ÜYE OL
160
Papel
KAZAN

İzmir Çıkışlı Adana Portakal Çiçeği Karnavalı Turu

1.600 TL
1.600 TL
Taksit Seçenekleri
Aktif Kampanyalar

Tur Programı


1. Gün
İzmir - Adana - Taşköprü - Sabancı Camii - Ulu Camii - Büyük Saat Kulesi - Seyhan Baraj Gölü - Yeşilçam Müzesi - Portakal Çiçeği Festivali

(Cuma) Turumuz, sizleri 19.00 Karşıyaka Yunuslar Önü - 19.30 Konak Vapur İskelesi Otoparkı (Saat Kulesi Karşısı Otobüs Durakları) - 20.00 Bornova Ege Üniversitesi Kampüsü Önünden hareketle gece yolculuğumuza başlıyor. (Cumartesi) Turumuz, Adana'ya hareket ediyor. Yolda alacağımız serbest kahvaltısının ardından Çukurova Yaylasının ortasında yer alan ve Seyhan Nehrinin bereketli sularıyla beslenen şehir Adana şehir turumuza başlıyoruz. Adana’da gezimize ilk olarak, Meşhur Taşköprü’yü ve Sabancı Camii fotoğraflıyoruz. Adana Ulu Camii ve Ramazanoğulları Külliyesi, Büyük Saat Kulesi, yeni açılmış olan Yeşilçam Müzesi ve şehir merkezi gezilerimiz ardından, Seyhan Baraj Gölü kenarına gidiyoruz. Burada, çay – kahve için vereceğimiz serbest zaman sonrasında, 2013 yılında düzenlenen ilk karnaval ile Türkiye’nin ilk karnavalı olma özelliğine sahip, Konser, sergi, gösterileri ve katılımcıların renkli kostümler giydiği kortej yürüyüşü ile dikkatimize çekeçek olan, Adana Portakal Çiçeği Karnavalına katılıyoruz. Karnaval alanında vereceğimiz serbest zamanın ardından rehberimizin belirleyeceği noktada buluşarak otelimize yerleşiyoruz. (Karnaval alanında rehberimiz eşliğinde bir gezi olmayacaktır. Sadece rehberimiz alanı gösterip serbest zaman verecektir.) Sabah Kahvaltısı: Yol Üstü Mola Tesislerinde Ekstra Olarak Alınacaktır. Öğle Yemeği: Festival Alanın da Ekstra Olarak Alınacaktır. Akşam Yemeği: Ekstra Olarak Alınacaktır. Konaklama: Hatay veya İskederun Otelleri Mola Tesisleri: Pozantı Tesisleri Rota: İzmir - Adana (900 km) Adana Çevre Gezileri (30 km) Adana - Hatay (185 km) Toplam Kat Edilecek Mesafe: 1115 Km

2. Gün
Tarsus - Yedi Uyurlar Mağarası - Kleopatra Kapısı - Kırk Kaşık Bedesteni

Turumuz, otelimizde alınan sabah kahvaltısı sonrasında, Tarsus'a hareket ediyoruz. Tarsus’ta gezimize ilk olarak Tarsus Şelalesi ile başlıyoruz. Burada verilen serbest zaman ve çay molası ardından, Eshab-ı Keyf Mağarası’nı görüyoruz. Eshab-ı Keyf diye adlandırılan ve kutsal kişiler olarak bilinen, Hıristiyanlarca 7, Müslümanlarca 8 evliya olarak kabul edilen Yemliha, Mekselina, Mislina, Mernuş, Sazenuş, Debernuş ve Kefeştetayuş adındaki yedi genç ve köpekleri Kıtmir’e ait olduğu söylenen ve burada yüzyıllarca uyuduklarına inanılan mağarayı ziyaret ediyoruz. Mağaradaki gezimizin sonrasın da merkezde bulunan eski Tarsus şehrinin tek sağlam kalmış olan kapısı Kleopatra Kapısını görüyoruz. Kleopatra Kapısından sonra Hıristiyanlığın en önemli azizlerinden birisi olarak kabul edilen St. Paul’un evinden geriye kalan Hıristiyan hacıların da ziyaret noktası olan St. Paul Kuyusu’nu ziyaret ediyoruz. Oradan eski Tarsus sokaklarında geziyor ve yılanların şahı Şahmeran’ın efsanesinin geçtiği hamamın yanından geçiyoruz. St. Daniel Peygamberin mezarının olduğuna inanılan kazı alanına gidiyoruz. Beyaz Çarşı (Kırk Kaşık Bedesteni)'da vereceğimiz serbest zaman ardından, satın alınarak restore edilen Nusret Mayın Gemisini görüyoruz. Tarsus gezimizin ardından, dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Akşam geç saatlerde sizleri aldığımız noktalara bırakarak bir başka Prontotour seyahatinizde görüşmek üzere sizlerden ayrılıyoruz. Sabah Kahvaltısı: Otelde Alınacaktır, Fiyata Dahildir. Öğle Yemeği: Tarsus'da Ekstra Olarak Alınacaktır. Akşam Yemeği: Yol Üstü Tesislerde Ekstra Olarak Alınacaktır. Konaklama: Bu Gece Konaklamamız Yoktur. Rota: Mersin Çevre Gezileri ( 70 km) Mersin - İzmir (945 km) Toplam Tur Mesafesi: 2030 Km Varış Saati: 02.00 - 04.00

