Tüm Turlar Dahil

Tüm Turlar Dahil

4* Oteller

4* Oteller

Türkçe Rehberli

Türkçe Rehberli

Kesin Kalkış

Kesin Kalkış

1 Kişilik Fiyat
3.199 USD

2 Yetişkin Fiyatı
6.398 USD
135.113 TL
Taksit Seçenekleri
TÜKENDİ
Bu turda kontenjanlarımız dolmuştur. Ek yer talebi ya da alternatif turlar hakkında bilgi almak için hemen bizi arayın 444 77 01

Tur Programı


1. Gün
İstanbul - New York

İstanbul Havalimanında saat 04:00’de bulunma. Pasaport, check-in ve gümrük işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları’nın TK 03 no.lu seferi ile saat 06:45’de Amerika’nın en önemli şehri olan New York’a hareket. Yaklaşık 10 saatlik bir uçuştan sonra saat 10:45’de New York’a varış. Havalimanında sizleri bekleyen rehberimiz tarafından karşılanma ve özel aracımız ile otelimize transfer olmadan önce düzenleyeceğimiz New York Şehir turuna çıkacağız. New York şehrinin en popüler ve en önemli bölgesi olan Manhattan adasına varıp, şehir turumuzun ilk durağı olan United Nations (Birleşmiş Milletler) Binasını göreceğiz. Daha sonra muhteşem mimarisiyle, New York şehrine tren ile gelenleri kendine hayran bırakan, Grand Central Terminal varacağız ve burada Terminalinin içerisinde bulunan muhteşem detayları, efsane tavanını ve sanat eserlerini görme şansını bulacağız. Sonraki durağımız, Chrysler Building (Chrysler Binası). Sonraki durağımız New York Halk Kütüphanesi, İçerisinde yaklaşık 50 milyon eseri barındıran bu tarihi kütüphane New York’un simgelerinden biridir. Bir sonraki durağımız, Knickerbocker Hotel ve Times Square. Billboardlardan saçılan neon ışıkların her daim parlak tuttuğu 7 bloktan oluşan bu büyük meydan, yılda yaklaşık 55 milyon turist tarafından ziyaret ediliyor. Sıradaki durağımız, şehrin en meşhur etkinlik ve spor kompleksi, Madison Square Garden. Daha sonra Hearst Tower, Columbus Circle ve trilyonerler caddesi görülecek. Dünyanın en zengin bölgelerinden biri olarak kabul edilen Manhattan adasının orta yerinde, Central Park’ın baş köşesinde bulunan bu cadde, dünyanın en zengin insanların yaşadığı ve en pahalı otellerinin bulunduğu alan olma özelliği taşıyor. Dünyada metrekare başına en fazla milyonerin düştüğü şehir olma özelliğini taşıyan Manhattan’ın böyle bir zenginliği bünyesinde bulundurması, temsil ettiği geleneklerin bir parçası durumunda. Daha sonra The Plaza Hotel, 5.Cadde, The Peninsula Hotel, St.Patrick Cathedral, Rockefeller Center. Turun sonunda otelimize geçiyor ve odaların dağılımı ve kısa bir dinlenme molasının ardından Central Park’a yürüyerek veya metro ile gidiyoruz. Parkta yapacağımız keyifli bir yürüyüşün ardından Apple mağazasında kısa bir mola ve otelimize dönüyoruz. Geceleme otelimizde.

Uçuş No: TK 03 (Türk Havayolları) - Kalkış: Istanbul - Tarih: 25 Haziran 2023 - Saat: 06:45 - Varış: New York - Tarih: 25 Haziran 2023 - Saat: 10:45
2. Gün
New York

