ÜYE OL
1729
Papel
KAZAN
Tam Pansiyon Konaklama

Tam Pansiyon Konaklama

Liman Vergileri Dahil

Liman Vergileri Dahil

1 Kişilik Fiyat
699 EUR

2 Yetişkin Fiyatı
1.398 EUR
24.706 TL
Taksit Seçenekleri
Aktif Kampanyalar

Tur Programı


1. Gün
İstanbul - Strazburg, Fransa

İstanbul Havalimanı, Dış Hatlar Terminali, Türk Hava Yolları kontuarı önünde saat 07.00'da buluşma. Check-in ve pasaport işlemleri sonrası Türk Hava Yolları'nın, TK 1455 numaralı seferi ile saat 09.25'de Strazburg’a hareket. Yerel saat ile 10.35’de Strazburg’a varış. Havalimanında bizleri bekleyen aracımız ile Strazburg’da önce şehir turu yapıyoruz. 1988 yılında Unesco tarafından dünya mirası listesine alınan Strazburg aynı zamanda Avrupa Konseyi ve Avrupa Parlementosunu barındırır. Nüfus olarak Fransa’nın yedinci büyük kenti olan Strazburg’da ilk olarak Avrupa İnsan Hakları mahkemesini ziyaret ediyoruz. Bina önünde vereceğimiz fotoğraf molası ardından tarihi şehre gelip yürüyüş turumuza başlıyoruz. Bu turda tarihi caddeler, Notre Dame katedrali, Rohan Sarayı, Kamerzel, Alışveriş caddeleri ve Kleber meydanını görülecek yerler arasındadır. Strazburg şehir merkezinde alışveriş için vereceğimiz serbest zaman sonrası Strazburg Limanı’nda bizleri bekleyen gemimize transfer. Gemiye check-in ve kabinlere yerleşme sonrasında serbest zaman. Gemimiz bu gece Strazburg Limanı’nda demirli kalacaktır. Akşam arzu eden misafirler ile ekstra ışıklar altında Strazburg Noel Pazarları turu.

2. Gün
Strazburg, Fransa

Sabah gemideki kahvaltıdan sonra serbest zaman. Alsace nehir kenti Strazburg'un keyfini çıkarın. Dileyen misafirlerimiz ister ekstra olarak düzenlenecek olan Alsace Colmar ve Obernai'ye turuna katılabilir ve Kuzey Fransa'nın manzarasını hayranlıkla izleyebilirsiniz. Sabah kahvaltıdan sonra Colmar’a hareket edip gizli cennet Colmar’a varışımızın ardından yürüyüş turumuza başlayacağız. Özgürlük heykelinin mimarı Frederic Auguste Bartholdi eserleri, Küçük Venedik bölgesi ve Alman, Fransız mimarisi evleri gördükten sonra şehir merkezinde serbest zamanımız oluyor. Daha sonra Strazburg'a 40 km uzaklıktaki Fransanın en şirin ve Alsace bağlarının tam ortasına kurulmuş ve özelikle orta çağ mimarisinin en güzel örneklerini sunan Alsace şarap yolundan geçerek Obernai kasabasına gidiyoruz. Kasabanın en büyük kilisesi Saint Peter ve Paul’e yöneliyoruz. 1872 yılında inşa edilen katolik kilise kasabanın görülmesi gereken mimari yapılarından biri olarak ön plana çıkıyor. Hemen yan tarafında ise Tour d’Enceinte bulunuyor. Oberkirch Kalesi , Etoile Meydanı, Kapelturm Çam kulesi göreceğimiz yerlerden bazılarıdır. Tur sonrası gemimize transfer. Akşam yemeğinden sonra saat 22.00’da gemimiz Almanya’nın Speyer kentine doğru yola çıkacaktır.

3. Gün
Speyer, Almanya

Gemimiz saat 05.00’da bir zamanlar Alman Kutsal Roma İmparatorluğu'nun en önemli şehirlerinden biri olan Speyer yanaşacaktır. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Eski İmparatorluk Kasabası: Heidelberg Kale ve Şehir Turuna katılabilirler. Diğer turistik mekanların yanı sıra, büyüleyici atmosferinin tadını çıkarmak için Heidelberg Noel pazarını ziyaret edeceğiz. Öğle yemeğinden sonra Speyer’i yürüyerek keşfedeceğiz. Speyer’da kaçırmamanız gereken güzel bir Noel Pazarı sizleri bekliyor. Gemimiz saat 20.00’da Rüdesheim’a doğru hareket edecektir.

