ÜYE OL
1942
Papel
KAZAN
Kahvaltı Dahil

Kahvaltı Dahil

1 Kişilik Fiyat
1.750 EUR

2 Yetişkin Fiyatı
3.500 EUR
64.764 TL
Taksit Seçenekleri
Aktif Kampanyalar

Tur Programı


1. Gün
İstanbul - Selanik - Parga - İgoumenitsa

Tur başlangıç günü saat 20.00’de İstanbul Forum AVM önünde buluşuyoruz. Sizleri karşılayacak yol danışmanları son bilgilendirmeler yapıldıktan sonra otobüse valizlerinizi yerleştirerek koltuk kurası çekeceksiniz. Kura ile çekmiş olduğunuz koltuklara yerleştikten sonra rehberiniz ve koordinatörünüzün seyahat öncesi sizlere son tüyoları verecektir. Hazırlıklar tamamlandıktan sonra saat 22.00 civarı yola çıkıyoruz. İpsala sınır kapısına varışımızın ardından pasaport & vize işlemleri yapılacaktır. Sabah saatlerinde Selanik'e varışımızın ardından rehberimiz ile beraber şehir turu yapıyoruz. Selanik’te Atatürk’ün evi, Kordon, Beyaz Kule, Osmanlı ve Bizans eserleri gezeceğimiz yerlerden bazıları olacak. Selanik şehir turunun ardından katılımcılarımıza serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanın ardından Yunanistan’ın Parga şehrine hareket ediyoruz. Parga şehrinde ilk olarak Osmanlı devleti sadrazamlarından Pargalı İbrahim Paşa’nın şehrinde rengarenk sokakları ve sahil şeridini geziyoruz. Sonrasında vereceğimiz serbest zamanın ardından İgoumenitsa’ya geçiyoruz ve Bari feribotu saatine kadar serbest zaman veriyoruz. 00.30’a konaklama yapacağımız kamaralara yerleşerek İgoumenitsa – Bari gemisi ile İtalya’ya yolculuğumuz başlıyor. Sabah gün doğumunda kalkarak Adriyatik Denizi’nde gün doğumunu izleyebilirsiniz. Konaklama GEMİDE KAMARALARDA. (Kamaralar 2 kişiliktir)

2. Gün
Bari - Roma

Adriyatik Denizi’nde konaklamalı gemi yolculuğumuzun ardından sabah İtalya’daki ilk durağımız olan Noel Baba Aziz Nikola’nın şehri Bari’ye varıyoruz. Rehberimiz eşliğinde yapacağımız bu gezide San Nikola Bazilikası, Castello Normanno, Piazza Mercantile göreceğimiz yerler arasında yer alıyor. Bari şehir turu sonrası katılımcılarımıza serbest zaman veriyoruz. Gezi sonrası İtalya’nın başkenti Roma’ya doğru yola çıkıyoruz. Roma’ya varışımızın ardından otele yerleşiyoruz. Konaklama ROMA otelimizde.

3. Gün
Roma - Vatikan - Pisa - Floransa

Sabah Roma otelimizde alacağımız kahvaltının ardından otelden ayrılıyoruz. Sonrasında rehberimiz eşliğinde Roma şehir turu yapıyoruz. Kolezyum, Aşıklar Çeşmesi, İspanyol Merdivenleri, Pantehon, Piazza Navona, Sant Angelo Kalesi Melek Köprüsü, Vatikan gezilecek yerlerden bazıları oluyor. Gezi sonrası katılımcılarımıza serbest zaman veriyoruz. Şehir turumuzun ardından Roma’dan ayrılarak Pisa’ya hareket ediyoruz. Pisa’ya varışımızın ardından dünyanın en çok fotoğraflanan Pisa Kulesi’nde katılımcılarımıza fotoğraf molası veriyoruz. Dilediğimiz gibi kuleyi eğip büküp fotoğraflarımızı çekildikten sonra Floransa’ya yola çıkıyoruz. Floransa’ya varışımızın ardından otelimize yerleşiyoruz. Konaklama FLORANSA otelimizde.

