Tüm Turlar Dahil

Tüm Turlar Dahil

4* Oteller

4* Oteller

Türkçe Rehberli

Türkçe Rehberli

Kesin Kalkış

Kesin Kalkış

1 Kişilik Fiyat
4.699 USD

2 Yetişkin Fiyatı
9.398 USD
198.467 TL
Taksit Seçenekleri
TÜKENDİ
Bu turda kontenjanlarımız dolmuştur. Ek yer talebi ya da alternatif turlar hakkında bilgi almak için hemen bizi arayın 444 77 01

Tur Programı


1. Gün
İstanbul - San Francisco

İstanbul Havalimanında saat 05:30 da buluşma. Pasaport, check-in ve gümrük işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları’nın TK 289 no.lu seferi ile saat 08:25’de Amerika’nın teknoloji merkezi San Francisco’ya hareket. Yerel Saat ile 11:45’de varış. Havalimanında sizleri bekleyen rehberiniz ile buluşma ve otelinize transfer olmadan önce bu güzel şehri tanıtan yarım günlük bir şehir turu yapacağız. Bu turumuzu esnassında Civic Center, Golden Gate Bridge, Balıkçı Rıhtımı ve Çin mahallesi, hippi mahallesi diye bilinen Haight ans Asbury, San Francisco’yu ayaklarının altında hissettiren manzarasıyla Twin Peaks tepesi, önündeki gölete yansıyan aksi ile muhteşem fotoğraflar veren Palace of Fine Arts Binası, birçok filme konu olan Victoria evlerinin en ünlüleri olan Painted Ladies göreceğimiz yerler. Turdan ve rehberin akşam yemeğinden sonra otelimize transfer. Odaların dağılımından sonra geceleme otelimizde.

Uçuş No: TK 289 (Türk Havayolları) - Kalkış: Istanbul - Tarih: 22 Temmuz 2023 - Saat: 08:25 - Varış: San Francisco - Tarih: 22 Temmuz 2023 - Saat: 11:45
2. Gün
San Francisco

Sabah kahvaltısından sonra sizleri San Francisco’nun en sevilen yerlerinden biri olan Sausolito’ya götüreceğiz. Bu turumuzda Golden Gate köprüsünün üstünden geçerek San Francisco’ya yaklaşık 30 dakika mesafede bulunan çok şirin bir kasaba olan Sausalito’ya gideceğiz. Kordon boyunca yürüyüş yaparken birbirinden güzel evler göreceksiniz. Ardından tekne ile San Francisco’ya geri dönerken bir zamanlar dünyanın kaçılması imkansız tek hapishanesi olarak bilinen Alkatraz’ı fotoğraflama şansını bulacaksınız. Aynı zamanda San Francisco şehrinin muhteşem manzarasına tanık olacaksınız. Tur bitiminde ise meşhur San Francisco sokaklarını filmlerden çok iyi bildiğimiz Cable Car (kırmızı tramvaylar) ‘Union Square‘ döneceğiz, rehberiniz akşam yemeği için sizlere önerilerde bulunacak. Yemek sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

3. Gün
San Francisco - Monterey - Carmel - Santa Barbara

Sabah otelden çıkış. Yolda kahvaltımızı aldıktan sonra ilk durağımız olan California’nın en güzel sahil kentlerinden biri olan Monterey’e varıyoruz. Monterey rıhtımında bir mola sonrası buradan ayrılıp yolumuza devam ediyoruz. Pacific Grove’dan geçerek San Francisco’nun güneyinde yer alan Pasifik okyanusu kıyısında, California’nın mutlaka görülmesi gereken sahil kasabalarından biri olan, George Clooney, Paul Newman gibi birçok ünlünün de tatillerini geçirmek için tercih ettiği Carmel’e varıyoruz. Bu şirin sahil şehrini gördükten sonra Amerika’nın tüm batı sahilinin en keyifli ve en güzel sürüş yolu unvanına sahip Big Sur sahil şeridine geçiyoruz ve muhteşem manzaralar eşliğinde ilerleyeceğimiz Big Sur sahil şeridinde fotoğraf molaları vererek Morro Bay’e varmadan ağırlıkları 2,5 tonu bulan Elephant Seals (Deniz Filleri) fotoğraflama şansı bulacağız. Dev volkanik kaya ‘Morro Rock‘ bölgesinde öğlen yemeği molası sonrasında Santa Barbara’ya geçiyoruz. Santa Barbara’ya vardığımızda otelimize yerleşiyoruz. Daha sonra rehberiniz size restoran tavsiyeleri sunacaktır. Akşam yemeğinden sonra otele transfer, geceleme otelimizde.

