2245
KAZAN

Meksika & Guatemala & Honduras & Belize

5.498 ,00 USD
44.918 ,66 TL
Taksit Seçenekleri
Aktif Kampanyalar

Tur Programı


1. Gün
İSTANBUL – PARIS – MEXICO CITY

İstanbul İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde buluşup, check in işlemlerinin yapılmasının ardından Air France Havayolları’na ait AF 1391 sefer sayılı uçak ile saat 04:15’de Paris’e hareket ediyoruz. Yaklaşık 3.5 saat sürecek yolculuğun ardından yerel saat ile 06:55’de Paris’e varıyoruz. Ardından AF 178 sefer sayılı uçak ile saat 11:55’de Mexico City’e hareket ediyoruz. Yaklaşık 11 saatlik uçak yolculuğumuzun ardından yerel saat ile 16:55’de Mexico City Havalimanı’na varıyoruz. Alanda bizleri bekleyen otobüslerimiz ile otelimize transfer. Konaklama Mexico City’deki otelimizde.

2. Gün
MEXICO CITY

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından dünyanın en büyük kentlerinden biri olan Mecixo City’i yakından tanımaya başlıyoruz. Turumuza dünya mirası listesinde yer alan tarihi merkez ile başlıyoruz. Turumuzun devamında ‘’ Zocalo ‘’, Amerika’nın en büyüklerinden biri olan Metropolitan Katedralini, halen faal olan Ulusal Sarayı görüyoruz. Turumuzun devamında Tenochtitlan şehirinin en önemli Aztek tapınaklarından biri olan Templo Mayor’un harabelerini göreceğiz. Panoramik şehir turumuz sonrası dünyaca ünlü Ulusal Antropoloji Müzesi’ni gezmek üzere yola çıkıyoruz. Kolomb öncesi Meksika’sına ait arkeolojik ve antropolojik eserlerin sergilendiği bu müzede Güneş Taşı ve Xochipili Heykeli en çok dikkat çeken eserlerden bazılarıdır. Calle Madero’dan geçip Bellas Artes Saray’ını görüyoruz. Tur bitimi otele transfer. Konaklama otelimizde.

3. Gün
MEXICO CITY

Kahvaltının ardından tüm gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Teotihuacan Tapınaklar turu ile öğle yemekli Xochimilco (Soçimilko) Tekne Turuna (145 Usd) katılabilirler. Milattan önce 100 yılında kurulmaya başlandığına inanılan ve Kolomb-öncesi döneme ait en büyük şehirlerden biri olan Teotihuacan turumuz esnasında, Güneş Piramidi, Ay Piramidi ve Ölüler Yolu gibi çok önemli tarihi yapıtları geziyoruz. Kimler tarafından kurulduğu ve niçin aniden terkedildiği halen açıklığa kavuşmamış bu kadim şehrin kuruluş tarihi hakkında da farklı görüşler ileri sürülmektedir. Teotihuacan kentindeki yapıların konumları, Giza’daki piramitler gibi, Orion Takımyıldızının yerdeki yansıması olacak biçimde ve aynı zamanda, Queatzalcoatl Tapınağı’ndan hareketle gezegenlerin yerdeki yansıması olacak biçimde düzenlenmiştir. Bu büyülü mekânlarda gerçekleştirdiğimiz turumuzdan sonra adı çiçekli yer anlamına gelen, Meksika’nın Venedik’i olarak kabul edilen Xochimilco (Soçimilko) tekne turunu yapacağız. Aztekler sebze ve çiçek yetiştirmek için su kanalların etrafında tarım alanları & çiçek bahçeleri yapmışlardır. Gezi sırasında günümüze kadar muhafaza edilmiş olan bahçeleri, çeşitli ağaçları ve yerel halka ait evleri görebilirsiniz. Öğle yemeğimizi Tekne turu esnasında alacağız. Tur bitimi otele transfer. Konaklama otelimizde.

Opsiyonel Tur - Teotihuacan Tapınakları ile Xochimilco (Soçimilko) Tekne Turu (Öğle yemekleri) | Kişi Başı: 145,00 USD (1.184,65 TL)
Ekstra Turlar Minimum 20 kişinin katılması halinde gerçekleştirilecektir.
4. Gün
MEXICO CITY– GUATEMALA CITY- ANTIGUA

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından havalimanına transfer oluyoruz. Yerel Havayolları ile Guatemala’ya uçuyoruz. Varışımızın ardından alanda bizi bekleyen özel aracımız ile Guatemala City’i keşfetmek üzere yola çıkıyoruz. Anayasa Meydanı, Eski Başkanlık Sarayı, Catedral Primada ve Metropolitana de Santiago katedralerini görükten sonra Antigua’ya doğru devam ediyoruz. Antiguya varışımızın ardından şehri keşfe başlıyoruz. Orta Amerika’nın en renkli ve güzel şehirlerinden biri olan Antigua’yı gezdikten sonra otelimize transferimiz gerçekleşecek. Konaklama otelimizde.

