Kültür Turları

0 Filtre Seçildi
Promosyon Tipi
Tur Bölgeleri

YURT İÇİ TURLAR

KÜLTÜR TURLARI

Kültür turu denince akla ilk olarak, Dünya’nın  Türkiye’nin dört bir yanındaki yerli turistlerin ve yabancı  turistlerin Dünya mimarisinde iz bırakmış tarihî yapılar, yüzlerce yıl boyunca hüküm süren medeniyetlerin ölümsüz eserler gelmektedir.  Yurtiçi turlarda  UNESCO koruma listelerine girmeyi başarmış  83 adet doğa harikası ve birbirinden güzel eserleri sergileyen müzeleri mevcuttur. Türkiye içi turlarda bu mirasları yakından tanıma şansınız olacaktır.  Kültür turizmi cenneti olan Türkiye, her geçen gün daha fazla ziyaretçiyi ağırlamayı başarıyor.

HANGİ KÜLTÜR TURUNA KATILMALIYIM?

Türkiye tam olarak bir kültür turu cennetidir diyebiliriz. Kultur turları çeşitleri açısından Türkiye’nin dört bir köşesinde farklı zamanların ve medeniyetlerin izlerini görmek mümkündür.  Türkiye Kültür turu  planlanırken, tarihin hangi zamanının izlerini görmek ve yakından tanımak istediğini bilmekte fayda vardır. Bu tur gezilerinizi planlarken göz önünde bulundurmanız gereken diğer bir noktada  yurt içi turların ne zaman yapılacağıdır. Çünkü bu programların içinde gezi turları mutlaka olmaktadır.  Gideceğiniz lokasyonun iklim koşulları bu gezi turlari için belirleyici olabilir.

Bu kısımda size Türkiye Kültür Turu için; Hangi Kültür Turuna Katılmalıyım ? sorusuna , bölgeler açısından, turun yapılacağı süre açısından, çıkış yapılacak yer ve kullanılacak ulaşım aracı açısından bazı başlıklara ayırarak işinizi kolaylaştırmaya çalışacağız.

HAFTASONU KÜLTÜR TURLARI

Yurtiçi kültür turlarında  özellikle haftasonu önemli bir yere sahiptir. Tüm haftanın yorgunluğunu atmak isteyen, özellikle hafta içi çalışan kesim  için yurt içi gezilerini tercih ederler.

Türkiye’nin her noktasına hafta sonu yurtiçi geziler yapmak mümkündür. Sabah kalkan ilk uçağa binip hafta sonu tatilinizi Mardin’de geçirebilirsiniz.

GÜNÜBİRLİK KÜLTÜR TURLARI

Türkiye’de ikamet ettiğiniz illerden günü birlik kültür turları da planlayabilirsiniz. Hatta Türkiye kültür bakımından o kadar çok zengindir ki, bulunduğunuz şehirde bile bir çok kültürel miras keşfedilmeyi bekliyordur. Örnek olarak Yalova’da yaşayan biri, ister kendi aracı, ister toplu ulaşım araçları ile Bursa Kültür turları, İstanbul kültür turları yapabilir. Bunun dışında doğa turizmi altında çevre köylerde doğa yürüyüşleri yaparak hem bol oksijen dolu ormanlar kafa dinleyebilir,  sessizliğin tadını çıkarabilir.

Bunun dışında Adana çıkışlı kültür turları ile yakın çevre bölgelere günübirlik kültür turları planlayabilirsiniz. Örnek olarak deniz kum güneşi bir arada deneyimleyebileceğiniz yaz ayları için düşünebileceğiniz günübirlik Kıbrıs kültür turlarını düşünebilirsiniz.

İZMİR ÇIKIŞLI KÜLTÜR TURLARI

Özellikle İzmir ve çevresinde yaşayan misafirlerim için Gitmek Lazım olarak İzmir çıkışlı Kültür turları planladık. Bu sayede hem zamandan hem de bütçenizden tasarruf etme şansınız olacaktır.

Ayrıca Ege kültür turları  olan bazı turlarımız Bursa çıkışlı kültür turlarımız olarak Bursa’dan başlayarak İzmir bölgesinde de geziler yapılır.

Bunun dışında İzmir çıkışlı faklı ülkelerin kültürlerini tanımak isterseniz.  Yurtdışı kültür turlarımızda inceleyebilirsiniz.

ANKARA ÇIKIŞLI KÜLTÜR TURLARI

İç Anadolu bölgesi kültürel çeşitlilik açısından oldukça zengindir. Geçmiş yüzyıllarda birçok medeniyete ev sahipliği yapmış olmasından dolayı iç Anadolu bölgesinde Ankara çıkışlı kültür turları ile isterseniz günübirlik kültür turları yapabilir isterseniz hafta sonu tatiliniz için kültür gezisi planlayabilirsiniz.

Ankara’nın başkent olması yakın Türkiye tarihi açısında zenginlikler barındırması şehir içi turları ile Ankara kültür turlarını tercih edebilirsiniz. Bunun dışında hoş bir tren yolculuğu ile Eskişehir kültür turları ile Odunpazarı evlerini görebilirsiniz.

Türkiye’nin ve İç Anadolu bölgesinin en çok ziyaret edilen turizm bölgelerinden bir tanesi olan Kapadokya tarihi zenginlikleri ve doğal güzellikleriyle de ön plana çıkan Kapadokya kültür turlarını yapabilirsiniz.

KURBAN BAYRAMI KÜLTÜR TURLARI

Şüphesiz yurtiçi turizmin ve yurtiçi kültür turların en çok yoğunluk yaşandığı dönemlerden biride Kurban bayramı dönemidir. Bazı senelerde hafta sonu ile birleşmesinden dolayı  9 günlük tatil planları yapılabilir.

