Bodrum Çeşme Alaçatı Gökova Deniz Ve Tekne Turu

2.698 TL
Taksit Seçenekleri

Tur Programı


1. Gün
GİTMEKLAZIM Araç Kalkış Noktaları

20:00 Beylikdüzü Migros Önü 20:15 Avcılar Otobüs Durakları 21:00 İncirli Doğtaş Mobilya Önü 21:20 Mecidiyeköy İETT Durakları (Mado Önü) 22:00 Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü 22:20 Kartal Köprüsü Altı 22:40 Çayırova Mc Donalds 23:15 İzmit Halkevi Durağı Önü (Ankara Yönü) 23:20 İzmit Otogar Yanı Otobüs Durakları (Romatem Karşısı)

2. Gün
İzmir, Konak Meydanı, Asansör Kulesi, Kordon, Saat Kulesi, Hükümet Konağı, Çeşme, Çeşme Kalesi, Kervansaray, Ilıca Plajı, Yüzme Molası, Alaçatı, Bodrum

00:15 Bursa Almira Otel Önü 05:00 İzmir Ege Üniversitesi Bornova Sapağı 07:00 Aydın Otogar Sapağı 08:30 Muğla Otogar Önü Bodrum Çeşme Alaçatı Gökova Deniz ve Tekne Turumuzun 2. Gününde, sabah erken saatlerde vereceğimiz kahvaltı molasının ardından, sabah erken saatlerde İzmir’e ulaşıyoruz. İzmir Konak Meydanı’ndan panoramik olarak, Kordon, Saat Kulesi ve Hükümet Konağı’nı görüyoruz. Ardından, aralarında 58 metre yükseklik farkı olan Mithatpaşa Caddesi ile Şehit Nihatbey Caddesini birbirine bağlayan Asansör Kulesi gezimizi gerçekleştiriyor ve sonrasında Ege’nin incilerinden olan Çeşme’ye hareket ediyoruz. Çeşme’de gezimize ilk olarak Çeşme Kalesi (Panoramik) ile başlıyoruz. Kalenin muhteşem manzarası eşliğinde rehberimizin anlatımını dinliyoruz. Sonrasında 1528 yılında Kanuni Sultan Süleyman tarafından yaptırılan Kervansaray’ı görüyoruz. Çeşme meydanda vereceğimiz serbest zamanımızın ardından plajlarıyla meşhur Ilıca’ya geçiyoruz. Burada özel bir plajdaki yüzme molamızın (giriş, şezlong, şemsiye ekstra) ardından son dönemlerin gözde, ünlülerin ise uğrak mekanı olan Alaçatı’ya hareket ediyoruz. Alaçatı’nın en güzel yerel ürünlerini ve keyifli hediyelikleri alabileceğimiz, Alaçatı Pazarını ve Alaçatı’nın meşhur sokaklarını gezeceğiz. Rum mimarisi ile Osmanlı mimarisinin birleştiği sokaklarda gezerken, içinizi geçmişin hüznü dolduracaktır. Alaçatı’da vereceğimiz serbest zaman sonrasında Bodrum’a hareket ediyoruz. Bodrum’daki otelimize ulaşıyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde. Kahvaltı: Susurluk - Metro Dinlenme Tesisleri / Serbest Zaman. Tur Ücretine Dahil Değildir. Öğle Yemeği: Alaçatı’da Ekstra Olarak Alınacaktır.. Tur Ücretine Dahil Değildir. Akşam Yemeği: Otelimizde Set Menü veya Açık Büfe Olarak Alınacaktır. Tur Ücretine Dahildir. Konaklama: Bodrum - Türkbükü Hill Otel, Sun Point Otel, Milashan Otel Vb.