4. Gün
Santa Barbara - Solvang - Los Angeles

Sabah kahvaltısının ardından Danimarkalıların gelip yerleştiği çok şirin, tipik bir Danimarka köyü olan Solvang’e varıyoruz. Aynı zamanda bir şarap vadisi olan Sovang’e şarap tadımları ve peynir dükkanlarına doyamayacaksınız. Daha sonra Calabasas’taki outlette alışverişlerimizi yaptıktan sonra akşam yemeği ve gezinti için Santa Monica’ya geçiyoruz. Santa Monica’da trafiğe kapalı olan 3’uncü caddedeki alışveriş merkezini ziyaret edecek, sokakta gösteri yapan sanatçıları seyrederek oradaki restoranlardan zevkinize göre yemek yedikten sonra otele doğru yola çıkıyoruz. California’nin en meşhur noktalarından biri olan Santa Monica Hollywood filmlerinin en çok kullandığı manzaralara sahiptir. Turdan sonra otele yerleşme, geceleme otelimizde.

5. Gün
Los Angeles

Sabah kahvaltısından sonra otelden ayrılarak Amerika’nın Melekler Lehri olaran tanınan, 2.büyük şehri olan Los Angeles’i tanıtan bir tur yapacağız. İlk durağımz filmlerden anımsayacağımız Hollywood yazısı olacak. Aracımızla Hollywood tepesine tırmanıp şehrin simgesi olan Dev Harfleri fotoğraflama şansını bulacaksınız. Bir sonraki durak, Hollywood Bulvarı. Burada Oscar törenlerinin yapıldığı Kodak tiyatrosu (Yeni adıyıa ‘Dolby Theater‘), ünlü filmlerinin galalarının yapıldığı Çin tiyatrosu, sinema ve müzik sanatçılarının el ve ayak izleri, ayrıca Şöhretler Yolu göreceğimiz yerler arasında. Daha sonra ünlü Sunset Strip üzerinden Beverly Hills’e geçiyoruz. Burada Los Angeles’in zenginlerinin evlerinin arasından geçip Beverly Hills’in meşhur sembolünü göreceğiz. Daha sonra ‘ Pretty Woman ‘ filminin çekildiği, dünyanın en lüks mağazalarının yer aldığı, meşhur Rodeo Drive’da kısa bir yürüyüş yapıp, Elvis Presley ve John Lennon gibi yıldızların senelerce ikamet adresi olan ‘ Beverly Willshire Oteli’ni göreceğiz. Rodeo Drive’dan ayrıldıktan sonra Los Angeles şehrinin merkezi olarak bilinen Downtown’a gidiyoruz. Burada göreceğimiz yerler Olvera caddesi, Los Angeles şehrinin siluetini oluşturan gökdelenler ve şehrin ilk kurulduğunda oluşan tarihi merkezler. Turumuzu bitirmeden akşam yemeğimizi yemek ve alışveriş yapmak için The Original Farmer’s Market ve The Grove’a gideceğiz. Daha sonra otelimize transfer ve geceleme otelimizde.