5. Gün
ANTIGUA – COPAN

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Guatemala üzerinden Copan’a doğru hareket ediyoruz. Uzun bir yolculuğun ardından Honduras’ın başkenti Copan’a varıyor ve kısa bir şehir turunun ardından Copan Milli Parkı’nı geziyoruz. Maya uygarlığının en önemli başkentlerinden biri olan Copan, Maya astronominin doruğa ulaştığı merkezdi aynı zamanda. Tur bitiminde otelimize transfer.. Konaklama otelimizde.

6. Gün
COPAN – IZABEL GÖLÜ – RIO DULCE – LIVINGSTON

Kahvaltının ardından Izabel Gölü’nü keşfetmek üzere otelimizden çıkış işlemlerini yapıyoruz. Rio Dulce Nehrinin ağzındaki denizle bağlantısı olan İzabel Gölü, yağmur ormanlarını ve doğal yaşamı görebilmek için en çok ziyaret edilen yerlerden biridir. Gölde tekne turumuzu gerçekleştirip Livingston’da bulunan otelimize geçeceğiz. Konaklama otelimizde.

7. Gün
RIO DULCE – TİKAL ULUSAL PARKI – FLORES

Kahvaltımızı aldıktan sonra Tikal Ulusal Parkı’na ulaşabilmek için yola çıkıyoruz. Guatemala’nın tarihi dokusunu koruyan Milli Park, Maya Uygarlığına ait en iyi korunmuş gösterişli tapınakları ile bugun hala bir çok turistin gözde yerlerinden biridir. Parkı keşfettikten sonra Flores’e doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Flores’e varışımız ile birlikte dinlenebilmek için otelimize geçiyoruz. Konaklama otelimizde.

8. Gün
FLORES – BELİZE – CHETUMAL

Kahvaltının ardından, yeni bir ülke keşfetmek için otelimizden çıkış işlemlerini tamamlıyoruz. Guatemala’ya sınır komşusu olan Belize’ye varışımızın ardından şehri keşfetmeye başlıyoruz. Eski bir İngiliz toprağı olarak görülen Belize, orta amerika’nın en küçük ülkelerinden biridir. Bu yüzden çevresindeki diğer ülkelerin aksine burada İspanyolca değil İngilizce konuşulmaktadır. Ardından Cheumal’e hareket edeceğiz. Varışımızın ardından otelimize geçiyoruz. Konaklama otelimizde.

9. Gün
CHETUMAL – CHICHEN ITZA – CANCUN

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Chetumal’i keşfettikten sonra Dünya’nın yeni 7 harikasından biri olan Chichen Itza’yı görmek üzere otelden çıkış işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Chichen Itza’ya varışımızda, Kukulkan Piramidi, Caracol, Cenote Kaplan Tapınağı ve Savaşçılar tapınağı görülecek yerler arasındadır. Gezilecek yapılar arasında en ünlüsü olan ve 2007 yılında Dünya’nın Yedi Harikası’ndan biri seçilen Kukulkan Piramidi’nin bu ünü kazanmasındaki en büyük etken hiç şüphesiz mimarinin yapımında kullanılan bilimsel gözlemlerdir. Yüzlerce yıl önce Mayalar tarafından yapılan piramidde yer alan basamakların her biri, bir yıl içerisindeki 365 günün parçalarını temsil etmektedir. Tur bitimi Cenote’de yüzme fırsatımızda olacak. Tur bitimi Cancun’a hareket edeceğiz. Konaklama otelimizde.

10. Gün
CANCUN – PARIS

Kahvaltının ardından havaalanına transfer. Air France Havayollarına ait AF 651 sefer sayılı uçuşu ile saat 19:30’da Paris’e uçuş. Yeni güne uçakta gireceğiz...

11. Gün
PARIS – ISTANBUL

Sabah 12:15’de Paris Havalimanına varış. Paris’de uçak değiştirip Air France Havayollarına ait AF 1390 sefer sayılı uçuşu ile saat 22:55’de Istanbul’a uçuş. Yeni güne uçakta gireceğiz...

