ÜYE OL
2716
Papel
KAZAN

Batı Amerika Rotası

2.994 USD
38.802 TL
Taksit Seçenekleri
Aktif Kampanyalar

Tur Programı


1. Gün
İstanbul - San Francisco

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminalinde siz değerli konuklarımızla saat 05.00’te buluşma gerçekleştiriyoruz. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerimiz ardından saat 08.00’de Türk Havayollarının TK289 sefer sayılı uçağı San Francisco’ya hareket ediyoruz. Yerel saat ile 10.40’da San Francisco varış. Amerika Birleşik Devletleri'nin Kaliforniya eyaletinin kuzeyindeki San Francisco Körfezi Bölgesi'nin en önemli kültürel, ticari ve finansal merkezi olan San Francisco’ya hareket ediyoruz. San Francisco’ya yerel saat ile …’de varışımız ardından bizleri karşılayan rehberimiz ile buluşma sağlıyoruz ve otelimize transfer gerçekleştiriyoruz. Oda dağılımının ardından dinlenmek üzere odalarımıza çekiliyoruz.

2. Gün
San Francisco

Turumuzun ikinci gününde tam gün serbest zaman veriyoruz. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından opsiyonel olarak düzenlenecek olan San Francisco Şehir Turu, Sausalito ve Tekne ile Alcatraz turuna (180 USD Kişi Başı) katılabilirler. Turumuz esnasında bu güzel şehri yakından tanıyacağız. Civic Center, Golden Gate Bridge, Balıkçı Rıhtımı ve Çin mahallesi, Twin Peaks, Hippilerin yerleştiği Haight and Ashbury, Güzel Sanatlar Sanayi, Lombard Street göreceğimiz yerler arasında bulunuyor. Turumuzun ardından bizleri bekleyen özel aracımızla San Francisco’nun eskiden yüksek rütbeli memurlarının, şimdi ise en zenginlerinin yaşadığı Sausalito’ya hareket ediyoruz. Varışımızın ardından Kordon boyunda yürüyüş yaparak birbirinden güzel evleri görme fırsatı yakalayacak, deniz kenarındaki şirin kafelerde San Francisco manzarası eşliğinde kahvelerinizi yudumlamanın keyfine varacaksınız. Sonrasında tekne ile San Francisco’ya geri dönerken şehrin tabloyu andıran muhteşem manzarasını seyrederken aynı zamanda bir zamanlar dünyanın kaçılması imkânsız tek hapishanesi olarak bilinen Alkatraz’ı fotoğraflama imkânı bulacaksınız. San Francisco’ya geri dönüşümüz ardından meşhur San Francisco sokaklarında, filmlerden de çok iyi tanıdığımız Cable Car (kırmızı tramvaylar) ile Union Square'e keyifli bir yolculuk çıkıyoruz. San Francisco’nun en hareketli bölgesi olan Fashion District (moda bölgesi) ve Çin mahallesinde gerçekleştireceğimiz turumuz sonrasında geceleme için otelimize dönüyoruz.

3. Gün
San Francisco - Las Vegas

Sabah rehberimizin bildireceği erken saatlerde otelimizden ayrılıyor ve bizleri bekleyen özel aracımızla Nevada çöllerindeki vaha, neon ışıkları içindeki oteller, kumarhaneler, gece kulüpleri, restoranlarla dolu günahlar şehrine Las Vegas’a doğru hareket ediyoruz. Keyifli yolculuğumuz sonrasında Las Vegas'a varıyor ve panoramik şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Turumuz sonrasında otelimize yerleşiyoruz. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından opsiyonel olarak düzenlenecek olan Premium Outlet turuna (40 USD Kişi Başı) katılım sağlayabilirler. Dünya da alış-verişin kalbi olarak bilinen 200’e yakın mağazanın bulunduğu, bir birinden ünlü elektronik ve tekstil markalarının yer aldığı outlet alış- veriş cenneti Premium Outlet’i ziyaret ediyoruz. Rehberimiz tarafından sizlere sağlanacak olan indirim kuponları ile de alışverişin doyasıya keyfine varacaksınız. Turumuz sonrasında otelimize dönüyoruz. Akşam Las Vegas'a “Günahlar şehri” yakıştırmasını getiren kumar ve gece hayatına tanıklık etmeye hazır olmalı, dünyaca ünlü şovları görmeli, şansınızı denemek için on binlerce masa ve slotları keşfetmelisiniz.

