1469
KAZAN

Hint Okyanusunun İncisi Sri Lanka

3.598 ,00 USD
29.395 ,66 TL
Taksit Seçenekleri
Aktif Kampanyalar

Tur Programı


1. Gün
İSTANBUL – COLOMBO – NEGOMBO

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali buluşma noktamızda buluşuyoruz. Check-in işlemlerinin tamamlanması ve pasaport kontrollerinin ardından Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile Colombo’ya hareket ediyoruz. Yaklaşık 10 saat 45 dakika süren bir yolculuğun ardından Colombo’ya varıyoruz. Gümrük kontrollerinin ardından havalimanında karşılanıyor ve Negombo’da (Waikkal) bulunan otelimize doğru yola koyuluyoruz. Otelimize yerleşip okyanusun keyfini çıkarıyoruz. Her şey dahil konaklama otelimizde.

2. Gün
NEGOMBO

Kahvaltının ardından serbest gün. Tüm gün okyanusun keyfini çıkarıyoruz. Her şey dahil konaklama otelimizde.

3. Gün
NEGOMBO

Kahvaltının ardından serbest gün. Tüm gün okyanusun keyfini çıkarıyoruz. Her şey dahil konaklama otelimizde.

4. Gün
NEGOMBO – PİNNEWALA – DAMBULLA –HABARANA

Kahvaltının ardından Dambulla’ya doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde Pinnewala’da 1975 yılında kurulmuş olan dünyadaki ilk Fil Yetimhanesi’ni ziyaret edip, ormanda yaralı veya bebekken bulunmuş fillerin beslenme ve banyo yapışlarını izleyeceğiz. Ardından Dambulla'nın Altın Tapınağı olarak da bilinen Dambulla Mağara Tapınağı’nı keşfetmek üzere yola çıkıyoruz. Burası Sri Lanka'daki en büyük ve en iyi korunmuş mağara tapınağı kompleksidir. 1. yüzyılda mağara içine inşa edilmiş tapınağın içindeki heykel ve freskler Budha ve hayatı üzerine yoğunlaşmıştır. Gezimizin ardından Habarana’daki otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde..

5. Gün
HABARANA-POLONNARUWA-SİGİRİYA-HABARANA

Kahvaltının ardından Polonnaruwa’yı ziyaret etmek üzere yola çıkıyoruz. Yaklaşık bir buçuk saatlik yolculuk sonrası UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Polonnaruwa Antik Kent’e ulaşıyoruz. Ören yerine girişimizle bizi benzersiz granit sütunlar, kayaya oyulmuş Buda heykeli, dini yapılar, bu haliyle bile dönemin görkemine ışık tutan saray kalıntıları, sit alanının sakinlerinden maymunlar karşılıyor olacak. Tur bitimi bir başka antik kent Sigiriya’ya yola çıkıyoruz. UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan ve adı Aslan Kayası anlamına gelen Sigiriya Kaya Kalesi adına yakışan görkemli bir kayalığın üstüne kurulmuştur. Kuruluşu M.Ö. 477 yılına dayanan antik kent, deniz seviyesinden 370 metre yükseklikte bulunmaktadır. Yemyeşil doğanın içinden yükselen, bölgeye kuş bakışı hâkim bu kaleyi hayranlıkla geziyor ve ardından otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği otelimizde.

6. Gün
HABARANA – KOLOMBO -İSTANBUL

Kahvaltının ardından rehberiniz belirteceği saatte havalimanına transfer oluyoruz. Havalimanına varışımızı takiben check-in işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Türk Havayolları tarifeli seferi ile İstanbul’a hareket ediyoruz. Geceleme uçakta.

7. Gün
İSTANBUL

Yerel saat ile sabah İstanbul’a varıyoruz. Turumuzun sonu, bir sonraki turumuzda görüşmek üzere.

Hizmetler


Paket Fiyata Dahil Hizmetler:
 • Türk Hava Yolları ile İstanbul -Colombo / Colombo– İstanbul arası ekonomi sınıf uçak bileti
 • Havalimanı vergileri
 • Habarana’da lodge’da 2 gece yarım pansiyon konaklama
 • Negombo’da 4* otelde 3 gece her şey dahil konaklama
 • Havalimanı-otel-havalimanı transferleri
 • Kolombo panoramik şehir turu
Paket Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:
 • Yurtdışı Çıkış Harç Pulu
 • Öğle yemekleri
 • Yemekler esnasında alınacak olan içecekler
 • Şahsi harcamalar
 • Vize ücreti

Şehirler


Habarana
Habarana

Polonnaruwa
Polonnaruwa

Dambulla
Dambulla

Kolombo
Kolombo

Negombo
Negombo

Genel Bilgiler


KATILIM ŞARTI

Bu gezimiz, en az 20 kişi katılım katılımı ile düzenlenmiştir. Yeterli sağlanamadığı durumda, son iptal tarihi turun başlangıcının 20 gün öncesidir. Katılım yetersizliği iptal edilen tur, acenteniz aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.

VİZE

Umumi Pasaport Vize gerekli                         

Yeşil Pasaport Vize gerekli          

Hizmet Pasaportu Vize gerekli

 

30 güne kadar turistik amaçlı seyahatlerinde vizelerini www.eta.gov.lk internet adresinden veya sınırlarında sınır kapılarından alabilmektedirler.              

Bitiş tarihi itibariyle 6 ayın tarihi ve 10 tarihi olmayan pasaportunuzun olması.

Vize gereken destinasyonlarda, vize başvurusu için acentenizde tarafınızda iletileceği "Vize İçin Gerekli Evraklar" listesinde belgesinde ile vize başvurusunun yapılması gerekmektedir.

Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve / veya benzeri tahribata uğramış pasaportlar için ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve TC vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir. 

18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması olasılıkları; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuyu hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

SAĞLIK

Sri Lanka'ya girişlerde herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Eger maceracı bir yemek yeme alışkanlığınız var ve sokaklarda açıkta açıkta yiyeceklerden yiyorsanız; kesinlikle kapalı suyu yapmanız, buz, pişirildiğine emin et, tavuk ve balık tüketmeniz, meyve ve sebzelerin iyi yıkanmış emin olunması, meyvelerin kabuğunun soyulduktan sonra yenmesini tavsiye ederiz.

UÇUŞ SÜRELERİ

İstanbul Kolombo  10 sa 45 dk

Kolombo İstanbul  10 sa 45 dk

EKSTRA TURLAR & ETKİNLİKLER

 

Ekstra turlar ve Etkinlikler, servis aldığımız yerel acente tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmekte olup, katılım zorunluluğu bulunmamaktadır. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamakta veya ekstra tur / etkinlik fiyatları, içerik, katılım göre yazı gösterebilmektedir. Ayrıca ekstra turların / etkinliklerin günlükleri ve saatleri, gidilecek yerlerdeki müze, ören yerlerinin veya mekânın açık / kapalı durumlarına ve hava şartlarına göre rehberine göre.

 

KONAKLAMA

Etkinlik, konser, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde dışarıda km'lerden fazla mesafede olabilir.

3 Kişilik odalar, otellerin uygunluğuna göre verilebilmekte olup, bu ipucu 3. Kişiye sunulan yatak, standart yatakdan küçük olabilir. 3 kişilik odalar 1 büyük yatak ve 1 yataktan oluşmaktadır. Söyleşi, açma-kapama ve antrenör yatak olarak ziyaret edenlerden oluştukları için 3. kişi ve / veya çocuk rezervasyonlarında yaşanabilecek sıkma ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar.

Çocuk indirimleri 2 yanında kalan ve fiyatlandırma bölümünde yaşlanmış uyan tek (1) çocuk için geçerlidir.

Tur programında dahil olan hizmetlerden sunulacaklar, bulunulan kahvaltının uygun olarak ve genellikle kontinental kahvaltı olarak yapılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden bir menü ile sunulmakta olup, gruplar için gruba tahsis edilmiş bir salonda servis yapılabilir.

 

PARA BİRİMİ

 

Sri Lanka'nın para birimi Sri Lanka Rupi'sidir.

Yanınızda US Dolar (USD) bulundurmanızda fayda vardır.

 

SAAT DİLİMİ

 

Türkiye ile Sri Lanka arasında +2 saat 30 dakika fark bulunmaktadır. Türkiye'de saat 12.00 iken Sri Lanka'da 14.30.

 

TELEFON KULLANIMI

 

Cep telefonu hattınız uluslararası aramalara (roaming) açık ise kullanılmaktadır. Bazıları sıkıntılı iletişim olabilir

 

KIYAFET VE GEREKLİ EŞYALAR

 

Yanınıza görünip geliştirebileceğinizler, kısa ve uzun kollu gömlekler, şort ve pamuklupantolonlar, rahat yürüyüşler ve akşamları için ince bir mont, deniz kıyafetleri almanızıöneriz. Bunun gibi şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, gürültü gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve boşaltma kapakları ve yedek kartlarını da getirebilirsiniz.Ülkede Budist tapaklarına girerken şort, etek, omuzları açıkta bırakan, vücuda sarangiysiler giymekten kaçınılmalıdır. Kadınların yanına ince bir şal veya eşarp almalarını yazdırın. Ayrıcabu ​​tarz yapılara girerken ve çoraplar çıkartıldığından, kolay giyip çıkartılabilenay elbise ve sandaletler tavsiye ederiz.

 

YEMEK KÜLTÜRÜ

 

Otellerde uluslararası mutfaklar nakledilir.

 

ELEKTRİK

 

Sri Lanka'da 240 voltluk elektrik akımı var. Prizler İngiltere'deki gibi üç adet dikdörtgen uçtan oluşuyor. Sri Lanka'ya gitmeden önce, orada aletlerinizi sorunsuz şekilde kullanmak için uygun bir dönüştürücü ve fiş adaptörü almalısınız.

 

ALIŞVERİŞ

 

Geleneksel şarkılar ve hediyelik eşyalar alınabilir. 

 

ÖNEMLİ NOTLAR

Geçerli pasaportun olması ve / veya vize edilmesi (vize gerekli destinasyon / pasaport için) olması, sınırdışı giriş yapılabileceği gelemez. Pasaport polisinin boyutu sınırlandırılmış sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Bin Rota sorumlu değildir, Sorumluluk yolcuya aittir. 

BinRota, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü'ne bazı. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riskli olabilir veya kullanılabilir uçuş ve uçuş tarifleri. BinRota, yük bu kısa sürede bildirmekleümlüdür. Yolcu uçuş detaylarının değişebileceğini ve kabul ederek turu satın almışlardır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler

Şehirlerde yazılı yazılı yazılı şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç rehber anlatım yazılı olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler gezilmesini, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yolların açılmaması durumunda, keza uygulamaları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği yerde bahse konu turların yapılamamasından Bin Rota sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

Yorumlar

0
Toplam 0 Yorum
0 Ortalama Puan
5
0
4
0
3
0
2
0
1
0

Bu tur için henüz yorum bulunmamakta.