2491
KAZAN

Avustralya & Tazmanya & Bali

6.098 ,00 USD
49.820 ,66 TL
Taksit Seçenekleri
Aktif Kampanyalar

Tur Programı


1. Gün
İSTANBUL – DOHA - MELBOURNE

İstanbul havaalanı Dış Hatlar Gidiş Terminalinde buluşup, check-in işlemlerinin yapılmasının ardından Katar Hava Yolları QR 240 nolu tarifeli uçuşu ile Doha’ya hareket ediyoruz. Doha’ya varışımızı takiben QR 904 sefer sayılı uçuşla Melbourne’ e hareket ediyoruz.

2. Gün
DOHA - MELBOURNE

Melbourne’e varışımız sonrası pasaport ve valiz işlemlerimizi tamamlayıp bizi bekleyen özel aracımız ile otelimize transfer oluyoruz. Konaklama otelimizde.

3. Gün
MELBOURNE

Kahvaltının ardından. Melbourne şehir gezimize başlıyoruz. Çelik kule, Aziz Kilda caddesi,Şehir’in önemli tarihi yapıları, Kraliçe Viktoria Sanat merkezi’ni görüyoruz. Şehir gezimiz sonrasında arzu eden misafirlerimiz opsiyonel olarak düzenlenecek olan Philip İsland (Kişi Başı – 80 $) turumuza devam ediyoruz. Philip Island Tabiat parkında Melbourne’ün en popüler vahşi yaşam alanında Penguenleri sahilde görme fırsatımız oluyor. Heyecan verici ve muhteşem manzaraları gördükten sonra gezimiz ardından otelimize dönüyoruz, konaklama otelimizde.

Opsiyonel Tur - Philip İsland | Kişi Başı: 80,00 USD (653,60 TL)
- Ekstra turlar minimum 20 kişinin katılması halinde gerçekleştirilecektir.
4. Gün
MELBOURNE

Kahvaltının ardından tam gün serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin opsiyonel olarak düzenleyeceği Puffing Billy Treni ve Healesville Doğa Koruma Parkı turuna (Kişi Başı – 150$) katılabilirler. Melbourne’ ün en güzel doğasına sahip Yarra vadisini buharlı trenle keşfedip Sherbrooke ormanını geziyoruz. Healesville yaban hayatını kangurular ve Koala’ ları yakından tanıma fırsatımız oluyor. Gezilerimiz sonrası otelimize dönüyoruz. Konaklama otelimizde.

Opsiyonel Tur - Puffing Billy Treni ve Healesville Doğa Koruma Parkı | Kişi Başı: 150,00 USD (1.225,50 TL)
- Ekstra turlar minimum 20 kişinin katılması halinde gerçekleştirilecektir.
5. Gün
MELBOURNE – TAZMANYA

Kahvaltının ardında havalimanına transfer yerel havayolları ile Hobart’a hareket ediyoruz. Hobart’a varışımızın ardından Hobart şehir turumuza başlıyoruz. Tazmanya’ nın en büyük şehri ve başkentidir. Derwent nehri ve Wellington Dağı yakınlarında yer almaktadır. Şehir turumuzda Şehirdeki tarihi yapılardan Penitentiary Şapel , Derwent nehir kenarında kurulmuş çarşısı, Anglikan kilisesi, UNESCO tarafında Dünya Mirası Listesinde alınan Kadın hükümlülerin çalıştığı tarihi yapıyı gezdikten sonra otelimize gidiyoruz. Konaklama otelimizde.

6. Gün
TAZMANYA

Kahvaltının ardından tam gün serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin opsiyonel olarak düzenleyeceği Port Arthur ve Tasman Ulusal Parkı turuna ( Kişi Başı – 150$) katılabilirler. Tarihte Tazmanya hükümlülerinin çalıştıkları ve yaşadıkları yerleri, Tarihi Kale’yi , yaşam tarzlarını yakından tanıdıktan sonra Yarımada’nın güzel sahil şeridinde muhteşem manzaraya sahip Tasman Ulusal parkı keşfediyoruz. Gezi sonrasında otelimize transfer oluyoruz. Konaklama otelimizde.