4. Gün
Las Vegas

Turumuzun dördüncü gününde tam gün serbest zaman veriyoruz. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından opsiyonel olarak düzenlenecek olan Grand Canyon turuna (450 USD Kişi Başı) katılabilirler. Bu turumuzda sabah erkenden otelimizden ayrılıyor ve Las Vegas’tan Arizona Eyaletinde bulunan Grand Canyon’a doğru hareket ediyoruz. Varışımızın ardından bizleri bekleyen helikopterlerimize biniyoruz. 5-6 kişilik özel helikopterlerimiz ile Canyon'un en altında bulunan Colorado Nehrine doğru inerken o büyülü Canyon’un manzarası karşısında büyüleneceksiniz. Aşağı inişimizin ardından ise teknelerle nehir üzerinden gezintimize kaldığımız yerden devam ediyoruz. Akabinde bizleri bekleyen özel helikopterlerimiz ile tekrar yukarıya çıkıyor olacağız. Bir sonraki seyir durağımız Eagle Point'te (Kartal Noktası). Canyon'un büyülü fotoğraflarını 800 metrelik uçurumun kenarından çekme fırsatı yakalıyoruz ve Hualapai Kızılderililerin çadırlarını ziyaret ediyoruz. Turumuz sonrasında Guano Point’e hareket ediyoruz. Varışımızın ardından Hualapai Kızılderililerin hazırladığı yöresel lezzetlerini tadıyoruz. Turumuz sonrasında geceleme için otelimize dönüyoruz.

5. Gün
Las Vegas - Los Angeles

Sabah rehberimizin bildireceği erken saatlerde otelimizden ayrılıyor ve bizleri bekleyen özel aracımızla ile “Melekler Şehri” olarak da anılan Los Angeles şehrine doğru keyifli yolculuğumuz başlıyor. Los Angeles‘a varışımız ile birlikte günün geri kalanı için serbest zaman veriyoruz. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından opsiyonel olarak düzenlenecek olan Los Angeles Şehir Turu’na (80 USD Kişi Başı) katılabilirler. Turumuzda İlk adresimiz meşhur Hollywood Bulvarı, Oscar törenlerine ev sahipliği yapan Kodak tiyatrosu (Dolby Theater), ünlü filmlerin galalarının gerçekleştirildiği Çin tiyatrosu, dünyaca ünlü sanatçılarının el ve ayak izlerinin bulunduğu Şöhretler Yolu göreceğimiz yerler arasındadır. Turumuz sonrası Sunset Strip bulvarından Santa Monica bulvarına geçerek Beverly Hills’e ulaşıyoruz ve devamında’’Pretty Woman’’ filminin çekildiği, dünyanın en lüks mağazalarının yer aldığı, meşhur Rodeo Drive’da alış-veriş için serbest zaman veriyoruz. Bu arada Elvis Presley ve John Lennon gibi yıldızların senelerce ikamet adresi olan "Beverly Willshire Otelini de yakında görme fırsatı yakalayacağız. Rodeo Drive’dan ayrıldıktan sonra Los Angeles şehrinin merkezi olarak bilinen sanat müzeleri ile ünlü cazibe merkezi Downtown'a geçiyoruz. Göreceğimiz yerler arasında Olvera Caddesi, Los Angeles şehrinin siluetini oluşturan gökdelenler ve şehrin ilk kurulduğunda oluşan tarihi yapıları fotoğraflıyor olacağız. Turumuz sonrasında geceleme için otelimize dönüyoruz.

6. Gün
Los Angeles

Turumuzun altıncı gününde tam gün serbest zaman veriyoruz. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından opsiyonel olarak düzenlenecek olan Universal Studios turuna (180 USD Kişi Başı) katılabilirler. Bu turumuzun ilk ayağında Dünya'nın en büyük parklarından biri olan ve Amerikan rüyasının oluşmasında çok büyük rol oynamış, filmlerin nasıl kayda alındığını ve eğer şansınız var ise dünyaca ünlü sinema oyuncularını belki de yakından görme fırsatı bulacaksınız. Elliye yakın şov, film setleri ve eğlence dünyasının tam ortasında oluyor olmanız sizleri içinden çıkamayacağınız bir aksiyon filminin başrol oyuncusu gibi hissettirecek, bunun yanı sıra yaşamış olduğunuz bu özel anların da hiç bitmemesini isteyeceksiniz. Turumuz sonrası akşam dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından opsiyonel olarak düzenlenecek olan Santa Monica turuna (50 USD Kişi Başı) katılabilirler. Sokak sanatçılarının müzik eğlence ve gösterileriyle dolu, sanat ve kültürü her anıyla yaşayacağız Santa Monica’da bulunan meşhur kafelerde kahvenizi yudumlayabilirsiniz. Veya adından epeyce söz ettirmiş, bir birinden güzel restoranlarının birinde akşam yemeğinizi yiyebilirsiniz.

