1638
Papel
KAZAN

Phuket & Bangkok Egzotik Rotalar Thy ile (Covid-19 Sigortası Dahil)

2.438 USD
23.404 TL
Taksit Seçenekleri
Aktif Kampanyalar

Tur Programı


1. Gün
İstanbul - Phuket

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminalinde siz değerli konuklarımızla buluşmamız ile programımız başlıyor. Ardından Türk Havayollarına ait TK 172 sefer sayılı uçuşu ile Phuket’e hareket ediyoruz. Yaklaşık on saatlik bir uçuşun ardından Phuket’e varıyoruz. Varışımızı takiben özel aracımız ile otelimize transfer ve serbest zaman. Bu süreçte rehberinizin önereceği aktiviteler ile veya deniz, kum, güneş keyfi ile zamanınızı değerlendirebileceksiniz. Akşam üzeri arzu eden misafirlerimiz 17.30 hareket ile düzenlenecek olan opsiyonel açık büfe akşam yemekli Fantasea Show Turu'na (95 Usd-Kişi Başı) katılabilirler. Bu gezimizde öncelikle dev bir panayır alanına geliyoruz. Filler ve halk dans şovları eşliğinde etrafı fotoğrafladıktan sonra akşam yemeğimizi yiyeceğimiz restauranta geçiyor ve açık büfe yemeğimizi alıyoruz. Sonrasında 270 derece acı ile düzenlenmiş sahnenin, sağı ve solu da dahil olmak üzere her noktasının kullanıldığı bu ünlü gösteriyi izleyeceğiz. Tur bitimi otele dönüş ve geceleme otelinizde.

2. Gün
Phuket

Sabah kahvaltısından sonra serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz opsiyonel olarak 07.30 hareket ile yapılacak (VIP) öğle yemekli James Bond Adası ve kano gezintileri Turu'na (95 Usd- Kişi Başı) katılabilirler. Otantik tekneler ile yapacağımız yolculuğumuz boyunca dünyanın en güzel jeolojik yapılarından olan kaya adacıklarını görme fırsatına sahip olacağız. Ünlü adaya varışımızı takiben James Bond filminin çevrildiği yerleri görme ve yerel pazarda alışveriş yapma imkânını da bulacağız. Yerel görevlilerin kürek çektiği kanolar ile mağaralar içerisinden geçerek ulaşacağımız vaha oluşumunda bolca fotoğraf çektikten sonra yerel restaurantta öğle yemeğimizi alacağız. Tur sonrası otelimize dönüş ve geceleme otelinizde.

3. Gün
Phuket

Sabah kahvaltısından sonra serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz opsiyonel olarak yapılacak (VIP) öğle yemekli Phi Phi Adası Turu'na (95 Usd- Kişi Başı) katılabilirler. Sürat teknesi ile yapılacak bu gezimizde meşhur maya plajı, maymun adası ve koylarda yüzme molaları ile harika bir zaman geçireceksiniz. Tur otelimize dönüş ve geceleme otelinizde.

4. Gün
Phuket - Bangkok

Sabah kahvaltısından sonra otelden check-out işlemleri sonrası özel aracımız ile otelden ayrılıyor ve Phuket hava limanına transfer oluyoruz. Yerel havayollarına ait tarifeli sefer ile ara uçuşumuz gerçekleşecek. (Uçuş süresi 1 saat) Bangkok’a varışımızı takiben, özel aracımız ile yapılacak olan Bangkok panoramik şehir turunda Altın Buddha tapınağı, Uyuyan Buddha tapınağı, çiçek pazarı, Çin mahallesi, parlamento binası, demokrasi anıtı görülecek yerlerden bazılarıdır. Bu turumuz esnasında hem Bangkok’un egzotik güzelliğini hem de Tayland’ı derinden etkileyen Budizm’i daha yakından tanıma fırsatımız olacaktır. Tur bitimini takiben otelimize transfer. Öğleden sonra arzu eden misafirlerimiz opsiyonel Bangkok Kanallar Turu’na (55 Usd-Kişi Başı) katılabilirler. Bu turumuzda Bangkok’un meşhur su kanallarında tekneler ile yapacağınız gezinti unutulmaz anılara sahip olmanızı sağlayacaktır. Akşam dileyen misafirlerimiz , opsiyonel Sea Food Restaurant ve Patpong Gece Pazarı Turu’na (30 Usd-Kişi Başı) katılabilirler. '' Eğer Yüzüyorsa Bizde Vardır! '' Sloganı ile bizleri karşılayan bu görkemli restauoranta vardığımızda, önce bu 2000 kişilik büyük restoranın Market bölümünden seçeceğimiz deniz mahsulleri ve tropikal meyve, sebzeleri satın alıp, masamıza oturduğumuzda, her biri deniz mahsulleri konusunda uzman görevlilere seçtiğiniz yiyeceklerin nasıl pişirileceği ve servis edileceği söyleniyor. Afiyet olsun. Yemeğin ardından dünyaca ünlü tüm markaların taklit ürünlerinin bulunduğu Gece Pazarında alışveriş yapabilirsiniz. Geceleme otelinizde.

