Kayak Turları

0 Filtre Seçildi
Promosyon Tipi
Tur Bölgeleri

Aradığınız yeri bulamadık...
Farklı bir yeri keşfetmek ister misiniz?

Yurtiçi Kayak Turları

Yurtiçi kayak turları  kış mevsiminde en çok tercih edilen aktivitelerden biridir. Yurt içinde kayak için en çok tercih edilen destinasyon ise Uludağ Kayak merkezidir. Uludağ Kayak Merkezinin daha çok tercih edilmesinin en önemli sebeplerinden biri İstanbul gibi bir metropole araç ile kısa bir yolculuğun ardından ulaşılabilmesidir. En çok tercih edilen Uludağ kayak turu yine kendisi gibi İstanbul’a yakın olmaları sebebiyle kartepe kayak turu ve kartalkaya kayak turu da en çok tercih edilen kayak turları arasında yer almaktadır. Bunların dışında tercih edilen yurtiçi kayak turları arasında erciyes kayak turları, ankara kayak turları, palandöken kayak turu ve ılgaz kayak turu gelmektedir. Ayrıca zaman kavramı artık daha çok önem kazandığı ve İstanbul, Ankara gibi büyük şehirlere yakın olması sebebiyle misafirler farklı tur konseptlerine ilgi göstermektedirler. Hafta sonu kayak turları, günübirlik kayak turları ve yılbaşı kayak turları da en çok tercih edilen konseptlerin başında gelmektedir. 

Yurtiçi Kayak Turu

Yurtiçi kayak turu için ülkemizde sezon Palandöken gibi kar kalınlığının fazla olduğu kasım gibi açılır ve mayıs ayı gibi sonlanır. Ülkemiz coğrafya olarak çok iyi bir konumda olması sebebiyle dört mevsimi yaşamakta ve bizler de kayak yapabilmek için başka ülkelere gitmek zorunda olmadan ülkemizde yer alan birçok değerli kayak pistlerine sahip tesislere gidebilmekteyiz.  Kayak çeşitli tekniklerle, farklı zorluk seviyesine sahip pistlerde yapılır. Yeni başlıyorsanız kayak ya da snowboard dersleri alabilir, farklı özelliklerdeki pistlerde becerinizi geliştirebilir, kayak yapmanın zevkine varabilirsiniz. Günübirlik kartepe kayak turu, günübirlik uludağ kayak turu, erciyes kayak turu, ankara çıkışlı kayak turları gibi birbirinden farklı alternatiflerle kayak turlarına katılabilir, hayatınıza farklı anılar ekleyebilirsiniz. 

Yurtiçi Kayak Turu Fiyatları

Yurtiçi kayak turu fiyatları seçilecek olan kayak merkezine, konaklama yapılacak otele, odanın sahip olduğu imkanlara, ulaşım çeşidine ve zamana göre değişmektedir. Uludağ gibi herkes tarafından tercih edilen bir kayak merkezinin fiyatı diğer kayak merkezlerine göre daha yüksekte kalacaktır. Ancak kampanyaların takip edilmesi ve aylar öncesinde yapılacak rezervasyonlara göre daha uygun fiyatlara tatil yapmak mümkün. Örneğin sömestr dönemi kayak turu yapılmak isteniyorsa bunu yazın sonuna doğru planlayıp rezerve etmek daha mantıklı olacaktır. Tatil sezonu yaklaştıkça tesislerin kontenjanları dolmakta dolayısıyla kalan yerler için fiyatlar artmak durumunda kalacaktır. Erken rezervasyon yapılması daha düşük fiyatı yakalamanın dışında normalde bütçe üzeri olan kayak merkezlerinde daha düşük ücretlerle tatil yapabilme fırsatını da ortaya çıkarır. Uludağ kayak turları en çok tercih edilen tur konseptleri arasında olmakla beraber İstanbul’a yakın olmasının da bunda büyük bir payı vardır. Kayak turu diğer kültür turlarına göre sadece kışın ve kısa bir zaman içerisinde yapılabilmesinden dolayı ve ayrıca belli başlı kayak merkezlerinin bulunmasından dolayı biraz daha pahalı olabilmektedir. Ancak dediğimiz gibi erken rezervasyon yaptırarak ve kampanyaları takip ederek bu dezavantajı, avantaja çevirebilmek mümkün. 