3. Gün
Zeki Müren Evi, Bodrum Kalesi, Su Altı Arkeoloji Müzesi, Bodrum Mavi Yolculuk Tekne Turu, Akvaryum Koyu, Kara Ada, Kleopatra Koyu, Meteor Koyu, Mydos Kapısı, Antik Tiyatro

Bodrum Çeşme Alaçatı Gökova Deniz ve Tekne Turumuzun 3. Gününde, otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltımızın ardından, sanat güneşimiz Zeki Müren’in uzun yıllar ikamet ettiği ve şu anda müze olarak kullanılan evini ziyaret ediyoruz. Ardından St. Jean Şövalyeleri tarafından 15. yy da inşa edile Bodrum Kalesi’ni ve Türkiye’nin ilk ve tek Sualtı Arkeoloji Müzesi’ni ziyaret edeceğiz. Bu muhteşem müze, 1995’de Avrupa’da, “Özel Övgü” ödülüne layık görülmüştür. Bodrum denince herkesin keyif aldığı ve hissettiği şey farklıdır. Ancak akla ilk gelen elbette turkuaz mavisi denizi, çarşaf gibi koyları ve bu muhteşem manzarada seyreden tekne turlarıdır. Biz de bu noktadan hareketle Bodrum Tekne Turumuza (1. Tekne Turu) çıkıyoruz. Tekne Turumuzda, Akvaryum Koyu, Kara Ada, Kleopatra Koyu, Meteor Koyu başlıca göreceğimiz yerler olacak. Bu noktalarda vereceğimiz yüzme molalarımızın ardından tekne turumuzu tamamlıyor ve Bodrum’u gezmeye devam ediyoruz. Mydos Kapısı ve Antik Tiyatroyu da gezdikten sonra otelimize dönüyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde. Gece dileyen misafirlerimiz ile Bodrum Gümbet Barlar Sokağı Turu yapıyoruz. (Ekstra) Kahvaltı: Otelimizde Açık Büfe ya da Set Menü Olarak Alınacaktır. Tür Ücretine Dahildir. Öğle Yemeği: Teknede Izgara Tavuk ya da Alabalık, Salata, Makarna Olarak Alınacaktır. Tur Ücretine Dahil Değildir. Akşam Yemeği: Otelimizde Set Menü veya Açık Büfe Olarak Alınacaktır. Tur Ücretine Dahildir. Konaklama: Bodrum - Türkbükü Hill Otel, Sun Point Otel, Milashan Otel Vb.

4. Gün
Gökova Körfezi, Sakar Geçidi, Azmak Çayı, Gökova Mavi Yolculuk Tekne Turu, Gelibolu Adası, İncekum, Sualtı Mağarası, Lacivert Koy, Sedir Adası, Kleopatra Plajı, Akyaka

Bodrum Çeşme Alaçatı Gökova Deniz ve Tekne Turumuzun 4. Gününde, otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltımızın ardından, Ege Bölgesi’nin en özel körfezi olan Gökova’ya hareket ediyoruz. İlk olarak Sakar Geçidini aşıyor ve manzara tepesinden engin Gökova Körfezi’nin muhteşem manzarasında çaylarımızı içip, fotoğraflarımızı çekiyoruz. Bu kısa molanın ardından Akyaka Beldesi’ne iniyor ve Azmak Çayı kenarında kısa bir mola veriyoruz. Buradaki flora ve fauna daha önce gördüğünüz hiçbir şeye benzemiyor. Vereceğimiz kısa bir molanın ardından Gökova Tekne Turumuza (2. Tekne Turu) başlıyoruz. Tekne turumuzda Gelibolu Adası, İncekum, Sualtı Mağaraları, Lacivert Koy başlıca göreceğimiz yerler olacak. Bu noktalarda vereceğimiz yüzme molalarının ardından Sedir Adası’na hareket ediyoruz. Sedir Adası’nda bulunan Kleopatra Plajı’nda verilen yüzme ve gezi molasının ardından Akyaka’ya geri dönüyoruz. Akyaka Beldesi, sivil Türk mimarisindeki evleri ile ön plana çıkan bir beldemizdir. Özellikle Nail Çakırhan’a ait ev aldığı ödülle ön plana çıkmaktadır. Şirin Akyaka Beldesinden bedenen ayrılırken ruhumuzu da Gökova Körfezi’nde bırakıyor ve otelimize geri dönüyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde. Akşam dileyen konuklarımızla birlikte Bodrum’un hareketli gecelerine ortak oluyoruz. (Ekstra) Kahvaltı: Otelimizde Açık Büfe ya da Set Menü Olarak Alınacaktır. Tür Ücretine Dahildir. Öğle Yemeği: Teknede Izgara Tavuk ya da Alabalık, Salata, Makarna Olarak Alınacaktır. Tur Ücretine Dahil Değildir. Akşam Yemeği: Otelimizde Set Menü veya Açık Büfe Olarak Alınacaktır. Tur Ücretine Dahildir. Konaklama: Bodrum - Türkbükü Hill Otel, Sun Point Otel, Milashan Otel Vb.

