6178
Papel
KAZAN

Peru & Bolivya & Şili Ateşli Rotalar (Tüm Turlar Dahil)

7.294 USD
88.257 TL
7.694 USD
Taksit Seçenekleri
Aktif Kampanyalar

Tur Programı


1. Gün
İstanbul - Paris - Lima

Turumuz İstanbul Havalimanında buluşma ile başlıyor. Pasaport işlemlerinin ardından Paris’e uçuyoruz. Paris’de uçak değiştirip, yine Air France uçağı ile Lima’ya hareket edeceğiz. 12 saatlik uçuşun ardından Lima’ya varıyoruz. Havalimanından otele giderken şehri izleme fırsatı bulacağız. Miraflores’teki otelimize yerleşiyoruz ve dinlenmek için serbest zaman.

2. Gün
Lima - Cusco

Kahvaltımızın ardından kısa bir şehir tanıtım turu yapıyor ardından havalimanına transfer oluyoruz. Yerel havayolları ile öğle saatlerinde Cusco’ya uçuyoruz. Cuzco havalimanına varışımızın ardından UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Cuzco Tarihi Merkezi’ni gezmeye başlıyoruz. Sonrasında İnka Medeniyetinin izlerini taşıdığı Hatun Rumiyoc caddesi, 16.yy da İnka’lar tarafından inşa edilen Wiracocha Kathedrali, İnkaların güneş tanrısına adanan ünlü Koricancha tapınağını göreceğiz. Ardından rengarenk San Pedro pazarını gezeceğiz. Akşam yemeğini yerel dans gösterileri eşliğinde restoranımızda alacağız. Konaklama otelimizde.

3. Gün
Cusco - Machu Picchu - Cusco

Kahvaltının ardından Machu Picchu turumuza katılıyoruz. Öncelikle Ollantaytambo Tren İstasyonu’na transfer oluyoruz. Özel gezi treni ile Kutsal Vadi boyunca yaklaşık 1 saat 30 dakika kadar sürecek olan keyifli yolculuğumuz Machu Picchu’nun eteklerinde yer alan Aguas Calientes’te son buluyor. Yüzyıllarca gizli kalan ve 1911 yılında Hiram Bingham tarafından keşfedilen, UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Machu Picchu’ya küçük otobüslerle gidiyoruz. Lokasyonun eşsizliği ve dâhice mimarisi ile dünyanın en büyük tarihi eserlerinden olan Machu Picchu’da öğleye kadar turumuz devam ediyor. Turumuzun ardından öğle yemeği ve fotoğraf çekimi için serbest zaman (öğle yemeği dahil değil). Bu unutulmaz deneyimin ardından küçük otobüsler ile tren istasyonuna transfer oluyor ve Ollantaytambo’ya hareket ediyoruz. Konaklama Cuzco’da otelimizde.

4. Gün
Cusco - Puno

Kahvaltının ardından özel otobüsümüzle, uzun ve keyifli bir yolculukla ulaşacağımız Puno’ya hareket ediyoruz. Yolculuğumuz esnasında yol üstünde muhteşem kolonyal tarzı ile Andahuaylillas kilisesi ve Vilcanota nehrinin kenarındaki İnka arkeolojik sit alanı olan Raqchhi kalıntılarını göreceğiz. Kalıntılar arasında en ilginç olanı iki katlı, silindir biçimli sütunları ve dört büyük avlusu ile Virakoça Tapınağı’dır. Günümüzde tapınağın 12 metre yükseklikteki merkezi bir duvarı kalmış olmasına karşın bilinen en büyük İnka tapınağı olduğu söylenmektedir. Raqchhi kalıntıları gezimizin bitimiyle tipik bir İnka köyü olan Pukara’da fotoğraf molası verip Puno’ya devam ediyoruz. Geceleme otelimizde.

5. Gün
Puno - La Paz

Otelden tekne ile Uros Adalarına gün doğumunu yakalamak için hareket ediyoruz. Titicaca Gölü’nün Puno şehri kıyılarında yer alan bu adalar yerliler tarafından sazdan yapılmakta ve Uros halkının her türlü ihtiyacını karşılayabilen bu yüzen adalar çıpalar ile göl tabanına sabitlenmektedir. Uros ziyaretimizin ardından kahvaltı için otele dönüyoruz. Kahvaltıdan sonra Puno-Kasani sınırına gidiyoruz. Yol üzerinde her yıl binlerce Hıristiyan hacıya ev sahipliği yapan Copacabana ve “Copacabana’nın Bakiresi” tarafından kutsanmış olan tarihi tapınağı geziyoruz. Ardından La Paz’a doğru devam ediyoruz. Konaklama otelimizde.

