Afrika Turları

0 Filtre Seçildi
Promosyon Tipi
Tur Bölgeleri

Afrika Turları

Afrika turları son dönemlerde trend olan destinasyonların başında gelmektedir. Yüz ölçümü ve nüfus yoğunluğu açısından dünyanın en büyük ikinci kıtası olan Afrika, çoğu gezginin hayalini süsleyen imkanlara sahiptir. Ayrıca rengarenk kültür ve doğal güzellikleri ile her zaman dünyanın geri kalanı için merak uyandıran bir kıta olmuştur. Bu kıtayı keşfetmek için güney afrika turları, kuzey afrika turları, ucuz afrika turları, en iyi güney afrika turu gibi bir çok seyahat alternatifleri de ortaya çıkmıştır. Bir çok bilim insanı milyonlarca yıl öncesine ait fosil ve insan kalıntılarından yola çıkarak Afrika’nın dünyadaki en eski yerleşim bölgesi olduğunu savunmaktadır. Bu kadar eski bir yerleşim olması sebebiyle bir çok kültürel ve tarihi mirası bünyesinde barındırmaktadır. Bereketli toprakların üzerinde bulunan bu kara kıta, insanların dışında diğer canlılar için de cezbedici bir yerdir. Vahşi doğasıyla safari için gidebilecek yerlerden bazıları Kruger Milli Parkı ve Pilanesberg Milli Parkı ile Güney Afrika, Chobe Milli Parkı ile Botswana, Masai Mara ile Kenya, Serengeti Milli Parkı ile Tanzanya’dır. Çöl yaşamını yakından görmek için gidilebilecek yerlerden bazıları ise Sahra Çölü ile Fas ve kum tepeleri ile ünlü Deadvlei’ye sahip Namibya’dır. Güney Afrika’nın en önemli lman kentlerinden biri olan Cape Town, Gize Piramitleri ile dünyanın yedi harikasından birine sahip olan antik kent Mısır, otantik ve hareketli sokakları ile Marakeş, deniz mavisi kapıları, pencereleri ve kireç boyalı evleri ile Sidi Bou Said, Afrika’nın daha modern kısımları görmek için gidilebilecek yerlerden sadece bazılarıdır. En eski yerleşim yerine sahip dediğimiz Afrika,  ayrıca Namibya, Etiyopya, Sudan gibi yerlerde halen eski geleneklerini koruyan Himbalar,  Mursiler, pigmeler gibi çok farklı kabileyi barındırmaktadır. Bunca kültürel çeşitliliğin yanı sıra masmavi sulara sahip Zanzibar’da, kristal berraklığındaki suları ile Seyşeller’de, cıvıl cıvıl kumsalları ile Cape Town’da veya Kenya’nın tatil cenneti Diani gibi yerlerde tüm stressinizi atabilirsiniz. 

Afrika Turu

Afrika turu gidilecek döneme göre farklılık göstermekle beraber, vahşi doğaya yakından tanıklık etmek isteyenler için  Güney Afrika turları, Kenya turları tercih edilmeli. Modern Afrika’yı yakından izlemek için ise Fas turları, Tunus turları, Güney Afrika turları, Mısır turları ile Tunus turlarına göz atmakta fayda var. Afrika; çöl hayatı, birbirinden farklı kabilelerin yaşam kültürleri, farklı türden yiyecekleri, zengin maden yataklarına rağmen yoksulluğun acımasız yansıması gibi zıtlıkları ile keşfedilmeyi bekliyor. 

