ÜYE OL
1126
Papel
KAZAN

Dolu Dolu Balkanlar Vizesiz Rota (Tüm Turlar Dahil)

1.094 EUR
16.092 TL
Taksit Seçenekleri
Aktif Kampanyalar

Tur Programı


1. Gün
İstanbul - Üsküp - Resne - Manastır (Bitola) - Ohrid

Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde rehberinizle buluşma sonrası Pegasus Hava Yolları kontuarından gerçekleştireceğiniz bagaj ve bilet işlemlerinizin ardından, Pegasus Hava Yolları tarifeli seferi ile Üsküp’e hareket. Varışımızı takiben bizi bekleyen aracımıza geçiyor ve Resne & Manastır gezisi için hareket ediyoruz. Bu gezimizde ilk durağımız Resne. İttihat ve Terakkinin en ünlü 3 simasından biri Resne’li Niyazi’nin Sarayı’nı panoramik olarak görüyoruz. Ardından Manastır’a hareket ediyoruz ve varışımızı takiben gerçekleşecek Manastır (Bitola) kent gezimiz sırasında; Türk Çarşısı’nı, Bedesten’i, İshak Camii’ni, Yeni Camii’yi, Haydar Kadı Camii’ni ve gezinin en duygusal anlarını yaşayacağınız Atatürk’ün mezun olduğu Askeri İdadiye ve Atatürk Müzesi’ni panoramik olarak görüyoruz. Tur sonrası otelimize transfer oluyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

2. Gün
Ohrid - Tiran - İşkodra

Otelde alacağımız kahvaltı ile güne başlıyor ve Osmanlı’nın Balkanlar’daki önemli üslerinden biri olmuş tarihi Ohrid şehrini tanıtan bir tur gerçekleştireceğiz. Turumuz esnasında Kiril Alfabesi’ni geliştirmiş olduklarına inanılan, IX.yy. Bizans keşişleri Aziz Kirillos ve Metodios Anıtı, Aya Sofya Kilisesi, Roma döneminden kalma Antik Tiyatro, Samoil Kalesi, St. Klement Manastırı ve St Pantelejmon Kilisesi, Sinan Çelebi Türbesi, Çınar Meydanı, Türk Çarşısı, Halveti Tekkesi, Yeni çarşı, Ohrid Pazarı ve Ohrid Gölü göreceğimiz yerlerden bazıları. Panoramik şehir turumuzun ardından Tiran’a hareket ediyoruz. Arnavutluk’un başkenti Tiran’da gerçekleştireceğimiz turumuzda Ethem Bey Camii, İskender Meydanı, Kaplan Paşa Türbesi, Sekiz Sütünlu Türbe, Bilinmeyen 6 Anıtı, aat kulesi, Barış Çanı görülecek yerler arasındadır. Buradan hareketle İşkodra’daki otelimize transfer oluyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

3. Gün
İşkodra - Budva - Kotor - Trebınje

Otelde alacağımız kahvaltı ile güne başlıyor ve ardından Karadağ’a geçerek zamanında balıkçıların yerleşim alanı olan bir adanın kamulaştırılması ve sonrasında Singapur`lu bir multi-milyardere satılması ile turizme kazandırılan muhteşem St. Stefan`ı panoramik olarak tepeden görebileceğiniz bir mola veriyoruz. Sonrasındaki durağımız muhteşem sahilleri, çok renkli gece hayatı ile Balkanlar`ın en ünlü tatil merkezlerinden Budva. Burada yapacağımız yürüyüş turunda StariGrad (eski şehir merkezi) ve kaleyi gezeceğiz. Budva gezimizi tamamladıktan sonra Adriyatik Denizi’nin incisi Karadağ’ın körfez şehri Kotor’a doğru yola çıkıyoruz. Fiyordları ile meşhur Kotor eski şehirde yürüyerek yapacağımız turla şehri tanıyoruz. Ardından Trebinje’deki otelimize hareket. Akşam yemeği ve konaklama.