6. Gün
Los Angeles - San Dıego - Los Angeles

Sabah kahvaltısından sonra her yıl Amerika’nın en güzel şehri olarak seçilen San Diego’ya gidiyoruz. Sabah Pasifik Okyanusu sahilinden güneye doğru Amerika – Meksika sınırında bulunan ve Amerika’nın en güzel şehri lakaplı San Diego’ya yola çıkıyoruz. Varışta ilk durağımız fokları ve plajları ile ünlü La Jolla, daha sonra okyanus kıyısında çok şirin kafelerin ve hediyelik eşyalara satan dükkanların bulunduğu Sea Port Village, Tom Cruise’lu Top Gun filmin çekildiği Midway Uçak gemisi, İspanyolların köle ticaretinde kullanmış olduğu Star of India gemisi, Downtown’in kalbi olarak anılan ve San Diego’nun sembolü haline gelmiş GasLamp Quarter görülecek. Daha sonra Amerika’nın en büyük, en düzenli parkı unvanına sahip, içerisinde botanik bahçeleri, tarihi sanat merkezleri ve tiyatroların bulunduğu Balboa Park’ına gidiyoruz. Burada yapacağımız panoramik tur ile Parkı keşfetme şansı bulacaksınız. Bir sonraki durağımız, San Diego’nun zenginlerinin yaşadığı, içinde Marilyn Monroe’nin ünlü ‘Bazıları Sıcak Sever‘ filmininde çekildiği ve Amerika’daki en büyük tek parça ahşap yapısı olan Hotel Del Coronado’nun içinde bulunduğu Coronado adası. Sonrasında İtalyanların yaşadığı ve İtalya mimari özelliklerinin hakim olduğu Little İtaly, Kaliformiye’nın doğum yeri olarak bilinen 1800’lü yılların mimarisine sahip, 2005 ve 2006 yıllarında üst üste Amerika’nın en çok ziyaret edilen eyalet parkı olan Old Town’a gidiyoruz. Akşam geç saatte otelimize dönüş.

7. Gün
Los Angeles - Hawaii

Sabah kahvaltısından sonra Los Angeles hava alanına transferimiz olacak. Amerikan iç hatları ile Hawaii’ye doğru yola çıkıyoruz. 5,5 saatlik bir uçuştan sonra varacağımız Hawaii’ye varışımızı takiben bizi bekleyen aracımıza binerek Honululu’daki otelimize geçiyoruz. Rehberimiz eşliğinde Waikiki Beach’i keşfedip akşam yemeğimizi burada aldıktan sonra otelimize geri dönüyoruz. Geceleme otelimizde.

8. Gün
Hawaii

Sabah kahvaltısından sonra özel aracımızla Hanauma Bay şnorknel turu yapacağız. Bu turumuzda, Hawaii’nın koruma altına alınmış Hanauma koyunda önce bir bilgilendirme filmi seyredecek (zorunludur) ve sonrasında aşağıya koya inerek sizin için kiraladığımız şnorkel ve deniz gözlüğü ile tropik balıkları seyretme imkanı bulacaksınız. Turdan sonra otele dönüş ve dinlenmenin ardından Hawaii’nin ünlü şovu olan Luau Şovu seyretmek için Paradise Cove’a geçiyoruz. Açık büfe yemek ve Hawaii’nin dansları ve aktivitelerinin yer aldığı bu güzel gecenin ardından otelimize dönüş.

9. Gün
Hawaii

Sabah kahvaltısından ardından bugün büyük Honolulu turu yapacağız. Bu turumuzda Diamond Head, Kahala Gold Coast, Halona Blowhole, Nuuanu Pali Lookout, Downtown Honolulu, King Kamehameha Statue göreceğimiz yerler arasında yer almaktadır. Tur sırasında beachlerde deniz molası vereceğiz. Turdan sonra otele dönüş. Rehberiniz akşam yemeği tavsiyelerinde bulunacak. Geceleme otelimizde.

10. Gün
Hawaii - Los Angeles

Sabah deniz ve güneşten yararlanmak için serbest zaman. Öğleden sonra otelden check out yaparak aracımızla Pearl Harbour gezisi yapacağız. Bu turumuzda Aralık 1941’de Japonların 2 ayrı hava saldırısı gerçekleştirdiği ve 2403 asker ve sivil personelin öldüğü Pearl Harbour’da, Pearl Harbour Memorial, müzeler ve sergiler, o saldırıda batan ve suyun altında görülebilen ve hala denize yakıt sızdıran USS Arizona gemisi göreceğiniz yerler. Tursan sonra hava alanına giderek check-in işlemlerinden sonra Los Angeles’a uçuyoruz. Geceleme uçakta.

