İtalya Turları

0 Filtre Seçildi
Promosyon Tipi
Tur Bölgeleri

Aradığınız yeri bulamadık...
Farklı bir yeri keşfetmek ister misiniz?

İtalya Turları

İtalya Turları çoğu kişinin favorisi olup, büyüleyici ve unutulmaz tatil imkanları sunmaktadır. Yurtdışı turları içerisinde en fazla rağbet görmesi tesadüf değil. Gerek tarihi mirası ile gerek mutfağı ile İtalya her yaştan insanın mutlaka görmesi gereken ilk yerlerden biri. Akdeniz kıyısında yer alan ve çizme şeklini andıran coğrafyası ile farklı güzelliklere ev sahipliği yapan İtalya, Rönesans mimarisi ve renkli kültürü ile dünyanın birçok yerinden misafirlerini ağırlıyor. İtalya seyahati sırasında Roma, Venedik, Floransa, Vatikan gibi şehirler mutlaka görmeniz gereken şehirler olup, tarihi yapılara ev sahipliği yapıyor.  İtalya tatili sizlere Roma İmparatorluğu döneminin görkemli geçmişinden günümüze kadar gelen birçok tarihi ve kültürel mirasını gözlerinizin önüne sermesinin yanı sıra birbirinden lezzetli yemekleri ile damağınızda unutulmaz tatlar bırakacak. İtalya turlari Türkiye’den çok rağbet görmesinin yanı sıra dünya üzerinde de en fazla ilgi çeken turlar arasındadır. İtalya turu esnasında bazen Venedik’te gondola binecek, bazen Roma’da tarihi kolezyum’da gladyatör savaşçılarını hayal edecek, bazen de Floransa’da tarihi sokaklarında yürürken kendinizi bir çok sanatçının eserlerinin önünde bulacaksınız. İtalya tur anlamında belki de en fazla çeşitliliğe sahip turlardan biridir. Örneğin güney italya turları, büyük italya turları, klasik italya turları, italya balayı turu, 3 günlük italya turu bunlardan sadece bir kaçı.  Çeşit bu kadar olunca insan bazen hangi tura gitmek istediğine karar vermede zorlanabiliyor. Böyle olduğunda kendini anlayabilecek, onu doğru tatil planına yönlendirebilecek bizim gibi alanında uzman kişilerden tavsiye alması daha faydalı olacaktır. İtalya her sokağın tarihi bir meydana bağlandığı ülkede, yüzlerce Rönesans dönemine ait eserlerin sergilendiği Avrupa’nın en köklü ülkelerinden biridir. 

İtalya Turu

İtalya Turu kültürel mirası dışında doğal güzellikleri ve gastronomi kültürü ile akla gelen, çekici seyahat rotalarından bir tanesidir. Sokaklarda gezerken hayran hayran bakakalacağınız muhteşem yapılar bulunduran İtalya, sıcakkanlı insanları ile kendinizi evinizde hissedeceğiniz nadir ülkelerden birisidir. İtalya turlar bakımından oldukça zengin rotalara sahiptir. Kuzey İtalya’da şehrin her tarafına yayılmış sanat eserleri ile Venedik, göz alıcı güzelliği ile Garda Gölüne komşu Romeo ve Juliet’in şehri Verona, Alp dağlarının eteklerinde yer alan bir doğa harikası olan Como Gölü, moda, sanat ve estetiğin adresi Milano görebileceğiniz yerlerden sadece bir kaçı. Kuzey’den aşağılara doğru indiğimizde ise bizi öncelikle sanatı, tarihî eserleri ve doğasıyla insanları etkisi altına alan Toskana, Leonardo da Vinci ve Michelangelo'nun doğduğu Floransa karşılamaktadır. Floransa’nın batısında ise eğik yapısıyla Pisa Kulesi milyonlarca turiste poz vermektedir. Biraz daha güneye inildiğinde ise tarih, sanat, yemek, eğlence, romantizm ve daha bir çok şeyi içinde barındıran Roma, tüm ihtişamı ile bize merhaba diyecek. En güneye doğru gittiğimiz ise Vezüv’ün külleri ile kavrulmuş antik kent Pisa, ardından da benzersiz trullo yapıları ile ünlü Bari bölgesi ziyaret noktlarından biri olacak. Bu ve bunun gibi daha bir çok yapı, şehirleri ile İtalya turları 2021 yılında da en çok ziyaret edilecek destinasyonlardan biri olması kuvvetle muhtemel. 