12. Gün
ISTANBUL

Sabah 03:15’de İstanbul Havalimanına varış ve turumuzun sonu.

Hizmetler


Paket Fiyata Dahil Hizmetler:
 • Air France Havayolları ile İstanbul (IST) – Paris (CDG) – Mexico City (MEX) / Cancun (CUN) – Paris (CDG) İstanbul (IST) parkurlarında gidiş-dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Yerel Havayolları ile Mexico City (MEX) – Guatemala City (GUA) parkurunda tek yön ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Havalimanı vergileri
 • 3 & 4 yıldız otellerde 9 gece oda-kahvaltı konaklama
 • Alan-otel-alan transferleri
 • Özel otobüs ile tüm transferler
 • Mexico City, Antigua, Copan ve Belize panoramik şehir turları
 • Copan Milli Parkı ile Tikal Milli Parkı Gezileri
 • Izabel Gölünde Tekne Turu
 • Chichen Itza & Cenote Gezisi
 • Profesyonel Türkçe rehberlik ve asistanlık hizmetleri
 • Otel vergileri
Paket Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:
 • Vize ücreti ve servis bedeli // YEŞİL PASAPORT SAHIPLERI ŞAHSEN RANDEVU ALIP KONSOLOSLUĞA GİTMEK ZORUNDADIR (GEÇERLİ AMERİKAN VİZESİ YOKSA)
 • Türkiye İç hat bağlantı bileti
 • Seyahat ve sağlık sigortası
 • Öğle ve akşam yemekleri
 • Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları
 • Yurt dışı çıkış harcı bedeli
 • Müze ve ören yerleri girişleri

Şehirler


Antigue
Antigue

Chetumal
Chetumal

Cancun
Cancun

Belize City
Belize City

Mexico City
Mexico City

Tikal
Tikal

Copan
Copan

Guatemala
Guatemala

Flores
Flores

Rio Dulce
Rio Dulce

Genel Bilgiler


KATILIM ŞARTI

 

Bu gezimiz, en az 20 kişi katılım katılımı ile düzenlenmiştir. Yeterli sağlanamadığı durumda, son iptal tarihi turun başlangıcının 20 gün öncesidir. Katılım yetersizliği iptal edilen tur, acenteniz aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.

 

VİZE

 

Umumi Pasaport Vize gerekli                         

Yeşil Pasaport Vize gerekli

Hizmet Pasaportu Vize gerekli değil

 

Meksika vizesi için Yeşil pasaport müracaatları talim şahsen Ankara'dan direk müracaat ederek yapılabilmektedir. (Yeşil pasaportlular için deney şahsen Ankara konsolos arayarak işin gitmesi talepler)

 

Guetamala, Belize ve Honduras için TC vatandaşları vizesiz seyahat edebilirler.

 

Bitiş tarihi itibariyle 6 ayın tarihi ve 10 tarihi olmayan pasaportunuzun olması.

 

Vize gereken destinasyonlarda, vize başvurusu için acentenizde tarafınızda iletileceği "Vize İçin Gerekli Evraklar" listesinde belgesinde ile vize başvurusunun yapılması gerekmektedir.

 

Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve / veya benzeri tahribata uğramış pasaportlar için ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve TC vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir. 

 

18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması olasılıkları; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuyu hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

 

SAĞLIK

Meksika, Guatemala, Belize ve Honduras girişinde herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Bölgenin iyi restoranlarında ve otellerde alınacak yemeklerde, sağlığınızı tehdit edecek bir sorun ile karşılaşılacağını düşünmüyoruz. Dikkatli olmanızı, kesinlikle kapalı şişe suyu tüketmenizi, buz, süt ve süt ürünlerinizi kullanmanızı, iyi pişirildiğini emin et ve balık ürünlerinizi tüketmenizi, meyve konusunda muz, ananas gibi soyulabilen meyveler yemenizi öneriyoruz.

 

UÇUŞ SÜRELERİ

İstanbul Q Paris  3 sa 40 dk

Paris Q Mexico City  12 saat

Cancun Q Paris  9 sa 50 dk

Paris Q İstanbul  3 sa 25 dk

 

EKSTRA TURLAR & ETKİNLİKLER

Ekstra turlar ve Etkinlikler, servis aldığımız yerel acente tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmekte olup, katılım zorunluluğu bulunmamaktadır. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamakta veya ekstra tur / etkinlik fiyatları, içerik, katılım göre yazı gösterebilmektedir. Ayrıca ekstra turların / etkinliklerin günlükleri ve saatleri, gidilecek yerlerdeki müze, ören yerlerinin veya mekânın açık / kapalı durumlarına ve hava şartlarına göre rehberine göre.