7. Gün
Los Angeles

Turumuzun yedinci gününde tam gün serbest zaman veriyoruz. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından opsiyonel olarak düzenlenecek olan San Diego turuna (150 USD Kişi Başı) katılabilirler. San Diego, Amerika Birleşik Devletlerinin güney batısında bulunan Kaliforniya Eyaletinin ikinci, Amerika Birleşik Devletlerinin ise dokuzuncu en büyük şehridir. Meksika ile sınırı olan San Diego turumuzda göreceğimiz yerler arasında; La Jolla, Old Town, Sea Port Village, Midway uçak gemisi (Midway uçak gemisi gezisi panoramik olarak dışarıdan yapılacaktır), meşhur Surrender Statue heykeli yer almaktadır. Turumuzun devamında Coronado köprüsünü geçerek Coronado adasına ziyaret gerçekleştireceğiz. Amerika Birleşik Devletleri'nin en pahalı evlerinin bulunduğu bu yarımada da tarihi Coronado Oteli de yakın görme fırsatı bulacağız. Vereceğimiz serbest zaman sonrasında geceleme için otelimize dönüyoruz.

8. Gün
Los Angeles - İstanbul

Turumuzun sekizinci ve son gününde tam gün rehberimizin bildireceği havalimanı transferine kadar serbest zaman veriyoruz. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından opsiyonel olarak düzenlenecek olan Sahil Kentleri turuna (120 USD Kişi Başı) katılabilirler. Bu turumuzda Amerika’nın en hareketli, en eğlenceli, en keyifli Beach’lerini yakından göreceğiz. Long Beach, ünlü Queen Mary gemisini, Formula 1 yarışlarının yapıldığı Grand Prix of Long Beah ve Pasifik Okyanusu kıyısından güneye doğru devam ettiğimizde; Newport Beach, Seal Beach, Huntington Beach, Laguna Beach göreceğiz. Turumuz sonrasında rehberimizin bildireceği saatte Los Angeles Havalimanına transfer oluyoruz. Check-in, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından saat 12.45’te Türk Havayollarının TK 180 sefer sayılı uçuş ile İstanbul’a uçuyoruz. Bu gecelememiz uçakta geçmektedir.

9. Gün
İstanbul

Varışımız 12.45’te İstanbul Havalimanı’na olacaktır. Bir sonraki turumuzda görüşmek adına sizlere veda ediyoruz.

Hizmetler


Paket Fiyata Dahil Hizmetler:
 • THY ile İstanbul – San Francisco / Los Angeles - İstanbul arası ekonomi sınıf uçak bileti
 • Havalimanı vergileri ve uçuş sigortaları
 • San Francisco’da 3* otelde 2 gece oda bazında konaklama
 • Las Vegas’da 3* otelde 2 gece oda bazında konaklama
 • Los Angeles’da 3* otelde 3 gece oda bazında konaklama
 • Resort Fee ve şehir ayak bastı ücretleri
 • Türkçe rehberlik hizmeti
 • TURSAB zorunlu mesleki sorumluluk sigortası
Paket Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:
 • Yurt dışı çıkış harcı
 • Sabah kahvaltıları, öğle ve akşam yemekleri
 • Yemeklerde alınan içecekler
 • Kişisel harcamalar
 • Rehber ve şoför bahşişleri
 • Ekstra turlar
 • Programda dahil olduğu belirtilmeyen tüm servisler
 • Bahşişler
 • Seyahat Sigortası
 • Covid-19 Sigortası

Genel Bilgiler


ÖNEMLİ NOT : Turumuzun belirtilen dönüş tarihleri, dönüş uçuşunun başladığı gün tarihidir. Aradaki saat farkından dolayı uçuşun varış günü belirtilen tarihin bir gün sonrasıdır.

 

Turlarımızda hizmet veren tur rehberleri, yerel rehberler, hizmet veren tüm şoförler ve araç görevlileri çift aşılıdır. 

Tura katılan misafirlerimizin tamamının aşılı olduğuna dikkat ediyoruz. Bu nedenle hem ülkemizde hem de ziyaretini gerçekleştirdiğimiz ülke Sağlık Bakanlıkları tarafından onaylanmış çift aşı ibrazını rica ediyor veya son üç ay içerisinde COVID-19 hastalığını geçirerek bağışıklık geliştirme zorunluluğu arıyoruz. 

