Akdeniz Ege Turları

0 Filtre Seçildi
Promosyon Tipi
Tur Bölgeleri

AKDENİZ

Akdeniz bölgesi Türkiye’nin Ege Bölgesi ile en önemli tatil bölgelerindendir. Her yıl yerli ve yabancı olmak üzere dünyanın dört bir yanından milyonlarca turist tatillerini geçirmek için Akdeniz turlarını tercih ederler.

Bölgenin kıyı kesimindeki elverişli iklim koşulları, doğal güzellikler ve tarihi zenginlikler turizmin gelişmesini sağlamıştır.  Akdeniz turu gezilecek yerlerin başında Antalya Bölümü, deniz ve tarih turizmiyle ön plana çıkmaktadır. Antalya, Alanya, Side, Kaş ve Kalkan, bu bölümde deniz turizminin geliştiği merkezlerdir. Akdeniz medeniyetini simgeleyen Olimpus, Patara gibi tarihi şehir kalıntıları önemli turistik çekiciliklerdir. Bölgede geniş alan kaplayan karstik şekiller, özellikle Damlataş ve İnsuyu ile Cennet – Cehennem doğa harikasıdır. Pek çok milli park ile uluslararası yarışma ve festivallere duyulan aşırı ilgi bölge turizminin gelişmesine katkıda bulunmaktadır.

Adana Bölümü'nde bulunan Mersin, Adana ve Hatay illerinde de deniz, tarih, doğa ve özellikle gastronomi turizmi gelişmiştir. Bölge son yıllarda yalnızca gastronomi turizmi için 3 milyon civarında ziyaretçiyi ağırlar hale gelmiştir. Bölgenin meşhur yemeklerini yapan pek çok restoran yanında son yıllarda bu kentlerin sokak lezzetlerine olan ilgi, sosyal medya sayesinde katlanarak artmıştır. Gastronomi turizminin yanında Mersin'de bulunan Yapraklı koy, Kızkalesi ve Tisan Koyu, Adana'da bulunan Karataş ve Yumurtalık sahilleri, Hatay'da ise Arsuz sahilleri, deniz turizmi için her yıl pek çok insanı kendisine çekmektedir. Hem bu bölgelerdeki sit alanları, hem kent merkezlerinde bulunan Adana Arkeoloji Müzesi, Mersin Arkeoloji Müzesi müzeleri gibi pek çok müze, yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı olmakta ve bölgenin tarih turizminin önemli destinasyonlarından olmaya devam etmektedir.

Akdeniz turlarını incelemek için https://www.gitmeklazim.com/akdeniz-ege-turlari sayfamızı ziyaret edebilir detaylı bilgi alabilirsiniz. 

EGE TURLARI

Ege Bölgesi de Akdeniz bölgesi gibi Türkiye’nin ve Dünya’nın en önemli tatil cazibe merkezlerinden birisidir. Ege Bölgesi turizm potansiyeli olarak Türkiye'de Akdeniz Bölgesinden sonra gelmektedir. Ege turu gezilecek yerlerin başında  Efes, Didim, Pamukkale,Hiearpolis,Laodikeia gibi tarihi yerler ve buna ilave olarak doğa harikası sahilleri Fethiye, Bodrum, Marmaris, Didim, Kuşadası ve Çeşme gibi önemli plajları mavi bayraklı sahilleri ile gözde turizm ve tatil bölgeleri gelmektedir.

Ege turlarını incelemek için https://www.gitmeklazim.com/akdeniz-ege-turlari sayfamızı ziyaret edebilir detaylı bilgi alabilirsiniz. 

AKDENİZ BÖLGESİ TURLARI

Akdeniz Bölgesi  turları Türkiye’nin Ege bölgesi turları ile turizm adı altında önce çıkan yedi bölgesinin başında gelir. Yabancı turistlerin yoğunlukla tatil için tercih ettiği Akdeniz bölgesi; yerli turistlerin de tercih ettiği  bölgelerin başında gelir. Özellikle deniz-kum-güneş tatilleri için değişmez destinasyonları barındırır. Yerli turistlerin arabayla Akdeniz turu   planları hep olmuştur. Arabalarına atlayıp tüm koyları bölgeleri rahatça keşfetmek en büyük tutkularındandır. 