Sabah kahvaltısından sonra rehberimiz ile lobide buluşma ve günümüzü New York’un en önemli simgelerini gezerek değerlendireceğiz. Metro ile yapacağımız bu tur sırasında ilk önce dünyanın en yüksek binalarından biri olan Empire State Building binasına çıkmak için bu muhteşem yapıya geleceğiz. Yüksek hızlı asansörleri ile binanın 320 metre yüksekliğindeki 86.kattaki ısıtma ve soğutma sistemine sahip terastan muhteşem bir New York manzarası seyredeceğiz. Daha sonra tekne ile 1 saat sürecek muhteşem bir tur yapacağız. New York – New Jersey arasında yer alan Hudson Nehrinden hareket ederek New York’un tüm simgelerini görme şansına erişeceğiz. Brooklyn Köprüsü, Dünya Ticaret Merkezi, Özgürlük Heykelinin bulunduğu Liberty Island ve 1892-1954 yılları arasında göçmenlerin kontrol noktası olan Ellis Adaları görülecek yerlerden bazıları. Dönüşte yürüyerek Dünya Ticaret Merkezi, Borsa bölgelerini görüp Çin Mahallesine uğrayacağız. Yaklaşık 3 saatlik bir çevre gezisinden sonra otelimize metro ile geçiyoruz. Akşamüstü alışveriş yapmak ve çevreyi tanımak için serbest zaman. Geceleme otelimizde. Not: Empire State binası New York’a geliş akşamı gün batımı ve akşam saati yapılabilir.

3. Gün
New York

Sabah kahvaltı sonrası otelimizde ayrılıp, Long Island’da bulunan Montauk Birahanelerine doğru aracımızla yola çıkıyoruz. New York’ta doğmuş, Amerika’nın yükselen markası olan, Montauk Bira Fabrikasının Long Island sahil kıyısında bulunan orijinal lokasyonunu ziyaret ediyoruz. 3 çocukluk arkadaşı tarafından 2012 yılında, müşterilerine bisikletle ile servis yapan küçük bir işletme olarak kurulmuş, Amerikan rüyasının hala mümkün mümkün olduğunu bizlere ispatlarcarsına, kısa bir sürede büyük bir başarı yakalayan bu işletmenin, bizlere sunduğu yıl boyunca servis edilen ve kendine has lezzeti ile öne çıkan yerel biralarının tadımını gerçekleştiriyoruz. Burada markaya ait birçok farklı tarzda oluşturulmuş bira çeşitlerinin tamamının tadımını gerçekleştirebilme şansını yakalayacağız. Montauk Bira Fabrikası turunun ardından, sahilleri, denizi, kumu ve güneşi ile ünlü Long Island şehrinin birçok plajını gezme, muhteşem doğasını görme fırsatı yakalayacağız, 90’lı yıllarda Amerikan modern kültürüne damgasını vurmuş, Sex and the City dizisinin çekildiği mekanlarından biri olan, Amerikan zenginliğini yansıtan Hamptons’in görkemli evleri ve plajları başta olmak üzere, Jones Beach Milli Parkı Plajı, Long Beach ve Huntington ziyaret edilecek yerler arasında yer almaktadır. Şehre dönüş sırasında, Long Island’in semtlerinden geçerek demografisini daha iyi tanıma şansı bulacağız. Amerika’nın en pahalı malikanelerine ve köşklerine sahip olan birçok ünlü oyuncu/iş adamlarının evlerini ve Estate diye adlandırılan şatoları, panoramik olarak görme imkanı yakalayacağız. Tur sonrası New York City’e varış ve serbest vakit. Geceleme otelimizde.

4. Gün
New York - New Jersey - Atlantic City

Sabah kahvaltısı ve otelden ayrılış işlemlerinin sonra New Jersey üzerinden yemyeşil yolları takip ederek New Jersey Eyaleti’nin en önemli sahil kenti ve Doğu’nun Las Vegas’i Atlantic City’ye ulaşıyoruzç Yol üzerinde vergisiz alışveriş yapabileceğiniz ünlü TJ MAXX Alışveriş Merkezinde 5 saatlik serbest zaman verilecektir. Doyasıya alışveriş için mağazalar sizleri bekliyor. Atlantic City’e varışın ardından panoramik şehir turu yapılacaktır. Ardından otel tranfer. Geceleme otelimizde.