0-12 yaş arası çocuklarda aşı zorunluluğu yoktur ancak bu durum turda ziyaret edilen ülkenin uygulamasına göre değişiklik gösterebilir.

 

KATILIM ŞARTI

Bu gezimiz, en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur başlangıcının 20 gün öncesidir. Katılım yetersizliği nedeniyle iptal edilen tur, acenteniz aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.

 

VİZE

Umumi Pasaport - Vize gerekli                         

Yeşil Pasaport - Vize gerekli

Hizmet Pasaportu  - Vize gerekli          

Seyahat bitiş tarihinden itibaren 6 ay geçerli ve 10 yıldan eski olmayan pasaportunuzun olması gerekmektedir.

 

SAĞLIK

Bölgenin iyi restoranlarında ve otellerde alınacak yemeklerde, sağlığınızı tehdit edecek bir sorun ile karşılaşılacağını düşünmüyoruz. Buna karşın grupla birlikte olmadığınız anlarda yeme içme konusunda dikkatli olmanızı, kesinlikle kapalı şişe suyu tüketmenizi, buz, süt ve süt ürünlerinden kaçınmanızı, iyi pişirildiğine emin olduğunuz et ve balık ürünleri tüketmenizi, meyve konusunda muz, ananas gibi kabuğu soyulabilen meyveler yemenizi öneriyoruz. Ülke girişlerinde ve yurda dönüşlerde güncel aşı/pcr kurallarına uyulmalıdır.

 

UÇUŞ SÜRELERİ

İstanbul - San Francisco  13 sa 25 dk

Los Angeles - İstanbul  1 sa 45 dk

 

OPSİYONEL TURLAR & ETKİNLİKLER

Opsiyonel turlar ve Etkinlikler, servis aldığımız yerel acente tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmekte olup, katılım zorunluluğu bulunmamaktadır. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamakta veya opsiyonel tur / etkinlik fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik gösterebilmektedir. Ayrıca ekstra turların / etkinliklerin günleri ve saatleri, gidilecek yerlerdeki müze, ören yerlerinin veya mekânın açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.

 

KONAKLAMA

Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen km’lerden fazla mesafede kullanılabilir. 

3 kişilik odalar, otellerin uygunluğuna göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye sunulan yatak, standart yataklardan küçük olabilir. 3 kişilik odalar 1 büyük yatak ve 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar, açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için katılımcı 3. kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. 

Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan ve fiyatlandırma bölümünde belirtilen yaş grubuna uyan tek (1) çocuk için geçerlidir. 

Tur programında dahil olan hizmetlerden otelde alınan kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir menü ile sunulmakta olup, gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

 

SAAT DİLİMİ

Batı Amerika Bölgesi, Türkiye ile yaz saat diliminde 10 saat geride, kış saat diliminde 11 saat geridedir.

Örneğin, Kışın Türkiye’de saat 16:30 iken Batı Amerika’da 06:30’dur.

 

KIYAFET VE GEREKLİ EŞYALAR

Yaz sezonunda gidilecekse kolayca giyilip çıkarılabilecek t-shirt, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için ince bir mont ve ince bir kazak almanızı öneririz. Bunun dışında; şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz. Kış döneminde ise, rahat hareket edebileceğiniz ve sizi sıcak tutacak giysiler öneririz.

 

YEMEK KÜLTÜRÜ

Ülkenin kendine has bir mutfağı bulunmamakta ve fast food ağırlıklı bir kültür hakimdir. Ancak birçok mutfak kültürünü eyaletlerde görebilirsiniz. Yaygın olarak Çin mutfağı yer alsa da birçok eyalette Türk mutfağı yemekleri bulabilirsiniz. Yemek kültürü olmasa da mutfağı birçok kültürü içinde barındırmaktadır.

 

ELEKTRİK

Amerika'da kullanılan elektrik akımı ise 110 Volt'tur. Türkiye'de ise bu 220 Volt'tur. Yanınızda priz dönüştürücü bulundurmanızı tavsiye ederiz.

 

ÖNEMLİ NOTLAR

Geçerli pasaportun olması ve/veya vize alınmış (vize gerekli destinasyon/pasaport için) olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmemektedir. Pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan acente sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.  

Acente, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Acente, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler. 

Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından acente sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

Yorumlar

0
Toplam 0 Yorum
0 Ortalama Puan
5
0
4
0
3
0
2
0
1
0

Bu tur için henüz yorum bulunmamakta.