5. Gün
Bodrum Karaincir Ortakent Mavi Yolculuk Tekne Turu, Camel Beach, Deve Plajı, Aspat Kalesi, Bağla Koyu, Akvaryum Koyu, Yüzme Molaları, Bodrum Gümbet Barlar Sokağı Turu

Bodrum Çeşme Alaçatı Gökova Deniz ve Tekne Turumuzun 5. Gününde, otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltımızın ardından, dileyen konuklarımızla birlikte Ekstra Bodrum Karaincir Ortakent Tekne Turumuza (3. Tekne Turu) çıkıyoruz. (Ekstra Kişi Başı 125 TL – Yemek Dahil) Tekne Turumuzda, Camel Beach (Deve Plajı), Aspat Kalesi, Bağla Koyu ve Akvaryum Koyu başlıca göreceğimiz noktalar olacak. Bu noktalarda vereceğimiz yüzme molalarının ardından otelimize dönüyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde. Tekne turumuza katılmayan misafirlerimiz, kendi imkânlarıyla gidecekleri plajda, gün boyu Bodrum’un, denizin, kumsalın ve güneşin keyfini çıkarabilirler. Keyifle geçen günün ardından otelimize geri dönüyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde. Gece dileyen misafirlerimiz ile Bodrum Gümbet Barlar Sokağı Turu yapıyoruz. (Ekstra) Kahvaltı: Otelimizde Açık Büfe ya da Set Menü Olarak Alınacaktır. Tür Ücretine Dahildir. Öğle Yemeği: Teknede Izgara Tavuk ya da Alabalık, Salata, Makarna Olarak Alınacaktır. Tur Ücretine Dahil Değildir. Akşam Yemeği: Otelimizde Set Menü veya Açık Büfe Olarak Alınacaktır. Tur Ücretine Dahildir. Konaklama: Bodrum - Türkbükü Hill Otel, Sun Point Otel, Milashan Otel Vb.

6. Gün
Bafa Gölü, Didim, Apollon Tapınağı, Altınkum Plajı, Efes Antik Kenti, Şirince

Bodrum Çeşme Alaçatı Gökova Deniz ve Tekne Turumuzun 6. Gününde, otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltımızın ardından, Didim’e hareket ediyoruz. Yol üzerinde, Büyük Menderes ırmağının getirdiği alüvyonlar ile denizden kopmuş bir göl olan Heraklia (Bafa) Gölü’nde çay molası veriyoruz. Ardından Didim denince ilk akla gelen; antik dönemin en büyük üç tapınağından birisi ve zamanının en önemli kehanet merkezi olan Didim Apollon Tapınağı’nı geziyoruz. Bu muhteşem yapıda, rehberimizin yapacağı anlatımların ardından, Didim'in en gözde plajı Altınkum Plajı’nda yüzme molası veriyoruz. Didim şehir merkezinde verilen molamızın ardından Efes Antik Kenti’ne hareket ediyoruz. Burada Arcadiane Caddesi, Tiyatro, Küretler Caddesi, Memmius Anıtı, Herakles Kapısı, Traian Çeşmesi, Hadrian Tapınağı, Scholastika Hamamları, Gymnasion, Ticaret Agorası, Odeon, Parlamento Binası, Mozaikli Kaldırım, Paleastra göreceğimiz başlıca yerler arasında olacaktır. Efes Antik Kenti gezimizin ardından Şarabı ve Eski Rum Evleri ile meşhur; sokakları, çarşısı ve insanları ile sizleri kendine çeken Şirince'ye varıyoruz. Rehberimiz eşliğinde yapacağımız köy içi yürüyüşü sırasında, köyün yöresel meyve şaraplarından tatmanızı tavsiye ederiz. Göreceğiniz muhteşem güzellikler sizi kendinizden alacak. Şirince’de vereceğimiz serbest zaman sonrası dönüş yolculuğumuza geçiyoruz. Akşam saatlerinde siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakıyor ve bir sonraki GİTMEKLAZIM organizasyonumuzda görüşmek üzere vedalaşarak turumuzu tamamlıyoruz. Kahvaltı: Otelimizde Açık Büfe ya da Set Menü Olarak Alınacaktır. Tür Ücretine Dahildir. Öğle Yemeği: Didim – Aşıklar Restoran / Ekstra Olarak Alınacaktır. Tur Ücretine Dahil Değildir. Akşam Yemeği: Susurluk Metro Tesisleri – Serbest Menü Şeklinde Alınacaktır. Tur Ücretine Dahil Değildir. Konaklama: Yapılmayacaktır.