EGE BÖLGESİ TURLARI

Ege bölgesi  turizm çeşitliliği açısından Akdeniz bölgesine göre nispeten daha fazla çeşitlilik gösterir. Ege turu rotası belirlenirken özellikle mevsim açısında daha serin hava koşullarına sahip olması sebebi ile yaz dönemlerinde sıcaktan kaçmak isteyen misafirler için tercih edilir. Akdeniz bölgesinde olduğu gibi araba ile ege turu  yapmak bir çok kişinin tatil planlarında bulunur. Issız birçok keşfedilmeyi bekleyen koylar mevcuttur.

Bir çok kişi ege turu deneyimlerini, ege turu bloglarında paylaşarak merak edenler ile deyimlerini paylaşırlar. Araba ile ege turunun yanı sıra karavanla ege turu, bisiklet ile ege turu ve hatta otostopla ege turu deneyimlerini bu tip bloglarda paylaşırlar. Arabayla Ege turu nasıl yapılır sorusuna cevap için internette bir süre araştırma yaparak bilgi sahibi olunabilir. 

AKDENİZ BÖLGESİ'NDE GEZİLECEK YERLER

Akdeniz bölgesi  dört mevsim ziyaret edilebilecek bir bölgedir. Akdeniz iklimi görülür. Bu iklimde yazlar sıcak ve kuraktır. Kışlar ise ılık ve yağışlıdır, yaz ve kış mevsimindeki yağış miktarı arasında, büyük bir fark bulunmaz. İç kesimlere doğru karasal iklim görülür. Ama özellikle yaz mevsiminde ziyaretçi akınına uğrar. Bu bölgede komşu illerden yerli turistler ağırlıklı olarak görülür.

Akdeniz bölgesinde gezilecek yerlerin başında; Antalya, Isparta, Mersin, Hatay gelmektedir. 

EGE BÖLGESİ'NDE GEZİLECEK YERLER

Ege bölgesi Akdeniz bölgesine göre daha farklı iklim ve coğrafi koşullara sahiptir. Bu dolayısıyla turizm tarzını da etkilemektedir. Ege bölgesi mevsim açısının kış mevsimini daha çok hissettirir.  Ege turu planlaması yapılaması yapılacak ise hangi mevsimde gidileceği önemli olabilir. Örnek olarak kuzey Ege turu fırsatı için   Çanakkale den başlayan bir Ege turu planlanır ise kış ve sonbahar mevsiminin seçilmesi pek doğru olamayabilir. Güney Ege turu için  gezilecek yerlerin başında; İzmir, Aydın, Denizli; Muğla Manisa gelmektedir.

Ege Bölgesi'ni  Gitmek Lazım güvencesiyle keşfetmek için Ege turları ile yola çıkabilir ve keşfetmeye başlayabilirsiniz. Ege turlarını; ege turu fiyatlarını ve ege turu fırsatlarını  incelemek için https://www.gitmeklazim.com/akdeniz-ege-turlari

sayfamızı ziyaret edebilir detaylı bilgi alabilirsiniz. 