İtalya Turları Fırsat

İtalya turları fırsat olarak en çok fırsatları içinde barındıran turlardan biridir. İtalya’ya yapılan uçuşların yoğunluğu, ülkenin sahip olduğu turizm tecrübesi, konaklama imkânlarının fazla oluşu, tüm dünyada rekabetin en çok yaşandığı ülke olmasından dolayı, bir çok fırsatı oluşturmak için tüm imkanları sağlamaktadır. Siz de fırsatlardan yararlanmak istiyorsanız bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilir, kampanyalarımızdan faydalanıp, İtalya gibi rüya bir ülkeyi daha uygun fiyatlarla bol bol gezebilirsiniz.  İtalya tatil turları içerisinde en yoğun olarak talep gören destinasyonların başında gelmektedir. Gezginlerin favorisi olan İtalya turları için fırsatlar sürekli oluşmaktadır. Bu bakımdan İtalya tur fiyatları Avrupa turları arasında diğer destinasyonlara göre daha uygun fiyatlara gelebilmektedir. Kurban Bayramı İtalya turu veya Ramazan Bayramı İtalya turu, sömestre dönemi İtalya turu gibi özel dönemlerde dahil kampanyalar yapılmaktadır. Uygun fiyatlardan yararlanıp, İtalya’yı ben de keşfedeceğim diyorsanız, bizi takip etmeyi ve kampanyalarımızdan faydalanmayı unutmayın.. 

Ucuz İtalya Turu

Ucuz İtalya turu  için erken rezervasyonlardan yararlanabilir, bizi sosyal medya hesaplarından takip ederek yapacağımız kampanyalardan haberdar olup bu şansa sahip olabilirsiniz. En ucuz İtalya turu için öncelikle gitmek istediğiniz dönem veya ay önemli. Kışın gitmek yaza veya bayram gibi dönemlere nazaran oldukça düşük fiyatlardan yararlanmanızı sağlar. Tarihin dışında en önemli etkenlerden biri de havayolu firmasıdır. Seçeceğiniz havayolu firmasına göre paket turunuzun fiyatını düşürebilir veya artırabilirsiniz. Havayolu firmasının ardından gelen en önemli maliyet kalemi ise konaklama kategorisidir. 3 yıldız otellerde konaklama yaparsanız, 4 yıldızlı otel kategorisine göre oldukça uygun fiyatları yakalama şansına sahip olabilirsiniz. Ancak şunu da unutmamak gerekir ki İtalya’nın otel standartları ülkemizdeki kadar yüksek standartlara sahip değil. Fiyat odaklı düşünürken konforunuzu göz ardı etmemeyi tavsiye ederiz. İtalya’nın her yıl milyonlarca turist tarafından ağırlanması bir çok tesisin kurulmasına, bir çok acentenin buraya tur düzenlemesine ve böylece rekabetin en üst seviyelere çıkmasına sebep olmuştur. Bu bakımdan İtalya turu 2021 yılında da kendisinden çok söz ettirecek bir yılı arkasında bırakacaktır.

