Orta Doğu Turları

0 Filtre Seçildi
Promosyon Tipi
Tur Bölgeleri

ORTA DOĞU TURLARI

Orta Doğu turları; genel sınırları itibari ile Mısır, Umman, Yemen, Katar, Birleşik Arap Emirlikleri, İran, Bahreyn, Suriye, Ürdün, Türkiye, Lübnan, Suudi Arabistan, Filistin, Kuveyt, Irak ve İsrail gibi devletleri içermektedir.

Orta doğu dini açıda en çok yaygın olan dinlere ev sahipliği yapan ülkeleri bir arada bulundurur. Bu sebeple Orta doğu da gezilecek yerler din çeşitliği açıdan bir çok turist için görülmesi geren bir bölgedir.

Orta Doğu mutfağı, Orta Doğu ve Batı Asya ülkelerinde yaygın olarak tüketilen yiyeceklerden oluşmaktadır. Hazırlanan yemeklerin başlıca hammaddeleri zeytin, zeytinyağı, pita, bal, susam ve hurmadır. İçli köfte ve şavurma mutfağın bilinen yemeklerindendir.

Orta Doğu tur fiyatları ve Orta Doğu’da görülmesi gereken yerler için https://www.gitmeklazim.com/orta-dogu-ve-kuzey-afrika-turlari sitemizi ziyaret edebilirisiniz. 

ORTA DOĞU'DA GİDİLECEK ÜLKELER

Orta Doğu’da gidilecek ülkeler çok fazla olması ve farklı etnik yapıya sahip olmasında dolayı çeşitliliği fazla olan bir bölgedir.

Orta Doğu’da gidilmesi gereken yerlerin başında, Birleşik Arap Emirlikleri, Lübnan, Mısır, İsrail, Katar, Ürdün, İran gelir. Tarihi geçmiş açısında farklı medeniyetlere ev sahipliği yapmış bu ülkeler Orta Doğu’da görülmesi gereken yerlerin önemli ülkelerindendir.

Orta doğu görülmesi gereken yerler gerçekten çok fazla olabilir. Doğru güzergahın belirlenmesi ve ne zaman gidileceği önem arz etmektedir.

Sizin için farklı destinasyonların ve farklı zamanlarda orta doğu da gidilecek alternatif turlar için https://www.gitmeklazim.com/orta-dogu-ve-kuzey-afrika-turlari ziyaret edebilirsiniz.

ORTA DOĞU GEZİLECEK YERLER

Birleşik Arap Emirlikleri ülkesinde bağlı olan Dubai ve Abu Dabi şehirlerinde benzersiz bir yaz tatili yapmak mümkündür. Gitmek Lazım orta doğu turu ile insan elinin teknoloji ile birlikte nasıl muazzam işler çıkarabileceğine şahitlik edebilirisiniz. Dünya’nın en büyük ve yüksek gökdelenlerini, yoktan var edilen adalarını Dubai turları ile keşfedebilirsiniz.

Doğu Akdeniz kıyısında bulunan Lübnan; tarihi çok eskilere dayanır. Lübnan turunda özellikle başkent Beyrut dünyadan farklı gezginlerin görmek istediği bir noktadır.  Lübnan'ın Bekaa iline bağlı Baalbek ilçesinin merkezi olan şehri ve  M.Ö 1100 yıllarında Fenikeliler tarafından yapılmıştır. Bekaa Vadisi'nde yer bu şehir, 1984 yılında UNESCO tarafından koruma altına alınan Baalbek Antik Kentine ev sahipliği yapar. Bunun dışın diğer bir UNESCO dünya miras listesinde yer alan yer ise; Biblos, Lübnan'ın Beyrut kentinin kuzeyinde yer alan antik bir Fenike liman kentidir.

Diğer bir alternatif güzergah ise İsrail turu; üç önemli din için önemli olan Kudüs her yıl din turizmi açısından, Müslüman, Hristiyan ve Yahudi ziyaretçiler için Orta Doğu görülecek yerlerin başında gelir. Eski şehir Müslümanlar için Kubbet-üs-Sahra ve Mescid-i Aksa, Yahudiler için Tapınak Tepesi ve Ağlama Duvarı ve Hristiyanlar için Kutsal Kabir Kilisesi gibi çeşitli dinlere ait kutsal mekanlara ev sahipliği yapmaktadır.

Katar turu ile körfezin önemli başkentlerinden olan Doha’yı ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca Zübare Kalesi tarih boyunca önemli bir ticaret güzergahında yer alması sebebi ile UNESCO dünya miras listesinde yer alır.

