ÜYE OL
2379
Papel
KAZAN
Tam Pansiyon Konaklama

Tam Pansiyon Konaklama

Sigorta Dahil

Sigorta Dahil

1 Kişilik Fiyat
999 EUR

2 Yetişkin Fiyatı
1.998 EUR
33.986 TL
Taksit Seçenekleri
Aktif Kampanyalar

Tur Programı


1. Gün
İstanbul - Strazburg, Fransa

İstanbul Havalimanı, Dış Hatlar Terminali, Türk Hava Yolları kontuarı önünde saat 07.00'da buluşma. Check-in ve pasaport işlemleri sonrası Türk Hava Yolları'nın, TK 1455 numaralı seferi ile saat 09.25'de Strazburg’a hareket. Yerel saat ile 10.35’de Strazburg’a varış. Havalimanında bizleri bekleyen aracımız ile Strazburgda önce şehir turu yapıyoruz. 1988 yılında Unesco tarafından dünya mirası listesine alınan Strazburg aynı zamanda Avrupa Konseyi ve Avrupa Parlementosunu barındırır. Nüfus olarak Fransa’nın yedinci büyük kenti olan Strazburg’da ilk olarak Avrupa İnsan Hakları mahkemesini ziyaret ediyoruz. Bina önünde vereceğimiz fotoğraf molası ardından tarihi şehre gelip yürüyüş turumuza başlıyoruz. Bu turda tarihi caddeler, Notre Dame katedrali, Rohan Sarayı, Kamerzel, Alışveriş caddeleri ve Kleber meydanını görülecek yerler arasındadır. Strazburg şehir merkezinde alışveriş için vereceğimiz serbest zaman sonrası Strazburg Limanı’nda bizleri bekleyen gemimize transfer. Gemiye check-in ve kabinlere yerleşme sonrasında serbest zaman. Gemimiz bu gece Strazburg Limanı’nda akşam 21:00’da gemimiz Almanya’nın Speyer kentine doğru yola çıkacaktır. Akşam arzu eden misafirler ile ekstra ışıklar altında Strazburg Noel Pazarları turu.

2. Gün
Speyer, Almanya

Gemimiz saat 07.00’da bir zamanlar Alman Kutsal Roma İmparatorluğu'nun en önemli şehirlerinden biri olan Speyer yanaşacaktır. Sabah kahvaltı dan sonra Speyer’i yürüyerek keşfedeceğiz. Öğlen gemimiz 11:30’ da Speyer’dan Mannheim’e doğru hareket ediyor. 14:00 de Mannheim e vardıktan sonra dileyen misafirlerimiz ile Speyer dan sonra ekstra olarak düzenlenecek Eski İmparatorluk Kasabası: Heidelberg Kale ve Şehir Turuna katılabilirler. Diğer turistik mekânların yanı sıra, büyüleyici atmosferinin tadını çıkarmak için Heidelberg Noel pazarını ziyaret edeceğiz. Gemimiz saat 23.30’da Mainz’a doğru hareket edecektir.

3. Gün
Maınz - Frankfurt, Almanya

Gemimiz saat 05.00’da Mainz’a yanaşacaktır. Kahvaltıdan sonra dileyen misafirlerimiz ekstra olarak Rüdesheim’a düzenlenecek olan Siegfried's Müzik Aletleri Müzesi ve Rüdesheim turuna katılabilirler. Bu şirin kasabada yapılacak Turistik Tren turunda; Kasabanın meşhur üzüm bağları arasından panoramik bir gezinti yapıyoruz. Tren turu sonrası kasaba merkezindeki Siegfried Müzik Aletleri Müzesini rehberlerimiz eşliğinde geziyoruz. Dünyaca ünlü bu müzede eşi benzeri olmayan el yapımı müzik aletlerini görme ve dinleme fırsatı bulabileceksiniz. Gemiye yürüyerek dönüş yolumuz üzerinde Restoran & Barları ile ünlü Drosselgasse görülecek yerler arasındadır. Grosselgasse caddesinde Rüdesheimer Caffee içmenizi tavsiye ederiz. Daha sonra Frankfurt’a özel aracımızla devam edip Frankfurt şehir turu yapıp Noel pazarını ziyaret ediyoruz. Frankfurt şehir turumuzda; Domplatz, St Bartholomew Cathedrali (Kaiser Dom), Rathaus Römer (Belediye Binası), St. Paul Kilisesi, Goethe’nin Evi, Main kulesi ve Goethestrase (Alışveriş caddesi) görülecek yerler arasındadır. Turdan sonra gemimizin yanaştığı Frankfurt limanına geçerek turumuzu tamamlıyoruz. !! Tura iştirak etmeyen misafirlerimiz ile beraber gemimiz 11.00’da Mainz’dan Frankfurt a doğru hareket edecektir. Akşam 17.00’da Frankfurt a varacaktır. 19.00’da Frankfurt tan kalkan gemimiz Main Nehri üzerinden Miltenberg’e doğru yol alacaktır.