11. Gün
Los Angeles - İstanbul

Sabah erken saatlerde Los Angeles’a varış. Hava alanından çıkarak sabah kahvaltımızı yerel bir restoranda alıyoruz. Daha sonra California’nın meşhur sahil kentlerini gezeceğiz. İlk durağımız Laguna Beach, yaklaşık 1 saat sonra vardığımız Laguna Beach’te sahilde yürüyüş yapacak, okyanusun keyfini çıkararak bir kahve molası vereceğiz. Daha sonra sahil şeridini takip ederek Corona del Mar’da bir fotoğraf molası vereceğiz. Öğle yemeğimizi Huntington Beach Main Streette almanızı tavsiye ediyoruz. Sörf yarışmaları ve sörfçüleriyle ünlü Huntington Beach’te gezip vakit geçirdikten sonra sahili şeridini takip ederek Long Beach’e varıyoruz. Burada Marina’nın içine kurulu Shore Line Village’de kahvemizi içip Titanic’ten biraz daha büyük olan, otel ve restoran olarak kullanılan Queen Mary gemisinin önünde fotoğraf çektirdikten sonra, her yıl Nisan ayında yapılan Long Beach Grand Prix pistinden geçerek hava alanına gidiyoruz. Pasaport ve check-in işlemlerinden sonra Türk Hava Yolları’nın TK 10 numaralı uçuşuyla saat 18:25’de Istanbul’a hareket. Geceleme uçakta.

Uçuş No: TK 010 (Türk Havayolları) - Kalkış: Los Angeles - Tarih: 01 Ağustos 2023 - Saat: 18:25 - Varış: Istanbul - Tarih: 02 Ağustos 2023 - Saat: 17:45
12. Gün
İstanbul

Yerel saat 17:45’te Istanbul’a varış ve turumun sonu.

Hizmetler


Paket Fiyata Dahil Hizmetler:
 • Türk Hava Yolu ile İstanbul – San Francisco / Los Angeles – İstanbul arası ekonomi sınıf uçak bileti
 • Los Angeles – Honolulu – Los Angeles arası ekonomi sınıf uçak bileti
 • Havalimanı vergileri ve uçuş sigortaları
 • San Francisco’da 4* Four Points by Sheraton by The Bridge otel veya benzeri otelde 3 gece konaklama
 • Santa Barbara bölgesinde 3* veya 4* Otelde 1 gece konaklama
 • Los Angeles’da 4* Commerce Casino otel veya benzeri otelde 2 gece konaklama
 • Honolulu’da 4* Hyatt Centric Waikiki Hotel vb. otel veya benzeri otelde 3 gece konaklama
 • Seçilen otellerde veya dışarda alınacak kahvaltılar
 • Programda belirtilen Turla
 • Resort Fee ve şehir ayak bastı ücretleri
 • Tüm Transferler
 • Türkçe rehberlik hizmeti
 • TURSAB zorunlu mesleki sorumluluk sigortası
 • Seyahat ve Sağlık Sigortası
Paket Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:
 • Vize ücreti
 • Yurt dışı çıkış harcı
 • Öğle ve akşam yemekleri
 • Yemeklerde alınan içecekler
 • Kişisel harcamalar
 • Programda dahil olduğu belirtilmeyen tüm servisler
 • Covid-19 Seyahat & Sağlık Sigortası
 • Rehber ve şoför bahşişleri (Amerika'da günlük kişi başı 5$ önerilir)

Fiyat Bilgileri


TARİHOTELİki Kişilik Odada KişibaşıÜç Kişilik Odada KişibaşıTek Kişilik OdaÇocuk (02,00 - 11,99 Yaş)
22 Temmuz 2023 | 02 Ağustos 2023 4 Yıldızlı Oteller 4.699,00 USD4.699,00 USD5.799,00 USD4.299,00 USD

Genel Bilgiler


KATILIM ŞARTI

Bu gezimiz, en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur başlangıcının 20 gün öncesidir. Katılım yetersizliği nedeniyle iptal edilen tur, acenteniz aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.