4. Gün
Trebınje - Poçitel - Blagaj - Mostar - Konjıc - Saraybosna

Otelde alacağımız kahvaltı ile güne başlıyor ve ardından Tarihi dokusuyla korunan ve Türk Köyü olarak bilinen Poçitel`i ziyaret ederek XVI.yy’da Osmanlı tarafından yapılan eserleri görüyoruz. Ardından Blagaj gezisi. Bu turumuzda Avrupa’nın en güçlü su kaynağının, Buna nehrinin doğduğu yere kurulmuş olan Blagaj’ı ziyaret ediyoruz. Sonrasında Mostar’a transfer oluyoruz. Mimar Hayreddin tarafından 1557 yılında inşa edilen Mostar köprüsü Osmanlı mimarisinin bir şaheseridir. Köprü 1992 yılında cereyan eden savaşta Hırvat topçusu tarafından yıkılmıştı fakat Türkiye Cumhuriyeti'nin de büyük katkılarıyla 2004 yılında yeniden hizmete açılmıştır. Mostar köprüsünün ardından Koski Mehmet Paşa Camii'ni görüyoruz. Buradaki gezimiz sonlandıktan sonra Konjic gezisi için hareket ediyoruz. Osmanlı döneminden günümüze kadar gelmiş ve restorasyonu Türkiye tarafından yapılan Konjic Köprüsü’nü görme ve Neretva Nehri kenarında kahve keyfi için mola veriyoruz. Molamızın ardından Saraybosna’ya transfer oluyoruz. Akşamki programımız ise Boşnak Gecesi. Yerel dans ve şovlarla süslenmiş Boşnak gecesinde akşam yemeğimiz ile birlikte eğlenceli bir gece geçireceğiz. Sonrasında otelimize transfer oluyoruz. Konaklama otelimizde.

5. Gün
Saraybosna - Belgrad

Otelde alacağımız kahvaltı ile güne başlıyor ve ardından şehir turumuzun için otelimizden ayrılıyoruz. Panoramik turumuzda şehrin ikonik yapılarından Vyecnitsa Merkez Kütüphanesi, Osmanlı dönemi mimarilerinden Latin Köprüsü, I.Dünya Savaşı’nın başlamasına neden olan Avusturya-Macaristan arşidükün Franz Ferdinand ve eşinin vurulma olayının yaşandığı nokta, Sebil Meydanı, Başçarşı, Kurşunlu Medresesi, Moriç ve Kolubara Hanları, Gazi Hüsrev Bey Camisi, Saat Kulesi, Katolik Katedral, Markale Pazarı, Ebedi Ateşi Anıtı göreceğimiz yerler arsındadır. Şehir turu sonrası Belgrad’taki otelimize transfer oluyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

6. Gün
Belgrad - Üsküp

Güne otelimizde alacağımız kahvaltı ile başladıktan sonra otelimizden ayrılıyor ve Belgrad şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Panoramik turumuzda Sava Nehri'nin Tuna Nehri ile birleştiği noktada Kale Meydan, Taş Meydan, Askeri Müze, Saat Kulesi, Damat Ali Paşa'nın türbesi, Bayraklı Camii, Aziz Sava Katedrali, Prens Mihailo Anıtı görülecek yerler arasındadır. Şehir turu sonrası Üsküp’teki otelimize transfer oluyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

