve son gün akşam yemeği
 • Tüm öğle yemekleri
 • Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları
 • Personel tipleri / (isteğe bağlı)

Genel Bilgiler


Bu gezimiz, en az 40 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur başlangıcının 15  gün öncesidir. Katılım yetersizliği nedeniyle iptal edilen tur, acenteniz aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.

3 kişilik odalar, otellerin uygunluğuna göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye sunulan yatak, standart yataklardan küçük olabilir. 3 kişilik odalar 1 büyük yatak ve 1 ilave yataktan oluşmaktadır, 3 ayrı yatak otelin müsaitlik durumuna göre verilebilecektir. İlave yataklar, açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için katılımcı 3. kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar.

Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan ve fiyatlandırma bölümünde belirtilen yaş grubuna uyan tek (1) çocuk için geçerlidir. 

Tur programında dahil olan hizmetlerden otelde alınan kahvaltılar otellerin konseptine uygun şekilde verilecektir.

Yorumlar

0
Toplam 0 Yorum
0 Ortalama Puan
5
0
4
0
3
0
2
0
1
0

Bu tur için henüz yorum bulunmamakta.