Hizmetler


Paket Fiyata Dahil Hizmetler:
  • Otellerde 1 Gece Oda Kahvaltı Konaklama
  • Turizm Belgeli Otobüsler İle Ulaşım
  • Profesyonel Rehber İle Çevre Gezileri
  • Açık Büfe 1 Sabah Kahvaltısı
  • 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası
Paket Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:
  • Tüm Akşam ve Öğlen Yemekleri
  • Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
  • Tüm Özel Harcamalar
  • Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar
  • Müze Giriş Ücretleri

Fiyat Bilgileri


TARİHOTELİki Kişilik Odada KişibaşıÜç Kişilik Odada KişibaşıTek Kişilik OdaÇocuk (02,00 - 11,99 Yaş)
25 Mart 2022 | 27 Mart 20224&5 Yıldızlı Oteller800,00 TL800,00 TL1.050,00 TL600,00 TL

Şehirler


Genel Bilgiler


Rengarenk kıyafetlerini, şapkalarını, kostümlerini kuşanıp; artık karnavalın sembolü haline gelmiş el yapımı çeşit çeşit taçları kafalarına takıp sokakları dolduran binlerce insanla hep beraber eğlenmeye, bu şehrin sıcak, Akdenizli ruhuna tanık olmaya hazır olun!

 

Sokak Eğlenceleri

Karnaval sırasında şehir tam bir cümbüşe sahne oluyor. Adana’nın müthiş lezzetlerini sunan lokantalar özel program ve menülerle, yerel işletmeler ve ulusal karnaval sponsorları da çeşitli oyun ve etkinliklerle Adana’yı eğlenceye doyuruyor.

 

Kültür-Sanat Etkinlikleri

Gerek karnaval komitesinin gerekse STK ve çeşitli kuruluşların düzenlediği onlarca sanatsal etkinlik karnavalda ziyaretçileriyle buluşuyor. “Somut Olmayan Kültürel Miraslar”, “Adana’nın Gelinleri”, “ Havadan Adana” fotoğraf sergileri geçmiş karnavallarda gerçekleşenlerden bazıları.

 

Yarışma ve Projeler

Her yıl şehrin yaratıcılığını teşvik eden çeşitli proje ve yarışmalarla karnaval heyecanı aylar öncesinden başlıyor. ‘Adana’yı Benden Dinle” kısa film yarışması, “Adana Bir Film Platosudur” fotoğraf yarışması, “Kostüm Tasarım Yarışması”, “Kebabın Ustaları” gibi bir çok yaratıcı etkinlik, girişimi tetikleyerek karnaval sonrasında da şehir ekonomisine ve turizmine katkı sağlayacak girdiler ortaya koyuyor.

 

Karnaval Korteji

Karnavalın en can alıcı etkinliği olan büyük kortej şehir merkezini boydan boya kat ediyor. Motosiklet ve antik otomobil topluluklarından ejderha koreografisi canlandıran öğrenci gruplarına kadar sayısız STK, okul ve topluluk kortejde yerini alıyor.

 

Müzikal Etkinlikler

Yerli ve yabancı müzik gruplarının sahne aldığı etkinliklerde her yıl ünlü isimler gönüllü olarak yer alıyor. Buna ek olarak amatör müzik grupları da şehir genelindeki birçok sokak sahnesinde müziğini karnaval kitlesiyle buluşturma fırsatını yakalıyor.

Yorumlar

0
Toplam 0 Yorum
0 Ortalama Puan
5
0
4
0
3
0
2
0
1
0

Bu tur için henüz yorum bulunmamakta.