Tüm Turlar Dahil

Tüm Turlar Dahil

3 & 4 Yıldız Oteller

3 & 4 Yıldız Oteller

Türkçe Rehberli

Türkçe Rehberli

1 Kişilik Fiyat
1.096 EUR

2 Yetişkin Fiyatı
2.192 EUR
45.354 TL
2.436 EUR
Taksit Seçenekleri
Aktif Kampanyalar

Tur Programı


1. Gün
İstanbul - Bilbao - Burgos

Yeni Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde rehberinizle buluşma sonrası Türk Hava Yolları kontuarından gerçekleştireceğiniz bagaj ve bilet işlemlerinizin ardından, Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile Bilbao şehrine hareket. Ardından Bilbao panoramik şehir turunda Hükümet Konağı, Belediye Binası, Bilbao Güzel Sanatlar Müzesi, San Anton Kilisesi, Santiago Katedrali ve Guggenheim Müzesi göreceğimiz yerler arasındadır. Şehir turu sonrası Burgos şehrine transfer oluyoruz. Varışımızın ardından panoramik Burgos şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Ardından otele transfer oluyoruz. Konaklama otelimizde.

Uçuş No: TK1315 (Türk Havayolları) - Kalkış: Istanbul - Tarih: 07 Temmuz 2023 - Saat: 08:10 - Varış: Bilbao - Tarih: 07 Temmuz 2023 - Saat: 11:25
2. Gün
Burgos

Güne otelde alacağımız kahvaltı ile başlıyoruz. Ardından San Sebastian & Pamplona Gezisi için otelden ayrılıyoruz. Öncelikle göz alıcı plajları ile büyüleyici şehir tarihi eserleri, caddeleri, kafeleri, restoranları ve özellikle deniz kenarında yer alan balık restoranları ile San Sebastian bize görülecek birçok alternatif sunuyor. Bir sonraki rotamız İspanya’nın Navarra Özerk Bölgesinin başkenti olan Pamplona şehri oluyor. Neoklasik üslup ile Gotik üslubun muhteşem uyumunu görebileceğiniz Catedral de Santa María la Real de Pamplona, Monumento al Encierro, Plaza del Castillo, Church of San Saturnino göreceğimiz yerler arasındadır. Gezimizin bitimiyle birlikte otelimize transfer oluyoruz. Konaklama otelimizde.

3. Gün
Burgos - Gijon - Aviles

Güne otelde alacağımız kahvaltı ile başlıyoruz. Ardından Gijon şehrine transfer oluyoruz. Varışımızın ardından Gijon Gezisi gerçekleştiriyoruz. Palacio de Revillagigedo, inşaasına 1946 yılında başlanan ve 1955 yılında yetimler için öğretim merkezi olarak açılan Universidad Laboral de Gijón ve Göçmen Annesi Anıtı görülecek yerler arasındadır. Ardından bir sonraki durağımız Oviedo Gezisi. Bu gezimizde; Naranco Dağı’nda inşaatı 842 yılında tamamlanan San Miguel de Lillo Kilisesi, Romanesk öncesi bir mimari olan Iglesia de Santa María del Naranco, San Julián de los Prados Kilisesi, şehir meydanı Plaza de Mayor görülecek yerler arasındadır. Tur bitiminde otelimize Aviles bölgesindeki otelimize hareket ediyoruz. Oda dağılımı ve dinlenme için serbest zaman. Konaklama otelimizde.

4. Gün
Aviles - Porto

Güne otelde alacağımız kahvaltı ile başlıyoruz. Ardından Santiago de Compostela Gezisi için hareket ediyoruz. Galiçya Özerk Bölgesi’nin başkenti olan, İspanya’nın kuzeyinde yer alan bu şehirde gerçekleştireceğimiz gezi sırasında Santiago de Compostela Katedrali, Obradoiro Meydanı, Quitana Meydanı ve San Martino Pinario Manastırı görülecek yerler arasındadır. Gezimizin bitimiyle birlikte Porto şehrine transfer olmak üzere yola çıkıyoruz. Varışımızla birlikte gerçekleştireceğimiz panoramik Porto şehir turumuzda Porto Katedrali, Liberdade Meydanı, Batalha Meydanı, Tore dos Clerigos Kulesi, Riberia Bölgesi, Arrabida Köprüsü, Boa Vista, Don Luis köprüsü, Sao Francisco Kilisesi ve Borsa Binası, Sao Bento Tren göreceğimiz yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize yerleşiyoruz ve ardından serbest zaman. Konaklama otelimizde.

5. Gün
Porto

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Guimares & Braga Gezisi gerçekleştirmek üzere yola çıkıyoruz. Küçük bir Orta Çağ şehri olan Guimares şehrini ve Guimares Kalesi’ni tanıdıktan sonra Braga’ya hareket ediyor ve burada Braga Katedrali, Bragança Dükleri’nin sarayını görüyoruz. Turumuz sonrasında otele transfer ve serbest zaman. Konaklama otelimizde.