Opsiyonel Tur - Port Arthur ve Tasman Ulusal Parkı | Kişi Başı: 150,00 USD (1.225,50 TL)
- Ekstra turlar minimum 20 kişinin katılması halinde gerçekleştirilecektir.
7. Gün
TAZMANYA – SIDNEY

Kahvaltının ardında havalimanına transfer yerel havayolları ile Sidney’e hareket ediyoruz. Sidney 5 milyonluk nüfusu ile Avusturalya’nın en kalabalık şehir’idir.Aborjinler’in yerleşim alanı olan Sidney’e 1700’lerde İngiliz Kolonileri yerleşmiştir. Dünya’nın en iyi liman şehirlerinden biri’dir. 2000 Yaz Olimpiyatları ile kendini Dünya’ya tanıtma fırsatı bulmuştur.Kültür çeşitliliğine sahip Sidney de halk’ın %40’ı Avusturalya doğumlu değildir. Sidney’ e varışımız’ın ardından Sidney şehir turumuz. Şehirde ünlü Opera binası, güzel manzaralar, şehir merkezi ve alışveriş imkanı buluyoruz. Şehir turumuz ’un sonrasında otelimize transfer oluyoruz. konaklama otelimizde.

8. Gün
SİDNEY

Kahvaltının ardından tam gün serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin opsiyonel olarak düzenleyeceği Featherdale Vahşi Yaşam Parkı ve Blue Mountain gezisine (Kişi Başı – 170$) katılabilirler. Masmavi dağ manzaraları eşliğinde yaban hayatı, yemyeşil doğası ile temiz dağ havası ile Featherdale Vahşi Yaşam Parkı’nı geziyoruz. Kanguruları doğal yaşam alanı içinde görme fırsatı buluyoruz. Doğayla başbaşa geçirdiğimiz güzel bir günün sonrasında otelimize transfer oluyoruz. Konaklama otelimizde.

Opsiyonel Tur - Featherdale Vahşi Yaşam Parkı ve Blue Mountain | Kişi Başı: 170,00 USD (1.388,90 TL)
- Ekstra turlar minimum 20 kişinin katılması halinde gerçekleştirilecektir.
9. Gün
SİDNEY - BALİ (Benoa)

Kahvaltının ardından havalimanına transfer yerel havayolları Bali’ye hareket ediyoruz. Denpasar’a varışımızı takiben Panaromik şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Jagatnatha Tapınağı, Bajra Sandhi ce Niti Mandala anıtları göreceğimiz yerler arasındadadır. Ardından Benoa’daki otelimize transfer. Konaklama otelimizde.

10. Gün
BALİ (Benoa)

Kahvaltının ardından serbest gün. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Kintamani (Volkan) turuna (Kişi Başı – 60$) katılabilirler. Bu turumuzda ilk olarak Bali’nin yerel dansı olan “Barong Dansını” izlemek üzere Batubulan köyüne hareket ediyoruz. İyi ile kötünün mücadelesinin anlatıldığı bu güzel performansın ardından sanatçılar köyü Celuk’a hareket ediyoruz. Celuk’ta gümüş ve ahşabın maharetli ellerde nasıl birer sanat eserine dönüştüğünü görme imkanı bulacağız. Ardından Batur Volkanı’nın eşsiz güzelliğini görmek ve krater gölü manzarası eşliğinde öğle yemeğimizi almak üzere Kintamani’ye gidiyoruz. Yemeğin ardından Kutsal Su Tapınağı olarak da bilinen Tirta Empul tapınağını ziyaret ediyoruz. Tapınak gezimiz sonrası Gunung Kawi Kraliyet anıtlarını ziyaret ediyoruz. Gezilerimizin ardından Tegalalang pirinç teraslarını görme imkanı buluyoruz. Turumuzun bitiminde otelimize dönüyoruz. Konaklama otelimizde.

Opsiyonel Tur - Kintamani Volkan Turu (Öğle Yemekli) | Kişi Başı: 60,00 USD (490,20 TL)
- Ekstra turlar minimum 20 kişinin katılması halinde gerçekleştirilecektir.
11. Gün
BALİ (Benoa)

Kahvaltının ardından serbest gün. Tüm gün denizin keyfini çıkarıyoruz. Konaklama otelimizde. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek “Bali Esintileri” (Kişi başı – 70$) turuna katılabilirler. Otelimizden Klungkung bölgesine doğru hareket ediyoruz. İlk ziyaret noktamız Kerta Gosa antik mahkeme binası. Ziyaretimiz sonrası yolculuğumuza eşsiz manzaralar eşliğinde Bukit Jambul bölgesine doğru devam ediyoruz. Bali Hinduizmi’nin Ana Tanrıçası Besakih tapınağını ziyaret edip, Hinduizm ile ilgili detaylı bilgi ediniyoruz. Yerel bir restoranda alacağımız yemeğin ardından meşhur Luwak kahvesinin ve Endonezya baharatlarının yetiştiği tarlaları ziyaret ediyoruz. Ardından Bali’nin en güzel tapınaklarından olan, Bangli Krallığı’nın merkez tapınağı Kehen’i ziyaret ediyoruz. Son durağımız geleneksel kapıları ile ünlü Penglipuran Köyü olacak. rdından otelimizie dönüyoruz. Konaklama otelimizde.