6. Gün
La Paz

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından, İnkalardan önceki en eski And dağları medeniyetinin başkenti Tiwanaku kalıntılarına doğru yola çıkıyoruz. Ünlü güneş kapısı, Ponce ve Fraile monolitleri, Akapana Piramidi, yarı yeraltı tapınağı ve görkemli Kalasasaya kutsal tapınağı göreceğimiz yerler arasındadır. Ay Vadisi’ndeki yürüyüşümüzün ardından La Paz şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Turumuz esnasında ilginç Büyücüler Çarşısı’nı, Hükümet Sarayı’nı ve Ulusal Kongre binasının bulunduğumu Plaza Murillo’yu geziyoruz. Son olarak La Paz şehrinin muhteşem manzarasını izlemek için teleferik turumuzun ardından otele transfer oluyoruz. Konaklama otelimizde.

7. Gün
La Paz - Arıca

Kahvaltımızın ardından Arica’ya doğru yola çıkıyoruz. Yolumuz üzerinde 16. yüzyıldan kalma, koloniyal dönemden kalma Cuarahuara Kilisesi’ni geziyoruz. Şili sınırında aracımızı değiştirip, yolumuza devam edeceğiz. Yol üzerinde kısa fotoğraf molaları vereceğiz. Akşam saatlerinde Arica’ya varacağız ve otelimize yerleşeceğiz. Konaklama otelimizde.

8. Gün
Arica - Santiago De Chile

Kahvaltı sonrasında, havalimanına transfer oluyoruz. Yerel havayolları ile yaklaşık 2,5 saatlik uçun ardından Santiago De Chile’ye varacak ve şehir turumuza başlayacağız. Tarihi şehir merkezi, Casa De la Moneda, Plaza de Armas göreceğimiz yerler arasında olacak. Turumuz sonrası otelimize yerleşiyoruz ve serbest zaman. Konaklama otelimizde.

9. Gün
Santiago De Chile

Kahvaltının ardından rengarenk bir liman kenti olan Valparaiso’ya doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 1,5 saat sürecek yolculuğun ardından Valparisio’ya varıyor ve şehri tanımaya başlıyoruz. Şehir turunun ardından Vine Del Mar’a gidiyoruz. “Bahçe Şehir” olarak geçen bu şehirde bir çok çiçek bahçesi mevcuttur. Keyifli gezilerin ardından Santiago De Chile’ye dönüyoruz. Konaklama otelimizde.

10. Gün
Santiago De Chile - Paris

Kahvaltı sonrası havalimanına transfer olacağız. Pasaport işlemlerini gerçekleştirip, Air France uçağı ile akşam saatlerinde Paris’e uçuyoruz. Geceyi uçakta geçiyoruz.

11. Gün
Paris - İstanbul

Sabah saatlerinde Paris’e varışımızın ardından uçak değiştirip Air France Havayolları ile İstanbul’a hareket edeceğiz.

12. Gün
İstanbul

Sabahın ilk saatlerinde İstanbul’a varıyoruz. Turumuzun sonu. Bir sonraki turumuzda görüşmek dileğiyle.

