Avrupa Turları

0 Filtre Seçildi
Promosyon Tipi
Tur Bölgeleri

Avrupa Turları ve Avrupa Turları Fiyatları

Geçmişten günümüze birçok medeniyete ev sahipliği yapmış olan Avrupa her yıl turist akınına uğruyor.

Ortaçağdan kalma yapıları, yemyeşil alanları, müzeleri, sanat dolu şehirleri, ulaşım kolaylığı ve kültürel mirası zengin ülkelere ev sahipliği yapması nedeniyle Avrupa, turistlerin hayallerini süslüyor. Seyahatini tek bir bölge ile sınırlandırmak istemeyen, bir seyahatte birden fazla yer görmek isteyen ziyaretçiler Avrupa turlarını tercih ederek kısıtlı bir seçim yapma derdinden kurtuluyor. Önceden planlanarak defalarca denenen rotalar, profesyonel rehber eşliğinde yapılan turlar, lokal deneyimler yaşama imkanının yanı sıra gezilen bölgelerin tarihi hakkında da en doğru bilgilere ulaşılmasını sağlıyor. Bireysel seyahat yerine tur ile seyahat etmek sizinle benzer zevklere sahip insanlarla yolculuğunuzu paylaşmanıza imkan tanıyarak sosyalleşmek ve yeni arkadaşlıklar kurmak için harika fırsatlar yaratıyor.

Avrupa turları fiyatları kalınan gece sayısı, döviz kurları, gittiğiniz ülkenin para birimi kaç farklı şehir ya da ülkenin ziyaret edileceği, planlanan tatil dönemi, ödenecek şehir vergileri, müze ve ören yeri ücretleri, konaklama tercihi, turların vizeli ya da vizesiz oluşu gibi pek çok faktöre göre değişkenlik gösteriyor. Tek ülke destinasyonu seçenler için İtalya, Fransa, İspanya, Hollanda,  gibi Avrupa’nın sevilen ülkelerinin farklı şehirleri ziyaret ediliyor. Çoklu Ülke görmek isteyenler için ise Orta Avrupa turları, İskandinavya turları ve Benelüks turları gibi turlar sizler için güzel alternatifler sunuyor. Ayrıca deniz tatili için yine Avrupa turları güzel seçenekler oluşturuyor, Yunanistan, İtalya, Fransa, Hırvatistan gibi ülkeler deniz kum güneşin tadını çıkarmanız için sizleri bekliyor. 

Vizesiz Avrupa Turları

Vizesiz Avrupa turları da ucuz Avrupa turları için bir alternatif oluşturuyor. Schengen vizesi istemeyen ve sadece pasaportunuz ile Avrupa ülkelerine seyahat edilebiliyor. Ayrıca Ukrayna, Gürcistan gibi ülkeler için pasaportsuz seyahat etmek de mümkün. Bu ülkelere sadece yeni kimlik kartlarıyla da gidilebilmektedir. Yurt dışı turları arasında yer alan Vizesiz Avrupa ülkeleri  hem ekonomik hem de vize prosedürleri ile uğraşmadan seyahat edilebilmesi nedeni ile yüksek talep gören turlar arasında yer alıyor. Vizesiz seyahat alternatiflerinin başında, Türk tarihinin izlerine sıkça rastlayacağınız camileri, hanları ile Avrupanın en eski ve en derin göllerinden birini görme imkanı sunan Balkanlar, II. Dünya Savaşının kalıntılarının görüldüğü tüyler ürperten müzeleri, Ortaçağ döneminden kalan görkemli şatoları ile Ukrayna gibi ülkeler yer almaktadır. 

Otobüsle Avrupa Turu

Otobüsle Avrupa turu, yurt dışı tatilini daha düşük  maliyetli bir hale getiriyor. Ekonomik olmasının yanı sıra uçak yolculuğundan hoşlanmayan yolcular tarafından sıklıkla tercih ediliyor. Lüks ve donanımlı otobüslerle ulaşım sağlanan bu turlarda konaklama zaman zaman otobüs yolculuğuyla geçerken bazı akşamlarda da otelde geceleme yapılıyor. Gençler ve öğrenciler için de ekonomik ve maceracı bir alternatif oluşturuyor. Otobüsle Avrupa turu, yeni insanlar tanıyarak sosyal çevrenize katkı sağlayacağınız, konforlu ve kesintisiz bir Avrupa turu deneyimi vadediyor. En yaygın destinasyonlar arasında, Romanya turları, Yunanistan turları, Balkan turları, ve Adriyatik sahili turları bulunuyor. 

Ucuz Avrupa Turları

Avrupa turları en ucuz tur fırsatları ile dönemlere bağlı olarak karşınıza çıkar. Tercih edeceğiniz turu birkaç ay öncesinden planlayarak satın almak, erken rezervasyon seçeneklerini değerlendirmek ve taksit avantajlarından yararlanmak tatilin oldukça makul bir bütçeyle gerçekleştirilmesine yardımcı olur.  Tüm ulaşım ve konaklama bedellerini içeren, turlara bağlı olarak tüm çevre gezilerinin dahil olduğu Avrupa turlarına katılarak hem ekonomik hem de rahatlatıcı bir tatil keyfi yaşamak kolaylıkla mümkün oluyor. Orta Avrupa turları, Yunanistan turları, Ukrayna turları ve Balkan turları bütçe dostu Avrupa turlarının başında geliyor.