Sigorta Dahil

Sigorta Dahil

Tüm Turlar Dahil

Tüm Turlar Dahil

3 & 4 Yıldız Oteller

3 & 4 Yıldız Oteller

1 Kişilik Fiyat
1.127 EUR

2 Yetişkin Fiyatı
2.255 EUR
58.787 TL
2.506 EUR
Taksit Seçenekleri
Aktif Kampanyalar

Tur Programı


1. Gün
İstanbul - Podgorica - Budva

Yeni Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde rehberinizle buluşma sonrası Türk Hava Yolları kontuarından gerçekleştireceğiniz bagaj ve bilet işlemlerinizin ardından, Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile Podgorica’ya hareket. Varışımızın ardından Budva’ya transfer. Balkanların en ünlü tatil merkezlerinden olan şehirde yapacağımız panoramik Budva gezisinde; Stari Grad (eski şehir merkezi) ve kaleyi gezeceğiz. Verilecek serbest zaman sonrası otelimize geçiyoruz. Ardından Kotor Gezisi için hareket ediyoruz. Kotor Körfezi'nin içinde yer alan Kotor'da Stari Grad’ı (eski şehir merkezi) gezerek turumuza başlıyoruz. Turumuzda Tivat, Porto Montenegro, Perast’ı da görme şansımız olacak. Gezinin ardından otele transfer. Konaklama Budva’daki otelimizde.

Uçuş No: TK1085 (Türk Havayolları) - Kalkış: Istanbul - Tarih: 17 Temmuz 2023 - Saat: 07:45 - Varış: Podgorica - Tarih: 17 Temmuz 2023 - Saat: 08:30
Uçuş No: TK1085 (Türk Havayolları) - Kalkış: Istanbul - Tarih: 17 Temmuz 2023 - Saat: 07:45 - Varış: Podgorica - Tarih: 17 Temmuz 2023 - Saat: 08:30
2. Gün
Budva - Dubrovnik

Otelde alacağımız kahvaltı ile güne başlıyoruz. Ardından Adriyatik'in en eski ticaret limanlarından olan, uzun yıllar Venedik etkisinde kaldığı için İtalyan mimarisi ve şehir dokusuyla bünyesinde muhteşem bir tarih-doğa sentezini barındıran Dubrovnik şehrine hareket ediyoruz. Varışımızın ardından UNESCO Dünya Mirası Listesi'ne dâhil olan Eski Şehir Meydanı ile panoramik Dubrovnik şehir turumuza başlıyoruz. Şehrin kule ve surları, Aziz Vlah Kilisesi, Knez Köşkü, Ünlü Şair Gundulic'in Heykeli, Francis Manastırı, Rector Sarayı ve Tarihi Çeşme göreceğimiz yerler arasındadır. Tur ve serbest zaman sonrası otelimize geçiyoruz. Konaklama Dubrovnik’teki otelimizde.

3. Gün
Dubrovnik

Güne otelde alacağımız kahvaltı ile başlıyoruz. Ardından Game of Thrones Gezisi için hareket ediyoruz. Bu gezimizde; bir dönemin efsane dizisi, ünlü Game of Thrones’un çekimlerinin yapıldığı Sponza Palace, Rector Palace, Old city- King’s Landing, Pile Gate, Şehir Surları, Minceta Tower ve Fort Lovrijenac gibi yerleri panoramik olarak geziyoruz. Kendinizi adeta dizinin setinde gibi hissedeceğiniz bu gezimizin ardından otele transfer. Konaklama otelimizde.

4. Gün
Dubrovnik - Split

Güne otelde alacağımız kahvaltı ile başlıyoruz. Ardından Split’e transfer oluyoruz. Varışımız ile birlikte düzenleyeceğimiz panoramik Split şehir gezisinde; Eski şehir, Etnografya Müzesi, Diocletian Sarayı başlıca göreceğimiz yerler arasındadır. Gezimizin ardından otelimize transfer oluyoruz. Konaklama otelimizde.

5. Gün
Split - Pula - Rijeka

Güne otelde alacağımız kahvaltı ile başlıyoruz. Ardından Hırvatistan’ın en büyük liman şehri olan Rijeka’ya transfer oluyoruz. Ardından varışı takiben gerçekleştireceğimiz panoramik Rijeka şehir turunda; Church of Mary of God of Trsat, Saat Kulesi, Ivan Zajc Croatian Ulusal Tiyatro göreceğimiz yerler arasındadır. Gezimizin ardından panoramik Pula Gezisi için hareket ediyoruz. Dünyanın 6. büyük Roma Amfi Tiyatrosu olan Roma Arenası, 14. Yy’dan günümüze uzanan tarihi ile St. Francis Kilisesi, Antik Roma forumunun içerisindeki ana meydan ve bu meydanın içinde yer alan Adliye Sarayı ve 1. Yy’da inşa edilmiş olan Agustus Tapınağı görülecek yerler arasındadır. Gezimiz sonrasında otelimize transfer oluyoruz. Konaklama otelimizde.

