Phuket & Bangkok & Pattaya Egzotik Rotalar Singapur Hy ile

Yakında

Tur Programı


1. Gün
İstanbul - Singapur

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminalinde siz değerli konuklarımızla buluşmamız ile programımız başlıyor. Ardından Singapur Havayollarına ait SQ 391 sefer sayılı uçuşu ile Singapur’a hareket ediyoruz. Geceyi uçakta geçiriyoruz.

2. Gün
Singapur - Phuket

Singapur’a varışımızın ardından uçak değiştirip yine Singapur Havayollarına ait SQ 724 sefer sayılı uçuş ile Phuket’e hareket edeceğiz. Phuket’e varışımızın ardından alanda bizi bekleyen özel aracımız ile otelimize transfer ve serbest zaman. Bu süreçte rehberinizin önereceği aktiviteler veya deniz, kum, güneş keyfi ile zamanınızı değerlendirebileceksiniz. Akşam üzeri arzu eden misafirlerimiz 17.30 hareket ile düzenlenecek olan opsiyonel açık büfe akşam yemekli Fantasea Show Turu'na (95 Usd-Kişi Başı) katılabilirler. Bu gezimizde öncelikle dev bir panayır alanına geliyoruz. Filler ve halk dans şovları eşliğinde etrafı fotoğrafladıktan sonra akşam yemeğimizi yiyeceğimiz restauranta geçiyor ve açık büfe yemeğimizi alıyoruz. Sonrasında 270 derece acı ile düzenlenmiş sahnenin, sağı ve solu da dahil olmak üzere her noktasının kullanıldığı bu ünlü gösteriyi izleyeceğiz. Tur bitimi otele dönüş ve geceleme otelinizde.

3. Gün
Phuket

Sabah kahvaltısından sonra serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz opsiyonel olarak 07.30 hareket ile yapılacak (VIP) öğle yemekli James Bond Adası ve kano gezintileri Turu'na (95 Usd - Kişi Başı) katılabilirler. Otantik tekneler ile yapacağımız yolculuğumuz boyunca dünyanın en güzel jeolojik yapılarından olan kaya adacıklarını görme fırsatına sahip olacağız. Ünlü adaya varışımızı takiben James Bond filminin çevrildiği yerleri görme ve yerel pazarda alışveriş yapma imkânını da bulacağız. Yerel görevlilerin kürek çektiği kanolar ile mağaralar içerisinden geçerek ulaşacağımız vaha oluşumunda bolca fotoğraf çektikten sonra yerel restaurantta öğle yemeğimizi alacağız. Tur sonrası otelimize dönüş ve geceleme otelinizde.

4. Gün
Phuket - Bangkok

Sabah kahvaltısından sonra otelden çıkış işlemleri sonrası valizlerimizi hotel güvenliğine teslim ediyoruz. Arzu eden misafirlerimiz opsiyonel olarak 08.30 hareket ile yapılacak (VIP) öğle yemekli Phi Phi Adası Turu'na (95 Usd - Kişi Başı) katılabilirler. Sürat teknesi ile yapılacak bu gezimizde meşhur maya plajı, maymun adası ve koylarda yüzme molaları ile harika bir zaman geçireceksiniz. Tur bitimi Phuket havalimanına transfer. Tarifeli sefer ile ara ucusunuz yapılacak. Akşam saatlerinde Tayland’ın başkenti Bangkok’a varışımızı takiben otelimize varış. Bangkok’ta akşam hayatın nasıl geçirilebileceğini deneyimlemek isteyen misafirlerimiz ile opsiyonel Patpong Gece Pazarı Turu (15 Usd - Kişi Başı) yapılacaktır. Dünyaca ünlü tüm markaların taklit ürünlerinin bulunduğu gece pazarında alışveriş yapabilir ve dilerseniz şov gösteri barları ve canlı müzikli cafelerde zaman geçirebilirsiniz. Tur sonrası otelimize dönüş ve geceleme otelinizde.

5. Gün
Bangkok

Sabah kahvaltısından sonra yapacağımız Bangkok panoramik şehir turunda Altın Buda tapınağı, Uyuyan Buda tapınağı, çiçek pazarı, Çin mahallesi, parlamento binası, demokrasi anıtı , dev gökdelenler ve lüks avm’leri göreceğiz. Yaklaşık 18 milyon nüfusa sahip başkentin egzotik modern tarzda güzelliğini ve ayni zamanda Tayland’ı derinden etkileyen Budizm’i daha yakından tanıma fırsatına sahip olacağız. Öğleden sonra arzu eden misafirlerimiz opsiyonel Bangkok kanalları tekne turuna (55 Usd -Kişi Başı) katılabilirler. Bangkok sayısız kanalları ile Uzakdoğu’nun Venedik’i olarak anılmaktadır. Zenginlik ile yoksulluğun bir arada sergilendiği bu su kanallarında otantik teknemiz ile yapacağınız gezinti unutulmaz anılara sahip olmanızı sağlayacak… Dileyen misafirlerimiz akşam 17.30 hareket ile opsiyonel Siam Niramit şov gösterisi ‘ne(75 Usd -Kişi Başı) katılabilirler. Dünyanın en yüksek sahnesi olarak rekorlar kitabına da girmiş olan bu dev şov alanına girdiğimizde minyatür bir Tayland koyu bizi karşılıyor. Yöresel el isçiliği, yerel masaj kültürü, gölge oyunları, ipek böceği yetiştiriciliği gibi tanıtımları deneyimledikten sonra 2000 koltuk kapasiteli dev şov alanına gireceğiz. Büyük Siam Krallığı döneminden essiz sahneler ve özellikle cennetin anahtarına ulaşmak için yapılan o muhteşem festival görüntüleri ile büyüleneceksiniz. Geceleme otelinizde.