4. Gün
Mıltenberg - Wertheım, Almanya

Gemimiz saat 14.00’da Miltenberg’e kısa süreli uğrayıp opsiyonel tura katılmak isteyen misafirlerimizi indirecektir. 14.30’da Wertehim e devam edecektir. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak gemide alacağımız öğle yemeği sonrası Miltenberg &Wertheim ekstra turunu gerçekleştiriyoruz. Almanya’nın kültür mirası listesinde yer olan, 9.000 nüfuslu Miltenberg, Aşağı Frankonya'da ve bölgenin en çok ziyaret edilen yeridir. Roma dönemi yerleşimi olarak tarihte karşımıza çıkan şehir bu gün civar bölgeler ve büyük şehirlerden gelen günlük binlerce ziyaretçiyi kabul eder. Main nehrinin havzasında kurulmuş olan tarihi şehir, muhteşem sokakları, tarihi yarı ahşap evleri ile tam bir masalsı bir yer olarak tüm ziyaretçileri hayal alemine taşır. Rehberlerimiz eşliğinde ünlü evleri ve sokakları gezerken birçok tarihi yapı görüyor, Belediye ve Market meydanını gezdikten sonra serbest zaman veriyoruz. Daha sonra gemimizin bulunduğu 25 Km mesafede Wertheim'a dönüş. Baden-Württemberg eyaletinde yer alan şehirin nüfusu yaklaşık 25,000 dir. Ortaçağ döneminde derebeyleri tarafından yönetilmiş ve bugün nispeten harabe olmuş olan Kale inşa edilmiş olup, en önemli ziyaret yeri olarak karşımıza çıkmaktadır (dileyenler kendi imkanları ile Kaleye çıkabilirler). Tarihi dokusu içinde Rathosue platz'a kadar yürüyerek geziyoruz. Tur sonrası gemimize dönüş. Gemimizi Wertheime 18.30’da varıp turlara iştirak eden misafirleri aldıktan sonra 19:00 da Würzburga devam edecektir.

5. Gün
Wurzburg, Almanya

Gemimiz sabah saat 09.00’da Wurzburg’a yanaşacaktır. Akşam 18.00’a kadar Würzburg da kalacak olan gemimiz daha sonra Bamberg’e doğru yol alacaktır. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak Rotthenburg Tauber turunu yapıyoruz. Würzburg'dan Rothenburg'a hareket (60 km). Rothenburg, Bavyera eyaletinin “Romantik Yol” olarak bilinen güzergâhı üzerinde bulunan, Frankfurt ve Münih’in tam arasında konumlanmış küçük bir orta çağ kasabasıdır. Belkide tüm Almanya’nın en güzel ve kesinlikle en ünlü kasabası. Merkezi, günümüz Pazar yeri ve Jakob's Kilisesi’dir. Geçen zamandan hiç etkilenmemiş orta çağ kasaba merkezi ve onu tümüyle çevreleyen, hasarsız 14.yy’dan kalma koruma duvarları ile tanınıyor Rothenburg. Burada bulunmak, zaman içinde geriye gitmiş hissi veriyor ziyaretçilerine. Orta çağda özgür bir imparatorluk şehri olarak anılıyor, 15.yy’da Heinrich Toppler idaresinde altın çağını yaşıyor. Aynı dönem içerisinde 6000 nüfuslu bu kasaba, Frankfurt ve Münih’den çok daha büyük bir yerleşim haline geliyor. Şimdilerde Rothenburg, küçük bir kasaba, büyük bir turistik merkez. Karakter ve cezbedici güzellikler ile dolu kasabalar ilginizi çekiyorsa Rothenburg’a hayran kalacaksınız. Rothenburg turunda; Marktplatz, St. Jakobs-Church, Rathausturm (Kasaba Binası Kulesi), Altstadt, Rathaus (Eski belediye binası), 14.yy’dan kalma Siebersturm ve Kobolzeller Tor (Kobolzeller Kapısı) görülecek yerler arasındadır.