6. Gün
Porto - Lizbon

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Lizbon’a transfer için otelden ayrılıyoruz. Varışımızın ardından karşılanma ve panoramik şehir turumuz için hareket. Panoramik Lizbon şehir turumuzda; Jeronimus Manastırı, Belem Kulesi, Kaşifler Anıtı, Rossio & Praca Do Commercio Meydanları, Av. Liberdade (Özgürlük Bulvarı), Marquez Pompal Meydanı ve şehrin tepesindeki Sao Jorge Kalesi görülecek yerler arasındadır. Tur bitiminde otelimize hareket ediyoruz. Turumuz sonrasında otele transfer ve serbest zaman. Akşam arzu eden misafirlerimiz ile opsiyonel olarak düzenleyeceğimiz bir Portekiz klasiği olan Fado Şov Gecesi Etkinliği (75 Euro) için hareket ediyoruz. Portekiz’in dünyaca ünlü, hüzünlü melodisi ile nam salmış Fado müziğini yerel içecekler eşliğinde deneyimliyoruz. Gece sonunda otelimize dönüyoruz. Konaklama otelimizde.

7. Gün
Lizbon

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Nazare & Obidos & Batalha & Fatima Gezisi gerçekleştirmek üzere yola çıkıyoruz. Bu gezimizde öncelikle bir balıkçı köyü olan Nazare’yi geziyor, ardından Orta Çağ zamanında Portekiz kralının kraliçesine hediye ettiği Obidos şehrini tanıma fırsatı buluyoruz. Ardından Batalha gezimize başlıyoruz. Bu gezimide UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan ve muhteşem bir mimariye sahip olan Batalha Manastırı göreceğimiz yerler arasındadır. Gezimizin son durağı olan Fatima’ya hareket ediyoruz. Her yıl binlerce Hristiyan hacıya ev sahipliği yapan ve “Fatima’nın Üç Sırrı” mucizesi ile ünlenen Fatima Kasabası’nda benzersiz bir kültürel deneyim yaşayacaksınız. Gezi bitimiyle birlikte otelimize transfer oluyoruz. Konaklama otelimizde.

8. Gün
Lizbon - İstanbul

Otelde alacağımız kahvaltı ile güne başlıyoruz. Sonrasında rehberimizin belirleyeceği saate kadar serbest zaman veriyoruz. Ardından havalimanına transferimizi gerçekleştiriyoruz. Bagaj, bilet ve gümrük işlemlerinden sonra Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul’a uçuşumuz gerçekleşiyor. Varışımızla birlikte turumuzun ve servislerimizin sonuna geliyoruz.

Uçuş No: TK1760 (Türk Havayolları) - Kalkış: Lizbon - Tarih: 14 Temmuz 2023 - Saat: 16:25 - Varış: Istanbul - Tarih: 14 Temmuz 2023 - Saat: 23:10

Hizmetler


Paket Fiyata Dahil Hizmetler:
 • Türk Hava Yolları ile İstanbul (IST) – Bilbao (BIO) / Lizbon (LIS) - İstanbul (IST) gidiş-dönüş parkurunda ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Havalimanı vergileri
 • 3 & 4 yıldızlı otellerde 7 gece oda-kahvaltı konaklama
 • Panoramik Bilbao şehir gezisi
 • Panoramik Burgos şehir gezisi
 • Panoramik Porto şehir gezisi
 • Panoramik Lizbon şehir gezisi
 • 60 Euro değerindeki San Sebastian & Pamplona Gezisi dâhil
 • 35 Euro değerindeki Gijon Gezisi dâhil
 • 35 Euro değerindeki Oviedo Gezisi dâhil
 • 45 Euro değerindeki Santiago de Compostela Gezisi dâhil
 • 70 Euro değerindeki Guimares & Braga Gezisi dâhil
 • 75 Euro değerindeki Nazare & Obidos & Batalha & Fatima Gezisi dâhil
 • 70 Euro değerindeki Cascais & Estoril & Capo De Roca Gezisi dâhil
 • Alan-otel-alan transferleri
 • Profesyonel Türkçe rehberlik ve asistanlık hizmetleri
 • Otel ve turist şehir vergileri(25-30 Euro)
 • TURSAB zorunlu mesleki sorumluluk sigortası
 • Seyahat ve sağlık sigortası (65 yaş üzeri sürprim uygulanır)
Paket Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:
 • Vize ücreti, servis bedeli
 • Yurt dışı çıkış harcı bedeli
 • İç hat bağlantı bileti
 • Covid-19 Seyahat & Sağlık Sigortası
 • Öğle ve akşam yemekleri
 • Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları
 • Opsiyonel geziler/etkinlikler
 • Fiyata dahil hizmetlerde belirtilmemiş müze ve ören yerleri girişleri
 • Şoför tipleri 5-10 Euro / kişibaşı (isteğe bağlı)

