Asya Ve Uzakdoğu Turları

0 Filtre Seçildi
Promosyon Tipi
Tur Bölgeleri

Asya ve Uzakdoğu Turları

Asya ve Uzakdoğu turları  birçok farklı kültürü ve mistik bir dünyaya sahip olması sebebiyle en çok tercih edilen yurtdışı turlar arasında yerini almaktadır. Kendine özgü mutfak kültürleri, tarihle iç içe geçmiş şehirleri, turkuazın en keyifli tonuna sahip sahillere komşu adaları ile Uzakdoğu, gidilecek yerler listenizde mutlaka olması gereken bir destinasyon. Köklü ve farklı inanç yapıları ile uzakdoğu turları 2021 yılında da popüler destinasyonlar arasında yer alacaktır. Tatil esnasında yaşamını zenginleştirmek isteyenler, Uzakdoğunun gizemli atmosferinde yaşanacak olağanüstü deneyimler ile unutulmaz anlar biriktirebilir. Uzakdoğu ülkeleri arasında Tayland, Vietnam, Çin, Japonya, Hong Kong en çok bilinen uzak doğu ülkeleri olup, birçoğuna vizesiz gitmek de mümkün. Ülkemizden uzakdoğuya seyahat etmek bireysel olarak biraz zahmetli ve maliyetli olmakla beraber, bize göre çok farklı kültürleri ve yemek alışkanlıkları olmasından dolayı birçok gezgin tarafından gitme konusunda tereddüt edilmektedir. Ancak bizim gibi  deneyimli tur firması ile yapılacak seyahatler esnasında misafirlerin bu endişeleri ortadan kalkmakta ve bu endişenin yerini turdan keyif alıp, eşsiz anılar ve deneyimler biriktirmektedir. En uygun uzakdoğu turları için sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip edebilir ve erken rezervasyon kampanyalarımıza katılarak uygun fiyatlara uzakdoğu seyahati gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca vizesiz uzakdoğu turları, vize maliyeti bulundurmadığından hem uygun fiyatlı olmakta hem de vize evrakı düzenleme zahmetinden ile vize reddi gibi durumlardan uzak durması sebebiyle çok daha tercih edilebilir olmaktadır. Geniş bir coğrafyaya sahip uzak doğu birbirinden farklı kültürleri, inançları bünyesinde barındırmasından dolayı hep ilgi çekmektedir. Sadece kültür ve inanç farklılığının dışında altın rengi kumsalları ile tropik adaları ve berrak sulara sahip olmasıyla deniz, kum, güneş tatili için de çok fazla tercih edilen bir destinasyondur. Tropik denizlerin sunduğu muhteşem sualtı manzaralarının tadını çıkarabilmek için dalış yapılabilecek ve yüzülebilecek birçok sahili de bulunuyor. 

Asya Turları

Asya turları  bize daha yakın ülkeleri içermekte olup, birbirinden farklı kültürlerin yanı sıra birçok doğal oluşumu yakından görebileceğiniz ender tur rotalarından biridir. Dünyanın en eski yerleşim yerlerinden birine sahip olan ve aynı zamanda mistik yapısı, farklı kültürleri bir arada bulundurması ve görkemli tapınakları ile Hindistan Asya turları içerisinde ziyaret edilmesi gereken ilk ülkelerden biridir. Hindistan’ı dünyanın en yüksek noktası olan Everest Dağına sahip Nepal, bünyesinde bulundurduğu Budist ve Hindu tapınakları ile birbirinden farklı inançları görebileceğiniz ender yerlerden biri. Hint okyanusunun incisi Sri Lanka, doğal güzellikleri ve farklı kültürleri tek çatı altında birleştiren bu ada ülkesi Asya turları arasında yer alan ülkelerden biridir. İki bin yıllık tarihiyle insanlığın geçmişinden bugününe en önemli köşe taşlarından biri olan Özbekistan; antik kentleri, mimari zenginliği ve İpek Yolu kültüründen bugüne taşıdığı mirasıyla Orta Asya’nın en etkileyici ülkelerinden biri olmakla beraber orta asya turları için vazgeçilmez noktalardan biridir. Özbekistan’ın dışında dünyanın en büyük krater ve tuz göllerinden biri olan Issık Gölüne sahip Kırgızistan, kazara meydana gelen bir doğa harikası olan Cehennem Kapıları ile Türkmenistan, coğrafi ihtişamı ve doğal güzellikleri ile Pakistan, kaplan yuvası tapınağı ile tanınan Butan, orhun abideleri gibi önemli eserleri bünyesinde barındıran Moğolistan ve Çin Seddi ile Terra Cotta savaşçıları gibi önemli eserlere sahip Çin, Asya turları arasında öne çıkan ülkelerden bazılarıdır. İnsanıyla, egzotik kültürüyle, tropik doğa ve okyanus manzaralarıyla hafızalarınıza kazınacak asya ve uzakdoğu gezileri hayatınızda unutulmaz anlara sahip olacaktır. Gezginler tarafından oldukça fazla tercih edilen uzakdogu turları Türk misafirler tarafından da gözde tur rotaları arasında yer almaktadır. 