4. Gün
Floransa - Venedik

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından rehberimiz eşliğinde İtalyan rönesansının en güzel şehirlerinden Floransa’da şehir turuna başlıyoruz. Duomo Katedrali, Signoria Meydanı, Vecciho Sarayı, Ponte Vecchio Köprüsü gezilecek yerlerden bazılarıdır. Verilecek serbest zamanın ardından Venedik’e doğru yola çıkıyoruz. Yolculuğumuzun ardından limanda bizi bekleyen tur teknemizle San Marco Meydanı’na geçiyoruz. Ardından tur rehberiniz eşliğinde San Marco Meydanı, San Marco Bazilikası, Rialto Köprüsü, Ahlar Köprüsü’nü geziyoruz. Gezimizin ardından gece konaklama yapacağımız otelimize hareket ediyoruz. Konaklama VENEDİK otelimizde.

5. Gün
Cannes - Nice - Monaco

Sabah kahvaltının ardından otelden ayrılıp Fransız Rivierası Cote d'Azur bölgesine yola çıkıyoruz. Yolculuğumuzun ardından ilk durağımız Monaco Prensliği’nin başkenti Monte Carlo’da gezimize başlıyoruz. Lüks arabaların, yatların ve şık giyimli insanların süslediği sokaklarda gezimizi yaparken Monte Carlo Casino ve meydan bölgesini gezeceğiz. Ayrıca Formula 1 yarışlarının efsane pistlerinden olan, Monaco GP’nin sahne aldığı sokaklarda önce otobüsümüzle yol alacağız. Gezimizin ardından Fransa’da ikinci durağımız Nice şehrine yolculuğumuz başlıyor. Varışın ardından Nice’te Massena Meydanı, deniz manzarasına doyacağınız Promenade des Anglais gezeceğimiz yerler arasında. Gezimizin ardından turumuzu tamamlayarak Cannes bölgesindeki otelimize hareket ediyoruz. Varışın ardından otelimize yerleşiyoruz. Konaklama CANNES, NICE ya da ANTIBES otelimizde.

6. Gün
Cannes - Lyon

Sabah oteldeki kahvaltının ardından Lyon şehri için yola çıkıyoruz. Yolculuğumuzun ardından rehberimiz eşliğinde Bellecour Square, Place des Terreaux ve Vieux Lyon bölgesinde gezimizi yapıyoruz. Paris ve Marsilya‘dan sonra Fransa‘nın en büyük 3. kenti olan Lyon, tarih boyunca ipek üretiminin önemli merkezlerinden biri olması ile de bilinir. Serbest zamanın ardından otelimize geçiyoruz. Konaklama LYON otelimizde.

7. Gün
Lyon - Paris

Sabah Lyon otelimizde aldığımı kahvaltının ardından Fransa’nın başkenti Paris’e yolculuğumuz başlıyor. Yolculuğumuzun ardından Paris’in ikon yapısı olan Eyfel Kulesini akşam saatlerinde Trocadero terasından seyrederek fotoğraf molası veriyoruz. Bu molanın ardından konaklama yapacağımız otelimize geçiyoruz. Avrupa Rüya Rotamızın Paris durağında 2 gece konaklama yapacağız. Konaklama PARİS otelimizde.

8. Gün
Paris

Kahvaltının ardından rehber eşliğinde Paris şehir turumuza başlıyoruz. Gezilecek yerler arasında Concorde Meydanı, dünyaca ünlü alışveriş caddesi Montmartre Sacre Coure Bazilikası, Champs-Elysées, Zafer Takı (Arc De Triomphe), Eyfel Kulesi, Louvre Müzesi gibi önemli yerler yer alıyor. Şehir turumuzun ardından serbest zaman veriyoruz. Gezimizin ardından otele geçiyoruz. Konaklama PARİS otelimizde.

9. Gün
Paris - Brugge - Amsterdam

Sabah kahvaltının ardından Belçika’nın çikolata kokulu sokaklarıyla ünlü Orta Çağ şehri Brugge’a yolculuğumuz başlıyor. Varışın ardından Burg Çan Kulesi, Brugge kanal bölgesi, Grote Markt, Minnewaterpark görülecek yerler arasında yer alıyor. Şehir turumuzun ardından Hollanda’nın başkenti Amsterdam’a yola çıkıyoruz. Varışın ardından konaklama yapacağımız otelimize yerleşiyoruz. Konaklama AMSTERDAM otelimizde.