Opsiyonel Tur - Bali Esintileri (Öğle Yemekli) | Kişi Başı: 75,00 USD (612,75 TL)
- Ekstra turlar minimum 20 kişinin katılması halinde gerçekleştirilecektir.
12. Gün
BALİ

Kahvaltının ardından serbest gün. Öğlen odalarımızı boşaltıyoruz. Dileyen misafirlerimiz extra olarak düzenlenecek Tanah Lot&Taman Ayun Turu’na (Kişi başı – 50$) katılabilirler. İlk durağımız Taman Ayun tapınağı olacak. İsmi güzel bahçe anlamına gelen bu güzel tapınağı ve bahçelerini görme imkanı bulacağız. Ardından Alas Kedaton Maymun Ormanlarından geçerek Tanah Lot tapınağına varacağız.Tapınağı gezdikten sonra hüneşin okyanus üzerinde batışını izleme imkanı bulacağız. Ardından rehberimizin belirttiği saatte buluşup havalimanına hareket ediyoruz.

Opsiyonel Tur - Tanah Lot&Taman Ayun Turu | Kişi Başı: 35,00 USD (285,95 TL)
- Ekstra turlar minimum 20 kişinin katılması halinde gerçekleştirilecektir.
13. Gün
BALİ – DOHA – ISTANBUL

Check-in işlemlerinin yapılmasının ardından saat Qatar Hava Yolları QR 961 nolu tarifeli uçuşu ile Doha’ya hareket ediyoruz. Sabah saatlerinde Doha’ya varıyoruz. Ardından QR 239 sefer sayılı uçuşla İstanbul’ a hareket ediyoruz ve İstanbul’ a varıyoruz.

Hizmetler


Paket Fiyata Dahil Hizmetler:
 • Katar Hava Yolları ile İstanbul – Doha – Melbourne / Denpasar– Doha – İstanbul arası ekonomi sınıf uçak bileti
 • Havalimanı vergiler
 • Melbourne’de 3* otelde 3 gece oda kahvaltı konaklama
 • Tazmanya’da 3* otelde 2 gece oda kahvaltı konaklama
 • Sidney’de 3* otelde 2 gece oda kahvaltı konaklama
 • Bali’de 3* otelde 3 gece oda kahvaltı konaklama
 • Programda belirtilen tüm panoramik ve şehir turlar
 • Havalimanı-otel-havalimanı transferleri
 • Türkçe rehberlik hizmetleri
Paket Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:
 • Yurtdışı Çıkış Harç Pulu
 • Tüm öğle ve akşam yemekleri
 • Şahsi harcamalar, tüm içecekler
 • Ekstra turlar ve programda belirtilmeyen yemekler

Şehirler


Singapur
Singapur

Hobart
Hobart

Sidney
Sidney

Melbourne
Melbourne

Genel Bilgiler


KATILIM ŞARTI

Bu gezimiz, en az 20 kişi katılım katılımı ile düzenlenmiştir. Yeterli sağlanamadığı durumda, son iptal tarihi turun başlangıcının 20 gün öncesidir. Katılım yetersizliği iptal edilen tur, acenteniz aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.

VİZE

ENDONEZYA İÇİN

Umumi Pasaport Vize gerekli değil                

Yeşil Pasaport Vize gerekli değil

Hizmet Pasaportu Vize gerekli değil

 

TANZANYA İÇİN

Umumi Pasaport Vize gerekli                         

Yeşil Pasaport Vize gerekli değil

Hizmet Pasaportu Vize gerekli değil

 

AVUSTURALYA İÇİN

Umumi Pasaport Vize gerekli                         

Yeşil Pasaport Vize gerekli

Hizmet Pasaportu Vize gerekli

 

Bitiş tarihi itibariyle 6 ayın tarihi ve 10 tarihi olmayan pasaportunuzun olması.

Vize gereken destinasyonlarda, vize başvurusu için acentenizde tarafınızda iletileceği "Vize İçin Gerekli Evraklar" listesinde belgesinde ile vize başvurusunun yapılması gerekmektedir.

Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve / veya benzeri tahribata uğramış pasaportlar için ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve TC vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir. 

18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması olasılıkları; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuyu hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

SAĞLIK

Avustralya ve Endonezya'ya girişlerde herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Yenilecek yemeklerde sağlığınızı olumsuz etkileyecek bir sorun olacağınız sanmıyoruz. Musluk suyu içmemenizi deneyin.