İran turu; çok eski zamanlara dayanan medeniyetleri ve uygarlıkları ile sizi tarihte bir yolculuğa çıkaracaktır. Tahran, Şiraz, Yezd ve İsfahan şehirlerinde İran kültürünü yakından tanıyabilirsiniz.  Ayrıca İran’da UNESCO dünya mirasları listesinde yer alan bir çok tarihi eserlere ev sahipliği yapar. Bunlardan bazıları;  İran’ın Ermeni Manastır Yapıtları ülkenin kuzey-batısında, Batı Azerbaycan Eyaletinde bulunan Ermeni mimarisi ve dekoratif geleneğinin kesinlikle en iyi örneklerinden biridir. Arg-e Bem İran yüksek platosunun güney ucunda, Kerman Eyaletindeki modern Bem şehrinde bulunan, dünyanın en büyük kerpiç yapısıdır. İsfahan Mescid-i Cuma İran’ın kalbi, İsfahan’ın kalbinde duran hala en büyük camidir.

Ürdün turu ile mistik ve gizemli şehri Petra’yı ziyaret edebilesiniz. Petra tarihi dokusu itibari dünyaca ünlü görülmesi gereken yelerlerden biridir. Bugün eşsiz mimarisini ve doğal güzelliklerini korumaya devam eden şehir, her yıl milyonlarca ziyaretçiyi ağırlamaya devam ediyor. Bunun yanı sıra Ölü Denizde yüzmenin keyfiniz çıkartabilirsiniz.  Çok çeşitli mercanları ve deniz canlılarını dalış imkanları ile yakından tanıyabilirsiniz. 

ORTA DOĞU BALAYI TURLARI

Orta doğu balayı turları özellikle Türkiye’de mevsimin kış olduğu zamanlarda çok farklı alternatifler ile karşımıza çıkar. Kış aylarında, güney yarım küreye geçmeden deniz kum güneş üçlüsüne rahat bir şekilde ulaşabileceğiniz bir iklime sahiptir.

Balayı turlarınız tamamen farklılaştırmak isterseniz Orta doğu Balayı turları size farklı seçenekleler sunacaktır.

Türkiye ile komşu ülkeler olması ve kültür bakımından özellikle Orta Doğu mutfağı ile Türkiye ile arasında birçok benzerlik bulunması sebebi ile orta doğu balayı turları önemli alternatifler sunar.  Ayrıca ulaşım süreleri de kısa olması ve otel konusunda çeşitliliğin fazla olması orta doğu tur fırsatları göze çarpar. 

EKONOMİK ORTA DOĞU TURLARI

Türkiye ile yakın coğrafyalar olması ulaşımın ve ekonomik koşulların Türkiye ile benzerlik göstermesinden dolayı iyi bir alternatif olur. Ekonomik Orta doğu Turları için sitemizi https://www.gitmeklazim.com/orta-dogu-ve-kuzey-afrika-turlari ziyaret edebilirsiniz. 

ORTA DOĞU TUR FİYATLARI

Orta doğu kültürel açıdan çok fazla çeşitliliğe sahip olduğu gibi Orta Doğu Tur fiyatları açısından da çok fazla çeşitlilik gösterebilir. Ekonomik açıdan farklı güçte olan ülkeleri bir arada bulundurması ve bunların sınırlarının çok yakın olması sebebi ile fiyat konusunda her şehir farklı seçenekler sunar.

Dubai’de yedi yıldızlı Burj Al Arab Jumeirah otelinde konaklabileceğiniz gibi,  Petra vadisinde ikonik Mars otelinde konaklayabilirsiniz. Çölün ortasında hiçliğin tam merkezinde develer ile safariler planlayabilirsiniz.

 ORTA DOĞU TUR FIRSATLARI

Orta Doğu Tur Fırsatları size farklı bütçeye göre, farklı iklim koşulları ve iç çe geçmiş bir kültür mozaiği sunar.

Bu çeşitlilik aslında Türkiye’nin çok eski tarihlerinden esintiler sunarak sizi çok alışık olduğunuz orta doğu tur fırsatlarını sunacaktır.

Gitmek Lazım olarak Orta Doğu turları fırsatlarını kaçırmamak için ve size özel hazırladığımız tur programlarını incelemek için https://www.gitmeklazim.com/orta-dogu-ve-kuzey-afrika-turlari sitemizi ziyaret edebilirisiniz.