Yakında

Tur Programı


Hizmetler


Paket Fiyata Dahil Hizmetler:
  • Tüm Akşam ve Öğlen Yemekleri
  • Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
  • Tüm Özel Harcamalar
  • Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar
  • Müze Giriş Ücretleri
Paket Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:

Fiyat Bilgileri


Şehirler


Genel Bilgiler


Rengarenk kıyafetlerini, şapkalarını, kostümlerini kuşanıp; artık karnavalın sembolü haline gelmiş el yapımı çeşit çeşit taçları kafalarına takıp sokakları dolduran binlerce insanla hep beraber eğlenmeye, bu şehrin sıcak, Akdenizli ruhuna tanık olmaya hazır olun!

 

Sokak Eğlenceleri

Karnaval sırasında şehir tam bir cümbüşe sahne oluyor. Adana’nın müthiş lezzetlerini sunan lokantalar özel program ve menülerle, yerel işletmeler ve ulusal karnaval sponsorları da çeşitli oyun ve etkinliklerle Adana’yı eğlenceye doyuruyor.

 

Kültür-Sanat Etkinlikleri

Gerek karnaval komitesinin gerekse STK ve çeşitli kuruluşların düzenlediği onlarca sanatsal etkinlik karnavalda ziyaretçileriyle buluşuyor. “Somut Olmayan Kültürel Miraslar”, “Adana’nın Gelinleri”, “ Havadan Adana” fotoğraf sergileri geçmiş karnavallarda gerçekleşenlerden bazıları.

 

Yarışma ve Projeler

Her yıl şehrin yaratıcılığını teşvik eden çeşitli proje ve yarışmalarla karnaval heyecanı aylar öncesinden başlıyor. ‘Adana’yı Benden Dinle” kısa film yarışması, “Adana Bir Film Platosudur” fotoğraf yarışması, “Kostüm Tasarım Yarışması”, “Kebabın Ustaları” gibi bir çok yaratıcı etkinlik, girişimi tetikleyerek karnaval sonrasında da şehir ekonomisine ve turizmine katkı sağlayacak girdiler ortaya koyuyor.

 

Karnaval Korteji

Karnavalın en can alıcı etkinliği olan büyük kortej şehir merkezini boydan boya kat ediyor. Motosiklet ve antik otomobil topluluklarından ejderha koreografisi canlandıran öğrenci gruplarına kadar sayısız STK, okul ve topluluk kortejde yerini alıyor.

 

Müzikal Etkinlikler

Yerli ve yabancı müzik gruplarının sahne aldığı etkinliklerde her yıl ünlü isimler gönüllü olarak yer alıyor. Buna ek olarak amatör müzik grupları da şehir genelindeki birçok sokak sahnesinde müziğini karnaval kitlesiyle buluşturma fırsatını yakalıyor.

Yorumlar

0
Toplam 0 Yorum
0 Ortalama Puan
5
0
4
0
3
0
2
0
1
0

Bu tur için henüz yorum bulunmamakta.