6. Gün
Rijeka - Ljubljana

Güne otelde alacağımız kahvaltı ile başlıyoruz. Ardından Slovenya’nın başkenti ve Avrupa’nın en yeşil kenti seçilen Ljubljana’ya hareket ediyoruz. Varışımızın ardından gerçekleştireceğimiz panoramik Ljubljana şehir turunda; Ljubljana Kalesi, Vodnik Meydanı, Nikolaja Katedrali, Eski Meydan, Ejderha Köprüsü, Ljubljana Nehri, Üçlü Köprü, Presen Meydanı başlıca göreceğimiz yerler arasındadır. Ardından İllüzyon Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Burada gerçeklikten uzak, sıradışı birçok eseri deneyimleme imkânı bulacaksınız. Gezimizin ardından otelimize transfer oluyoruz. Konaklama otelimizde.

7. Gün
Ljubljana - İstanbul

Güne otelde alacağımız kahvaltı ile başlıyoruz. Ardından Bled Gölü & Öğle Yemekli Bled Kalesi Gezisi için hareket ediyoruz. Önce Alp dağlarının eteklerinde bulunan büyüleyici bir güzelliğe sahip olan Bled Gölü’ne doğru hareket edeceğiz. Doğanın cömert davrandığı yerlerden biri olan Bled’de doğanın keyfini çıkardıktan sonra tekne gezimizi gerçekleştiriyoruz. Ardından kasabayı çevreleyen dağların üzerinde uçurumun kenarına inşa edilmiş, Orta Çağ’dan kalma, Slovenya’nın en eski kalesi olduğunu düşünülen Bled Kalesi’ne gidiyoruz. Bled gölüne ve eşsiz mazarasına tanık olduktan sonra öğle yemeğimizi burada, harika manzara eşliğinde alıyoruz. St. Mary Kilisesi’ni de gezdikten sonra kısa bir fotoğraf molası veriyoruz. Gezimizin ardından rehberimizin belirleyeceği saate kadar serbest zaman veriyoruz. Sonrasında Havalimanına transfer oluyoruz. Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul’a hareket ediyoruz. Varışımızı takiben turumuzun sonuna geliyoruz.

Uçuş No: TK1064 (Türk Havayolları) - Kalkış: Ljubljana - Tarih: 23 Temmuz 2023 - Saat: 20:20 - Varış: Istanbul - Tarih: 23 Temmuz 2023 - Saat: 23:40
Uçuş No: TK1064 (Türk Havayolları) - Kalkış: Ljubljana - Tarih: 23 Temmuz 2023 - Saat: 20:20 - Varış: Istanbul - Tarih: 23 Temmuz 2023 - Saat: 23:40

Hizmetler


Paket Fiyata Dahil Hizmetler:
 • Türk Hava Yolları ile İstanbul (IST) - Podgorica (TGD) – Ljubljana (LJU) - İstanbul (IST) parkurlarında gidiş-dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Havalimanı vergileri
 • 3 & 4 yıldızlı otellerde 6 gece oda-kahvaltı konaklama
 • Panoramik Budva şehir gezisi
 • Panoramik Dubrovnik şehir gezisi
 • Panoramik Split şehir gezisi
 • Panoramik Rijeka şehir gezisi
 • Panoramik Ljubljana şehir gezisi
 • 45 Euro değerindeki Kotor Gezisi dâhil
 • 80 Euro değerindeki Game of Thrones Gezisi dâhil
 • 45 Euro değerindeki Pula Gezisi dâhil
 • 25 Euro değerindeki İllüzyon Müzesi (giriş bileti dâhil) dâhil
 • 95 Euro değerindeki Bled Gölü & Öğle Yemekli Bled Kalesi Gezisi dâhil
 • Alan-otel-alan transferleri
 • Profesyonel Türkçe rehberlik ve asistanlık hizmetleri
 • Otel ve turist şehir vergileri (25-30 Euro)
 • TURSAB zorunlu mesleki sorumluluk sigortası
 • Seyahat ve sağlık sigortası (65 yaş üzeri sürprim uygulanır)
Paket Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:
 • Vize ücreti ve servis bedeli
 • Yurt dışı çıkış harcı bedeli
 • Öğle ve akşam yemekleri
 • Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları
 • Opsiyonel geziler/etkinlikler
 • Şoför tipleri 5-10 Euro / kişi başı (isteğe bağlı)