Yurtiçi Kayak Lokasyonları

Yurt içi kayak lokasyonları denilince akla önce Uludağ gelmektedir. Uludağ’ın ardından İstanbul’a yakın olması sebebiyle Bolu’da bulunan Kartalkaya ve İzmit’te bulunan Kartepe gelmektedir. Kayseri’de bulunan Erciyes kayak merkezi, Erzurum Palandöken kayak merkezi ile Kars Sarıkamış kayak merkezi de en çok bilinen lokasyonlardır. Popüler kayak merkezlerinin dışında ülkemizde yüksek zirvelere sahip akdeniz ve ege’de bile kayak yapmak mümkündür. İzmir Bozdağ, Antalya Saklıkent, Kastamonu Ilgaz, Manisa Spil Dağı, Ankara Elmadağ, Isparta Davraz, Denizli Nikfer, Yıldıztepe Çankırı, Ergan Dağı Erzincan, Erikçe Gaziantep, Hazarbaba Elazığ, Zigana Gümüşhane, Yıldız Dağı Sivas, Atabarı Artvin, Abalı Van, Küpkıran Ağrı, Ovacık Tunceli kayak yapılabilecek diğer yurtiçi kayak noktalarıdır. 

Uludağ Kayak Turu

Uludağ kayak turu en popüler kayak turlarından biri olmakla beraber İstanbul’dan araçla kısa sürede ulaşılabilmesi ile de çok tercih edilmektedir. Uludağ kayak merkezi, Fatinkaya ve Kuşaklıkaya tepeleri üzerine kurulmuş olup, Bursa şehir merkezine de yarım saatlik mesafede bulunmaktadır. Kayak turları ve kış sporları etkinlikleri ile çok sayıda organizasyona da ev sahipliği yapan Uludağ kayak merkezi yurtiçi ve yurtdışından bir çok seyahat severi ağırlamaktadır. İstanbul’a 220 km uzaklıkta bulunan Uludağ Kayak Merkezi, 11 teleski, 6 telesiyej ve 1 gondol ile bünyesinde 18 mekanik tesisi barındırmaktadır. 24 adet pisti bulunan merkezde, 5 adet otel bulunması ve farklı noktalardan telesiyejlerin bulunması ile kuyrukta fazla beklemeden kayağın tadını çıkarabilirsiniz. Uludağ o kadar popüler bir kayak merkezi haline geldi ki internetten uludağ kayak turu oyna, uludağ kayak turu oyunu gibi bilgisayar oyunları da popüler oldu.Kayak turu kışın yapılabilecek aktivitelerden biri olmakla beraber kışın sadece kayak değil kayağın dışında kızak, snowboard, buz pateni, buz hokeyi, kar motoru yarışı, biathlon (atıcılık ve kayak), skibob (bisikletle kayak), heliski (helikopterle kayak), snowkite (kar uçurtması) ve kar raftingi gibi aktiviteler de yapılabilir. Uludağ genelikle aralık ve nisan ayları arasında ziyaret edilebilir, snowboard, alpin gibi çeşitli kayak teknikleri de Uludağ’da bulunan pistlerde uygulanabilir.

Erciyes Kayak Turu

Erciyes Kayak turu kayak sporunu sevenler için en elverişli turlardan biridir. Orman örtüsünün olmadığı Erciyes kasım ve mayıs aylarında hizmet vermekte olup, kayak merkezinde misafirlerin konaklaması için çok sayıda otele sahiptir. Eski bir yanardağ olan Erciyes, artık volkanik yönden inzivaya çekilse de karla kaplı yamaçları ile kayakseverler için önemli merkezlerden biri haline geldi. Pistlerin 1500 metrelik genişçe bir bölümünde, ışıklandırma sayesinde gece kayağı da yapılabiliyor. 2980 metre zirve yüksekliği ile Erciyes Kayak Merkezi, Palandöken’in ardından 2. Sırada bulunmaktadır. En uzun pisti 5 km ile yine Palandöken Kayak Merkezinin ardından gelen Erciyes Kayak Merkezi ikisi gondol olmak üzere toplam 18 mekanik tesise sahiptir. Kayseri havalimanına 25 dakika mesafe olması bu kayak merkezini daha cazip hale getirmektedir. 