5. Gün
Atlantic City

Sabah kahvaltısının ardından şehri keşfetmek üzeri serbest zaman. Atlantic City, alışveriş sevenler için tam bir cennet. Kente yalnızca alışveriş yapmak için her yıl yüzbinlerce turist geliyor. Şehirde dünyaca ünlü markaların yeni sezon ürünlerini bulabileceğiniz gibi outlet mağazalardan çok uygun fiyatlarla alışveriş yapmanız da mümkün. Şehirdeki alışveriş merkezlerinin hemen hepsi açık hava, bu sayede alışveriş turunuz çok daha keyifli bir gezi haline geliyor. 2007 yılında açılan Tanger Outlets, kentin en popüler outlet mağazalar bölgesi. Burada dünyaca ünlü lüks markaların sezon sonu mağazaları bulunuyor. Eğer alışveriş yaparken sezon ürünlerini tercih ederseniz sahil tarafında yer alan The Pier Shop at Ceasers’a gidebilir, buradaki mağazaları gezebilirsiniz. Alışveriş turunuza kısa bir mola vermek isterseniz burada yer alan birbirinden keyifli restoran, cafe ve barlardan birini tercih edebilirsiniz. Geceleme otelimizde.

6. Gün
Atlantic City - Philadelphia - Washington Dc

Sabah kahvaltısının ardından Philadelphia üzerinden Washington’a transfer. Yol üzerinde Amerika Birleşik Devletleri’nin doğum yeri olan, bağımsızlık bildirgesinin imzalandığı Philadelphia şehrini gezeceğiz. Amerika’nın New York’dan sonraki ve Washington DC’den önceki başkenti olma görevini üstlenmiş bu tarihi şehirde bizi birçok sürpriz bekliyor. Konsolide bir şehir olmasının avantajını kullanacağımız bu şehirde, kısa zamanda çok fazla noktayı görme şansına sahip olacağız. İlk durağımız Philadelphia City Hall daha sonra Aşk Parkını ziyaret edip, bu güzel manzarayı her iki farklı acıdan yakalama şansına sahip olacağız. Daha sonra, Independence Hall (Bağımsızlık Meydanı), Bağımsızlık Binası ve tam karşısında bulunan, Liberty Bell (Özgürlük Çanı), her Amerikalının mutlaka ziyaret ettiği, bu ülkenin tarihi için önemli eserlerden biridir. Hangi amaçla kullanıldığı, bugün neden çatlak olduğu ve ülkenin kuruluşundaki anekdotları rehberimizden dinleme şansı bulacağız. Sıradaki durağımız, Amerika’nın en büyük, en güzel sanat müzelerinden biri olan, Philadelphia Museum of Art. Bu devasa müze içerisinde birçok önemli tarihi eseri bulundurmaktadır. 1928 yılında tamamlanmış bu müze, Asya, Avrupa ve Amerika başta olmak üzere, dünyanın çeşitli yerlerinden 240.000 parça esere sahiptir. Bununla beraber hemen hemen hepimizin izlediği Rocky Balboa filminde, Sylvester Stallone’un canlandırdığı boksör, antrenmanlarını bu müzenin basamaklarında gerçekleştirmiştir. Rocky Steps (Rocky Basamakları) olarak geçen bu girişte sizde o ünlü müzik eşliğinde basamakları tırmanabilirsiniz. Aynı zamanda Rocky Balboa’nin heykeli müzenin doğu girişinde dikilmiştir, bu heykeli görme şansı yakalaycağız. Philadelphia şehir turumuzu Benjamin Franklin köprüsünden geçerek tamamlıyoruz ve Washington’a doğru yola çıkıyoruz. Varışı takiben otele transfer, odaların dağılımından sonra serbest vakit. Geceleme otelimizde.

