184
KAZAN

İstanbul Çıkışlı Uçaklı Karadeniz Turu

3.698 ,00 TL
Taksit Seçenekleri
Aktif Kampanyalar

Tur Programı


1. Gün
İstanbul - Trabzon - Sümela - Uzungöl

Kalkış Noktalarımız : 04:30 Yenibosna Airport Avm Otoparkı 05:00 Mecidiyeköy Torun Center 05:30 Tepe Natilüs Avm Yanı İspark Otoparkı Servis kullanacak misafirlerimizi tercih ettikleri kalkış noktalarından alıyor ve Sabiha Gökçen Havalimanına geçiyoruz. Anadolu Jet TK7422 sefer sayılı 08:30 Sabiha Gökçen – Trabzon uçuşu ile Trabzon’a ulaşıyoruz. Trabzon havalimanından hareket ile ilk olarak Maçka üzerinden Altındere milli parkına ulaşıyor ve Karadağ’ın eteklerinde kurulmuş olan Sümela manastırını rehberimizin anlatımları eşliğinde geziyoruz. ( Restorasyon çalışmaları dolayısıyla manastırın kapalı olması halinde Sümela turu panoramik olarak yapılacaktır. Manastır gezimizin ardından öğle yemeğimizi alarak, Sürmene’ye geçiyoruz, burada yörenin simgesi haline gelmiş olan sürmene bıçağının özllikleri ile ilgili bilgiler alıyor ve Of- Çaykara güzergahını takiben Solaklı Vadisini görerek Uzungöl’e devam ediyoruz. Yol üzerinde uğrayacağımız Çay fabrikasında çayın bahçeden sofralarımıza kadar geçirdiği aşamaları yerinde görebileceksiniz. Uzungöl’de vereceğimiz serbest zaman sonrasında otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. ( Golden Inn otel vb.)

2. Gün
Fırtına Vadisi - Zil Kale - Ayder

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından meşhur Rize bezini tanımak üzere Tekpa Rize bezi atölyesini ziyaret ediyor ve Rize bezinin yapım aşamaları ve özellikleri ile ilgili bilgileri alıyoruz. Sonrasında Çayeli, Pazar rotasını takiben Ardeşen’e ulaşıyor ve dünyanın en özel eko Sistemlerinden birine sahip olan Fırtına Vadisi’ne giriş yapıyoruz.Sonrasında dileyen misafirlerimiz ile birlikte ekstra (50₺) olarak düzenleyeceğimiz Zilkale_Palovit Şelalesi turumuza başlıyoruz. ( Zilkale Turumuza katılmak istemeyen misafirlerimiz Rafting yapabilirler (70₺), her iki organizasyonumuza da katılmayan misafirlerimz Çamlıhemşinde serbest zaman kullanabilirler. Çat Vadisinde ilk olarak birçok dizi ve filme ev sahipliği yapan Şenyuva ( çinçiva) köyünde fotoğraf molası veriyor ve taş kemerli köprülerin bölgedeki en eski örneklerinden biri olan Şenyuva köprüsünü fotoğraflıyoruz. Şenyuvadan devamla bir sonraki durağımız Zilkale olacak. Hem ticari hemde askeri maksatla kullanılan Çat geçidi ve Vadisini kontrol etmek maksadıyla inşa edilen bu muhteşem Kaleyi rehberimizin anlatımları eşliğinde gezdikten sonra minibüslerimiz ile Palovit Şelalesine geçiyoruz. Karadeniz bölgesinde bol miktarda bulunan doğal şelalelerin en güzel örneklerinden olan Palovit Şelalesini fotoğrafladıktan sonra tekrar Çamlıhemşin’e dönüyor ve öğle yemeğimizi almak üzere Pınar Alabalık tesislerine geçiyoruz. Kırmızı benekli alabalığın tadına bakmanızı tavsiye ederiz. Öğle Yemeğimizin ardından Kaçkar dağları Milli Parkı arazisi içinde yer alan Ayder yaylasına geçiyoruz. Ayder yaylasında Gelintülü Şelalesini fotoğrafladıktan sonra yaylada yürüyüş yapabilmeniz ve fotoğraf çekebilmeniz için serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrasında dileyen misafirlerimiz ile birlikte ekstra ( 70₺) olarak düzenleyeceğimiz Huser yaylası turumuza başlıyoruz. Neredeyse Kaçkarların zirvesinde yer alan bu muhteşem yayla da bulutlarla dans edeceksiniz. Yayla turumuzun ardından otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. ( Natura Lodge Otel, Naliya Otel vb)