Hizmetler


Paket Fiyata Dahil Hizmetler:
 • Otellerde 4 Gece Konaklama
 • Otellerde Alınacak 4 Kahvaltı ve 4 Akşam Yemeği
 • 1618 Nolu Zorunlu Seyahat Sigortası
 • Program Dahilindeki Tüm Çevre Gezileri
 • Lüks Araçlar İle Ulaşım ve Araç İçi Su İkramı
 • Feribot, Otopark, Otoban ve Köprü Ücretleri
 • Profesyonel Rehberlik ve Refakat Hizmetleri
 • Gökova Tekne Turu
 • Bodrum Tekne Turu
Paket Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:
 • Tüm Özel Harcamalar
 • Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
 • Tüm Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
 • Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar
 • İlk Gün Kahvaltı ve Son Gün Akşam Yemeği

Şehirler


İzmir
İzmir
Şirince
Şirince
Gökova
Gökova
Didim
Didim
Bodrum
Bodrum
Alaçatı
Alaçatı
Çeşme
Çeşme

Genel Bilgiler


Turumuzun süresi 5 gece 6 gündür. Otel konaklaması 4 gece olarak gerçekleşmektedir. 

Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında uygulanabilir. 

Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir. Turlarımız otel, otobüs, uçak tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür ayrı ayrı düşünülemez. 

0–6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. 

Otobüslü Turlarda 00-1,99 yaş çocuklardan ücret alınmaz. Eğer çocuklar için otobüste koltuk istenirse 02-06 yaş çocuk fiyatı uygulanır. 

Triple odalarda 3. Yatak normal yatak konforunda olmayabilir. Otel duruma göre misafirlerimize açılır-kapanır yatak ya da çekyat verebilir. 

2 yaşını doldurmuş her bireyin otobüste koltuk alması zorunludur. 

Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. Haklar iade edilemez. 

Rezervasyon esnasında koltuk sözü verilemez. Koltuk numaraları rezervasyon tarih sırasına göre belirlenir. Turu erken satın alan misafirler önde oturmaya hak kazanırlar.

Tüm turlarda kademeli fiyat uygulaması geçerlidir. Turların doluluğu arttıkça Tur fiyatları da artmaktadır. Satın alınan tarihten sonraki fiyat değişikliklerinde misafir aradaki farkı talep edemez.

Uçaklı Turlarda Gitmeklazım, yoğunluğa bağlı olarak ve programı aksatmamak kaydıyla; havalimanı, havayolu şirketi ve uçuş saati değiştirme hakkını saklı tutar. Havalimanı değişikliklerinde Gitmeklazım, misafirlerine ücretsiz servis vermek zorundadır.

Ekstra Turlar, kişi sayısına bağlı olarak hareket eder. Ekstra bir turun gerçekleşmemesi halinde misafirin tazminat hakkı doğmaz. Bu durumda Gitmeklazım’ın bir sorumluluğu yoktur. Ekstra Tur fiyatları değişebilir. Bu durumda misafirin turu satın aldığı tarih değil, turun hareket ettiği tarih dikkate alınır. Tura gidilen dönemdeki ekstra tur fiyatı geçerli olur. Misafir bunu kabul ederek turu satın almıştır.