Hizmetler


Paket Fiyata Dahil Hizmetler:
 • Air France Havayolları ile İstanbul –Paris Lima / Santiago de Chile – Paris – İstanbul dönüş ekonomi sınıf uçak bileti ve bu bilete ilişkin alan vergileri
 • Lima - Cusco / Arica – Santiago de Chile ekonomi sınıf uçak bileti ve havalimanı vergileri
 • Lima’da 1 gece, 3* otelde oda – kahvaltı konaklama
 • Cuzco’da 2 gece, 3* otelde oda – kahvaltı konaklama
 • Puno’da 1 gece, 3* otelde oda – kahvaltı konaklama
 • La Paz’da 2 gece 3* otelde oda – kahvaltı konaklama
 • Arica’da 1 gece 4* otelde oda- kahvaltı konaklama
 • Santiago de Chile’de 2 gece 3* otelde oda – kahvaltı konaklama
 • Şehir turları
 • Macchu Pichu turu
 • Programda belirtilen tüm geziler (ekstra tur yoktur)
 • Cuzco’da akşam yemekli dans gösterisi
 • Programda belirtilen şehirlerarası transferler
 • Havalimanı – Otel – Havalimanı arası transferler
 • Profesyonel Türkçe rehberlik ve asistanlık hizmetleri
 • Otel ve turist şehir vergileri
 • TURSAB zorunlu mesleki sorumluluk sigortası
Paket Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:
 • Yurtdışı çıkış fonu
 • Belirtilmeyen öğle ve akşam yemekleri
 • Yemekler esnasında alınacak olan içecekler
 • Covid-19 Sigortası
 • Seyahat & Sağlık Sigortası
 • Şoför tipleri 5-10 Euro / kişibaşı (isteğe bağlı)

Genel Bilgiler


Turlarımızda hizmet veren tur rehberleri, yerel rehberler, hizmet veren tüm şoförler ve araç görevlileri çift aşılıdır. 

Tura katılan misafirlerimizin tamamının aşılı olduğuna dikkat ediyoruz. Bu nedenle hem ülkemizde hem de ziyaretini gerçekleştirdiğimiz ülke Sağlık Bakanlıkları tarafından onaylanmış çift aşı ibrazını rica ediyor veya son üç ay içerisinde COVID-19 hastalığını geçirerek bağışıklık geliştirme zorunluluğu arıyoruz. 

0-12 yaş arası çocuklarda aşı zorunluluğu yoktur ancak bu durum turda ziyaret edilen ülkenin uygulamasına göre değişiklik gösterebilir.

KATILIM ŞARTI

Bu gezimiz, en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur başlangıcının 20 gün öncesidir. Katılım yetersizliği nedeniyle iptal edilen tur, acenteniz aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.

VİZE

Peru, Bolivya ve Şili’de Türk vatandaşlarına (Türk Pasaportu taşıyan) vize uygulaması yoktur.

Umumi Pasaport - Vize gerekli değil         

Yeşil Pasaport  - Vize gerekli değil

Hizmet Pasaportu - Vize gerekli değil 

Seyahat bitiş tarihinden itibaren 6 ay geçerli ve 10 yıldan eski olmayan pasaportunuzun olması gerekmektedir.

SAĞLIK

Güzergâhımız için herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Yenilecek yemeklerde sağlığınızı olumsuz etkileyecek bir sorun olacağınız sanmıyoruz. Musluk suyu içmemenizi öneririz. Turumuz bazı kısımlarında yüksek rakım olacağı için, tansiyon, kalp hastalıkları, nefes rahatsızlıkları bulunan misafirlerimizin doktoruna danışmasını tavsiye ederiz.

UÇUŞ SÜRELERİ

İstanbul - Paris  3 sa 45  dk
Paris - Lima  12 sa 30 dk
Santiago de  Chile -  Paris   12 sa 30  dk
Paris  - İstanbul   3 sa 20 dk

