ÜYE OL
105
Papel
KAZAN

Kastamonu Ilgaz Dağı Kayak Turu

1.058 TL
1.058 TL
Taksit Seçenekleri
Aktif Kampanyalar

Tur Programı


1. Gün
İstanbul Hareket

Turumuz, sizleri 22.30 Yenibosna Airport Avm Otoparkı - 23.00 Şişli Acente Ofis Önü - 00.00 Kadıköy Tepe Nautilus AVM Yanı (Ayrılık Çeşme Metro İstasyonu İspark Otoparkı) - hareket ile gece yolculuğumuza başlıyoruz.

2. Gün
Ilgaz Dağı Kayak Merkezi - Kayak Keyfi - Kastamonu - Daday İksir Resort Town Tatil ve Yaşam Kasabası

Turumuz, 00.15 Kartal Köprüsü ( E-5 Ankara Yönü) - 00.45 Gebze Center Avm Önünden Bolu - Gerede güzergâhı üzerinden Ilgaz Milli Park’ına hareket ediyoruz. Yaklaşık 6 saatlik araç yolculuğunun ardından sabah kahvaltımızı (Ekstra) alacağımız yerde mola veriyoruz. Sonrasında Ilgaz Kayak Merkezine gidiyoruz. Ilgaz kayak merkezinde yaklaşık olarak 4 saat süren bir serbest zaman veriyoruz. Serbest vakitte dileyen misafirlerimiz ekstra olarak kayak veya snowboard yapabilir, kar motoru kiralayabilir, çevre gezisi yapabilir ya da otellerin imkânlarından faydalanabilirler. Sonrasında Kastamonu şehir merkezine gidiyoruz. Şehir merkezinde vereceğimiz kısa bir molada Nasrullah Camii, Saat Kulesi, Kastamonu Kalesi (Panoramik), Şerife Bacı Anıtı’nı görüyoruz. Çekme helva alışverişi için mola verdikten sonra Daday ilçemizde bulunan otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Şömine başında sıcak şaraplarımızı yudumlayarak günün yorgunluğunu çıkarıyoruz. Sabah Kahvaltısı: Ekstra Olarak Alınacaktır. Öğle Yemeği: Mangal Keyfi Ekstra Olarak Alınacaktır. Akşam Yemeği: Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir. Konaklama: İKSİR RESORT TOWN OTEL , Vb. Rota: İstanbul – Ilgaz Dağı Kayak Merkezi (485 km) Ilgaz Dağı Kayak Merkezi – Daday (75 km) Toplam Kat Edilecek Mesafe: 560 Km Otele Giriş Saati: 17.00

3. Gün
Organik Kahvaltı - Çİftlik Gezisi - Safranbolu - Hıdırlık Tepesi - Dönüş

Turumuz, sabah erken uyanarak İksir Çiftlikte yürüyüş yaparak çiftlik hayvanlarını (inek, kuzu, tavuk, kaz, hindi) ellerimizle besliyoruz. Sonrasında sıcak süt ikramımız eşliliğinde bizim için hazırlanmış çoğu çiftliğimizden elde edilen ürünlerle zenginleştirilmiş kahvaltımızı yapıyoruz. Sonrasında otelimizden güzel anılarla ayrılarak, 1925 yılında Atatürk’ün de kaldığı tarihi Seyyidi Beyoğlu Konağı’nı ziyaret ediyoruz. Konak ziyaretimizin ardından Safranbolu’ya doğru yönümüzü çeviriyoruz. Safranbolu’yu yukardan seyredebileceğimiz Hıdırlık Tepesine çıkıyoruz. Alacağımız güzel fotoğrafların ardından tarihi kentin meşhur lokumcusuna giderek lokum hakkında bilgi alırken aynı zamanda lezzetli lokumlardan tatma ve alışveriş imkânı buluyoruz. Sonrasında rehberimiz eşliğinde yürüyerek Arasta, İzzet Paşa Camii, Demirciler Çarşısı, Köprülü Camii, Cinci Hanı(Panoramik) ve eski türk evlerini görüyoruz. Serbest zaman sonrası kentten ayrılarak dönüş yolculuğuna başlıyoruz. Bolu - Adapazarı üzerinden İstanbul’a dönüyoruz. Siz sayın misafirlerimizi bir sonraki Gitmeklazım.com organizasyonunda görüşmek üzere aldığımız noktalara bırakarak, üzülerek sizlerle vedalaşıyoruz. Hoşçakalın. Sabah Kahvaltısı: Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir. Öğle Yemeği: Rehberin Tavsiye Edeceği Restaurantta Ekstra Olarak Alınacaktır. (Ekstra) Akşam Yemeği: Yol Üstü Mola Tesislerinde Ekstra Olarak Alınacaktır. Konaklama: DİKKAT BU GECE OTEL KONAKLAMASI YOKTUR. Rota: Daday – Safranbolu (100 km) Safranbolu – İstanbul (410 km) Toplam Kat Edilecek Mesafe: 510 Km Toplam Tur Mesafesi: 1070 Km İstanbul’a Varış Saati: 23.00