10. Gün
Amsterdam - Zaanse Schans - Volendam - Hannover

Kahvaltının ardından özgürlükler şehri Amsterdam turumuza başlıyoruz. Önce yel değirmenleri ile ünlü Zaanse Schans kasabasını ziyaret ediyoruz. Burada fotoğraf molası verdikten sonra balıkçı kasabası Volendam’a geçiyoruz. Burada mşehur Hollanda peynirlerinin yapıldığı atölyeleri ve liman bölgesini gezdikten sonra Amsterdam’a hareket ediyoruz. Varışından ardından rehberimiz eşliğinde gezeceğimiz yerler arasında şehrin ismini aldığı Dam Meydanı, Amsterdam Kraliyet Sarayı ve meşhur Amsterdam kanalları yer alıyor. Şehir turumuzun ardından Hannover’e seyahatimiz başlıyor. Varışın ardından rehberimizle New Town Hall, Kröpcke şehir meydanı görülecek yerlerden bazılarıdır. Gezinin ardından konaklama yapacağımız otelimize geçiyoruz. Konaklama HANNOVER otelimizde.

11. Gün
Hannover - Dresden - Prag

Sabah kahvaltının ardından kısa bir Hannover şehir gezisi yapıp Avrupa’nın alışveriş şehri olarak da bilinen Dresden’e doğru yola çıkıyoruz. Almaya’nın en güzel Barok şehri Dresden‘e vardıktan sonra II. Dünya Savaşında yerle bir olan ve küllerinden doğan Dresden’de şehir turu yapıyoruz. Theatreplatz, Martin Luter Anıtı, Brüls Terası, Zwinger Sarayı göreceğimiz yerlerden bazılarıdır. Gezinin sonrasında Prag’a hareket ediyoruz. Konaklama PRAG otelimizde.

12. Gün
Prag

Sabah kahvaltının ardından Avrupa Rüyası PLUS turumuzun en renkli şehirlerinden Prag şehir turumuza başlıyoruz. Rehber eşliğinde Astronomik Saat Kulesi, Prag Kalesi, Aziz Vitus Katedrali, Charles Köprüsü, Kafka Müzesi gibi yerleri geziyoruz. Serbest zamanın ardından konaklama yapacağımız otele geçiyoruz. Konaklama PRAG otelimizde.

13. Gün
Viyana - Bratislava - Budapeşte

Bugün turumuzun en hareketli günlerden birini yaşayacağız. Sabah kahvaltının ardından Viyana’ya yola çıkıyoruz. Varışın ardından rehber eşliğinde Aziz Stephan Katedrali, Hofburg Sarayı, Müzeler Meydanı, Albertina görülecek yerler arasında yer alıyor. Serbest zamanda katılımcılarımız meşhur Viyana Şinitzelinin tadına bakabilirler. Gezi sonrasında Slovakya’nın başkenti Bratislava’ya geçiyoruz. Varışın ardından rehberimiz eşliğinde Old Town bölgesini, Cumil heykelini, Michael Kapısını, Naci Heykelini göreceksiniz. Serbest zamanın ardından Budapeşte’ye yolculuğumuz başlıyor. Varış sonrası konaklama yapacağımız otelimize yerleştiriyoruz. Konaklama BUDAPEŞTE otelimizde.

14. Gün
Budapeşte - Belgrad

Sabah Budapeşte otelimizdeki kahvaltının ardından rehberimiz eşliğinde şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Kahramanlar Meydanı, Gallert Tepesi, Elizabeth Köprüsü, Budin Kalesi, Palemento Binası ve Zincirli Köprü gezilecek yerlerden bazılarıdır. Serbest zamanın ardından Sırbistan’ın başkenti Belgrad’a yolculuğumuz başlıyor. Varış sonrası otelimize yerleşiyoruz. Konaklama BELGRAD otelimizde.

15. Gün
Belgrad - Sofya

Kahvaltının ardından Avrupa’nın en eski kentlerinden Belgrad’da şehir turu yapıyoruz. Sava ve Tuna nehirlerinin birleştiği nokta Belgrad Kalesi, Kalemegdan, Knez Mihailova Caddesi gezilecek yerlerden bazılarıdır. Verilecek serbest zamanın ardından Bulgaristan’ın başkenti Sofya’ya yolculuğumuz başlıyor. Sofya’ya varışın ardından rehberimiz eşliğinde şehir turu yapıyoruz. Gezilecek yerler arasında Aleksander Nevski Katedrali, Banyabaşı Cami, Eski Şehir bölgesi yer alıyor. Gezi sonrası konaklama yapacağımız otelimize geçiyoruz. Konaklama SOFYA otelimizde.