Afrika Turu Fiyatları

Afrika turu fiyatları gidilecek yere, mevsimine, yapılmak istenen aktiviteye göre farklıkık göstermektedir. Farklı bir deneyim yaşayacağınız Afrika turlarında vahşi doğayı bir adım uzaklıkta izleyebilecek, otantik sokaklarında gezip, birbirinden farklı yöresel lezzetkerin tadına bakabilecek, kabilelerin birbirinden farklı ritüellerine yakından tanıklık edebileceksiniz. Bu tür deneyimleri bir an önce yaşabilmek ve ucuz afrika turlarına katılabilmek  için erken rezervasyonları, kampanyaları takip edebilirsiniz. Mevsimine göre turların fiyatlarında değişiklik olmakla beraber ayrıca ülkeye ve bölgeye görede değişiklikler göstermektedir. Vizesiz afrika turları, ekstra vize ücreti gerektirmediğinden tur fiyatları daha uygun olabilmektedir. En ucuz afrika turları ise hem vize gerektirmeyen hem de coğrafya olarak bize daha yakın olan ülkelere yapılan turları kapsamaktadır. Ancak fiyatların mevsime ve gecelemenin ne kadar süre olacağına göre değişebileceğini unutmamak gerekir. 

En Uygun Afrika Turları Fiyatları

En uygun afrika turları fiyatları denilince akla otantik sokakları ve yöresel lezzetler ile bize mesafe olarak da yakın olan Fas gelmektedir. Kuzey afrika turu  denildiğinde Marakeş, Şafşavan ve Kazablanka’yı içeren Fas ile Gize Piramitleri ve bir çok antik yapıyı bünyesibde bulunduran Mısır başı çekmektedir. Fas’ın ardından kültürümüze ve geleneklerimize yakın olan ayrıca evleri ile bizi Bodrum’daymış gibi hissettiren Sidi Bou Said kentine sahip Tunus da uygun afrika turları arasında yer almaktadır. Hem vahşi doğayı yakından görebilmek hem de modern şehirlere sahip Afrika’yı uygun fiyatlara görülebilecek yerlerden biri de Güney Afrika turlarıdır. Güney Afrika kuzey afrikada bulunan şehirlerden sonra uygun fiyatlara keşfedebilecek en önemli kentlerden biridir. Güney Afrika turları ile bir taraftan afrikanın modern kısmını gösteren, bir taraftanda yoksulluğu yansıtan, bunların yanında ayrıca bir çok önemli turizm noktasını barındıran Cape Town’u da görme imkanınız olacaktır. 

Hangi Mevsimde Afrika Turları Tercih Edilmeli?

Kuzey Afrika turunda kültürel geziler için tercih edilmesi gereken mevsim yüksek sıcakların yer almadığı marttan mayısa kadar ayları kapsayan bahar mevisimi ile eylülden kasıma kadar ayları kapsayan sonbahar aylarıdır. Safari yapabilmek için tercih edilebilecek yerlerden biri olan Masai Mara’yı büyük göçler zamanında ziyaret edebilmek için ise en uygun vakit temmuz ayının ortasından başlayıp ekim ayının sonuna kadar sürmektedir. Guney afrika turunda ise vahşi yaşamı görebilmek için Pilanesberg veya Kruger gibi ulusal parklara sahip olup mayıs ayından eylüle kadar ziyaret edilebilir. Sömestr güney afrika turları ise tercih yapılırken mutlaka göz atılması gereken zamanlardan biridir. Deniz kum güneş için ise eğer Tunus ziyaret edilecekse en uygun mevsim mayıs sonu ile eylül ayları arasıdır. Alternatif olarak Zanzibar düşünülürse en uygun aylar aynı zamanda en popüler zamanlar olan temmuzdan eylüle kadardır. Yurtdışına yapılan tatiller genellikle tek sefere mahsus olmasından dolayı, seyahat planlaması yaparken seyahat edilecek olan ülkenin hangi mevsimde hangi zamanda gezilmesi gerektiği ile ilgili araştırma yapmak, belki de tatil kararından sonra yapılacak en önemli adımdır. 