Uzakdoğu Turları

Uzakdoğu turları  yeryüzünde birçok farklılığı görmek için gezginler tarafından en çok tercih edilen destinasyolar arasında bulunmaktadır. Uzakdoğu; birçok değişik topluma, kültüre, dile ve dine ev sahipliği yapan oldukça geniş bir coğrafyanın adı olarak biliniyor. Selamlamalarından, yemek yedikleri gereçlerine kadar farklılık gösteren bu ülkeler, sahip olduğu kültür farkları sayesinde dünya üzerinden çok fazla turist çekmektedirler. Konik şapkalara sahip Vietnam halkı, hem yakın tarihte yaşanan savaşın bıraktığı izlerle hem de doğa harikası Halong Bay gibi körfez yerleri ile Uzakdoğu ülkeleri arasında başı çekmektedir. Vietnam’ı birbirinden otantik tapınakları ve ihtişamlı Fuji dağıyla Japonya izlemektedir. Sörf sahilleri, gökyüzüne uzanan palmiye ağaçlarıyla ve uzakdoğu balayı turları ile ünlü Bali, hikayesi ile unutulmaz olan Prambanan tapınağı, görsel bir şölen sunan Bromo dağı gibi muhteşem yerlere sahip Endonezya uzakdoğu gezisi esnasında görülmesi gereken en önemli ülkelerden biridir. Ayrıca Bali, çok fazla turizm tesisine sahip olması ve birçok uçuşun başlamasıyla en ucuz uzakdoğu turları arasında yer almaktadır. Uzakdoğu ülkeleri arasında muhteşem doğasından renkli kültürüne Tayland’ı unutmamak gerekir. Boydan boya kireç taşı kayalıklarının oluşturduğu koylarla kaplı Krabi, Tayland’ın en büyük adası olan Phuket ve Doğu’nun Venedik’i” olarak anılan Bangkok; Tayland’a gitmişken görülmesi gereken en önemli noktalardır. Tayland son zamanlarda turizm sektöründe özelikle kış sezonunda deniz, kum, güneş tatili için en önemli destinasyon olması sebebiyle rekabetin arttığı bir bölge olmuştur. Rekabetin artması seyahat severlere düşük fiyatları sunmayı sağlamış, böylece Tayland gezileri yurtdisi turlari içerisinde ucuz uzakdoğu turları olarak anılmasına sebep olmuştur. 

Uzakdoğu Turları Fiyatları

Uzakdoğu turları  fiyatları havayolu firmasına, konaklamaya yapılacak tesise, seyahat edilecek yere ve mevsime göre değişiklik göstermektedir. Türk havayolları ile aktarmasız gidilen ülkelere, bir veya birden fazla aktarma yaparak daha uygun fiyatlara gitmek mümkün olabilmektedir. Bize göre seyahatin daha az olduğu kış aylarında Tayland, Bali gibi yerler için de seyahatin fazla olması sebebiyle fiyatlar yükselebilmektedir. Uygun fiyatlardan yararlanmak için bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilir, farklı zamanlarda yapacağımız kampanyalardan haberdar olup, daha uygun fiyatlarla uzakdoğuyu keşfedebilirsiniz.  

Uzakdoğu Tur Fırsatları 2021

Uzakdoğu tur fırsatları 2021 yılında da farklı kampanya ve erken rezervasyon imkanlarımız ile bir çok gezginin hayallerini gerçekleşmesine katkıda bulunacağız. Erken rezervasyon, diğer destinasyonlarda olduğu gibi Uzakdoğu turları için de çok önemli avantajları sağlamaktadır. Fırsatlardan yararlanabilmek için haber bültenlerine üye olabilir veya sosyal medyadan bizi takip edebilirsiniz. Günümüzde internet kullanımının artması ve teknolojinin daha etkin kullanılması ile bu tür haberler artık gazete küpürlerinde değil sosyal medya ortamında daha çok paylaşılmaktadır. Uzakdoğu bir hafta veya 10 günde gezerek bitirilemeyecek kadar çeşitliliğe sahip olmasından dolayı, erken rezervasyon kampanyalarını takip ederek daha uygun fiyatlarla seyahat etmek, uzakdoğunun farklı noktalarına seyahat edebilmenin avantajını sağlıyor. 