6. Gün
Bangkok - Pattaya

Sabah kahvaltısından sonra arzu eden misafirlerimiz CNN televizyonu jeneriklerine girmiş, birçok belgesel ve filme dekor olmuş dünyaca ünlü opsiyonel yüzen pazar (65 Usd -Kişi Başı) turuna katılabilirler. Bu turumuzda ilk olarak Hindistan cevizi çiftliği ve orkide serasını ziyaret edeceğiz. Hindistan cevizinden şeker yapımını deneyimleyecek ve Hindistan cevizinden yapılan bu doğal şekerin tadına bakacağız. Takiben muhteşem doğallıkta ama aslında tamamı el ile açılmış su kanalları üzerinde bol fotoğraf çekebileceğimiz bir bot yolculuğu yapacağız. Tarihte ilk kuruluş amacı civar köyler arasında kolay ulaşım ile bağ kurarak, bölge halkını kalkındırmak olan dar kanalların içinde yerel köylülerin el emeklerinin satıldığı ve dilerseniz pazarlık usulü ile alışveriş yapabileceğimiz çarsıya ulaşıp , kısa bir alışveriş molası vereceğiz. Tur bitimini takiben aracımızda rehberiniz tarafından ikram edilecek taze meyvelerin tadına bakarken Pattaya’ya hareket edeceğiz ve yaklaşık 2.5 saat sürecek yolculuğumuz esnasında arzu edenler misafirlerimiz için opsiyonel Milyon Yıllık Tas Park ve Pattaya Timsah Çiftliği turu (40 Usd -Kişi Başı) düzenlenecek. Çevresinin tamamı orijinal volkanik taslar ile donatılmış bir parkta yer alan timsah çiftliğinde, yüzlerce timsahı bir arada görme olanağı, timsah şovu, kaplan ve yavrusu ile fotoğraf çektirme fırsatı bulacaksınız. Ardından inci, safir, yakut, zümrüt gibi bölgede bol olarak çıkartılan renkli taşların nasıl işlendiğini görebileceğiniz ve dilerseniz alışveriş yapma imkânı da bulabileceğiniz, dünyaca ünlü mücevher fabrikası ziyareti yapılacaktır. Turların ardından yolculuğumuza devam ediyor ve Tayland’ın en ünlü eğlence beldesi olan Pattaya’ya varıyoruz. Otelimize yerleşme ve geceleme otelinizde.

7. Gün
Pattaya

Sabah kahvaltısından sonra arzu eden misafirler geleneksel Thai dansları, evlilik seremonisi , eğitimli fillerin birbirinden ilginç şovlarını izleyebileceğiniz ,500 hektarlık alana kurulmuş botanik ve orkide bahçesini kapsayan opsiyonel Nong Nooch tropikal bahçeleri ve dans şovları turuna (55 Usd -Kişi Başı) katılabilirler. Akşam arzu eden misafirlerimiz opsiyonel olarak düzenlenecek olan Dünyaca ünlü Alcazar cabaret şov programına (55 Usd -Kişi Başı) katılıp VIP koltuklarından birbirinden ilginç sahne ve ışık performanslarını izleyebilirler. Şov sonrasında sizleri bir sürpriz bekliyor. Tur bitimi otelimize dönüş ve geceleme otelinizde.

8. Gün
Pattaya - Bangkok - Singapur

Sabah kahvaltısından sonra otelden çıkış işlemlerimizi yapıyoruz. Arzu eden misafirlerimiz fillere binerek ormanda gezme fırsatı bulabilecekleri opsiyonel fil safarisi turuna (60 Usd -Kişi Başı) katılabilirler. Tur bitimini takiben özel aracımız ile Bangkok havalimanına transfer oluyor ve Singapur Havayollarının SQ 719 sefer sayılı uçuşu ile önce Singapur’a hareket edeceğiz. Geceyi uçakta geçiriyoruz.

9. Gün
Singapur - İstanbul

Singapur’a varışımızın ardından uçak değiştirip yine Singapur Havayollarına ait olan SQ 392 sefer sayılı uçuş ile İstanbul’a hareket ediyor ve sabah saatlerinde İstanbul’a varmış olacağız. Bir sonraki turda buluşmak üzere..

Hizmetler


Paket Fiyata Dahil Hizmetler:
  • Yurtdışı Çıkış Harç Pulu
  • Tüm yemekler
  • Şahsi harcamalar, tüm içecekler
  • Ekstra turlar ve programda belirtilmeyen yemekler
  • Bahşişler
  • Seyahat Sağlık Sigortası
Paket Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:

Genel Bilgiler


Turlarımızda hizmet veren tur rehberleri, yerel rehberler, hizmet veren tüm şoförler ve araç görevlileri çift aşılıdır. 