3. Gün
Borçka Karagöl - Batum - Hopa

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Ardeşen,Arhavi, Hopa üzerinden Borçka’ya ulaşıyoruz. Dileyen misafirlerimiz ile birlikte ekstra (50₺) olarak düzenleyeceğimiz Karagöl turumuza başlamak üzere minibüslerimize geçiyoruz. Karagöl turumuza katılmak istemeyen misafirlerimiz Borçka da serbest zaman geçirebilirler. Karadenizin en güzel heyelan seti göllerinden biri olan 1450m yükseklikteki Karagölde vereceğimiz yürüyüş ve fotoğraf vaktinin ardından tekrar Borçkaya dönüyor ve otobüsümüze geçerek Sarp sınır kapısına hareket ediyoruz. Sınır geçiş işlemlerimizi tamamladıktan sonra Gönye kalesini panoramik olarak görerek Gürcü mutfağına özel lezzetleri tatmak üzere öğle yemeğimizi alacağımız restaurantımıza geçiyoruz. Öğle yemeğinin ardından Tiyatro binası, Poseidon ve Medea heykelleri Meryem Ana Katedrali Piazza Meydanı gibi noktaları rehberimizin anlatımları eşliğinde geziyor ve sonrasında kent merkezinde vereceğimiz serbest zamanı takiben dönüş yolculuğumuza başlıyor ve sınır geçişinin ardından otelimize ulaşarak konaklıyoruz. ( Hopa Terzioğlu Otel vb). ÖNEMLİ UYARI: T.C. vatandaşlarının Batum girişlerinde yeni tip çipli kimlik kartı veya süresi geçmemiş pasaport bulundurması zorunludur. Diğer kimlik kartları ve ehliyet vs. ile geçiş yapılamamaktadır. T.C. vatandaşı olan misafirlerimizin 50TL olan yurt dışı çıkış harcı kendileri tarafından ödenmektedir. Ailesi ile birlikte (hem anne ve hem babanın aynı anda) seyahat etmeyecek olan 18 yaş altı misafirlerimizin Batum'a gecişleri icin noter onaylı muvafakatname almaları gerekmektedir. Herhangi bir belge eksikliği/yanlışlığı sebebiyle giriş-çıkış yapamayan misafirlerimizin sorumluluğu kendilerine aittir. Gürcistan gümrüğünden ülkeye her türlü ilaç sokulması yasaklanmıştır. YASAL KISITLAMALAR DOLAYISIYLA BATUM GEZİSİNİN YAPILAMADIĞI HALLERDE MENÇUNA ŞELALESİ ve ÇİFTE KÖPRÜLER TURU YAPILACAKTIR.

4. Gün
Trabzon - Giresun - Dönüş

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Trabzon kent merkezi gezimiz için yola koyuluyoruz. Trabzon’a ulaştıktan sonra ilk ziyaret noktamız Atatürk köşkü olacak. Trabzon Soğuksu semtinde yer alan 19.yy sivil mimarisinin en özel örneklerinden biri olan ve Atatürkün vasiyetnamesini’de kaleme aldığı bu özel mekanı rehberimizin anlatımları eşliğinde geziyoruz. Sonrasında Zağanos vadisi ve Gülbahar hatun Külliyesini panoramilk olarak görerek Trabzon Ayasofyasına geçiyoruz. Komnenos Krallığı döneminde inşa edilen ve sonrasında Selçuklu ve Osmanlı dönemlerinde farklı amaçlarla kullanıldıktan sonra son olarak cami olarak kullanılmaya devam edilen bu yapıyı ve özellikle dış cephe süslemelerini gördükten sonra, Trabzon’a özgü Kazaiye ve Telkari yapımı aşamalarını görmek üzere saray gümüş atölyesine uğruyoruz. Buradaki ziyaretimiz sonrasında öğle yemeğimizi Nihat Ustanın muhteşem Akçaabat köftesi ile aldıktan sonra Vakfıkebir, Beşikdüzü üzerinden Giresun’a geçiyoruz. Giresun kent merkezinde vereceğimiz serbest zamanda dileyen misafirlerimiz Kaleye çıkarak Giresun’un muhteşem manzarasını fotoğraflayabilir, akşam çaylarını içebilir ve yakın tarihimiz en renkli karakterlerinden biri olan Topla Osman Ağa’nın mezarını ziyaret edebilirler. Devamında Ordu-Giresun Havalimanına geçerek programımızı noktalıyor Ordu giresun havilimanına geçerek Anadolu Jet’in TK 7333 sefer sayılı 20:55 uçağı ile İstanbula ulaşıyor ve bir sonraki organizasyonumuzda görüşmek üzere sizlere veda ediyoruz.