Uzakdoğu Turları ile Hangi Ülkelere Gidilir?

Uzakdoğu turları ile hangi ülkelere gidilir sorusuna cevap vermek oldukça uzun olacaktır. Çünkü Uzakdoğu’da yer alan neredeyse her ülke gezilmeye değer imkanlara sahip. Muhteşem plajları, yüksek binaları, birbirinden farklı Budist ve Hindu tapınakları ile Uzakdoğu'nun egzotik topraklarında sizi inanılmaz bir tatil bekliyor. Tayland'ın parlayan incisi Koh Samui, yine Tayland’ın bünyesinde yer alan Phuket, Pattaya, Bangkok ziyaret edilmesi gereken yerlerdendir. Sakura zamanı kiraz çiçekleri ile ünlü Japonya, dünyanın en eski medeniyetlerinden birine sahip Çin, Yüksek binaların arasındaki daracık sokaklarda muhteşem eğlence mekanlarına sahip Hong Kong, Görkemli binaları, otelleri ve alışveriş merkezleriyle bilinen Singapur, Mekong Deltası,yumurtalı kahvesi ve Chu Chi tünelleri ile ünlü Vietnam, bir çok egzotik adayı bünyesinde barındıran tapınakların ve volkanların ülkesi Endonezya, Türk uygarlığının 2500 yıllık kenti Buhara’ya sahip Özbekistan Uzakdoğu turları ile gidilmesi gereken ülkelerin başında yer almaktadır. Bu ğlkelerin dışında şu ülkelerde gidilmesi gereken yerlerdendir: Güney Kore, Kamboçya, Myanmar, Moğolistan, Laos, Papua Yeni Gine, Filipinler, Malezya, Tayvan, Pakistan, Kırgızistan, Kazakistan, Hindistan, Nepal, Butan ve Sri Lanka. 

Uzakdoğu'da Mutlaka Görülmesi Gereken Şehirler

Uzakdoğu'da mutlaka görülmesi gereken şehirler içerisinde öncelikle volkanik dağları, pirinç tarlaları, plajları ve mercan resifleri ile ilgi Endonezya’nın Bali adası gelmektedir. Bali’nin ardından tam anlamıyla tropik bir ada tatili için Maldivler gelebilir. Kumsalları ve pırıl pırıl berrak suları Phuket, Krabi, Koh Samui de görülmesi gereken yerlerden bazılarıdır. Hem tapınakları ile hem de modern kültüre ayak uydurması ve birbirinden harika doğa manzalarıyla Japonya’da ziyaret edilmesi gereken rotalardan biri. Yasak Şehir kompleksi, İmparatorluk Sarayı ve Tiananmen Meydanı gibi antik alanlara sahip dünyanın en eski medeniyetlerinden biri olan Çin’de Uzakdoğu seyahatinde listeye alınması gereken en önemli destinasyonlardan biri. Buda heykelleri, binlerce pagodası, renkleri ve tütsü kokularıyla Myanmar mutlaka görülmesi gereken Uzakdoğu ülkelerinden biri.  Bunların dışında Hong Kong, Şangay, Laos, Siem Reap, Tayvan, Çikolata Tepeleri ile ünlü Filipinler, birbirinden farklı kabileleri ile ünlü Papua Yeni Gine Uzakdoğu seyahatinde mutlaka görülmesi gereken yerler arasında olmalı. Bu şehirleri bir çok farklı tur konseptine örneğin tayvan turları, uzakdoğu balayı, ucuz yurtdışı turları, tayvan turu gibi konseptlere katılıp keşfedebilirsiniz.  