Fiyat Bilgileri


TARİHOTELİki Kişilik Odada KişibaşıÜç Kişilik Odada KişibaşıTek Kişilik OdaÇocuk (02,00 - 11,99 Yaş)
07 Temmuz 2023 | 14 Temmuz 2023 3* & 4* Oteller Vb.
1.218,00 EUR
1.096,20 EUR
1.218,00 EUR
1.096,20 EUR
1.628,00 EUR
1.465,20 EUR
1.203,00 EUR

Genel Bilgiler


390 Euro Değerindeki Turlar DAHİL

60 Euro değerindeki San Sebastian & Pamplona Gezisi dâhil

35 Euro değerindeki Gijon Gezisi dâhil

35 Euro değerindeki Oviedo Gezisi dâhil

45 Euro değerindeki Santiago de Compostela Gezisi dâhil

70 Euro değerindeki Guimares & Braga Gezisi dâhil

75 Euro değerindeki Nazare & Obidos & Batalha & Fatima Gezisi dâhil

- 70 Euro değerindeki Cascais & Estoril & Capo De Roca Gezisi dâhil

AKŞAM ETKİNLİKLERİ (Opsiyonel)

 • Fado Şov Gecesi Etkinliği 75 Euro

KATILIM ŞARTLARI

Bu gezimiz, en az 40 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur başlangıcının 20 gün öncesidir. Katılım yetersizliği nedeniyle iptal edilen tur, acenteniz aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.

VİZE

Umumi Pasaport  -  Vize gerekli                        

Yeşil Pasaport  -   Vize gerekli değil

Hizmet Pasaportu  - Vize gerekli değil 

Seyahat bitiş tarihinden itibaren 6 ay geçerli ve 10 yıldan eski olmayan pasaportunuzun olması gerekmektedir. 

Vize gereken destinasyonlarda, vize başvurusu için acentenizin tarafınıza ileteceği “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile vize başvurusunun yapılması gerekmektedir.

SAĞLIK

İspanya girişinde herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Bölgenin iyi restoranlarında ve otellerde alınacak yemeklerde, sağlığınızı tehdit edecek bir sorun ile karşılaşılacağını düşünmüyoruz. Buna karşın grupla birlikte olmadığınız anlarda yeme içme konusunda dikkatli olmanızı, kesinlikle kapalı şişe suyu tüketmenizi, buz, süt ve süt ürünlerinden kaçınmanızı, iyi pişirildiğine emin olduğunuz et ve balık ürünleri tüketmenizi, meyve konusunda muz, ananas gibi kabuğu soyulabilen meyveler yemenizi öneriyoruz.

UÇUŞ SÜRELERİ

İstanbul  - Bilbao                4 sa 15 dk

Porto  -  İstanbul                 4 sa 40 dk

OPSİYONEL TURLAR & ETKİNLİKLER

Opsiyonel turlar ve Etkinlikler, servis aldığımız yerel acente tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmekte olup, katılım zorunluluğu bulunmamaktadır. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamakta veya Opsiyonel tur / etkinlik fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik gösterebilmektedir. Ayrıca Opsiyonel turların / etkinliklerin günleri ve saatleri, gidilecek yerlerdeki müze, ören yerlerinin veya mekânın açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.

KONAKLAMA

Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen km’lerden fazla mesafede kullanılabilir. 

3 Kişilik odalar, otellerin uygunluğuna göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye sunulan yatak, standart yataklardan küçük olabilir. 3 kişilik odalar 1 büyük yatak ve 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar, açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için katılımcı 3. kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. 

Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan ve fiyatlandırma bölümünde belirtilen yaş grubuna uyan tek (1) çocuk için geçerlidir. 

Tur programında dahil olan hizmetlerden otelde alınan kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir menü ile sunulmakta olup, gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

SAAT DİLİMİ

Portekiz ve İspanya, Türkiye’den yaz saat diliminde 2, kış saat diliminde 3 saat geridedir.

Örneğin, yazın Türkiye’de saat 18:30 iken Portekiz’de 16:30 dur.

KIYAFET ve GEREKLİ EŞYALAR

Yaz sezonunda gidilecekse kolayca giyilip çıkarılabilecek t-shirt, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için ince bir mont ve ince bir kazak almanızı öneririz.  Bunun dışında; şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz. Kış döneminde ise, rahat hareket edebileceğiniz ve sizi sıcak tutacak giysiler öneririz.

YEMEK KÜLTÜRÜ

Brezilya yerlileri, Afrika yerlileri, Avrupa ve Asya da ki sömürgelerinden pek çok lezzet öğrenmiş olan Portekizliler bu lezzetleri kendi mutfaklarına uyarlamışlardır. Pirinç, patates, ekmek, et ve deniz ürünleri mutfağın temelini oluşturmaktadır.

ÖNEMLİ NOTLAR

Geçerli pasaportun olması ve/veya vize alınmış (vize gerekli destinasyon/pasaport için) olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmemektedir. Pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan acente sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.  

Acente, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Acente, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler. 

Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından acente sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

Yorumlar

0
Toplam 0 Yorum
0 Ortalama Puan
5
0
4
0
3
0
2
0
1
0

Bu tur için henüz yorum bulunmamakta.