Hizmetler


Paket Fiyata Dahil Hizmetler:
 •  Programda Ekstra olarak belirtilmeyen tüm çevre gezileri
 •  ANADOLU JET ile gidiş ve dönüş uçak biletleri
 •  Rehberlik Hizmetleri
 •  Özel otobüs ile tüm transferler
 •  Programda belirtilen otellerde 3 gece yarım pansiyon konaklama
 •  TURSAB zorunlu mesleki sorumluluk sigortası
Paket Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:
 •  Programda ekstra olarak belirtilen geziler ( Zil kale- Palovit Şelalesi Turu, Boçka Karagöl turu, Huser Yaylası turu)
 •  Müze Kart
 •  Seyahat ve sağlık sigortası
 •  Öğle yemekleri
 •  Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları
 •  Personel tipleri / (isteğe bağlı)

Şehirler


Trabzon
Trabzon

Rize
Rize

Genel Bilgiler


Bu gezimiz, en az 40 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur başlangıcının 15  gün öncesidir. Katılım yetersizliği nedeniyle iptal edilen tur, acenteniz aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.

T.C. vatandaşlarının Batum girişlerinde yeni tip çipli kimlik kartı veya süresi geçmemiş pasaport bulundurması zorunludur. Diğer kimlik kartları ve ehliyet vs. ile geçiş yapılamamaktadır. T.C. vatandaşı olan misafirlerimizin 50TL olan yurt dışı çıkış harcı kendileri tarafından ödenmektedir.

Ailesi ile birlikte (hem anne ve  hem babanın aynı anda) seyahat etmeyecek olan 18 yaş altı misafirlerimizin Batum'a geçişleri için noter onaylı muvafakatname almaları gerekmektedir.

Herhangi bir belge eksikliği/yanlışlığı sebebiyle giriş-çıkış yapamayan misafirlerimizin sorumluluğu kendilerine aittir.

Gürcistan gümrüğünden ülkeye her türlü ilaç sokulması yasaklanmıştır.

İstanbul-Trabzon uçuşu 1 Saat 35 dk. Sürecektir. Ordu-İstanbul uçuşu ise yaklaşık 1saat 20dk sürecektir.

Ekstra turlar ve Etkinlikler, en az 15 kişi katılım şartı ile düzenlenmekte olup, katılım zorunluluğu bulunmamaktadır. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamakta veya ekstra tur / etkinlik fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik gösterebilmektedir. Ayrıca ekstra turların / etkinliklerin günleri ve saatleri, gidilecek yerlerdeki müze, ören yerlerinin veya mekânın açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.

3 kişilik odalar, otellerin uygunluğuna göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye sunulan yatak, standart yataklardan küçük olabilir. 3 kişilik odalar 1 büyük yatak ve 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar, açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için katılımcı 3. kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar.

Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan ve fiyatlandırma bölümünde belirtilen yaş grubuna uyan tek (1) çocuk için geçerlidir.

Batumda bulunduğunuz süre içerisinde yurt dışı dolaşım açık ise ek ücret ödeyerek telefonunuzu kullanabilirsiniz. Ancak görüşme ücretlerinin Avrupa ülkelerine kıyasla çok daha yüksek olduğunu unutmayın.

Yorumlar

0
Toplam 0 Yorum
0 Ortalama Puan
5
0
4
0
3
0
2
0
1
0

Bu tur için henüz yorum bulunmamakta.