Amerika Turları

0 Filtre Seçildi
Promosyon Tipi
Tur Bölgeleri

AMERİKA TURLARI

Amerika turları Dünya’da her zaman milyonlarca turistin,  listenin başlarında yer almayı başarmıştır. Tüm gezginlerin merak ettiği Amerika turları için https://www.gitmeklazim.com/amerika-ve-latin-amerika-turlari sitemizi ziyaret edebilirisiniz. 

AMERİKA HAKKINDA

Amerika Kıtası, Batı Yarımküre’de, Kuzey Amerika, Orta Amerika, Güney Amerika ve bunlara bağlı adalardan meydana gelen olağanüstü kıtalar ve adalar topluluğudur.

Hayaller ülkesi Amerika,  dünyanın birçok köşesinden gelen insanlarıyla kültür mozaiği, bilimsel, teknolojik seviyesi, gelişmiş film teknolojisi ve aktif sosyal hayatıyla cazibesi yüksek bir ülkedir. En çok göç alan ülkelerin başında gelen Amerika bu sayede  farklı kültürlerin bir arada özgürce yaşadığı ülkelerdendir.

Dünyanın en kalabalık nüfusa sahip ülkelerinden biri olan Amerika Birleşik Devletleri, Dünya’da tüm gezginlerin görmek istediği ülkelerinden biri olarak kabul edilir. Eğer gezmeyi görmeyi eğlenmeyi seviyorsanız bu kocaman ülke tam size göre. Amerika’da en canlı şehri Newyok, yıldızlar şehri Hollywood, ışıltılı eğlence merkezleriyle Los Angeles kesinlikle görülmeye değer şehirlerdir. Tüm bu yerleri; https://www.gitmeklazim.com/amerika-ve-latin-amerika-turlari ile gezebilirsiniz.

Ülkenin yüz ölçümü büyük olması sebebi iklimsel ve coğrafik farklılıklar gösterebilir. Bu özellik Amerika turlarının çok çeşitli olmasını sağlamıştır. 

AMERİKA TURLARI İLE GÖRÜLECEK YERLER

Amerika kıtası toprak bakımından çok büyük bir coğrafyaya yayılmış olmasından dolayı, her bir köşesinden farklı turizm ve geziler yapmak mümkündür. Hatta Amerika turlarını kıta isimleri gibi Güney Amerika turları ve Kuzey Amerika Turları diye iki ana başlıkta ayırabiliriz. Yada Büyük Amerika turları veya baştanbaşa Amerika turları diye tüm Amerika kıtasını keşfedebilirsiniz.

İlk olarak Amerika Birleşik Devletleri içinde yer alan ve dünyanın en gelişmiş, en büyük cazibe merkezlerinden olan New York Turu, Miami Turu, Orlando Turu, San Francisco Turu, Las Vegas turu ve Los Angeles Turlarından kısaca bahsetmek istiyoruz. En iyi Amerika turları için Gitmek Lazım olarak farklı noktalara çok çeşitli turlar düzenledik.

New York Turu

New York şehri, Amerika Birleşik Devletleri'nin en kalabalık şehri ve dünyanın en kalabalık nüfuslarından birine sahip metropollerinden biri olan New York; özellikle baştan çıkarıcı şehir hayatı ile Dünya’da görülmesi gereken şehirlerinden biridir. Çok ciddi göçmen nüfusuna sahip olması şehirde konuşulan dillerin çeşitliliğini de arttırmıştır.

Doğu Amerika Turlarının en önemli noktası olan New York Turları ; Empire State Binası, Central Park ve Times Meydanı, Modern Sanat Müzesi, Guggenheim Müzesi ve Modern Tarih Müzeleri şehrin ilgi çekici mekanlarıdır. Gökdelenleri, caddeleri, lokantaları, alışveriş merkezleri ve insanlarıyla, New York turist çekmektedir. Yılbaşında New York en renkli ve ışıltılı haline bürünür. Bu sebep ile Yılbaşı Amerika turlarında New York bulunmak isteyebileceğiniz ışıltılı şehir olabilir. Özellikle Times Meydanı…

Bunun dışından Niagara Şelaleri de Kanada ile sınır olur. Kuzey Amerika turlarının kesinlikle görülmesi gereken bir noktalarında yer alır.