16. Gün
Sofya - İstanbul

Sabah Sofya otelindeki kahvaltının ardından ülkeye dönüş yolculuğumuz başlıyor. Yolculuğumuzun ardından İstanbul’a varıyoruz ve bu rüyalı seyahatimiz sona eriyor. Bir sonraki seyahatinizde buluşmak üzere sizlere veda ediyoruz..

Hizmetler


Paket Fiyata Dahil Hizmetler:
 • Lüks otobüslerle şehirlerarası yolculuk
 • İtalya-Yunanistan arası Adriyatik'te konaklamalı gemi yolculuğu gemi bileti
 • Seyahat Sağlık Sigortası
 • 15 gece 3-4-5 yıldızlı otellerde konaklama
 • Konaklama kahvaltıları (14 gün)
 • Mesleki Sorumluluk Sigortası
 • Venedik şehir merkezine ulaşımda Vaporetto ile limana ulaşım
 • Tüm ekstra turlar
 • Profesyonel kokartlı Türkçe rehberlik hizmeti
 • Şehir ve Liman Vergileri
 • Bagaj Hakkı (Orta Boy Valiz + sırt çantası)
Paket Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:
 • Schengen Vize Ücreti
 • Müze giriş ücretleri
 • Otel kahvaltıları hariç yeme-içme masrafları, kişisel harcamalar
 • Şehir içi ulaşım (metro, tren, vapur vs.) giderleri
 • Yurtdışı çıkış harcı (50 ₺)

Fiyat Bilgileri


TARİHOTELİki Kişilik Odada KişibaşıÜç Kişilik Odada KişibaşıTek Kişilik OdaÇocuk (02,00 - 11,99 Yaş)
09 Eylül 2022 | 26 Eylül 2022 3&4&5 Yıldızlı Oteller 1.750,00 EUR1.750,00 EUR2.250,00 EUR1.750,00 EUR

Genel BilgilerGEZİLECEK ÜLKE VE ŞEHİRLER

FRANSA – Paris, Lyon, Nice

MONAKO – Monte Carlo

ALMANYA – Hannover, Dresden

BELÇİKA – Brugge

HOLLANDA – Amsterdam

İTALYA – Bari, Roma, Pisa, Floransa, Venedik

VATİKAN - Vatikan

AVUSTURYA – Viyana

ÇEKYA – Prag

MACARİSTAN – Budapeşte

SLOVAKYA – Bratislava

SIRBİSTAN – Belgrad

YUNANİSTAN – Selanik, Parga

BULGARİSTAN – Sofya

FİYATA DAHİL EKSTRA TURLAR

PARGA

Osmanlı Padişahı Sultan Süleyman’ın saltanatı döneminde 1523-1536 yılları arasında sadrazamlık yapmış önemli siyaset insanı Pargalı İbrahim Paşa ile tanıdığımız Parga, Yunanistan’ın Epirus bölgesinde, Igoumenitsa ve Preveze şehirleri arasında, İyon kıyılarındaki küçük bir kasaba. Doğal güzelliğine rağmen, henüz çılgın turist kalabalığına uğramamış bakir bir yerleşim olan Parga, dost canlısı insanları ve bozulmamış doğallığı ile muazzam bir yer.

VOLENDAM

Hollanda’nın en turistik sahil kasabası. Güzel evleri, şirin bahçeleri, yürümeye doyamayacağınız sokaklarının dışında sahil şeridine konumlandırılmış tahta ayakkabı dükkanları, hediyelik eşya satan dükkanlar, leziz balıklar yiyebileceğiniz restoranlar ve peynir fabrikalarıyla Volendam’da zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaksınız.

ZAANSE SCHANS

Zaanse Schans, Hollanda’nın en turistik yerlerinden olup yel değirmenleri ile ünlü kasabasıdır. Kasaba, koruma altına alınmış 13 adet aktif yel değirmeni ve 1960 yılında buraya taşınan 35 adet tarihi evden oluşan bir açık hava müzesidir.

MONTE CARLO

James Bond filmlerine bile konu olan Monako Prensliği’nin başkenti ihtişamlı Monte Carlo’da F1 Formula pistini, kumarhane bölgesini, birbirinden lüks arabalar ve şık giyimli insanların gezindiği Monte Carlo sokaklarını gezeceksiniz.