Ekonomik İtayla Turu

Ekonomik İtayla turu her gezginin ulaşmak istediği yollardan biridir. İtalya gibi bir açık hava müzesi ülkeyi ziyaret ederken uygun fiyatlardan da yararlanmak kendinizi oldukça iyi hissettirecektir. Akdeniz kıyısında yer alan ve çizme şeklini andıran coğrafyası ile farklı güzelliklere ev sahipliği yapan İtalya, yurtdışı turlar arasında en çok tercih edilen turların başında gelmektedir. Otobüsle İtalya turu yaparken yolların uzun mesafeleri otobüsün camından göreceğiniz bir çok doğal güzelliği sayesinde sizlere daha kısa gelecektir.  Hemen her köşesinde, “yeniden doğuş” ruhunu ve bıraktığı nefes kesici eserleri görmenin mümkün olduğu bu ülkede, söz konusu İtalya gezisi ise katılmamak elde değil. İtalya turlarına İzmir’den katılmak isteyen gezginler, izmir çıkışlı italya turu, italya turu izmir çıkışlı, izmir çıkışlı italya turları gibi aramalar yaptıklarında İzmir’den ister direkt uçakla ister İstanbul aktarmalı olarak bir çok seçeneğin bulunduğunu göreceklerdir. Ankara’dan katılmak isteyen misafirler ise ankara çıkışlı italya turları veya italya turları ankara çıkışlı olarak arama yaptıkları takdirde sitemizde bir çok tura ulaşabileceklerdir. Farklı başka şehirlerimizden İtalya turlarına katılmak isteyen misafirler bizi arayabilir veya sosyal medyadan iletişime geçmeleri halinde her sorularına içtenlikle cevap vereceğimizden kuşkuları olmasın. 

Klasik İtalya Turu

Klasik İtalya turu denilince akla Roma, Floransa ve Venedik üçlüsü gelmektedir. 3000 yıllık geçmişi ile insanı büyüleyen, gezmeye doyum olmayan başkent Roma, sanat ve doğanın harmanlamış hali Floransa ve kanalları ile ünlü Venedik. Bu üç şehir belki de ülkenin en çok rağbet görülen şehirleri. Tarihin en çok vuku bulduğu, izlerini en çok bıraktığı şehirler. Sokaklarında kaybolmak isteyeceğiniz, tarihi gözlerinin önünde canlandırarak keşfetmeye doyamayacağınız 3 şehir. Belki de dünyanın yan yana gelen en güzel 3 şehri. İtalya’yı keşfetmek için fazla vakti olmayanların ben ilk önce nereleri keşfetmem lazım İtalya’da diye soracak olurlarsa, işte bu şehri bünyesinde barındıran gerek 4 veya 5 gecelik gerek 7 gecelik turlar onların bu endişelerini giderip, döndüklerinde bambaşka anıları biriktirmiş olmalarını sağlayacaktır. 

Büyük İtalya Turu

Büyük İtalya turu denilince akla Roma, Floransa ve Venedik üçlüsüne birkaç önemli şehir daha eklendiği gelmektedir. Roma, Floransa ve Venedik’i yukarıda Klasik İtalya turu içerisinde söylemiştik. Bu üç önemli şehir dışında buyuk italya turu içerisine modanın ve estetiğin başkenti Milano’yu gölleri ile sizi masallarda hissettiricek Como, aşklara konu olan Verona’yı, eğik olması ile yılda milyonlarca insana eşlik eden Pisa, bugünkü Pizza’nın atası olan, antik kent Pompei’ye yakınlığı ile bilinen Napoli yer almaktadır. Bu şehirlerin dışında misafirlerin taleplerine göre başka şehirler de eklenerek farklı tur programları da yapılabilmektedir. 

İtalya Tur Fiyatları

İtalya Tur Fiyatları döneme, havayolu firmasına ve otel kategorisine göre değişiklik göstermektedir. Bunun yanı sıra en önemli konulardan biri de tura hangi turların dahil olup olmadığıdır. Bazen tur fiyatının uygun olduğunu gören misafirlere tura katıldıktan sonra ilave turlar için ödeme yapıp yurda döndükten sonra aslında paket tur fiyatının uygun değil aksine yüksek meblağlar içerdiğini fark etmektedirler. Bu bakımdan gezginlerin tur satın almadan önce programlarını, fiyata dahil olan, fiyata dahil olmayan hizmetlerini mutlaka okumalarını akıllarına takılabilecek herhangi bir sorunda çekinmeyip her soruyu acente yetkilisine sormalı, tüm tereddütlerini giderdikten sonra tura kayıt yapmalarını şiddetle tavsiye ederiz. Bunların dışında turun fiyatını etkileyen önemli konulardan biri de tura hangi şehirden katılım gösterildiğidir. Örneğin italya turları izmir çıkışlı olduğunda, misafirlerin ilave olarak İzmir – İstanbul biletlerinin masrafını düşünmeleri gerekir. Tabi bu eğer uçağınız izmir’den aktarmasız olarak İtalya’nın bir şehrine gitmiyorsa geçerli. Tersi bir durumda italya turu izmir çıkışlılarında uçak biletini de düşünmek gerekiyor. Bayramda İtalya turu da yine fiyatı etkileyen en önemli durumlardan biri. Bayram gibi özel günlerde fiyat artışından etkilenmemek için erken rezervasyon indirimlerinden yararlanabilirsiniz. Peki bundan nasıl haberim olacak derseniz, bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip ederek, bu tür kampanyalardan haberdar olabilirsiniz. 