7. Gün
Üsküp - Prizren - Priştine

Otelde alacağımız kahvaltı ile güne başlıyor ve ardından şehir turumuzun için otelimizden ayrılıyoruz. Panoramik turumuzda Yahya Paşa ve Mustafa Paşa camiler, Kapan Han, II.Beyazıd döneminde Davud Paşa tarafından yaptırılan ve günümüzde Ulusal Sanat Galerisi olarak kullanılan Çifte Hamam, Türk Çarşısı, Vardar Nehri ve Taş Köprü, Makedonya Meydanı, Büyük İskender Heykeli, Ristik Sarayı, Rahibe Teresa Evi görülecek yerler arasında. Tur Kosova’ya hareket ediyoruz. Osmanlı döneminden birçok eserin bulunduğu Prizren’e varışımızı takiben gerçekleştireceğimiz panoramik turumuzda Halveti Tekkesi, Gazi Mehmet Paşa Hamamı, Osmanlı Mezarlığı, Sinan Paşa Camii, savaşın yıkıcı etkilerini hâlâ görebileceğiniz Sırp Mahallesi ve Roma döneminden kalan Şehir Kalesi göreceğimiz yerler arasındadır. Buradaki gezimizi tamamladıktan sonra Priştine’ye hareket ediyoruz. Varoışımızla birlikte gerçekleşecek panoramik şehir gezimizde XIX.yy.’dan kalma Saat Kulesi, Kosova Müzesi, Osmanlıların XV.yy.’da yaptırdığı Fatih Sultan Mehmed Külliyesi, Yaşar Paşa Camii ve 1389 Kosova Muharebesi sonucu burada öldürülmüş Osmanlı Padişahı I. Murad Hüdavendigâr’ın türbesi ziyaret edeceğimiz yerler arasındadır. Şehir gezisi sonrası serbest zaman. Rehberinizin belirteceği saatte havalimanına transfer.

8. Gün
Priştine - İstanbul

Bagaj, bilet ve gümrük işlemlerinden sonra Pegasus Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul’a uçuşumuz gerçekleşiyor. Varışımızla birlikte turumuzun ve servislerimizin sonu.

Hizmetler


Paket Fiyata Dahil Hizmetler:
 • Pegasus Havayolları ile İstanbul (SAW) - Üsküp (SKP) gidiş, Priştine (PRN) - İstanbul (SAW) dönüş parkurunda ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Havalimanı vergileri
 • 4**** otellerde 6 gece yarım pansiyon konaklama
 • Alan-otel-alan transferleri
 • Özel otobüs ile tüm transferler
 • Panoramik Ohrid, Tiran, Budva, Kotor, Mostar, Saraybosna, Belgrad, Üsküp, Prizren ve Priştine şehir gezileri
 • Resne & Manastır
 • Boşnak Gecesi
 • Blagaj
 • Konjic
 • Profesyonel Türkçe rehberlik ve asistanlık hizmetleri
 • Otel ve turist şehir vergileri
 • TURSAB zorunlu mesleki sorumluluk sigortası
Paket Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:
 • Vize ücreti ve hizmet bedeli
 • İç hat bağlantı bileti
 • Öğle yemekleri
 • 7.gün akşam yemeği
 • Öğle ve akşam yemeklerindeki içecekler
 • Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları
 • Yurt dışı çıkış harcı bedeli
 • Fiyata dahil hizmetlerde belirtilmemiş müze ve ören yerleri girişleri
 • Covid-19 Seyahat & Sağlık Sigortası Sürprimi (65+ yaş ve üzeri misafirler için)
 • Seyahat & Sağlık Sigortası
 • Şoför tipleri 5-10 Euro / kişibaşı (isteğe bağlı)
 • Covid-19 Seyahat Sağlık Sigortası

Genel Bilgiler


Turlarımızda hizmet veren tur rehberleri, yerel rehberler, hizmet veren tüm şoförler ve araç görevlileri çift aşılıdır. 

Tura katılan misafirlerimizin tamamının aşılı olduğuna dikkat ediyoruz. Bu nedenle hem ülkemizde hem de ziyaretini gerçekleştirdiğimiz ülke Sağlık Bakanlıkları tarafından onaylanmış çift aşı ibrazını rica ediyor veya son üç ay içerisinde COVID-19 hastalığını geçirerek bağışıklık geliştirme zorunluluğu arıyoruz. 

0-12 yaş arası çocuklarda aşı zorunluluğu yoktur ancak bu durum turda ziyaret edilen ülkenin uygulamasına göre değişiklik gösterebilir.

 

KATILIM ŞARTI

Bu gezimiz, en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur başlangıcının 20 gün öncesidir. Katılım yetersizliği nedeniyle iptal edilen tur, acenteniz aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.