Miami Turu

Miami şehri Amerika’nın en güney ucunda yer alır.  Florida eyaletine bağlı Miami, göçmen nüfusunun çoğunluğu Latin Amerika kökenli olmasından dolayı İspanyolca en çok konuşulan dildir. Miami özellikle Amerika yakın tarihi açısından çok önemli bir yere sahiptir. Meksika, Küba gibi turizm açısında ziyaretçilerin çok tercih ettiği Güney Amerika turlarının en önemli yeri Miami turlarıdır. Bunun dışında Latin Amerika Turları içinde Miami çok iyi bir başlangıç veya bitiş noktası olabilir.

Miami turlarından isterseniz dünyaca ünlü plajları ziyaret edebilir, isterseniz Amerika da ve Dünyaca ünlü insanların malikânelerini görebilirsiniz.

Ayrıca Miami şehri birçok ünlü cruise gemilerinin çıkış noktasıdır. Gemiyle Amerika turu yapmak isteyen gezginlerin buluşma noktasıdır. Gemi ile Amerika yapmak gezi türleri arasında farkı bir kültür olarak göze çarpar. Her yıl milyonlarca turist gemi ile Amerika turunu deneyimlemektedir.

Orlando Turu

Orlando şehri Miami gibi Florida eyaletinde yer alan ,Amerika turları arasında önemli çekim merkezlerindendir. Orlando ülkenin en önemli eğlence merkezlerine de ev sahipliği yapmasıyla ünlüdür. Özellikle sömestre Amerika turları dönemini kapsayan tarihlerde, okulların tatil olması ile ünlü Disneyland’a Türkiye’den talep artışları olur.Bu anlamda çocuk sahibi olan çiftlerin birçoğu hayatlarında en az bir defa Orlando planı yapmaktadırlar. Orlando, Disneyland’e ev sahipliği yapması sebebi ile turistlerin yoğun ilgi gösterdiği bir merkez olarak karşımıza çıkmaktadır.

San Francisco Turu

San Francisco Amerika’nın batı bölümünde yer almaktadır. Batı Amerika turlarında uğrak şehirlerden biridir. Amerika’nın teknoloji başkenti olan San Francisco ‘Silikon Vadisi’ olarak adlandıran bölgesinde dünyaca ünlü teknoloji ve bilişim markalarına (Google, Apple, Netflix ve Twitter gibi )ev sahipliği yapar.

Bunun dışında dünyaca ünlü ‘kırmızı köprüsü’ Golden Gate köprüsü ve kaçılması imkansız denen Alkatraz hapishanesi de bulunmaktadır.

Las Vegas Turu

Las Vegas şehri yoktan var edilmiş olur, çölün ortasına inşa edilmiş inanılmaz bir şehirdir. Batı Amerika Turlarının uğrak yerlerinden biridir. Günah şehri olarak adlandıran bu şehir; ünlü ışıltılı otelleri ve casinoları dünyanın her yerinden gelen misafirler için kesinlikle en az bir defa ziyaret edilmesi gereken bir şehirdir.Ayrıca Büyük Kanyon ile göreceğiniz muazzam doğa oluşumları ile sizi şaşırtacaktır.

Los Angeles Turu

Herkesin bildiği ismi ile ‘Melekler Şehri’ Los Angeles; Amerika’nın en büyük ikinci şehri olan Los Angeles turizm açısından çok fazla çeşitlilik sunar. Mevsimin her zaman iyi olduğu bu şehir, yılın her zamanı ziyaret edilebilir. Dünyaca ünlü Hollywood, Disney Land ve tanıdığımız bir çok ünlü Amerikan filmlerin çekildiği Universal Stüdyoları en çok ziyaretçi kabul eden yerlerindendir.

Bunun dışında ünlü plajları, Santa Monica, San Diego, Venice Beach gibi bir çok yeri ziyaret edebilirsiniz.