EGE AKDENİZ TURLARI

Ege Akdeniz turları, Türkiye’nin yurt içi tur seçenekleri arasında her zaman en çok tercih edilen tur güzergahlarından olmuştur.  Ege bölgesi coğrafi ve tarihi kültür açısınıdan birbirinden farklı noktalarıyla ayrılabilir Güney ege turu olarak Muğla şehri seçilebilir. Güney ege turlarında gezilecek yerlerin başında Fethiye,Bodrum ve Dalyan gelir . Hem yurt içinden hem de yurt dışından çok sayıda turist için ilk gezi tercihlerinden biri olarak görülen Akdeniz Ege turları, genellikle turist yoğunluğunun fazla olduğu İzmir gibi tatil merkezlerinden düzenlendiği gibi; bölgeye ulaşımı kolay olması sebebi ile arabayla Ege Akdeniz turları yapan yerli turistler fazlasıyla görülür. Ankara çıkışlı Ege turları, Adana çıkışlı Ege turları ve  Mersin çıkışlı Ege turları kendi şahşi araçlarıyla bölgeye gelen yerli turisteri görmek mümkün olur.  Tabi ki İstanbul’dan arabayla Ege turu yapan yerli gezginleri görmenizde mümkündür; bunun yanı süre uçaklı ege akdeniz  turu yapan turistlerinde genel olarak yurtdışından geldiği görülmektedir

EGE-AKDENİZ TURLARI NERELERİ KAPSAR?

Ege Akdeniz turları denince  genelde akla ilk gelen mavi denizleri ve birbirinden güzel bakir koyları gelir. Özellikle yaz dönemi ve bayramlara denk gelen dönemlerde yoğunluk yaşanır. Bayramda Ege turu en çok talep edilen dönemlerdendir.  Bayram süresince uzun bir tatil planlayabilen misafirler Ege-Akdeniz 9 gece 10 gün tur fırsatlarını değerlendirebilir.

Ayrıca Ege bölgesi turları nereleri kapsar ? sorusuna kültürel ve tarihi gezilerde dahil edilebilir. Bunlarında başında İzmir şehrinin Efes bölgesi gelir. 

EGE-AKDENİZ TURLARI HAKKINDA

Türkiye’nin turizm cenneti olan Ege Akdeniz bölgesi hakkında konaklama konsepti altı atında bir çok çeşit bulunur. Bunun dışında deniz kum güneş tatili veya kültür tatili olarak farklı tiplerde planlamalarda yapılabilir. İstenirse arabayla kuzey egeden başlayıp, kuzey ege ile biten istediğiniz gibi bir tatil rotası belirleyebilirsiniz. 

UYGUN FİYATLI EGE-AKDENİZ TURLARI

Ege akdeniz turları tarihleri ve fırsatları için sitemizi ziyaret edebilir. Ege akdeniz turu tavsiyeleri için https://www.gitmeklazim.com/akdeniz-ege-turlari sitemize girerek ; Ege Akdeniz turu yorum  kısımlarına yorum yapabilirsiniz. 

İNDİRİMLİ EGE AKDENİZ TURLARI

İndirimli Ege Akdeniz turları takip edebilmek için Sitemizde sizin için dönemsel olarak yurt içi tur fırsatlarımız da bulunmaktadır. Bu fırsatları gitmeklazim.com sitemizden takip edebileceğiniz gibi yurt içi tur fırsatlarımızı ,  sosyal medya hesaplarımızdan veya sitemize girerek e-bülten e kaydolarak yakında takip edebilirsiniz.

Diğer taraftan gitmeklazim.com un size özel fırsatların sunulduğu ‘papel ‘  kazanabileceğiniz bir sistemimizde mevcuttur.

Gitmeklazım’da yaptığın her rezervasyondan yüzlerce Papel kazanabilir, kazandığın papelleri yeni rezervasyonlarında kullanabilirsiniz. Üstelik kampanyaları takip ederseniz, Papelinizi  katlayarak da kullanabilirsiniz.

Detaylar için https://gitmeklazim/papel-nedir 

EN UCUZ EGE AKDENİZ TURLARI

En uygun bütçeli turları yapmanın alternatiflerinden biride çevre illerden kendi araçlarınız ile kendi tur rotanızı belirleyerek yapılabilir. Antalya çıkışlı akdeniz turu yapılacağı gibi Antalya çıkışlı kuzey  ege turu , Mersin çıkışlı Ege turu da yapabilirsiniz.

Bunun dışında Ege’nin kalbinde bulunan İzmir çıkışlı kuzey ege  turu da planlayabilirsiniz