Kartepe Kayak Turu

Kartepe Kayak turu kayak tatili için en çok tercih edilen turlardan biridir. Bunun en önemli sebebi İstanbul gibi metropol bir şehre sadece 115 km uzaklıkta olmasıdır. Haftasonu kayak yapmak isteyen ve fazla zaman kaybetmek istemeyen İstanbullular için Kartepe ilke sırada gelmektedir. Ancak bu kadar yakın olmanın dezavantajları da bulunmaktadır. Öncelikle çok kalabalık olmasından dolayı telesiyejlerde uzun kuyruklar yaşanmaktadır. Ancak diğer bir dezavantaj otel konaklamasıdır. Kartepe kayak merkezi bünyesinde sadece bir adet otel bulundurması sebebiyle fiyatlar yükselebilmekte ve yer sıkıntısı yaşanabilmektedir. 1600 metre zirveye sahip Kartepe bünyesinde 3 telesiyej ve 2 teleski ile toplam 5 mekanik tesisi bulundurmaktadır. Bunun dışında toplamda 17 adet piste sahip kayak merkezinde en uzun pist 3 km olup, gece kayağına uygun değildir. Ancak tek skipass ile tüm pistlere giriş sağlanması, kar bisikleti ve kızak alanlarının olması kayak merkezine avantajlar katmaktadır. Kartepe’ye kadar gelmişken Sapanca Gölünü görmeden dönmemenizi tavsiye ederiz. Kartepe kayak turları ve kartepe günübirlik kayak turu en çok tercih edilen tur konseptlerinden. 

Kartalkaya Kayak Turu

Kartalkaya Kayak turu kayak turları içerisinde en çok tercih edilen tur konseptlerin başında gelmektedir. 1850-2220 metre yüksekliğe sahip olan Kartalkaya Kayak Merkezi, Köroğlu Dağları üzerinde konumlanır. Aralık – mart ayları arasında ziyaret edilebilen Kartalkaya’da profesyonel anlamda da snowboard yapılabilmektedir. En çok tercih edilmesinin sebeplerinden biri İstanbul’a ve Ankara’ya yakın olmasının yanı sıra bünyesinde bulundurduğu 4 otel ile daha uygun fiyatlara tatil yapma fırsatı sunabilmektedir. Uludağ kaya merkezi kadar kalabalık olmamasının yanı sıra doğa manzaraları sebebiyle bir çok sporsever tarafından favorilere alınan bir kayak merkezidir Kartalkaya.  5 konaklama tesisi ve 1600 yatak kapasitesinin bulunduğu Kartalkaya; farklı zorluk derecelerine sahip olan 25 pistten oluşuyor. Burası hafta sonları yakın çevrede yaşayan yerli turistlerin akınına uğradığından; kayak tatilini hafta içi ağırlıklı olarak organize etmek de fiyat avantajı yaratabilir. 

Ilgaz Kayak Turu

Ilgaz Kayak turu kayak turları içerisinde popüleritesi artan turlardan biri olmaktadır. Bunun da sebebi çok fazla konaklama tesisine sahip olmasının yanı sıra uygun fiyatlara tatil yapmayı da mümkün kılmasıdır. Sınırları hem Kastamonu hem de Çankırı illerine uzanan Ilgaz Dağlarında sezon Aralık ayının ortasından başlayıp Nisan ayının ortasına kadar devam etmektedir. Çeşitli zorluk seviyelerine göre 3 adet pistin yer almasının yanı sıra bir de alıştırma sahasına da sahip bir kayak merkezidir. Bunların dışında profesyoneller için de teleski de bulunmaktadır.  

Palandöken Kayak Turu

Palandöken Kayak turu kış turizmi içerisinde önemli bir yere sahiptir. Özelikle kış olimpiyatların burada düzenlenmesinin ardından yurtiçi ve yurtdışından çok sayıda ziyaretçiye ev sahipliği yapmaktadır. Burada yeni başlayanlara uygun eğitim ve ekipman imkanları olduğu gibi; ancak profesyonel kayak sporcularına ve dağcılara uygun son derece dik ve zorlu pistler de mevcut. 2 olimpiyat pistine sahip Palandöken Kayak Merkezi 12 km uzunluğu ile Türkiye’nin en uzun kayak pistini de bünyesinde barındırmaktadır. 3185 metre yüksekliğinde zirveye sahip olan merkezde 10 telesiyej, 1 teleski, 2 baby lift, 1 gondol lift ile toplam 13 mekanik tesis bulunmaktadır. 22 adet piste sahip olan Palandöken Kayak Merkezinde 5 adet otel konaklaması bulunmasının dışında gece kayak yapılabilen ender merkezlerden biri olarak öne çıkmaktadır. Palandöken’de kayak sezonu ekim ve mayıs ayları arasında olup Erzurum havalimanına sadece 21 km uzaklıkta bulunmaktadır. Yurtiçi kayak merkezleri dışında Sochi, Alpler, Bukovel, Jahorina, Braşov gibi kayak merkezleri ile saraybosna kayak turu da tercih edilen yurt dışı kayak merkezleridir.