Tur programında belirtilen saatler, normal hava ve yol koşullarına göre hesaplanmış olup, olası gecikmelerde, Gitmeklazım’ın sorumluluğu değildir, misafirin ise tazminat hakkı yoktur.

Tur konaklama bölgelerinde ve otellerinde yoğunluğa göre aynı standartlarda olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir. Tüm odalamalar, otel yetkilileri tarafından yapılmakta olup, konuyla ilgili Gitmeklazım’ın herhangi bir yaptırımı yoktur.

Haftasonu Konaklamalı Turlarda konaklamalar şehir otelleri standartlarına sahiptir. Otellerde yöresel yemek olma zorunluluğu yoktur, set menü olarak veya açık büfe olarak hizmet vermektedir.

Turlar esnasında program yoğunluğundan dolayı bankamatik, döviz bürosu vs. Bulmak her zaman mümkün olmadığından, misafirlerimizin bu duruma karşı hazırlıklı olmasında fayda vardır.

Öğle yemeklerinde yöreye özgü ekonomik menüler oluşturulmuştur. Öğle ve akşam yemeklerinde bölge yoğunluğuna bağlı olarak gruplara ayrılan masalar kullanılır.

Tur öncesi ya da tur esnasında hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan Turlardan Gitmeklazım’ın sorumluluğu yoktur.

Bu Turun hareketi için minimum katılımcı sayısı 16 olarak öngörülmüştür. Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu 3 gün önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı Gitmeklazım’da saklıdır.

Turun iptali durumunda Gitmeklazım iptalini bizzat bildirmek zorundadır. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur.

Seyahat süresince kullandığımız araçlar ve otellerden ayrılırken eşyalarınızı eksiksiz olarak yanınıza aldığınızdan emin olun, kaybolan eşyalarınızdan Gitmeklazım sorumlu değildir.

Tura kayıt yaptıran misafirlerimizin 30 gün kalaya kadar ücretsiz iptal hakkı vardır. Tur tarihine 30 günden az kalması durumunda %30 ceza, 20 gün ve daha az kalması durumunda %100 ceza uygulanır. Katılımcı iptal talebi ile birlikte sunulan Türkiye’den Devlet Hastanelerinden alınan raporu (Başhekim İmzalı) sunmak zorundadır.

 

İPTAL İADE GÜVENCE PAKETİ VE ZORUNLU SEYAHAT SİGORTASI HAKKINDA

İptal iade güvence paketi; Tura çıkış gününden; 72 saat (3 gün) öncesine kadar rezervasyon iptal talebinde bulunulması veya değişiklik halinde koşulsuz %100 kesintisiz iade garantisi sunuyor. Konaklamalı turlarda sigorta bedeli kişi başı 50 TL’dir.

Zorunlu seyahat sigortası; acentemiz tarafından tüm misafirlerimize ücretsiz olarak yapılmaktadır. Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. (Özel Sağlık Sigortası Misafire Ait Özel Harcamadır)

 

KİŞİ SAYISINA GÖRE KULLANILACAK ARAÇLAR

Otobüsler: 32 - 54 Kişi Sayılarında Kullanılır. Mercedes Travego/Tourismo, Neoplan Cityliner/Tourliner, Temsa Safir/Maraton, Man Fortuna

Midibusler: 20 - 31 Kişi Sayılarında Kullanılır. İsuzu Turkuaz, Otokar Mega

Minibusler: 19’a Kadar Kişi Sayılarında Kullanılır. Vw Crafter, Mercedes Sprinter

 

Tüm misafirler, yukarıda belirtilen maddeleri kabul ederek Turun satışını gerçekleştirmiş sayılır.

 

TUR PROGRAMLARIMIZ 6502 NOLU TÜKETİCİ KANUNUNA UYGUN OLARAK HAZIRLANMIŞTIR.

Yorumlar

0
Toplam 0 Yorum
0 Ortalama Puan
5
0
4
0
3
0
2
0
1
0

Bu tur için henüz yorum bulunmamakta.