Uzakdoğu Yemekleri

Uzakdoğu yemekleri bizim damak tadımıza pek benzemese de pek çok ülkede tadacağınız farklı şeyler temiz ve farklı baharatlardan yapılmış olan farklılıkları denemenizi tavsiye ederiz. Özellikle Çin mutfağına özgü farklı soslar, tatlı lezzetler ve tabi ki deniz ürünlerinin kullanıldığı eşsiz lezzetleri yakalayacaksınız. Hem geleneksel hem de yenilikçi yiyecekleri sunan çok çeşitli mutfaklara ev sahipliği yapan Uzakdoğu mutfağı, çok zengin bir çeşitlilik göstermektedir. deniz ürünleri ve pirinç Uzakdoğu mutfağında olmazsa olmazdır. Singapur; tavada kızarmış baharatlı tavuk dakgalbiyle, Hindistan bol baharatlı yemekleriyle, Tayland sokaka satıcıları ile, Japonya ise dünya mutfağına kazandırdığı sushi ile öne çıkan Uzakdoğu ülkeleridir. Uzakdoğu'nun egzotik meyveleri ve bitki çayları da denenmesi gereken diğer lezzetlerdir. 

Uzakdoğu Gece Hayatı

Uzakdoğu gece hayatı Hong Kong, Singapur, Macau, Bangkok, Pattaya gibi yerlerde oldukça hareketlidir. Günümüzde Pattaya askeri liman olmaktan çok gece hayatıyla adından bahsettirmektedir. Macau’da ise gece hayatının büyük bir kısmını casinolar oluşturmaktadır. Las Vegas kalitesindeki tesisleri ile Macau sabahın ilk ışıklarına kadar eğlencenin devam ettiği bir yer. Tayland'ın Koh Phangan adası ise partileri ile oldukça ünlü bir ada. Bu adaya sırf bu partiler sebebiyle bir çok turist gelmektedir. Tayland’ın dışında Bali, hafta sonları partiler düzenleyen başka bir tatil noktası olarak karşımıza çıkmaktadır. Karaoke partileri ile ünlü Tokyo’da turistler için farklı bir eğlence anlayışı sunmaktadır. 

Uzakdoğu'ya Ne Zaman Gidilir?

Uzakdoğu'ya ne zaman gidilir sorusuna doğru cevabı verebilmek için öncelikle hangi ülkeye seyahat etmek isteniyor onu bilmek gerekir. Uzakdoğu coğrafya olarak büyük bir alanı kapladığından dolayı bir ülkeye seyahat etmek için uygun olan mevsim veya ay, diğer ülke için uygun olmamaktadır. Örneğin havanın serin olduğu aralık ayı Bangkok için ideal olmakta ancak Japonya için tam tersi bir durum yaratmaktadır. Japonya gibi uzakdoğu turları için en uygun mevsim ilkbahar itibari ile başlayıp sonbahara kadar devam etmektedir. Aralık ve şubat ayları arasında Tayland’a yapılacak geziler en doğru zamanlar olmaktadır. Bu bakımdan bu ülkeye bu dönemde yapılacak seyahatlerde sömestr uzakdoğu turları gibi tur konseptlerine aylar öncesinden rezervasyon yapılması çok önemlidir. Muson yağmurlarının etkin olmadığı ve sıcaklıkların nispeten daha düşük olduğu kasım, aralık, ocak, şubat ve mart ayları Hindistan, Sri Lanka ve Nepal için en uygun zamanlardır. Ekim-aralık ve mart-nisan ayları daha az yağışlı ve ideal sıcaklık seviyelerinde olmasından dolayı Vietnam için en uygun zamanlardır. Malezya’da ise temmuz - kasım ile aralık ve şubat ayları sıcaklıkların daha düşük olduğu aylar olmasından dolayı seyahat için en uygun zamanlardır. Ekvatoral ikliminin hüküm sürdüğü Endonezya'da her ay yağış olsa da en az yağışın görüldüğü zamanlar olan Nisan ve Ekim ayları seyahat için en uygun zaman dilimini oluşturuyor. Yılın her dönemi sıcak havanın etkili olduğu Filipinler'de ise aralık ve ocak ayları sıcaklıkların bunaltmadığı ve rahat gezilebilen zaman dilimleri olarak bilinmektedir. Daha uygun fiyatlara uzakdoğu tur seçenekleri için sosyal medyadan bizi takip etmeyi unutmayın. Özelikle kurban bayramı uzakdoğu turları  gibi özel dönemleri içeren tur konseptlerinde aylar öncesinden yapacağınız erken rezervasyonlar sayesinde daha uygun fiyatlara seyahat etme imkanı kazanacaksınız. Uzakdoğu veya diğer yurtdışı tur alternatiflerinde uzman kadrosu ve yüksek tecrübemizle siz değerli gezginlere hizmet vermekten mutluluk duymaktayız.