7. Gün
Wahington Dc

Sabah kahvaltısının ardından Mimarisi, tarihi ve kültürüyle bizleri karşılayan, federal devletin başkenti olma görevini üstlenmiş bu muhteşem şehri tanımaya başlıyoruz. Özel statülü, Potomac nehrinin Virginia ve Maryland eyaletleri kısmında kurulmuş bu şehirde birçok farklı devlet kurumu bulunmakta. İlk durağımız, Amerika Kongre’sini oluşturan, Senato ve Temsilciler Meclisine ev sahipliği yapan, US Capitol olacak, sonrasında Kongre Binası’nın çok yakınında bulunan, dünyanın en büyük kütüphanesi olma özelliğine sahip, Library of Congress (Kongre Kütüphanesi). 1800 yılında kurulmuş ve içerisinde yaklaşık 18 milyon eser bulunduran, ülkenin en eski federal kurumu olan bu kütüphane, içerisinde birçok tarihi eserin orijinalini de barındırıyor. Dünyada sadece 3 adet bulunan orijinal Gutenberg İncil’inin bir tanesi de bu kütüphanede bulunuyor. Ayrıca dünya tarihinin en eski yazılı kalıntısı olarak Kabul edilen Sümer Tabletleri’de bu kütüphanede bulunan eserlerdendir. Sonraki durağımız Union Station. Bugün hala kullanılmakta olan hem dışarısı hem içerisi tam bir tarihi eser kıvamındaki bu istasyon sizleri etkilemeye aday. İstasyonun önündeki göbekten hem dış mimariyi hem de içerideki heykellerle beraber iç tasarımı görme şansını yakalayacağız. Amerika’nın en güzel istasyonlarından biri olan bu noktamızda aynı zamanda Amerika’nın en iyi kahvecilerinden olan bir kahvecide sizlere kimya laboratuvarını andıracak bir ortamda kahve içme şansı bulacağız. Sıradaki durağımız, National Mall isimli, ulusal yürüyüş yolu. Bu durağımızda, Washington DC ve Amerika’nın sembollerinden olan, Lincoln Memorial (Abraham Lincoln Anıtı) ve Washington Monument (George Washington Abidesi). Birbirlerini görecek şekilde mükemmel olarak hizalanmış bu harika alan sizlere üç büyük eseri aynı anda görme imkanı sunuyor. National Mall’daki yürüyüş esnasında Amerika’nın savaşlar esnasında şehit ve gazi olmuş askerlerinin anısında yapılmış olan anıtı da göreceğiz. Sıradaki durağımız, Amerika’nın ilk başkanı ve başkente adını veren, en efsane başkanlarından biri olarak anılan, George Washington Abidesi. Yapıldığında dünyanın en uzun eseri olma ünvanını kazanmış bu yapıt, bu güzel şehrin tam ortasında oturmaktadır. Sıradaki durağımız ise İkinci Dünya Savaşı Anıtı. Burada, İkinci Dünya Savaşı’nın yapıldığı cephelerden ikisi, Atlantik Okyanusu ve Pasifik Okyanusu muntazam bir şekilde betimlenmiş. Havada, karada ve denizde zafer parolasıyla sembollendirilmiş bu eser 2001 yılında açılmıştır. Thomas Jefferson Anıtı sonrası belki de gezimiz sırasında en merak edileni olan The White House (Beyaz Saray). Amerikan başkanın resmi konutu olan bu alanın önüne kadar gideceğiz. Ziyaretçilere açık alanda, 7/24 başkanı protesto etmek için biriken insanları ve çatıda keskin nişancıları görme şansı yakalayacağız. 1812 İngiliz – Amerikan savaşında, İngilizler tarafından yakılmış ancak, savaştan sonra, yapısı büyük oranda korunarak inşa edilmiş, özellikle mütevazi olmasına dikkat edilmiş bu eser bütün ihtişamıyla sizleri bekliyor. Otelimize dönmeden önce M sokağı ve Georgetown Üniversitesi son noktamız olacak. Washington D.C. halkının içine karışma şansı yakalayacağımız bu Merkez cadde üzerinde birçok mağaza, restoran ve cafe bulabileceğiz. Bu renkli cadde üzerinde mola verdikten sonra, Amerika’nın en iyi üniversitelerinden biri olarak Kabul edilen Georgetown Üniversitesi binasını görme şansı yakalayacağız. Otelimize varışta dinlenmek ve alışveriş yapmak için serbest zamanımız olacak. Geceleme otelimizde.

