ÜYE OL
883
Papel
KAZAN

Bansko Kayak Rotası Yılbaşı / 4*Platinum Hotel & Casino (3 Gece Yarım Pansiyon)

858 EUR
12.621 TL
Taksit Seçenekleri
Aktif Kampanyalar

Tur Programı


1. Gün
İstanbul - Bansko

Belirtilen buluşma noktalarında misafirlerimizle buluşuyoruz. 22:00 | Kadıköy evlendirme dairesi otoparkı, 22:30 | Mecidiyeköy Polat Holding Önü 23:00 | İncirli Ömür Plaza Önü 23:40 | Selimpaşa Metro Tesisleri 00:20 | Çorlu Metro Tesisleri 02:00 | Edirne Aslanlı Tesisleri

2. Gün
Bansko

Rehberinizle buluşma sonrası, Kapıkule Kara Hudut Sınır Kapısı’na ulaşıyoruz. Buradaki pasaport ve gümrük işlemlerimizin ardından Bulgaristan’a giriş. Bulgaristan’a girişimizin ardından Haskova ve Plovdiv yolu üzerinden sabah saatlerinde Avrupa’nın en gelişmiş kayak merkezlerinden olan Bansko’ya ulaşıyoruz. Varışımızın ardından, misafirlerimizin kayak takımlarını temin edebilmeleri adına bölgede bulunan ekipman kiralama dükkanlarının bulunduğu bölgede yaklaşık 1 saat serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrası misafirlerimizin konaklama yapacakları otele doğru hareket ediyoruz. Pirin Dağları’nın tam kalbinde bulunan, görkemli yamaçlar ile çevrili, son derece modern bir tatil merkezi olan Bansko kayak merkezi, 75 km uzunluğundaki toplam kayak parkuru ile 1. sınıf kalitede sürüş keyfini misafirlerine yaşatmak için kusursuz bir şekilde planlanmıştır. 6 mavi, 5 kırmızı ve 1 siyah olmak üzere, toplam 13 farklı zorluk derecesine sahip pistler, her seviye ve yaştan kayakçının kullanabileceği şekilde düzenlenmiştir. Misafirlerin kayak ve kar keyfini doyasıya yaşayabilmeleri adına tam gün serbest zaman. Konaklama otelimizde.

3. Gün
Bansko

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası kolay, orta ve zor derecelerinde toplam 75 km. uzunluğa sahip & 2015 Kış Olimpiyatları için onay almış Dünya Şampiyonu Alberto Tomba’nın da kayak yaptığı 2600 metredeki Tomba Pisti de dahil olmak üzere tüm Bansko pistleri sizleri bekliyor. Tüm gün bu güzel pistlerde kayak yapma keyfi sizleri bekliyor. Arzu eden misafirlerimiz opsiyonel olarak düzenlenecek Termal Kaplıca gezisi için hareket ediyoruz. Açık havada, kar yağışı (hava durumuna göre) eşliğinde termal su ile dolu havuzun keyfini yaşıyoruz. Sonrasında otelimize dönüş. Konaklama otelimizde.

4. Gün
Bansko

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası kolay, orta ve zor derecelerinde toplam 75 km. uzunluğa sahip Bansko pistleri sizleri bekliyor. Konaklama otelimizde.

5. Gün
Bansko - İstanbul

Güne otelde alacağımız kahvaltı ile başladıktan sonra otelimizden çıkış işlemlerini tamamlayarak, dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Güzergâh üzerinde bulunan tesislerden birinde öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Ardından Haskova-Harmanli yolunu takip ederek Kapitan Andreevo (Bulgaristan) Kara Hudut Sınır Kapısı’na ulaşıyoruz. Buradaki gümrük işlemlerimizi tamamlayıp Kapıkule (Türkiye) Kara Hudut Sınır Kapısı’nda pasaport ve gümrük işlemlerimizi gerçekleştiriyor ve ülkeye giriş yapıyoruz. Buluşma noktalarında yolculuğunu tamamlayacak misafirlerimizi bırakarak, İstanbul’a ulaşıyoruz. Varışımızla birlikte turumuzun ve servislerimizin sonu.