Fiyat Bilgileri


TARİHOTELİki Kişilik Odada KişibaşıÜç Kişilik Odada KişibaşıTek Kişilik OdaÇocuk (02,00 - 11,99 Yaş)
17 Temmuz 2023 | 23 Temmuz 2023 3* & 4* Oteller Vb.
1.253,00 EUR
1.127,70 EUR
1.253,00 EUR
1.127,70 EUR
1.648,00 EUR
1.483,20 EUR
1.253,00 EUR
28 Ağustos 2023 | 03 Eylül 2023 3* & 4* Oteller Vb.
1.218,00 EUR
1.096,20 EUR
1.218,00 EUR
1.096,20 EUR
1.613,00 EUR
1.451,70 EUR
1.218,00 EUR

Genel Bilgiler


290 Euro Değerindeki Turlar DAHİL

45 Euro değerindeki Kotor Gezisi dâhil

80 Euro değerindeki Game of Thrones Gezisi dâhil

45 Euro değerindeki Pula Gezisi dâhil

25 Euro değerindeki İllüzyon Müzesi (giriş bileti dâhil) dâhil

- 95 Euro değerindeki Bled Gölü & Öğle Yemekli Bled Kalesi Gezisi dâhil

KATILIM ŞARTI

Bu gezimiz, en az 40 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur başlangıcının 20 gün öncesidir. Katılım yetersizliği nedeniyle iptal edilen tur, acenteniz aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.

VİZE

Umumi Pasaport  -  Vize gerekli                        

Yeşil Pasaport  -  Vize gerekli değil

Hizmet Pasaportu  - Vize gerekli değil 

Seyahat bitiş tarihinden itibaren 6 ay geçerli ve 10 yıldan eski olmayan pasaportunuzun olması gerekmektedir. 

Vize gereken destinasyonlarda, vize başvurusu için acentenizin tarafınıza ileteceği “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile vize başvurusunun yapılması gerekmektedir.

UÇUŞ SÜRELERİ

İstanbul  - Podgorica       1 sa 50 dk

Ljubljana -  İstanbul         1 sa 20 dk

OPSİYONEL TURLAR & ETKİNLİKLER

Opsiyonel turlar ve Etkinlikler, servis aldığımız yerel acente tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmekte olup, katılım zorunluluğu bulunmamaktadır. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamakta veya Opsiyonel tur / etkinlik fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik gösterebilmektedir. Ayrıca Opsiyonel turların / etkinliklerin günleri ve saatleri, gidilecek yerlerdeki müze, ören yerlerinin veya mekânın açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.

KONAKLAMA

Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen km’lerden fazla mesafede kullanılabilir. 

3 Kişilik odalar, otellerin uygunluğuna göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye sunulan yatak, standart yataklardan küçük olabilir. 3 kişilik odalar 1 büyük yatak ve 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar, açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için katılımcı 3. kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. 

Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan ve fiyatlandırma bölümünde belirtilen yaş grubuna uyan tek (1) çocuk için geçerlidir. 

Tur programında dahil olan hizmetlerden otelde alınan kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir menü ile sunulmakta olup, gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

PARA BİRİMİ

Karadağ para birimi Euro (EUR)’dur.

Yanınızda Euro (EUR) bulundurmanızda fayda vardır.

SAAT DİLİMİ

Karadağ Türkiye’den yaz saat diliminde 1, kış saat diliminde 2 saat geridedir.

Örneğin, yazın Türkiye’de saat 18:30 iken Karadağ’da 17:30’dur.

KIYAFET ve GEREKLİ EŞYALAR

Yaz sezonunda gidilecekse kolayca giyilip çıkarılabilecek t-shirt, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için ince bir mont ve ince bir kazak almanızı öneririz.  Bunun dışında; şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz. Kış döneminde ise, rahat hareket edebileceğiniz ve sizi sıcak tutacak giysiler öneririz.

YEMEK KÜLTÜRÜ

Karadağ yemek kültürü Türk yeme içme kültürüne oldukça yakındır.

ÖNEMLİ NOTLAR

Geçerli pasaportun olması ve/veya vize alınmış (vize gerekli destinasyon/pasaport için) olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmemektedir. Pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan acente sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.  

Acente, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Acente, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler. 

Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından acente sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

Yorumlar

0
Toplam 0 Yorum
0 Ortalama Puan
5
0
4
0
3
0
2
0
1
0

Bu tur için henüz yorum bulunmamakta.