İtalya'da Görülmesi Gereken Yerler

İtalya'da görülmesi gereken yerler diye bir liste yapmaya kalkarsak listede en azından şu şehirleri, yerleri eklememiz gerekiyor. Aşıklar çeşmesi, Kolezyum, Novana Meydanı gibi antik yerleri ile ünlü Roma, kanalları ve köprüleri ile her turistin rüyalarını süslediği gondoların başkenti Venedik, bir çok sanatçının doğup günümüze kadar eserlerinin ulaştığı sanat kokan sokakları ile Floransa, zamanın ve bedenlerin donduğu ana şahitlik eden Pompei, mutfağı ile damağınızda unutulmaz lezzetler bırakan Napoli, şarkılara konu olmuş Portofino, birbirinden renkli ve tatlı evleri ile beş köy yani Cinque Terre, Duomo kilisesi ile kendine hayran bırakan Milano, doğanın yansıması Como, onu aratmayan Garda, Amfi tiyatrosu ile kendine hayran bırakan Verona,  masal diyarlarından fırlamış gibi küçük sevimli sokakları ve turkuaz rengi cennetvari koyları ile Puglia, Trullo evleri ile Alberobello, kayalara oyulmuş taşların üstünde yükselen evleri ile sizi başka zamanlara götüren Matera, Gotik ve Barok tarzdaki yapıları ile Sicilya’nın kültür başkenti Palermo İtalya’da görülmesi gereken yerler listesinde olmazsa olmazlardan.. 

İtalya'da Gidilmesi Gereken Şehirler

İtalya'da gidilmesi gereken şehirler neresidir sorusuna en kısa şekilde cevap vermek gerekirse, öncelikle başkent Roma gelmektedir. Roma’nın ardından klasik italya turlarında görülen diğer şehirler Floransa ve Venedik gelmektedir. Bu üç şehir İtalya’da ilk gidilmesi gereken şehirlerin başında gelmektedir. Bu şehirlerin dışında, Milano, Bari, Puglia, Sicilya, Verona da görülmesi gereken ilk yerlerdendir. Vatikan ise İtalya’nın bir şehri değil, İtalya sınırları içerisinde yer alan bir ülke olarak ziyaret edilmesi gereken diğer önemli yerlerden birisidir. 

Vatikan Turu

Vatikan turu İtalya turları arasında en popüler destinasyonlardan birisidir. Her ne kadar İtalya’nın bir şehri olarak düşünülse de gerçekte öyle değildir. Vatikan tüm sınırları İtalya’nın içerisinde yer alan bağımsız bir ülkedir. Coğrafi olarak dünyanın en küçük ülkelerinden biri olmasına rağmen Katoliklerin dini merkezi olması açısından ağırlığı bir o kadar tersi olan bir ülkedir. UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde, tamamının koruma altında olduğu tek ülke Vatikan, Sistine Şapeli ile bir çok turisti de kendisine çekmektedir. Nerdeyse bütün İtalya turlarında yer alan Vatikan, gidildiğinde görülmesi gereken yerlerden biridir. 