 

KONAKLAMA

Etkinlik, konser, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde dışarıda km'lerden fazla mesafede olabilir.

 

3 Kişilik odalar, otellerin uygunluğuna göre verilebilmekte olup, bu ipucu 3. Kişiye sunulan yatak, standart yatakdan küçük olabilir. 3 kişilik odalar 1 büyük yatak ve 1 yataktan oluşmaktadır. Söyleşi, açma-kapama ve antrenör yatak olarak ziyaret edenlerden oluştukları için 3. kişi ve / veya çocuk rezervasyonlarında yaşanabilecek sıkma ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar.

 

Çocuk indirimleri 2 yanında kalan ve fiyatlandırma bölümünde yaşlanmış uyan tek (1) çocuk için geçerlidir.

 

Tur programında dahil olan hizmetlerden sunulacaklar, bulunulan kahvaltının uygun olarak ve genellikle kontinental kahvaltı olarak yapılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden bir menü ile sunulmakta olup, gruplar için gruba tahsis edilmiş bir salonda servis yapılabilir.

 

PARA BİRİMİ

Meksika para birimi Meksika Pesosu (MEX) 'dur.

Guatemala'nın para birimi Guatemala Quetzalı'dır.

Honduras'ın para birimi: Honduras Lempirası'dır.

Belize'nin para birimi: Belize Doları'dır.

Yanınızda US Dolar (USD) bulundurmanızda fayda vardır.

 

SAAT DİLİMİ

Meksika ve diğer ülkeler ile Türkiye arasında -8 saat fark bulunmaktadır.

Türkiye'de saat 12.00 iken Meksika ve diğer ülkeler'de saat 04.00'tür.

 

TELEFON KULLANIMI

Cep telefonu hattınız uluslararası aramalara (roaming) açık ise kullanılmaktadır.

Kolayca giyilip çıkarılabilecek t-shirt, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüşler, akşamları için ince bir mont ve ince bir kazak almanızı yönlendirin. Bunun dışında; şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve söndürme aleti ve yedek kartlarını da getirebilirsiniz. Kış döneminde ise, rahat hareket edebileceğiniz ve sizi sıcak tutacak.

 

YEMEK KÜLTÜRÜ

Meksika'da Tortilla, Guacamole, Nachos gibi yemeklerin tadına varabileceksiniz. Yemeklerde yöreye özgü baharatlar kullanılır ancak tur boyunca aldığımız yemeklerin damak uygun olacaksınız.

 

ELEKTRİK

Meksika'da 120 voltluk elektrik akımı var. Fişleri ise iki düz uçtan oluşuyor. Aynı Amerika'dakiler gibi. Türkiye'den götürdüğünüz elektrikli ve elektronik aleti Meksika'da sorunsuz bir şekilde kullanmak isterseniz bir fiş adaptörü ve voltaj için gerekli.

 

ALIŞVERİŞ

Geleneksel şarkılar ve hediyelik eşyalar alınabilir. Ayrıca tekilanın anavatanı olan Meksika'dan satın alınan ürünler de.

 

ÖNEMLİ NOTLAR

Geçerli pasaportun olması ve / veya vize edilmesi (vize gerekli destinasyon / pasaport için) olması, sınırdışı giriş yapılabileceği gelemez. Pasaport polisinin boyutu sınırlandırılmış sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Bin Rota sorumlu değildir, Sorumluluk yolcuya aittir. 

 

BinRota, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü'ne bazı. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riskli olabilir veya kullanılabilir uçuş ve uçuş tarifleri. BinRota, yük bu kısa sürede bildirmekleümlüdür. Yolcu uçuş detaylarının değişebileceğini ve kabul ederek turu satın almışlardır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler

 

Şehirlerde yazılı yazılı yazılı şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç rehber anlatım yazılı olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler gezilmesini, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yolların açılmaması durumunda, keza uygulamaları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği yerde bahse konu turların yapılamamasından Bin Rota sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

 

Yorumlar

0
Toplam 0 Yorum
0 Ortalama Puan
5
0
4
0
3
0
2
0
1
0

Bu tur için henüz yorum bulunmamakta.