Hizmetler


Paket Fiyata Dahil Hizmetler:
 • Özel araçlarla İstanbul-Bansko gidiş dönüş ulaşım
 • Seçilen otelde 3 gece konaklama (otelin pansiyon tipinde)
 • Profesyonel Türkçe asistanlık hizmetleri
 • Otel ve turist şehir vergileri
 • TURSAB zorunlu mesleki sorumluluk sigortası
Paket Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:
 • Vize ücreti, servis bedeli
 • Ekstrem sporlar seyahat ve sağlık sigortası
 • Ski Pass ücretleri, ekipman kiralama ücretleri, kayak dersleri ücretleri
 • Öğle ve akşam yemekleri ve içecekler (BB konaklama olan otel seçeneğinde)
 • Öğle yemekleri (HB konaklama olan otel seçeneğinde)
 • Akşam yemeklerindeki içecekler (HB konaklama olan otel seçeneğinde)
 • Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları
 • Opsiyonel etkinlikler
 • Yurt dışı çıkış harcı bedeli
 • Fiyata dahil hizmetlerde belirtilmemiş müze ve ören yerleri girişleri
 • Şoför tipleri 5-10 Euro / kişibaşı (isteğe bağlı)
 • Seyahat Sağlık Sigortası
 • Covid-19 Seyahat Sağlık Sigortası

Şehirler


Genel Bilgiler


Turlarımızda hizmet veren tur rehberleri, yerel rehberler, hizmet veren tüm şoförler ve araç görevlileri çift aşılıdır. 

Tura katılan misafirlerimizin tamamının aşılı olduğuna dikkat ediyoruz. Bu nedenle hem ülkemizde hem de ziyaretini gerçekleştirdiğimiz ülke Sağlık Bakanlıkları tarafından onaylanmış çift aşı ibrazını rica ediyor veya son üç ay içerisinde COVID-19 hastalığını geçirerek bağışıklık geliştirme zorunluluğu arıyoruz. 

0-12 yaş arası çocuklarda aşı zorunluluğu yoktur ancak bu durum turda ziyaret edilen ülkenin uygulamasına göre değişiklik gösterebilir.

 

KAYAK EKİPMANI KİRALAMA HİZMETLERİ

Kayak Takımı (Kayak + Baton + Ayakkabı)

1.gün Yetişkin 13 Euro / Çocuk (7-12 yaş) 11 Euro

2.gün Yetişkin 24 Euro / Çocuk (7-12 yaş) 18 Euro

3.gün Yetişkin 34 Euro / Çocuk (7-12 yaş) 26 Euro

4.gün Yetişkin 42 Euro / Çocuk (7-12 yaş) 31 Euro

5.gün Yetişkin 52 Euro / Çocuk (7-12 yaş) 39 Euro

6.gün Yetişkin 62 Euro / Çocuk (7-12 yaş) 47 Euro

7.gün Yetişkin 70 Euro / Çocuk (7-12 yaş) 52 Euro

Kayak Okulu (2 saat grup eğitimi / 5-10 kişilik gruplar, bireysel eğitim değildir)

1.gün Yetişkin 29 Euro / Çocuk (7-12 yaş) 29 Euro

2.gün Yetişkin 55 Euro / Çocuk (7-12 yaş) 55 Euro

3.gün Yetişkin 78 Euro / Çocuk (7-12 yaş) 78 Euro

4.gün Yetişkin 96 Euro / Çocuk (7-12 yaş) 96 Euro

5.gün Yetişkin 111 Euro / Çocuk (7-12 yaş) 111 Euro

6.gün Yetişkin 124 Euro / Çocuk (7-12 yaş) 124 Euro

7.gün Yetişkin 140 Euro / Çocuk (7-12 yaş) 140 Euro

Snowboard (Kirası + Ayakkabı)