Roma Turu

Roma turu İtalya turları içerisinde olmazsa olmaz turlardan birisidir. Ülkenin başkenti olan Roma, her yeri ayrı güzel olan her meydanı insanı büyüleyen, sahip olduğu kültürel mirası ile gezmesi doyulamayan ender kentlerden birisidir. Roma tek başına en az 3 gün gezilmesi gereken, her sokağında tarihi düşünerek adım atılması gereken şehirdir. Sahip olduğu kültürel mirasın dışında ayrıca dünyaca ünlü İtalyan mutfağının en iyi restoranların da yer aldığı bir gastronomi kentidir. Roma’yı görmeden bir İtalya turu mümkün değildir. 

Napoli Turu

Napoli turu Pompei’nin antik kalıntılarıyla tarih ve kültürel açıdan turistlerin İtalya’da en çok ilgi gösterdiği turlardan birisidir. Akdeniz’in renkli çehresini taşıyan, pizzanın doğum yeri olan Napoli, gizemli arka sokakları ve kültürü ile insanda merak uyandıran önemli kentlerden birisidir. 

Floransa Turu

Floransa turu ile Michelengelo’nun, Da Vinci’nin hatta Dante’nin dolaştığı sokaklarda dolaşma imkanı bulacak, sanat kokan sokalarında birbirinden kült eserleri inceleyebileceksiniz.  Avrupa`nın en önemli kültür ve sanat merkezlerinden biri olan Floransa, arno nehrinde gün batımı ile gezginlere huzur veriyor, sanatı, tarihî eserleri ve doğasıyla insanları etkisi altına alıyor. İtalya turları esnasında Roma’dan sonra gezilmesi gereken en önemli yerlerden birisidir. 

Venedik Turu

Venedik turu İtalya turlarında olmazsa olmaz şehirlerden biridir. Birbirine köprülerle bağlanan adacıklardan oluşan Venedik’te San Marco Meydanı, aynı isimli San Marco Kilisesi, Çan ve Saati Kulesi ve Rialto Köprüsü programlarınızda olması gereken noktalardır. Kanalları, mimarisi, köprüleri, gondolları ile tarihin en önemli ticaret ve finans merkezlerinden biri olan Venedik mutlaka listesinizde olması gereken yerlerden birisi. 

İtalya'ya Ne Zaman Gidilir?

İtalya'ya ne zaman gidilir sorusu söz konusu italya olunca biraz absürd olabiliyor. İtalya gibi kültürel yoğunluğun en yüksek olduğu, Unesco Kültürel Miras Listesi’nde birinciği elide bulunduran bu ender ülke her mevsim ziyaretçilerini büyülemektedir. İtalya’da Akdeniz ikliminin hüküm sürmektedir. Ancak ülkenin kuzeyi Alpler’e ev sahipliği yapmasından dolayı daha soğuk olabilmektedir. Güney İtalya’da ise tam tersi kışlar soğuk geçmez. Bu bilgiler ışığında eğer İtalya’ya kültürel mirasları ziyaret etmek için gidiyor ve çok yürüyeceğim ama çok da terlemek istemiyorum diyorsanız sizin için en uygun mevsim ilkbahar veya sonbahar olacaktır. Ancak eğer kendinizi masmavi denizlerinde stres atmak ve dinlenmek için İtalya’da görmek istiyorsanız o halde yaz sizin için en iyi mevsim. Dolomites’lerde ben karın keyfini çıkarmak ve kayak yapmak istiyorum diyorsanı kışın da İtalya’ya gitmek için başka iyi bir sebebiniz olacaktır. 

İtalya'da Ne Yenir?

İtalya'da ne yenir denildiğinde önümüze hepsi de birbirinden lezzetli seçenekler çıkmaktadır. Et suyunda pişirilen ve özelikle kış mevsiminde tüketilen tortellini in brodo, her köşe fırınında veya kafede otantik lezzetleri ile Focaccia, dondurmaya benzeyen ama dondurmadan daha yoğun olan Gelato’ları, birbirinden farklı ve lezzetli peynirleri, margherita gibi ünlü Pizza’ları ve tüm bu yemeklerin ardından meşhur kahvesi ile İtalya bir gastronomi cennetidir. Birbirinden farklı ve leziz tatlıları ile makarnaları ile her yaştan turistin damağında iz bırakmaktadır.