Ucuz Afrika Turları

Ucuz afrika turları için en uygun destinasyonların başında kuzey afrika turu ardından güney afrika turları gelmektedir. Daha uygun fiyatlarla afrika turlarına katılabilmek için kampanyaları ve erken rezervasyon indirimlerini takip edebilirsiniz. Mevsim ve ülkenin ekonomik durumunun yanı sıra vizesiz olması da daha uygun fiyatlara  gezmeyi mümkün kılmaktadır. Turların maliyetlerini belirleyen en önemli faktörlerden biri havayoludur. Afrika gibi bir kıtaya seyahat ederken aktarmasız uçan bir havayolunu tercih etmek, bir veya birden fazla aktarma yapan havayoluna göre çok daha maliyetli olacaktır. Havayolunun dışında konaklama yapılacak olan tesis de fiyatlarda önemli bir rol oynamaktadır. Kenya gibi safari için önde gelen ülkelerde hizmete sunulan lodgeların imkanları birbirinden farklıdır. Bu imkanların kalitesi yine fiyat arttıkça yükselen bir grafik çizmektedir. Bunların dışında fiyata etki eden faktörlerden biri de tur programıda dahil olacak olan gezilerdir. Tüm geziler programa dahil edilmesi ile fiyat artmakta ancak konfor da o kadar artarak gezginlere zamanı daha doğru ve verimli kullanma fırsatı tanımaktadır. 

Güney Afrika Turları

Güney Afrika turları Cape Town, Johannesburg gibi kentleri ile hem Afrika’nın modern yüzünü göstermesi hem de Kruger ve Pilanesberg gibi milli parklarla safari gibi imkanlara sahip olması ile Afrika turları içerisinde en çok tercih edilen turların başında gelmektedir. Otobüsle afrika turu en çok tercih edilen yöntemlerden biri olmasının yanı sıra ayrıca trenle afrika turu, motosikletle afrika turu veya bisikletle afrika turu yapmak da mümkün. En iyi güney afrika turu için gerekli olan otelleri, konforlu seyahat araçları ve bir çok deneyimi programında barındırmak gerekir. Ülkenin kültürel mirasını ve sahip olduğu imkanları çok iyi bilen, uzman kadrosu ve yüksek tecrübesiyle gitmeklazim.com güney afrika turu için en güvenilir adres. Güney afrika turu yorumlar kısmında daha önce turlarımıza katılıp memnun kalan misafirlerimizin değerli yorumlarını da görebilirsiniz. Yorumlar kısmını aklınızda tereddüt kalmaması adına okumanızı tavsiye ederiz. 

Afrika’da Gezilecek Yerler

Afrika’da gezilecek yerlerin başında berberilerin dilinde Tanrının Ülkesi anlamına gelen ve otantik sokakları ile birbirinden farklı yöresel lezzetlerini barındıran Marakeş, daracık sokakları, kaldırımları, merdivenleri, evleri, saksıları ile Şafşavan geliyor. Deniz mavisi kapı ve pencereleri ile akdenize kuzeyden kıyısı olan sidi bou said Tunus’a gitmişken görülmesi gereken bir yerdir. Doğunun gizemini ve mistisizmini görmek için Mısır en ideal tercih olacaktır. Vahşi yaşamı yakından görebilmek için Masai Mara ile Kenya, Serengeti Milli Parkı ile Tanzanya ve Kruger Milli Parkı ile Güney Afrika en doğru adres olacaktır. Kabile yaşamlarına tanık olabilmek için ise Omo Vadisinde bulunan, başlık parasını miktarını dudaklarında farklı büyüklükte tabaklar taşıyan Etiyopya’da yaşayan Mursiler ile güneşten korunmak için kırmızı toprak boyası ile bitkilerden bir tür güneş kremi yaparak  vücutlarına süren ve ayrıca düzene karşı gelenleri ceza ile değil sevgi ile tekrar topluma kazandırmayı amaç edinen güler yüzlü kabile Himbaları görebilmek içim Namibya en doğru noktalar olacaktır. Berrak masmavi sulara ve bembeyaz kumlara sahip Zanzibar, Seyşeller ve Mauritius, yazın tadını çıkarmak için Afrika’da en güzel alternatiflerden bazılarıdır.