 

VİZE

Umumi Pasaport -  Vize gerekli değil

Yeşil Pasaport  -  Vize gerekli değil

Hizmet Pasaportu  -  Vize gerekli değil 

Seyahat bitiş tarihinden itibaren 6 ay geçerli ve 10 yıldan eski olmayan pasaportunuzun olması gerekmektedir.

 

SAĞLIK

Bölgenin iyi restoranlarında ve otellerde alınacak yemeklerde, sağlığınızı tehdit edecek bir sorun ile karşılaşılacağını düşünmüyoruz. Buna karşın grupla birlikte olmadığınız anlarda yeme içme konusunda dikkatli olmanızı, kesinlikle kapalı şişe suyu tüketmenizi, buz, süt ve süt ürünlerinden kaçınmanızı, iyi pişirildiğine emin olduğunuz et ve balık ürünleri tüketmenizi, meyve konusunda muz, ananas gibi kabuğu soyulabilen meyveler yemenizi öneriyoruz. Ülke girişlerinde ve yurda dönüşlerde güncel aşı/pcr kurallarına uyulmalıdır.

 

UÇUŞ SÜRELERİ

İstanbul - Üsküp  1 sa 30 dk

Priştine - İstanbul   1 sa 30 dk

11 Aralık (PC 351) 10:00-09:30 / 18 Aralık (PC 342) 02:55-06:30

26 Aralık (PC 351) 16:25-15:55 / 2 Ocak (PC 342) 02:55-06:30

22 Ocak (PC 351) 10:00-09:30 / 29 ocak (PC 342) 02:55-06:30

29 Ocak (PC 351) 10:00-09:30 / 5 Şubat (PC 342) 02:55-06:30

19 Mart (PC 351) 10:00-09:30 / 26 Mart (PC 342) 02:55-06:30

26 Mart (PC 351) 10:00-09:30 / 2 Nisan ( PC 342) 02:55-06:30

 

OPSİYONEL TURLAR & ETKİNLİKLER

Opsiyonel turlar ve Etkinlikler, servis aldığımız yerel acente tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmekte olup, katılım zorunluluğu bulunmamaktadır. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamakta veya opsiyonel tur / etkinlik fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik gösterebilmektedir. Ayrıca ekstra turların / etkinliklerin günleri ve saatleri, gidilecek yerlerdeki müze, ören yerlerinin veya mekânın açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.

 

KONAKLAMA

Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen km’lerden fazla mesafede kullanılabilir. 

3 kişilik odalar, otellerin uygunluğuna göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye sunulan yatak, standart yataklardan küçük olabilir. 3 kişilik odalar 1 büyük yatak ve 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar, açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için katılımcı 3. kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. 

Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan ve fiyatlandırma bölümünde belirtilen yaş grubuna uyan tek (1) çocuk için geçerlidir. 

Tur programında dahil olan hizmetlerden otelde alınan kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir menü ile sunulmakta olup, gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

 

SAAT DİLİMİ

Balkanlar, Türkiye ile yaz saat diliminde aynı saat diliminde, kış saat diliminde 1 saat geridedir.

Örneğin, Kışın Türkiye’de saat 18:30 iken Balkanlar’da 17:30’dur.

 

KIYAFET VE GEREKLİ EŞYALAR

Yaz sezonunda gidilecekse kolayca giyilip çıkarılabilecek t-shirt, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için ince bir mont ve ince bir kazak almanızı öneririz. Bunun dışında; şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz. Kış döneminde ise, rahat hareket edebileceğiniz ve sizi sıcak tutacak giysiler öneririz.

 

ÖNEMLİ NOTLAR

Geçerli pasaportun olması ve/veya vize alınmış (vize gerekli destinasyon/pasaport için) olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmemektedir. Pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan acente sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.  

Acente, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Acente, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler. 

Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından acente sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

Yorumlar

0
Toplam 0 Yorum
0 Ortalama Puan
5
0
4
0
3
0
2
0
1
0

Bu tur için henüz yorum bulunmamakta.