Tura katılan misafirlerimizin tamamının aşılı olduğuna dikkat ediyoruz. Bu nedenle hem ülkemizde hem de ziyaretini gerçekleştirdiğimiz ülke Sağlık Bakanlıkları tarafından onaylanmış çift aşı ibrazını rica ediyor veya son üç ay içerisinde COVID-19 hastalığını geçirerek bağışıklık geliştirme zorunluluğu arıyoruz. 

0-12 yaş arası çocuklarda aşı zorunluluğu yoktur ancak bu durum turda ziyaret edilen ülkenin uygulamasına göre değişiklik gösterebilir.

 

KATILIM ŞARTI 

Bu gezimiz, en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur başlangıcının 20 gün öncesidir. Katılım yetersizliği nedeniyle iptal edilen tur, acenteniz aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.

 

VİZE      

Umumi Pasaport - Vize gerekli değil                            

Yeşil Pasaport - Vize gerekli değil

Hizmet Pasaportu - Vize gerekli değil         

Seyahat bitiş tarihinden itibaren 6 ay geçerli ve 10 yıldan eski olmayan pasaportunuzun olması gerekmektedir. 

Vize gereken destinasyonlarda, vize başvurusu için acentenizin tarafınıza ileteceği “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile vize başvurusunun yapılması gerekmektedir. 

Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribata uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.

 18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

 

SAĞLIK

Tayland’a girişlerde herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Yenilecek yemeklerde sağlığınızı olumsuz etkileyecek bir sorun olacağınız sanmıyoruz. Musluk suyu içmemenizi öneririz.

UÇUŞ SÜRELERİ              

İstanbul - Singapur  10 sa 20 dk

Singapur - Bangkok 1 sa 55 dk

Phuket - Singapur 2 sa 30 dk

Singapur - İstanbul 11 sa 35 dk

 

EKSTRA TURLAR  & ETKİNLİKLER             

Ekstra turlar ve Etkinlikler, servis aldığımız yerel acente tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmekte olup, katılım zorunluluğu bulunmamaktadır. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamakta veya ekstra tur / etkinlik fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik gösterebilmektedir. Ayrıca ekstra turların / etkinliklerin günleri ve saatleri, gidilecek yerlerdeki müze, ören yerlerinin veya mekânın açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.

 

KONAKLAMA   

Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen km’lerden fazla mesafede kullanılabilir. 

3 Kişilik odalar, otellerin uygunluğuna göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye sunulan yatak, standart yataklardan küçük olabilir. 3 kişilik odalar 1 büyük yatak ve 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar, açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için katılımcı 3. kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar.

 Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan ve fiyatlandırma bölümünde belirtilen yaş grubuna uyan tek (1) çocuk için geçerlidir. 

Tur programında dahil olan hizmetlerden otelde alınan kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir menü ile sunulmakta olup, gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

 

PARA BİRİMİ    

Tayland para birimi Baht (THB) dır.

Yanınızda US Dolar (USD) bulundurmanızda fayda vardır.

 

SAAT DİLİMİ     

Gideceğimiz Lokasyon olan Güneydoğu Asya ile Türkiye arasında 4 Saatlik  saat  fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken Bangkok’da  16:00 dır

 

TELEFON KULLANIMI    

Cep telefonu hattınız uluslararası aramalara (roaming) açık ise kullanılmaktadır. Bazı bölgelerde iletişim sıkıntılı olabilir

 

KIYAFET VE GEREKLİ EŞYALAR  

Kolayca giyilip – çıkarılabilecek tişört, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için ince bir mont almanızı öneririz. Bunun dışında; şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.

 

YEMEK KÜLTÜRÜ           

Güney Doğu Asya’da tavuk, deniz mahsulleri oldukça yaygındır. Yemeklerde yöreye özgü baharatlar kullanılır.

 

ELEKTRİK            

Elektrik 230 volt olsa da kalınacak otellerde 220 volt elektrik kullanılmaktadır. Prizler A tipi ikili ve B tipi üçlü prizlerdir. Prizlerin örnekleri şu adreslerden görülebilir: http://www.iec.ch/worldplugs/typeA.htm ve http://www.iec.ch/worldplugs/typeB.htm. Adaptör getirmeniz gerekecektir.

 

ALIŞVERİŞ          

Hediyelik eşyalar dışında gidilen ülkeye özgü el saatları ürünleri ve doğal yiyecek ve içecek türü şeyler bulamanız mümkündür.

ÖNEMLİ NOTLAR            

Geçerli pasaportun olması ve/veya vize alınmış (vize gerekli destinasyon/pasaport için) olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmemektedir. Pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan acente sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir. 

Acente, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Acente, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler. 

Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından acente sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

Yorumlar

0
Toplam 0 Yorum
0 Ortalama Puan
5
0
4
0
3
0
2
0
1
0

Bu tur için henüz yorum bulunmamakta.