5. Gün
Bangkok

Sabah kahvaltısından sonra arzu edenler sabah 07.00’de hareket ile opsiyonel olarak düzenlenecek olan CNN Televizyonunun jeneriklerine giren dünyaca ünlü Yüzen Çarşı Turu'na (65 Usd -Kişi Başı) katılabilirler. Hindistan Cevizi çiftliği, meşhur Tık ağacı atölyesi ve dar kanalların içinde yerel köylülerin el emeklerinin satıldığı yerlerden alışveriş yapma imkanı bulabilirler. Tur bitimini takiben Pattaya’ya hareket ve yaklaşık 2.5 saat sürecek yolculuğumuz esnasında arzu eden misafirler için opsiyonel Million Year Stone Park ve Timsah Çiftliği Turu (40 Usd -Kişi Başı) düzenlenecek. Çevresi tamamı orijinal volkanik taşlar ile donatılmış bu parkta, Timsah çiftliğinde yüzlerce timsahı bir arada görme olanağı, Timsah Show, Kaplan ve yavrusu ile fotoğraf çektirme fırsatı bulacaksınız. Ardından dileyen misafirlerimiz için Kraliyet ailesine ait olan Dünyaca ünlü opsiyonel Mücevher Fabrikası ziyareti (35 Usd -Kişi Başı) gerçekleştirilecek. Tur bitimi Bangkok’a otelimize dönüş yolculuğumuz başlayacak. Geceleme Bangkok otelinizde.

6. Gün
Bangkok

Sabah kahvaltısından sonra serbest zaman. Akşam dileyen misafirlerimiz 18.30 hareket ile opsiyonel Siam Niramit Show’una (75 Usd -Kişi Başı) katılabilirler. Büyük Siam Krallığı döneminden eşsiz sahneler ve özellikle cennetin anahtarına ulaşmak için yapılan o muhteşem festival görüntüleri ile büyüleneceksiniz. Tur bitimi otelimize transfer. Geceleme otelinizde.

7. Gün
Bangkok - İstanbul

Sabah kahvaltısından sonra otelden Check-out işlemlerimizi yapıyoruz. Öğleden sonra serbest zaman. Özel aracımız ile Bangkok havalimanına transfer ve İstanbul’a hareket.

8. Gün
İstanbul

Sabahın erken saatlerinde İstanbul’a varmış olacağız. Bir sonraki turda buluşmak üzere..

Hizmetler


Paket Fiyata Dahil Hizmetler:
 • Türk Hava Yolları ile İstanbul – Phuket / Bangkok – İstanbul arası ekonomi sınıf uçak bileti
 • Yerel Havayolları ile Phuket & Bangkok arası ekonomi sınıf uçak bileti
 • Havalimanı vergiler
 • Belirtilen otellerde 6 gece oda kahvaltı konaklama
 • Bangkok panoramik şehir turu
 • Havalimanı-otel-havalimanı transferleri
 • Türkçe rehberlik hizmetleri
 • Covid-19 Seyahat Sağlık Sigortası
Paket Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:
 • Yurtdışı Çıkış Harç Pulu
 • Tüm yemekler
 • Şahsi harcamalar, tüm içecekler
 • Ekstra turlar ve programda belirtilmeyen yemekler
 • Seyahat Sağlık Sigortası

Genel Bilgiler


Gitmeklazım.com turlarında hizmet veren tur rehberleri, yerel rehberler, hizmet veren tüm şoförler ve araç görevlileri çift aşılıdır. 

Tüm misafirlerimizi ücretsiz, kişi başı 15-20 Euro arasında ve 30 bin Euro teminatlı Covid-19 sağlık sigortası yapıyoruz. 

Tura katılan misafirlerimizin tamamının aşılı olduğuna dikkat ediyoruz. Bu nedenle hem ülkemizde hem de ziyaretini gerçekleştirdiğimiz ülke Sağlık Bakanlıkları tarafından onaylanmış çift aşı ibrazını rica ediyor veya son üç ay içerisinde COVID-19 hastalığını geçirerek bağışıklık geliştirme zorunluluğu arıyoruz. 

0-12 yaş arası çocuklarda aşı zorunluluğu yoktur ancak bu durum turda ziyaret edilen ülkenin uygulamasına göre değişiklik gösterebilir.

 

KATILIM ŞARTI 

Bu gezimiz, en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur başlangıcının 20 gün öncesidir. Katılım yetersizliği nedeniyle iptal edilen tur, acenteniz aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.