VİZE

Umumi Pasaport  -  Vize gerekli                       

Yeşil Pasaport - Vize gerekli

Hizmet Pasaportu - Vize gerekli        

Seyahat bitiş tarihinden itibaren 6 ay geçerli ve 10 yıldan eski olmayan pasaportunuzun olması gerekmektedir. 

Vize gereken destinasyonlarda, vize başvurusu için acentenizin tarafınıza ileteceği “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile vize başvurusunun yapılması gerekmektedir.

SAĞLIK

Bölgenin iyi restoranlarında ve otellerde alınacak yemeklerde, sağlığınızı tehdit edecek bir sorun ile karşılaşılacağını düşünmüyoruz. Buna karşın grupla birlikte olmadığınız anlarda yeme içme konusunda dikkatli olmanızı, kesinlikle kapalı şişe suyu tüketmenizi, buz, süt ve süt ürünlerinden kaçınmanızı, iyi pişirildiğine emin olduğunuz et ve balık ürünleri tüketmenizi, meyve konusunda muz, ananas gibi kabuğu soyulabilen meyveler yemenizi öneriyoruz. Ülke girişlerinde ve yurda dönüşlerde güncel aşı/pcr kurallarına uyulmalıdır.

UÇUŞ SÜRELERİ

İstanbul   -   San Francisco                        12 sa 50 dk

Los Angeles   -  İstanbul                             12 sa 20 dk

OPSİYONEL TURLAR & ETKİNLİKLER

Opsiyonel turlar ve Etkinlikler, servis aldığımız yerel acente tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmekte olup, katılım zorunluluğu bulunmamaktadır. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamakta veya opsiyonel tur / etkinlik fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik gösterebilmektedir. Ayrıca opsiyonel turların / etkinliklerin günleri ve saatleri, gidilecek yerlerdeki müze, ören yerlerinin veya mekânın açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.

KONAKLAMA

Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen km’lerden fazla mesafede kullanılabilir. 

3 kişilik odalar, otellerin uygunluğuna göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye sunulan yatak, standart yataklardan küçük olabilir. 3 kişilik odalar 1 büyük yatak ve 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar, açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için katılımcı 3. kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. 

Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan ve fiyatlandırma bölümünde belirtilen yaş grubuna uyan tek (1) çocuk için geçerlidir. 

Tur programında dahil olan hizmetlerden otelde alınan kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir menü ile sunulmakta olup, gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

SAAT DİLİMİ

Batı Amerika Bölgesi, Türkiye ile yaz saat diliminde 10 saat geride, kış saat diliminde 11 saat geridedir.

Örneğin, Kışın Türkiye’de saat 16:30 iken Batı Amerika’da 06:30’dur.

KIYAFET VE GEREKLİ EŞYALAR

Yaz sezonunda gidilecekse kolayca giyilip çıkarılabilecek t-shirt, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için ince bir mont ve ince bir kazak almanızı öneririz. Bunun dışında; şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz. Kış döneminde ise, rahat hareket edebileceğiniz ve sizi sıcak tutacak giysiler öneririz.

YEMEK KÜLTÜRÜ

Ülkenin kendine has bir mutfağı bulunmamakta ve fast food ağırlıklı bir kültür hakimdir. Ancak birçok mutfak kültürünü eyaletlerde görebilirsiniz. Yaygın olarak Çin mutfağı yer alsa da birçok eyalette Türk mutfağı yemekleri bulabilirsiniz. Yemek kültürü olmasa da mutfağı birçok kültürü içinde barındırmaktadır.

ÖNEMLİ NOTLAR

Geçerli pasaportun olması ve/veya vize alınmış (vize gerekli destinasyon/pasaport için) olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmemektedir. Pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan acente sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.  

Acente, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Acente, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.

Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından acente sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

Yorumlar

0
Toplam 0 Yorum
0 Ortalama Puan
5
0
4
0
3
0
2
0
1
0

Bu tur için henüz yorum bulunmamakta.