UÇUŞ SÜRELERİ

İstanbul Doha  04 sa 10 dk

Doha Melbourne  13 sa 55 dk

Denpasar Doha  10 sa

Doha İstanbul  04 sa 35 dk

EKSTRA TURLAR & ETKİNLİKLER


Ekstra turlar ve Etkinlikler, servis aldığımız yerel acente tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmekte olup, katılım zorunluluğu bulunmamaktadır. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamakta veya ekstra tur / etkinlik fiyatları, içerik, katılım göre yazı gösterebilmektedir. Ayrıca ekstra turların / etkinliklerin günlükleri ve saatleri, gidilecek yerlerdeki müze, ören yerlerinin veya mekânın açık / kapalı durumlarına ve hava şartlarına göre rehberine göre.

KONAKLAMA

Etkinlik, konser, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde dışarıda km'lerden fazla mesafede olabilir.

3 Kişilik odalar, otellerin uygunluğuna göre verilebilmekte olup, bu ipucu 3. Kişiye sunulan yatak, standart yatakdan küçük olabilir. 3 kişilik odalar 1 büyük yatak ve 1 yataktan oluşmaktadır. Söyleşi, açma-kapama ve antrenör yatak olarak ziyaret edenlerden oluştukları için 3. kişi ve / veya çocuk rezervasyonlarında yaşanabilecek sıkma ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar.

Çocuk indirimleri 2 yanında kalan ve fiyatlandırma bölümünde yaşlanmış uyan tek (1) çocuk için geçerlidir.

Tur programında dahil olan hizmetlerden sunulacaklar, bulunulan kahvaltının uygun olarak ve genellikle kontinental kahvaltı olarak yapılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden bir menü ile sunulmakta olup, gruplar için gruba tahsis edilmiş bir salonda servis yapılabilir.

PARA BİRİMİ

Avustralya para birimi Avustralya Doları (AUD),

Endonezya'nın para birimi IDR Endonezya Rupiahı dır.

Tanzanya para birimi Tanzanya Şilini'dir (TZS).

Seyahatiniz gönderinize cevap verin.

SAAT DİLİMİ

Bali ile Türkiye arasında +5 ileridedir. Türkiye'de saat 12.00 iken Bali'de 17:00 dir.

Avustralya ile Türkiye arasında +8 saat ileridedir. Türkiye'de saat 12.00 Avusralya'da 19:00 dır

Tanzanya ile Türkiye arasında saat farkı bulunmamaktadır.

TELEFON KULLANIMI

Cep telefonu hattınız uluslararası aramalara (roaming) açık ise kullanılmaktadır. Bazıları sıkıntılı iletişim olabilir.

KIYAFET VE GEREKLİ EŞYALAR

Kolayca giyilip - çıkarılabilecek tişört, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabı, akşamları için ince bir mont almanızı tavsiye et. Bunun dışında; şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve söndürme aleti ve yedek kartlarını da getirebilirsiniz.

YEMEK KÜLTÜRÜ

Avustralya yemek kültürü kozmopolit olup, tüm dünya mutfaklarına rastlamak mümkündür. Güney Doğu Asya'da tavuk, deniz mahsulleri oldukça yaygındır. Yemeklerde yöreye özgü baharatlar kullanılır.

ELEKTRİK

Elektrik 230 volt olsa da kalınacak otellerde 220 volt elektrik kullanılmaktadır. Prizler A tipi ikili ve B tipi üçlü prizlerdir. Prizlerin örneği şu adreslerden görülebilir: http://www.iec.ch/worldplugs/typeA.htm ve http://www.iec.ch/worldplugs/typeB.htm. Adaptör getirmeniz gerekecektir.

ALIŞVERİŞ

Hediyelik eşyalar dışarıda dolaşılabilecek türden doğal yiyecek ve içecek türü çeşitleri bulmanızdır.

ÖNEMLİ NOTLAR

Geçerli pasaportun olması ve / veya vize edilmesi (vize gerekli destinasyon / pasaport için) olması, sınırdışı giriş yapılabileceği gelemez. Pasaport polisinin boyutu sınırlandırılmış sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Bin Rota sorumlu değildir, Sorumluluk yolcuya aittir. 

BinRota, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü'ne bazı. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riskli olabilir veya kullanılabilir uçuş ve uçuş tarifleri. BinRota, yük bu kısa sürede bildirmekleümlüdür. Yolcu uçuş detaylarının değişebileceğini ve kabul ederek turu satın almışlardır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler

Şehirlerde yazılı yazılı yazılı şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç rehber anlatım yazılı olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler gezilmesini, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yolların açılmaması durumunda, keza uygulamaları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği yerde bahse konu turların yapılamamasından Bin Rota sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

Yorumlar

0
Toplam 0 Yorum
0 Ortalama Puan
5
0
4
0
3
0
2
0
1
0

Bu tur için henüz yorum bulunmamakta.