 

VİZE      

Umumi Pasaport  - Vize gerekli değil                            

Yeşil Pasaport - Vize gerekli değil

Hizmet Pasaportu - Vize gerekli değil     

Seyahat bitiş tarihinden itibaren 6 ay geçerli ve 10 yıldan eski olmayan pasaportunuzun olması gerekmektedir. 

Vize gereken destinasyonlarda, vize başvurusu için acentenizin tarafınıza ileteceği “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile vize başvurusunun yapılması gerekmektedir.

 Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribata uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir. 

18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

 SAĞLIK Tayland’a girişlerde herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Yenilecek yemeklerde sağlığınızı olumsuz etkileyecek bir sorun olacağınız sanmıyoruz. Musluk suyu içmemenizi öneririz.

 

UÇUŞ SÜRELERİ              

İstanbul - Bangkok  9 sa 15 dk

Phuket - İstanbul  11 sa 10 dk

 

EKSTRA TURLAR & ETKİNLİKLER              

Ekstra turlar ve Etkinlikler, servis aldığımız yerel acente tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmekte olup, katılım zorunluluğu bulunmamaktadır. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamakta veya ekstra tur / etkinlik fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik gösterebilmektedir. Ayrıca ekstra turların / etkinliklerin günleri ve saatleri, gidilecek yerlerdeki müze, ören yerlerinin veya mekânın açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.

 

KONAKLAMA   

Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen km’lerden fazla mesafede kullanılabilir. 

3 Kişilik odalar, otellerin uygunluğuna göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye sunulan yatak, standart yataklardan küçük olabilir. 3 kişilik odalar 1 büyük yatak ve 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar, açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için katılımcı 3. kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. 

Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan ve fiyatlandırma bölümünde belirtilen yaş grubuna uyan tek (1) çocuk için geçerlidir. 

Tur programında dahil olan hizmetlerden otelde alınan kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir menü ile sunulmakta olup, gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

 

PARA BİRİMİ    

Tayland para birimi Baht (THB) dır.

Yanınızda US Dolar (USD) bulundurmanızda fayda vardır.

 

SAAT DİLİMİ     

Gideceğimiz Lokasyon olan Güneydoğu Asya ile Türkiye arasında 4 Saatlik  saat  fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken Bangkok’da  16:00 dır

 

TELEFON KULLANIMI    

Cep telefonu hattınız uluslararası aramalara (roaming) açık ise kullanılmaktadır. Bazı bölgelerde iletişim sıkıntılı olabilir.

 

KIYAFET VE GEREKLİ EŞYALAR  

Kolayca giyilip – çıkarılabilecek tişört, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için ince bir mont almanızı öneririz. Bunun dışında; şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.

 

YEMEK KÜLTÜRÜ           

Güney Doğu Asya’da tavuk, deniz mahsulleri oldukça yaygındır. Yemeklerde yöreye özgü baharatlar kullanılır.

 

ELEKTRİK            

Elektrik 230 volt olsa da kalınacak otellerde 220 volt elektrik kullanılmaktadır. Prizler A tipi ikili ve B tipi üçlü prizlerdir. Prizlerin örnekleri şu adreslerden görülebilir: http://www.iec.ch/worldplugs/typeA.htm ve http://www.iec.ch/worldplugs/typeB.htm. Adaptör getirmeniz gerekecektir.

 

ALIŞVERİŞ          

Hediyelik eşyalar dışında gidilen ülkeye özgü el saatları ürünleri ve doğal yiyecek ve içecek türü şeyler bulamanız mümkündür.

 

SAĞLIK

Covid-19 Yurt Dışı Seyahat Sigortası, yurt dışında başınıza gelebilecek acil durumlara karşı sağlığınızı koruyan, yurt dışında yakalanılmış olması şartıyla Covid-19 teminatı da dâhil edilmiş bir seyahat sigortasıdır.

Teminat Adı                                                                                   Teminat Limiti
Tıbbi Ve Yatarak Tedavi (Covid-19 Dâhil)                                    30.000 Euro
Sigortalının Cenazesinin Nakli                                                      30.000 Euro
Sigortalının Daimi İkametgâha Nakli                                           30.000 Euro
Sigortalının Seyahati Veya Nakli                                                   30.000 Euro
Covıd-19 Nedeniyle Konaklama Süresinin Uzaması                  2.000 Euro
Bagaj Kaybı                                                                                       350 Euro
Tıbbi Danışmanlık                                                                              Sınırsız
Acil Mesajlar                                                                                    Sınırsız

 

ÖNEMLİ NOTLAR            

Geçerli pasaportun olması ve/veya vize alınmış (vize gerekli destinasyon/pasaport için) olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmemektedir. Pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Gitmeklazım.com sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir. 

Gitmeklazım.com, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Gitmeklazım.com, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler

 

Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Gitmeklazım.com sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

Yorumlar

0
Toplam 0 Yorum
0 Ortalama Puan
5
0
4
0
3
0
2
0
1
0

Bu tur için henüz yorum bulunmamakta.