6. Gün
Bamberg, Almanya

Gemimiz saat 15.00’da Bamberg’e varacaktır. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak Bamberg turunu yapıyoruz. 1983 yılında UNESCO Dünya kültür mirası listesine eklenen Bamberg, Main-Tuna Kanalının başlangıç noktasında yer almaktadır. Yaklaşık 80.000 nüfuslu şehirde; 20.000’e yakın öğrenci ve 7500 Amerikan askeri yaşamaktadır. Şehrin merkezinden geçen Regnitz Nehri; yeni şehir ve eski şehir olarak şehri ikiye ayırmaktadır. Şehirde var olan 81 bira üreticisi toplamda 200 değişik çeşit bira üretmektedir ve bunların en meşhur olanı ‘’Rauchbier’’ olarak adlandırılan ‘’Dumanlı Bira’’ dır. Bamberg aynı zamanda kişi başına yılda 300 litre ile Dünyanın en çok bira içilen şehirlerinden biridir. Bosch ve Michelin gibi fabrikaların bölgede yer alması Bamberg’in popülaritesini arttırmaktadır. Bamberg’e varış sonrası yürüyerek yapılacak şehir turunda; ‘’Altes Rathaus’’ olarak adlandırılan eski şehir meydanı, Nehir kenarında balkonlarından sarkan renkli çiçekleri ile ünlü ‘’Küçük Venedik’’ olarak alandırılan bölge, Dom meydanı ve Katedrali, Dom imarator giriş kapısı, Piskoposluk eski binası, Rezidenz binası, Belediye binası, Gruener Markt ve Maxplatz meydanı ve alışveriş bölgesi görülecek yerler arasındadır. Bu akşam gemide Kaptan’ın Gala Yemeği sizi bekliyor olacak! Gemimiz saat 19.00’da Bamberg ’den Nurnberg ’e doğru hareket edecektir.

7. Gün
Nurnberg, Almanya - İstanbul

Kahvaltı sonrası gemimizden çıkış işlemleri ve Nurnberg Havalimanı’na transfer. Check-in ve Pasaport kontrolü sonrası Türk Hava Yolları’nın TK 1506 numaralı seferi ile saat 18.30’de İstanbul Havalimanına hareket. Yerel saat ile 23.25’de varış ve turumuzun sonu. Dileyen misafirlerimiz havalimanı transferi öncesi ekstra olarak Nurnberg şehir turu yapılacaktır. Almanya’nın Bavyera eyaletine bağlı, bu eyaletin 2.büyük şehri olan ve endüstrinin başkenti olarak kabul edilen Nürnberg’in nüfusu 500.000’in üzerindedir. II. Dünya Savaşı sırasında, Nürnberg, Wehrkreis (askeri bölge) 13. merkezi oldu ve uçak, denizaltı ve tank motorları dahil olmak üzere askeri üretim için önemli bir yerdi. Şehir ciddi şekilde 1943-1945 yılları arasında Müttefik uçaklarının bombalaması ile hasar gördü. 2 Ocak 1945 tarihinde, ortaçağ'dan kalan şehir merkezi İngiliz Kraliyet Hava Kuvvetleri ve ABD Ordusu Hava Kuvvetleri tarafından bombalandı ve şehrin yaklaşık yüzde doksanı sadece bir saat içinde yok oldu. Tahribatın yoğun derecesine rağmen, şehir savaştan sonra yeniden inşa edildi ve ortaçağ'dan kalan bazı binaların yeniden inşası da dahil olmak üzere, savaş öncesi görünümünü geri dönüldü. Nürnberg aynı zamanda Savaş suçlularının yargılandığı ‘’Nürnberg Mahkemesi’’ne ev sahipliği yapmıştır ve Hitler'in en sevdiği şehir olarak da bilinir. Nürnberg'de ekstra yapacağımız şehir turu sırasında; 13.yy’şehir surlarından günümüze gelen (Beyaz Kule) Weisser Turm, The "Marriage Carousel" (Ehekarussell), ortaçağdan günümüze en iyi şekilde korunarak gelmiş olan şehir kulesi Nassauer Tower House, Bayanlar Kilisesi olarak bilinen Frauenkirche, Rathaus, Altstadt, Altstadt’ın merkezinde yer alan ve bugün hala işlevini Nurnberg