4. Gün
Rudesheım, Romantik Ren Nehir Parkuru, Koblenz, Almanya

Gemimiz saat 05.00’da Rüdesheim’a yanaşacaktır. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Siegfried's Müzik Aletleri Müzesi ve Rüdesheim Yürüyüş turuna katılabilirler. Bu şirin kasaba'da yapılacak Turistik Tren turunda; Kasabanın meşhur üzüm bağları arasından panoramik bir gezinti yapıyoruz. Tren turu sonrası kasaba merkezindeki Siegfried Müzik Aletleri Müzesini rehberlerimiz eşliğinde geziyoruz. Dünyaca ünlü bu müzede eşi benzeri olmayan el yapımı müzik aletlerini görme ve dinleme fırsatı bulabileceksiniz. Gemiye yürüyerek dönüş yolumuz üzerinde Restoran & Barları ile ünlü Drosselgasse görülecek yerler arasındadır. Grosselgasse caddesinde Rüdesheimer Caffee içmenizi tavsiye ederiz. Gemimiz 11.00’da Rüdesheim’dan Koblenz’e doğru hareket edecektir. Gemimizin hareketiyle birlikte seyahatinizin muhtemelen en güzel bölümünü geçireceğiniz Romantik Ren Nehri Parkurunu gemide rehber anlatımıyla keşfedeceksiniz. Gemimiz saat 15.30’da Koblenz’e yanaşmış olacaktır. Mosel nehrinin Ren nehrine döküldüğü, Almanların ‘’Deutsches Eck – Alman Köşesi’’ olarak adlandırdıkları, yaklaşık 115.000 nüfuslu ve 2000 yılı aşkın tarihi ile Dünya Kültür Mirası listesinde yer alan Koblenz’de yapacağımız ekstra yürüyüş turunda; Eski şehir, Florinsmarkt meydanı, Barok ve Gotik binalar ve alışveriş caddesi görülecek yerler arasındadır. Bu akşam gemide Kaptan’ın Gala Yemeği sizi bekliyor olacak! Gemimiz saat 21.59’da Koblenz’den Köln’e doğru hareket edecektir.

5. Gün
Köln, Almanya - İstanbul

Kahvaltı sonrası gemimizden çıkış işlemleri ve Köln Havalimanı’na transfer. Kahvaltı sonrası gemiden çıkış işlemleri ve Köln Havalimanı’na transfer. Check-in ve Pasaport kontrolü sonrası Türk Hava Yolları’nın TK 1674 numaralı seferi ile saat 14.45’de İstanbul Havalimanına hareket. Yerel saat ile 19.55’de varış ve turumuzun sonu.

Hizmetler


Paket Fiyata Dahil Hizmetler:
 • Türk Havayolları ile İstanbul (IST) – Strazburg (SXB) // Köln (CGN) - İstanbul (IST) gidiş-dönüş parkurunda ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Havalimanı vergileri & Gemi liman vergiler & Covid-19 ve İptal Teminatlı Seyahat & Sağlık Sigortası (Seyahatin Türkiye dışında başladığı andan itibaren geçerlidir.) (250 Euro)
 • 2020 Yapımı, 5*Deluxe Nehir gemisinde, 4 gece tam pansiyon konaklama (Tam pansiyon dahilindeki servis gemiye biniş günü Akşam yemeği ile başlayıp, gemiden iniş günü kahvaltı ile son bulmaktadır)
 • Havalimanı transferleri (Gemiye biniş günü ve gemiden iniş günü)
 • Gemide canlı müzik ve aktiviteler
 • Gemide tüm gün kahve & çay istasyonu ve beş çayı ikramları
 • Hoşgeldiniz Kokteyli
 • Kaptan’ın Gala Kokteyli, Gala Özel Menüsü
 • Geminin ilk ve son günü bagaj taşıma servisi
 • Profesyonel Türkçe rehberlik veya asistanlık hizmeti (Yeterli çoğunluk sağlandığı takdirde Türkçe rehberlik veya asistanlık hizmeti verilecektir.)
 • Turist şehir vergileri
 • TURSAB zorunlu mesleki sorumluluk sigortası
 • Yurt dışı çıkış harcı bedeli
Paket Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:
 • Vize ücreti ve hizmet bedeli
 • İç hat bağlantı bileti
 • Gemi Personel Servis Ücreti (Gecelik kişi başı 11 Euro’dan hesaplanarak, toplamda kişi başı 44 Euro olarak oda hesabınıza eklenecektir)
 • Gemide alkollü ve alkolsüz tüm içecekler
 • Gemi veya rehber tarafından organize edilecek opsiyonel turlar
 • Her türlü kişisel harcamalar
 • Fiyata dahil hizmetlerde belirtilmemiş müze ve ören yerleri girişleri
 • Covid-19 Seyahat & Sağlık Sigortası Sür primi (65+ yaş ve üzeri misafirler için)
 • Şoför tipleri 5-10 Euro / kişi başı (isteğe bağlı)

Fiyat Bilgileri


TARİHOTELİki Kişilik Odada KişibaşıÜç Kişilik Odada KişibaşıTek Kişilik OdaÇocuk (02,00 - 11,99 Yaş)
01 Aralık 2022 | 05 Aralık 2022Üst Kat French Balkonlu Kabin 1.099,00 EUR1.099,00 EUR--
01 Aralık 2022 | 05 Aralık 2022Üst Kat Gerçek Balkonlu Suite Kabin 1.299,00 EUR1.299,00 EUR--
01 Aralık 2022 | 05 Aralık 2022Dış Kabin699,00 EUR699,00 EUR--
01 Aralık 2022 | 05 Aralık 2022Orta Kat French Balkonlu Kabin 899,00 EUR899,00 EUR--

Genel Bilgiler