8. Gün
Wahingon Dc - İstanbul

Sabah kahvaltısının ardından odaların boşaltılması ve check out işlemlerinin ardından otelden ayrılıyor ve bu muhteşem şehri gezmeye devam ediyoruz. İlk durağımız, Pentagon. İçerisinde girişin mümkün olmadığı, Amerikan Savunma Bakanlığı’nın Merkez üssü konumundaki Pentagon’u tepeden gören bir konuma geçeceğiz ve burada, 11 Eylül Saldırıları esnasında uçağın hangi kanada çarptığını görme imkanı bulacağız. Sıradaki durağımız Korean Was Veterans Memorial (Kore Savaşı Anıtı). Kore savaşında hayatını kaybedenlerin ve gazilerin anısına yapılmış bu anıt, Türk tarihi açısından da önemli. Arlington National Cemetery (Arlington Ulusal Anıt Mezarlığı). 1864 yılında Amerika İç savaşı devam ederken inşa edilmiş bu mezarlık, erken dönem savaşlarda hayatını kaybetmiş ve bugün Amerika adına savaşan askerlerin gömüldüğü alan olarak kullanılmaktadır. Tur sonrası uçak saatine kadar vakit geçirmek için Tanger Outlet’e geçiyoruz. Geziden sonra hava alanına hareket ve Türk Hava Yollarının TK 08 no’lu uçuşu ile saat 23:00’de Istanbul’a hareket. Geceleme uçakta. Not: Başkent olduğu için trafik, kortej, yasaklar vs. sebebi ile Washington Turu sırasında görülecek yerler sırası ve günü değişiklik gösterebilir.

Uçuş No: TK 08 (Türk Havayolları) - Kalkış: Washington - Tarih: 02 Temmuz 2023 - Saat: 23:00 - Varış: Istanbul - Tarih: 03 Temmuz 2023 - Saat: 15:45
9. Gün
İstanbul

Yerel saat ile 15:45’de İstanbul Havalimanına varış ve turumuzun sonu.

Hizmetler


Paket Fiyata Dahil Hizmetler:
 • Türk Hava Yolu ile İstanbul – New York / Washington – İstanbul arası ekonomi sınıf uçak bileti
 • Havalimanı vergileri ve uçuş sigortaları
 • Seçilen otellerde oda kahvaltı konaklama
 • New York’ta 4* Row Hotel veya benzeri otelde 3 gece konaklama
 • Atlantic City’de 4* Ceasars Atlantic City Otelde veya benzeri bir otelde 2 gece konaklama
 • Washington’da 4* Hyatt Regency Bethesda veya benzeri otelde 2 gece konaklama
 • Seçilen otellerde veya dışarda alınacak kahvaltılar
 • Resort Fee ve şehir ayak bastı ücretleri
 • New York’ta 2 tam gün sürecek çok detaylı şehir turu
 • Empire States ve Liberty Island tekne gezileri
 • Long Island Turu
 • TJ Maxx Alışveriş Turu
 • Panoramik Atlantic City Şehir Turu
 • Philadelphia Şehir Turu
 • Çok detaylı Washington Şehir Turu
 • Tanger Outlet Turu
 • Tüm Transferler
 • Türkçe rehberlik hizmeti
 • TURSAB zorunlu mesleki sorumluluk sigortası
 • Seyahat ve Sağlık Sigortası
Paket Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:
 • Vize ücreti
 • Yurt dışı çıkış harcı
 • Öğle ve akşam yemekleri
 • Yemeklerde alınan içecekler
 • Kişisel harcamalar
 • Programda dahil olduğu belirtilmeyen tüm servisler
 • Covid-19 Seyahat & Sağlık Sigortası
 • Rehber ve şoför bahşişleri (Amerika'da günlük kişi başı 5$ önerilir)

Fiyat Bilgileri


TARİHOTELİki Kişilik Odada KişibaşıÜç Kişilik Odada KişibaşıTek Kişilik OdaÇocuk (02,00 - 11,99 Yaş)
25 Haziran 2023 | 03 Temmuz 2023 4 Yıldızlı Oteller 3.199,00 USD3.199,00 USD3.949,00 USD2.999,00 USD
02 Eylül 2023 | 10 Eylül 2023 4 Yıldızlı Oteller 3.199,00 USD3.199,00 USD3.999,00 USD2.999,00 USD
23 Eylül 2023 | 01 Ekim 2023 4 Yıldızlı Oteller 3.099,00 USD3.099,00 USD3.849,00 USD2.899,00 USD

Genel Bilgiler


KATILIM ŞARTI

Bu gezimiz, en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur başlangıcının 20 gün öncesidir. Katılım yetersizliği nedeniyle iptal edilen tur, acenteniz aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.