Hizmetler


Paket Fiyata Dahil Hizmetler:
 • Otellerde 1 Gece Yarım Pansiyon Konaklama
 • Turizm Belgeli Otobüsler İle Ulaşım
 • Profesyonel Rehber İle Çevre Gezileri
 • Açık Büfe 1 Sabah Kahvaltısı
 • Açık Büfe veya Set Menü 1 Akşam Yemeği
 • 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası
Paket Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:
 • Tüm Öğlen Yemekleri
 • Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
 • Tüm Özel Harcamalar
 • Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar
 • Müze Giriş Ücretleri

Şehirler


Genel Bilgiler


İKSİR RESORT TOWN TATİL VE YAŞAM KASABASI:

İksir Resort Town Tatil ve Yaşam Kasabası’nın hikâyesi, Matematik Öğretmeni İksir Sema Aydın’ın doğduğu topraklara dönmesiyle başlar ve başarılı bir girişimcilik örneğine dönüşerek büyümeye devam eder. İksir Hanım, babasının memuriyetinden dolayı doğduğu Kastamonu’nun Daday ilçesinden bir süre uzak kalır, ancak bu topraklarla olan bağını hiç koparmaz. 24 yıllık öğretmenlik mesleğinin ardından bölgeye yaptığı ziyaretlerden birinde, bir konağın satılık olduğunu görünce almaya karar verir. 1926 yılında inşa edilmiş bu tarihi konağı satın alarak restore ettirir. Böylece; bu girişim, ödüllü ve örnek oluşturacak bir hikâyeye, İksir Resort Town Tatil ve Yaşam Kasabası’na dönüşür. İksir Hanım, bu girişimiyle, 2014 yılında yapılan bir yarışmada Türkiye’nin Yöresinde Fark Yaratan Kadın Girişimcisi Ödülü’nü alır. Bugün, 60 oda ile 60.000 m² üzerine kurulu İksir Resort Town, Kastamonu’nun Daday ilçesinde, çam ormanlarının içinde bölgenin tarihi dokusunu, eşsiz doğasını, köklü yöresel kültürünü, özgün mimari yapısı ve zengin gastronomisini tanıtmayı amaçlıyor. Geçmişte Samanlık olarak kullanılan yapı ince dokunuşlarla bir restoran haline getirilmiş durumda. Bu restoranda yöresel lezzetlerin tatmanın ötesinde kullanılan tüm ürünlerin İksirli Çiftlikte yetişmiş doğal ürünlerle hazırlanıyor.

DADAY İLÇESİ:

Doğası ve temiz atmosferi nedeniyle  1960 yılından sonra ülkenin önemli sağlık merkezlerinden biri olmuştur. İlçede bulunan Ballıdağ senatoryumu özellikle göğüs hastalığı  olan binlerce insanı iyileştirmiştir. florası, faunası, çok sayıda endemik bitki türü, kanyon, mağara, şelale ve yaylaları ile 4 mevsim doğanın tüm renklerini ve dokusunu yaşayabileceğiniz dünyanın sayılı eko-turizm cennetlerinden birisidir. Daday ilçesi, Türkiye’nin ikinci Sanatoryumuna ev sahipliği yapmış, tedavi edici özellikteki oksijeni üreten ormanları ile doğal bir sağlık merkezidir. Uçsuz bucaksız bin bir ton yeşilin, sarının, turuncunun, mavinin tek karede olduğu bir ilçemiz.

İKLİM

Batı Karadeniz kıyı şeridinde Karadeniz iklimi etkilidir, bu durum iç kesimlere geçildikçe etkisini kaybeder. Kıyı kesiminde etkili olan Karadeniz iklimi, bölgenin diğer bölümlerine göre bazı farklılıklar gösterir. Bölümde yağış miktarı, Doğu Karadeniz’den az, Orta Karadeniz’den fazladır. Kıyı şeridinde yıllık yağış miktarı 1200 milimetredir. Örneğin; Zonguldak 1220 mm, Bartın 1071 mm yağış alır. iç kesimlerde yıllık yağış miktarı 600 milimetrenin altına düşer. Örneğin; Bolu’da 536 mm, Kastamonu’da 461 mm’dir. Yağışlar, dağların kuzeye bakan yamaçlarında daha fazladır. Bunun başlıca sebebi, Karadeniz üzerinden gelen nemli hava kütlelerinin dağ yamaçlarında yükselerek yağış bırakmasıdır. Bölümde kış mevsimi, Orta ve Doğu Karadeniz Bölümlerine göre daha soğuktur. Kışın Orta Avrupa’dan gelen soğuk hava kütleleri, Batı Karadeniz’de kar yağışlarına neden olur. Batı Karadeniz Bölümü’nün özelliklerini bölgeye göre kısaca özetlersek:-Kış mevsiminde Orta Avrupa’dan gelen soğuk hava kütlelerine açık olması nedeniyle Orta ve Doğu Karadeniz Bölümlerine göre daha soğuktur -Kıyı kesiminde yıllık yağış miktarı 1200 milimetre; iç kesimlerde 600 milimetre kadardır.

Yorumlar

0
Toplam 0 Yorum
0 Ortalama Puan
5
0
4
0
3
0
2
0
1
0

Bu tur için henüz yorum bulunmamakta.