Hizmetler


Paket Fiyata Dahil Hizmetler:
 • Türk Hava Yolları ile İstanbul (IST) – Strazburg (SXB) // Nurnberg (NUE) - İstanbul (IST) gidiş-dönüş parkurunda ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Havalimanı vergileri & Gemi liman vergiler & Covid-19 ve İptal Teminatlı Seyahat & Sağlık Sigortası (Seyahatin Türkiye dışında başladığı andan itibaren geçerlidir.) (350 Euro)
 • 2022 Yapımı, 5*Deluxe Nehir gemisinde, 6 gece tam pansiyon konaklama (Tam pansiyon dahilindeki servis gemiye biniş günü Akşam yemeği ile başlayıp, gemiden iniş günü kahvaltı ile son bulmaktadır)
 • Havalimanı transferleri (Gemiye biniş günü ve gemiden iniş günü)
 • Gemide canlı müzik ve aktiviteler
 • Gemide tüm gün kahve & çay istasyonu ve beş çayı ikramları
 • Hoşgeldiniz Kokteyli
 • Kaptan’ın Gala Kokteyli, Gala Özel Menüsü
 • Geminin ilk ve son günü bagaj taşıma servisi
 • Profesyonel Türkçe rehberlik veya asistanlık hizmeti (Yeterli çoğunluk sağlandığı takdirde Türkçe rehberlik veya asistanlık hizmeti verilecektir.)
 • Turist şehir vergileri
 • TURSAB zorunlu mesleki sorumluluk sigortası
 • Yurt dışı çıkış harcı bedeli
Paket Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:
 • Vize ücreti ve hizmet bedeli
 • İç hat bağlantı bileti
 • Gemi Personel Servis Ücreti (Gecelik kişi başı 11 Euro’dan hesaplanarak, toplamda kişi başı 66 Euro olarak oda hesabınıza eklenecektir)
 • Gemide alkollü ve alkolsüz tüm içecekler
 • Gemi veya rehber tarafından organize edilecek opsiyonel turlar
 • Her türlü kişisel harcamalar
 • Fiyata dahil hizmetlerde belirtilmemiş müze ve ören yerleri girişleri
 • Covid-19 Seyahat & Sağlık Sigortası Sür primi (65+ yaş ve üzeri misafirler için)
 • Şoför tipleri 5-10 Euro / kişi başı (isteğe bağlı)

Fiyat Bilgileri


TARİHOTELİki Kişilik Odada KişibaşıÜç Kişilik Odada KişibaşıTek Kişilik OdaÇocuk (02,00 - 11,99 Yaş)
28 Kasım 2022 | 04 Aralık 2022Üst Kat French Balkonlu Kabin 1.299,00 EUR1.299,00 EUR--
28 Kasım 2022 | 04 Aralık 2022Üst Kat Gerçek Balkonlu Suite Kabin 1.499,00 EUR1.499,00 EUR--
28 Kasım 2022 | 04 Aralık 2022Orta Kat French Balkonlu Kabin 1.199,00 EUR1.199,00 EUR--
28 Kasım 2022 | 04 Aralık 2022Dış Kabin999,00 EUR999,00 EUR--

Genel Bilgiler