Bu dönemde yurtiçi turların fiyatları diğer dönmelere göre daha yüksek olabilir. Seyahat acentaları da yurt içi paket fiyatlarını bu hususu göz önünde bulundurarak oluştururlar. Bunun gibi talebin yüksek olduğu dönemlerde 23 Nisan kültür turları , 19 Mayıs kültür turları  ve ramazan bayramı kültür turları için bizi takip edebilirsiniz.

KARADENİZ TURLARI

Uçsuz bucaksız ormanlar, heybetli dağları ve büyüleyici doğası ile Karadeniz kültür turları yurt içi turların değişmez cazibe merkezlerindendir.

Karadeniz turlarını İster İstanbul çıkışlı kültür turlarını olarak https://www.gitmeklazim.com/istanbul-cikisli-ucakli-karadeniz-turu sayfamızı inceleyebilirsiniz. İsterseniz Ankara çıkışlı kültür turlarını https://www.gitmeklazim.com/ankara-cikisli-karadeniz-yaylalar-batum-turu sayfamızdan inceleyebilirsiniz.

KAPADOKYA TURLARI

Kapadokya kültür turları yurtiçi turizminde önemli bir yere sahip olduğu kadar yabancı turistlerin Türkiye gezilerinde önemli yer tutar. Türkiye’nin en önemli çekim merkezlerinden kültür turları İstanbul ilk sırada bulunuz olur. Ama İstanbul’dan Türkiye kültür turlarının bir bölümünü mutlaka Kapadokya kültür turlarına ayırırlar.

Yurt içi kültür turlarında, özellikle bayram kültür turları gibi uzun olan tatil süreleri olan dönemlerde  İç Anadolu bölge olarak yurtiçi paket turların olmazsa olmazıdır; Kapadokya turları.   

Kültürü çok eskilere dayanan Kapadokya bölgesi yeraltı evleri, vadileri özellikle bahar turları döneminde kesinlikle ziyaret edilmesi gereken bir yerdir. Yöreye özgü butik otellerde konaklayabilir, günün doğumu ile beraber muhteşem manzaralar sunan balon turlarını deneyimleyebilirsiniz.

TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ

Özellikle son dönemde çok popüler olan turistik doğu ekspresi turlarını da tercih edebilirsiniz. Bu rota da en popüler tren yolculuğundan biri Kars tren turlarıdırDoğu ekspresi turları ile Türkiye’nin gizli kalmış kültür mirası şehirlerine keyifli bir tren yolculuğu yapabilirsiniz.

Rotası Ankara-Kırıkkale-Kayseri-Sivas-Erzincan-Erzurum-Kars olan doğu ekspresi bu güzergahta size muazzam doğa manzaraları sunacaktır. İstanbul bağlantılı yapılabilen doğu ekspresi, katılımın farklı şehirlerden dahil olabilme fırsatı size sunmaktadır.

GAP TURLARI

Gap turları bir Kültürel açıdan birçok mirası barındıran Gaziantep’ten başlayıp Anadolu’daki Türklerin ilk yerleştiği topraklar olan Siirt’e kadar devam etmekte olan, tüm gezginlerin mutlaka deneyimleri gereken bir coğrafyadır. Türkiye turu kapsamında Gap turları ile binlerce yıllık medeniyetlerin izlerini karış karış takip edebilir,  ayrıca her şehrin kendine özgü geleneklerini, tatlarını yakından görüp, hissedebilirsiniz.  Gap turu size bir yandan bölgenin en meşhur yerlerini gösterirken, bir yandan da inanılmaz lezzetlere tatmanızı sağlayacak.

EGE-AKDENİZ TURLARI

Türkiye’de tatil turları denince genelde birçok kişinin aklına Ege-Akdeniz turları gelir. Turların türü olarak genelde deniz kum güneş üçlüsü akla gelir. Yurt içi turları fiyatları açısının çok fazla çeşitlilik göstermesi sebebi ile her bütçeye göre farklı seçenek sunar. Bölgenin en önemli çekim merkezlerinden biri de Antalya’dır. Antalya masmavi denizinin yanında Antalya kültür turları ile de ünlüdür.

FESTİVAL TURLARI

Türkiye tarihi kültür çeşitliği açısından o kadar zengindir ki bir çok bölgenin hatta şehirlerin bile kendine özgü festivalleri vardır.  Bunlar şehrin tarımında tarihinde önemli bir yer alan bir meyve olabileceğim, dünyaca ünlü bir ozanda olabilir.

Aslında kültür turları denince akla festival turları da çabukça gelir.  Gezip görmeyi seviyorsanız ve gittiğiniz yerin dokusunu sonuna kadar tanımak isterseniz festival zamanlarında gitmenizi tavsiye ederiz.

KÜLTÜR TURLARI FİYATLARI

Kültür turu fiyatları, gidilen zaman, gidilen, şehir gibi birçok farklılıklara göre çeşitlendirilebilir. Bu da kültür turu fiyatların her bütçeye göre seçenekler sunar. 

EKONOMİK KÜLTÜR TURLARI

Farklı kültürleri tanımak, yaşamın stersinden uzaklaşmak ve bazen doğa ile baş başa kalmak için https://www.gitmeklazim.com/ sitemizden size uygun ekonomik tur paketlerini belirleyip, tatil turlarına çıkabilirsiniz.

 

EN UYGUN YURTİÇİ TURLAR

Türkiye’nin yurtiçi turlarınız çeşitli tartışılmaz çok farklı imkanlar sunar. https://www.gitmeklazim.com/ sitemizi ziyaret edip bu çeşitliliği en uygun yurtiçi turlar ile bizimle yakabilirsiniz.