 

KATILIM ŞARTI

Bu gezimiz, en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur başlangıcının 20 gün öncesidir. Katılım yetersizliği nedeniyle iptal edilen tur, acenteniz aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.

VİZE

Umumi Pasaport - Vize gerekli                         

Yeşil Pasaport  - Vize gerekli değil

Hizmet Pasaportu  -  Vize gerekli değil 

Seyahat bitiş tarihinden itibaren 6 ay geçerli ve 10 yıldan eski olmayan pasaportunuzun olması gerekmektedir.

SAĞLIK

Bölgenin iyi restoranlarında ve otellerde alınacak yemeklerde, sağlığınızı tehdit edecek bir sorun ile karşılaşılacağını düşünmüyoruz. Buna karşın grupla birlikte olmadığınız anlarda yeme içme konusunda dikkatli olmanızı, kesinlikle kapalı şişe suyu tüketmenizi, buz, süt ve süt ürünlerinden kaçınmanızı, iyi pişirildiğine emin olduğunuz et ve balık ürünleri tüketmenizi, meyve konusunda muz, ananas gibi kabuğu soyulabilen meyveler yemenizi öneriyoruz.

OPSİYONEL TURLAR & ETKİNLİKLER

Opsiyonel turlar ve Etkinlikler, servis aldığımız yerel acente tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmekte olup, katılım zorunluluğu bulunmamaktadır. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamakta veya Opsiyonel tur / etkinlik fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik gösterebilmektedir. Ayrıca Opsiyonel turların / etkinliklerin günleri ve saatleri, gidilecek yerlerdeki müze, ören yerlerinin veya mekânın açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.

KONAKLAMA

Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen km’lerden fazla mesafede kullanılabilir. 

3 kişilik odalar, otellerin uygunluğuna göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye sunulan yatak, standart yataklardan küçük olabilir. 3 kişilik odalar 1 büyük yatak ve 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar, açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için katılımcı 3. kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. 

Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan ve fiyatlandırma bölümünde belirtilen yaş grubuna uyan tek (1) çocuk için geçerlidir. 

Tur programında dahil olan hizmetlerden otelde alınan kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir menü ile sunulmakta olup, gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

SAAT DİLİMİ

Almanya, Avusturya, Çekya ve Macaristan Türkiye’den yaz saat diliminde 3, kış saat diliminde 2 saat geridedir.

Örneğin, yazın Türkiye’de saat 18:30 iken Almanya’da 15:30’dur.

KIYAFET VE GEREKLİ EŞYALAR

Yaz sezonunda gidilecekse kolayca giyilip çıkarılabilecek t-shirt, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için ince bir mont ve ince bir kazak almanızı öneririz. Bunun dışında; şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz. Kış döneminde ise, rahat hareket edebileceğiniz ve sizi sıcak tutacak giysiler öneririz.

YEMEK KÜLTÜRÜ

Alman yemek kültürü denildiğinde ilk akla pastalar, patatesler ve tabii ki bira gelmektedir. Et ve sebze çeşitliliği çok olan bu kültürde bira ve şarap çeşitliliği de oldukça fazladır. 

Avusturya mutfağındaki lezzet ve malzemeler büyük ölçüde Avusturya-Macaristan İmparatorluğundan aktarılmıştır. En bilinen yemeği şinitzel olup, et yemekleri ağırlıklıdır. 

Çekya mutfağı etrafındaki bütün ülkelerden etkilenmiş olup tam bir Orta Avrupa sentezidir.

Dünyanın en önemli mutfakları arasında gösterilen Macar mutfağı oldukça renkli ve zengindir. Et yemekleri yaygın olup, taze kesilmiş ev makarnası da mutfağın önemli bir öğesidir. Macar milli  yemeği kabul edilen “Gulaş” en çok bilinen lezzetlerdendir. 

ÖNEMLİ NOTLAR

Geçerli pasaportun olması ve/veya vize alınmış (vize gerekli destinasyon/pasaport için) olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmemektedir. Pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan acente sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.  

Acente, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Acente, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler. 

Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından acente sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

Yorumlar

5
Toplam 4 Yorum
5 Ortalama Puan
5
12
4
0
3
0
2
0
1
0

Her şeyimiz dört dörlüktü çok güzeldi çok memnunuz teşekürler