Batı Amerika turları içeresinde önemli bir yere sahip olan bu nokta ve çevresinde ki önemli şehirleri Kurban bayram Amerika turları ve ramazan bayramı Amerika turları gibi tatil dönemlerinin uzun olabileceği dönemlerde gezmenizi tavsiye deriz. Coğrafyanın büyük olması sebebi ile tatil süreniz ne kadar uzun olursa büyük Amerika turlarının tadını daha iyi çıkartabilirsiniz. 

AMERİKA TURLARI İÇİN HANGİ MEVSİM TERCİH EDİLMELİ?

Amerika yüz ölçümü 9.834.000 km² olması ve okyanus ile çevrili olan Amerika, mevsim çeşitliği açısından çok zengindir.

Batı Amerika turları için, San Francisco Turu, Los Angeles turu gibi turlar için aslında dört mevsim ziyaret edilebilir. Ama yaz ayları bu bölgeler için daha doğru zamanlar olacaktır.

Güney Amerika turları için ise, mevsim bölgede genelde ılımandır. Yağış geçişleri önemli bir yere sahip olur.

Doğu Amerika turları arasında New York, Chicago başta olmak üzere kış mevsimini sert yaşayan bölgelerdir. Tabi kış mevsiminde ayrı bir dokusu olan bu bölgeyi ziyaret etmek için yaz ayları tercih edilebilir.

Orta Amerika turları ise bizim İç Anadolu bölgesi gibi karasal bir iklim hakimdir. Kış ayları sert geçer ama yaz aylarında yerli turistlerin karavan ile Amerika turu yapmaları için birçok milli park bulundurmaktadır. 

AMERİKA'DA HAVA DURUMU

Amerika gibi geniş bir alana yayılan kara parçası için pek çok farklı hava durumundan bahsetmek mümkündür. Özellikle kış aylarında denize yakın bölgelerde yağışlı ve rüzgarlı bir iklimin olduğu Amerika'da yaz ayları ise sıcak geçiyor. İç bölgeler ise karasal bir iklime sahip olmalarıyla dikkat çekiyor. Tatil planlarınız yaparken gideceğiniz bölgenin hava durumuna bakmanızda fayda vardır. Zira hava durumu bölgelere göre çok farklılık gösterebilir.

En uygun Amerika turlarını için sitemizi ziyaret edebilirisiniz. 

AMERİKA TURLARI FİYAT

Amerika turları fiyatları çok fazla çeşitlilik gösterebilir. En ucuz Amerika turu ne kadar? Ve Amerika turu fiyatları için sitemizi ziyaret edebilirsiniz. 

EN UYGUN AMERİKA TURLARI

En uygun Amerika turları için birçok alternatifi sizin için Gitmek Lazım olarak tasarladık. Bunun dışında vizesi olarak gidilebilecek Vizesiz Güney Amerika Turlarını da tercih edebilirsiniz. Peru, Kolombiya ve Bolivya gibi birçok ülke Amerika turları arasında vizesiz güney Amerika turları olarak tercih edilebilir. 

AMERİKA TURLARINDA MUTLAKA YAPILMASI GEREKEN AKTİVİTELER

Geniş bir coğrafyaya sahip olan Amerika'da her mevsime ve her bölgeye uygun çok sayıda aktivite gerçekleştirebilirsiniz.  Her bir köşesinde farklı kültürel geziler yapılabileceği gibi, muhteşem plajlarında güneşin keyfini çıkartabilirsiniz. Amerika turlarında mutlaka yapılması gereken aktiviteler olarak, sizi şaşırtacak doğal coğrafyasında deneyimlerinizi çeşitlendirebilirsiniz.

AYRICALIKLI AMERİKA TURU

Gitmek Lazım ailesi olarak sizin için unutulmaz ve birçok anı biriktirebileceğiniz ayrıcalıklı Amerika turları tasarladık. Amerika turu tavsiyeleri ve en iyi Amerika turu fiyatları için https://www.gitmeklazim.com/amerika-ve-latin-amerika-turlari sitemizi ziyaret edebilirsiniz.