VİZE

Umumi Pasaport  - Vize gerekli                       

Yeşil Pasaport - Vize gerekli

Hizmet Pasaportu  - Vize gerekli

Seyahat bitiş tarihinden itibaren 6 ay geçerli ve 10 yıldan eski olmayan pasaportunuzun olması gerekmektedir. 

Vize gereken destinasyonlarda, vize başvurusu için acentenizin tarafınıza ileteceği “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile vize başvurusunun yapılması gerekmektedir.

SAĞLIK

Bölgenin iyi restoranlarında ve otellerde alınacak yemeklerde, sağlığınızı tehdit edecek bir sorun ile karşılaşılacağını düşünmüyoruz. Buna karşın grupla birlikte olmadığınız anlarda yeme içme konusunda dikkatli olmanızı, kesinlikle kapalı şişe suyu tüketmenizi, buz, süt ve süt ürünlerinden kaçınmanızı, iyi pişirildiğine emin olduğunuz et ve balık ürünleri tüketmenizi, meyve konusunda muz, ananas gibi kabuğu soyulabilen meyveler yemenizi öneriyoruz. Ülke girişlerinde ve yurda dönüşlerde güncel aşı/pcr kurallarına uyulmalıdır.

UÇUŞ SÜRELERİ

İstanbul  -  New York                 10 sa 55 dk

Washington  -  İstanbul              09 sa 30 dk

OPSİYONEL TURLAR & ETKİNLİKLER

Opsiyonel turlar ve Etkinlikler, servis aldığımız yerel acente tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmekte olup, katılım zorunluluğu bulunmamaktadır. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamakta veya opsiyonel tur / etkinlik fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik gösterebilmektedir. Ayrıca opsiyonel turların / etkinliklerin günleri ve saatleri, gidilecek yerlerdeki müze, ören yerlerinin veya mekânın açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.

KONAKLAMA

Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen km’lerden fazla mesafede kullanılabilir. 

3 kişilik odalar, otellerin uygunluğuna göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye sunulan yatak, standart yataklardan küçük olabilir. 3 kişilik odalar 1 büyük yatak ve 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar, açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için katılımcı 3. kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar.

 Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan ve fiyatlandırma bölümünde belirtilen yaş grubuna uyan tek (1) çocuk için geçerlidir. 

Tur programında dahil olan hizmetlerden otelde alınan kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir menü ile sunulmakta olup, gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

SAAT DİLİMİ

Batı Amerika Bölgesi, Türkiye ile yaz saat diliminde 10 saat geride, kış saat diliminde 11 saat geridedir.

Örneğin, Kışın Türkiye’de saat 16:30 iken Batı Amerika’da 06:30’dur.

KIYAFET VE GEREKLİ EŞYALAR

Yaz sezonunda gidilecekse kolayca giyilip çıkarılabilecek t-shirt, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için ince bir mont ve ince bir kazak almanızı öneririz. Bunun dışında; şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz. Kış döneminde ise, rahat hareket edebileceğiniz ve sizi sıcak tutacak giysiler öneririz.

YEMEK KÜLTÜRÜ

Ülkenin kendine has bir mutfağı bulunmamakta ve fast food ağırlıklı bir kültür hakimdir. Ancak birçok mutfak kültürünü eyaletlerde görebilirsiniz. Yaygın olarak Çin mutfağı yer alsa da birçok eyalette Türk mutfağı yemekleri bulabilirsiniz. Yemek kültürü olmasa da mutfağı birçok kültürü içinde barındırmaktadır.

ÖNEMLİ NOTLAR

Geçerli pasaportun olması ve/veya vize alınmış (vize gerekli destinasyon/pasaport için) olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmemektedir. Pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan acente sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.  

Acente, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Acente, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler. 

Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından acente sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

Yorumlar

0
Toplam 0 Yorum
0 Ortalama Puan
5
0
4
0
3
0
2
0
1
0

Bu tur için henüz yorum bulunmamakta.