Havalimanı Buluşma Tarihi ve Saati: 01 Mayıs Pazar  saat: 01:00

01 Mayıs AF 1391 İstanbul  04.15 -     Paris  06:55

01 Mayıs AF 486    Paris  10.30 -          Lima 16:00 

10 Mayıs AF 401    Santiago De Chile  12.05 -Paris  08.00 +1 (Paris’e varış 11 Mayıs)

11 MayısAF 1390 Paris  22.50 -          İstanbu 03.15 +1 (İstanbul’a varış 12 Mayıs)

Havalimanı Buluşma Tarihi ve Saati: 08 Temmuz    Cuma  saat: 01:00

08 Temmuz   AF 1391           İstanbul  04.15 -     Paris  06:55

08 Temmuz    AF 486            Paris  10.30 -          Lima 16:00

17 Temmuz    AF 401  Santiago De Chile  12.05 -Paris  08.00 +1 (Paris’e varış 18 Temmuz)

18 Temmuz    AF 1390   Paris  22.50 -  İstanbu 03.15 +1 (İstanbul’a varış 19 Temmuz)

Havalimanı Buluşma Tarihi ve Saati: 09 Kasım Çarşamba  saat: 01:00

09 Kasım AF 1391 İstanbul  04.15 -     Paris  06:55

09 Kasım AF 486    Paris  10.30 -          Lima 16:00

18 Kasım AF 401    Santiago De Chile  12.05 -Paris  08.00 +1 (Paris’e varış 19 Kasım)

19 KasımAF 1390 Paris  22.50 -          İstanbu 03.15 +1 (İstanbul’a varış 20 Kasım)

- Havalimanı buluşma saati, uçuştan 3 saat önce olup, detaylar tur hareketinden 2 gün öncesinde ayrıca iletilecektir.

- Kalkış ve varış saatleri yerel saatlerdir.

*işareti olan uçuşlar, hareket tarihinden 1 sonraki takvim gününde varış noktasına ulaşır.

EKSTRA TURLAR & ETKİNLİKLER

Ekstra turlar ve Etkinlikler, servis aldığımız yerel acente tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmekte olup, katılım zorunluluğu bulunmamaktadır. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamakta veya ekstra tur / etkinlik fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik gösterebilmektedir. Ayrıca ekstra turların / etkinliklerin günleri ve saatleri, gidilecek yerlerdeki müze, ören yerlerinin veya mekânın açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.

KONAKLAMA

Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen km’lerden fazla mesafede kullanılabilir. 

3 Kişilik odalar, otellerin uygunluğuna göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye sunulan yatak, standart yataklardan küçük olabilir. 3 kişilik odalar 1 büyük yatak ve 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar, açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için katılımcı 3. kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. 

Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan ve fiyatlandırma bölümünde belirtilen yaş grubuna uyan tek (1) çocuk için geçerlidir. 

Tur programında dahil olan hizmetlerden otelde alınan kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir menü ile sunulmakta olup, gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

PARA BİRİMİ

Peru para birimi  Peru Nuevo Solü (PEN)’dir.

Bolivya para birimi Bolivya Bolivianosu (BOB)’dir.

Şili para birimi Şili Pesosu (CLP) ‘dir.

Yanınızda US Dolar (USD) bulundurmanızda fayda vardır.

SAAT DİLİMİ

Lima ile Türkiye arasında –8 saat fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken Lima’da  saat 04:00

La Paz ile Türkiye arasında –5 saat fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken La Paz’da  saat 08:0

Santiago De Chile ile Türkiye arasında –6 saat fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken Santiago De Chile’de  saat 06:00

TELEFON KULLANIMI

Tüm cep telefonu operatörleri, hattınız uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir. Belirli yerlerde telefon çekmeyebilir.

KIYAFET VE GEREKLİ EŞYALAR

Kolayca giyilip – çıkarılabilecek tişört, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, yağmurluk, akşamları için ince bir mont veya polar almanızı öneririz.

YEMEK KÜLTÜRÜ

Gittiğimiz ülkelerde et yemekleri başta olmak üzere, tahıl ürünlerinin de ağırlıkta olduğu mutfak kültürleri vardır. Özellikle kahvelerini içmenizi öneririz.

ELEKTRİK

Peru da 220 V / 60 Hz  ve A / C tipi priz kullanılır. Bolivya’da 230 V / 50 Hz  ve A / C tipi prizler kullanılır. Şili’de 220 V / 50 Hz  ve C / G tipi prizler kullanılır.

ALIŞVERİŞ

Şili de alışverişte alabileceğiniz ürünlerden birisi ayakkabıdır. Çünkü Şili’de deri ayakkabıcılığı sektörü oldukça gelişmiş durumdadır. Bolivya’da yöresel kıyafetler ve şapkalar alabilirsiniz. Peru’dan kahve alabilirsiniz.

ÖNEMLİ NOTLAR

Geçerli pasaportun olması ve/veya vize alınmış (vize gerekli destinasyon/pasaport için) olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmemektedir. Pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan acente sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.  

Acente, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Acente, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler. 

Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından acente sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

Yorumlar

0
Toplam 0 Yorum
0 Ortalama Puan
5
0
4
0
3
0
2
0
1
0

Bu tur için henüz yorum bulunmamakta.