1.gün Yetişkin 16 Euro / Çocuk (7-12 yaş) 13 Euro

2.gün Yetişkin 29 Euro / Çocuk (7-12 yaş) 24 Euro

3.gün Yetişkin 42 Euro / Çocuk (7-12 yaş) 34 Euro

4.gün Yetişkin 52 Euro / Çocuk (7-12 yaş) 42 Euro

5.gün Yetişkin 65 Euro / Çocuk (7-12 yaş) 52 Euro

6.gün Yetişkin 78 Euro / Çocuk (7-12 yaş) 62 Euro

7.gün Yetişkin 88 Euro / Çocuk (7-12 yaş) 70 Euro

**Kayak ekipmanı kiralama fiyatları, otel girişinden 3 gün öncesinde yapılan rezervasyonlar için geçerlidir.

**Kayak eğitmenlerinin konuştuğu diller: İngilizce / Rusça / Bulgarca

**Kayak ekipmanı kiralama fiyatları referans fiyatlardır, sezon içerisinde değişiklik gösterebilir. 

**BB = Oda-Kahvaltı konaklama

**HB = Yarım Pansiyon konaklama (kahvaltı ve akşam yemeği (içecek hariç)) 

** Yılbaşı gala yemeği konaklama gerçekleştirilen otelin salonunda yapılacaktır. Detaylar hakkında hareket öncesi bilgilendirme yapılacaktır.

 

 KATILIM ŞARTI

Bu gezimiz, en az 40 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur başlangıcının 20 gün öncesidir. Katılım yetersizliği nedeniyle iptal edilen tur, acenteniz aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.

 

VİZE

Umumi Pasaport  - Vize gerekli                         

Yeşil Pasaport  - Vize gerekli değil

Hizmet Pasaportu - Vize gerekli değil 

Seyahat bitiş tarihinden itibaren 6 ay geçerli ve 10 yıldan eski olmayan pasaportunuzun olması gerekmektedir.

 

SAĞLIK

Bölgenin iyi restoranlarında ve otellerde alınacak yemeklerde, sağlığınızı tehdit edecek bir sorun ile karşılaşılacağını düşünmüyoruz. Buna karşın grupla birlikte olmadığınız anlarda yeme içme konusunda dikkatli olmanızı, kesinlikle kapalı şişe suyu tüketmenizi, buz, süt ve süt ürünlerinden kaçınmanızı, iyi pişirildiğine emin olduğunuz et ve balık ürünleri tüketmenizi, meyve konusunda muz, ananas gibi kabuğu soyulabilen meyveler yemenizi öneriyoruz. Ülke girişlerinde ve yurda dönüşlerde güncel aşı/pcr kurallarına uyulmalıdır.

 

ULAŞIM SÜRESİ

İstanbul  -  Bansko  7 sa 30 dk

 

EKSTRA TURLAR VE ETKİNLİKLER

Ekstra turlar ve Etkinlikler, servis aldığımız yerel acente tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmekte olup, katılım zorunluluğu bulunmamaktadır. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamakta veya ekstra tur / etkinlik fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik gösterebilmektedir. Ayrıca ekstra turların / etkinliklerin günleri ve saatleri, gidilecek yerlerdeki müze, ören yerlerinin veya mekânın açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir. Ülke girişlerinde ve yurda dönüşlerde güncel aşı/pcr kurallarına uyulmalıdır.

 

KONAKLAMA

Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen km’lerden fazla mesafede kullanılabilir. 

3 Kişilik odalar, otellerin uygunluğuna göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye sunulan yatak, standart yataklardan küçük olabilir. 3 kişilik odalar 1 büyük yatak ve 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar, açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için katılımcı 3. kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. 

Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan ve fiyatlandırma bölümünde belirtilen yaş grubuna uyan tek (1) çocuk için geçerlidir. 

Tur programında dahil olan hizmetlerden otelde alınan kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir menü ile sunulmakta olup, gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

 

KIYAFET VE GEREKLİ EŞYALAR

Yaz sezonunda gidilecekse kolayca giyilip çıkarılabilecek t-shirt, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için ince bir mont ve ince bir kazak almanızı öneririz.  Bunun dışında; şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz. Kış döneminde ise, rahat hareket edebileceğiniz ve sizi sıcak tutacak giysiler öneririz.

 

ÖNEMLİ NOTLAR

Geçerli pasaportun olması ve/veya vize alınmış (vize gerekli destinasyon/pasaport için) olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmemektedir. Pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan acente sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.  

Acente, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Acente, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler. 

Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından acente.com sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

Yorumlar

0
Toplam 0 Yorum
0 Ortalama Puan
5
0
4
0
3
0
2
0
1
0

Bu tur için henüz yorum bulunmamakta.