Tüm Turlar Dahil

Tüm Turlar Dahil

4 Yıldız Oteller

4 Yıldız Oteller

Türkçe Rehberli

Türkçe Rehberli

1 Kişilik Fiyat
976 EUR

2 Yetişkin Fiyatı
1.953 EUR
40.401 TL
2.170 EUR
Taksit Seçenekleri
Aktif Kampanyalar

Tur Programı


1. Gün
İstanbul - Katanya - Palermo

Yeni Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde rehberinizle buluşma sonrası Türk Hava Yolları kontuarından gerçekleştireceğiniz bagaj ve bilet işlemlerinizin ardından, Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile Katanya şehrine hareket. Varışımızın ardından Palermo şehrine transfer oluyoruz. Yapacağımız panoramik Palermo şehir turumuzda; Via Liberta ve Via Roma caddeleri, Quattro Canti, Utanç Çeşmesi, Norman Sarayı, Teatro Massimo, Teatro Politeama Garibaldi ve Palermo katedrali göreceğimiz yerler arasındadır. Gezimizin ardından oda dağılımı ve dinlenme için serbest zaman. Konaklama otelimizde.

Uçuş No: TK1393 (Türk Havayolları) - Kalkış: Istanbul - Tarih: 25 Haziran 2023 - Saat: 07:10 - Varış: Katanya - Tarih: 24 Haziran 2023 - Saat: 08:35
2. Gün
Palermo

Otelde alacağımız kahvaltı ile güne başlıyoruz. Ardından olarak Monreale & Castellammare del Golfo & Erice Gezisi gerçekleştirmek üzere hareket ediyoruz. İtalya’nın Sicilya bölgesinde, mutlaka görülesi gereken sahip olduğu cam mozaiklerle dikkatleri üzerine çeken Monreale Katedralini ziyaret ediyoruz. Bir sonraki durak noktamız Castellammare Del Golfo. Muhteşem plajları ve manzarası, muhteşem mimarisi ve tarihi güzellikleri sizi büyüleyecek. Burada yapacağımız gezide kasabaya adını veren Castellamare Del Golfo Kalesi ile birlikte aynı adı taşıyan limanı görülecek yerler arasındadır. Ardından tarihi mimarisi ve kaleleriyle ünlü Erice kasabasına doğru gezimize devam ediyoruz. Burada Castello di Venere ve Tower of king Federico görülecek yerler arasındadır. Gezimizin ardından otelimize transfer oluyoruz. Konaklama otelimizde.

3. Gün
Palermo - Katanya

Güne otelde alacağımız kahvaltı ile başlıyoruz. Cefalu Gezisi için otelden ayrılıyoruz. Tiren Denizi kıyısında birçok medeniyete ev sahipliği yapmış, tarihi yüzyıllara dayanan Katedraller ve sokaklarıyla Cefalu’da panoramik gezimizi gerçekleştirdikten sonra yüzmek isteyen misafirlerimiz için serbest zaman. Rengarenk Sicilya evleri ve harika doğa manzarası Sicilya’nın en güzel plajına sahip olan kasabada denizin keyfini çıkarıyoruz. Ardından Katanya şehrine varıyoruz. Varışımızı takiben panoramik Katanya turumuza başlıyoruz. Bu gezimizde; Fauntain of the Elephant, Duomo Meydanı ve di sant’Agata Katedrali, Amaneno Çeşmesi ve Roma Amfi Tiyatrosu görülecek yerler arasındadır. Sicilya’nın yerel lezzetlerini tatmak için Katanya Balık Pazarında serbest zamanımız da olacak. Gezimizin sonunda otelimize transfer oluyoruz. Konaklama otelimizde.

4. Gün
Katanya

Güne otelde alacağımız kahvaltı ile başlıyoruz. Ardından Etna Yanardağı & Savoca & Taormina Gezisi için hareket ediyoruz. Avrupa kıtasının en yüksek yanardağı olan halen aktif olan Etna Yanardağı ilk durağımız. Hala üzerinde dumanı tüten volkanik kayaç parçalarından anı olarak almayı unutmayın! Sonrasında Baba 2 filminin en önemli sahnelerinin çekildiği Savoca kasabasına doğru yola çıkıyoruz. Mafya kültürünün başladığı Sicilya adasında ünlü mafya ailelerinin hikâyelerini dinleyip, filmin kült sahnelerinin çekildiği Bar Vitelli’de Sicilya yerel içecek ve tatlıların tadını çıkartmanızı öneriyoruz. San Michele Kilisesi ve San Nicolo kilisesi görülecek yerler arasındadır. Gezimize devam ederken San Michele Kilisesi’de göreceğimiz yerler arasındadır. Ardından Naxos bir sonraki durağımız. Harika sahili ve doğası sizi büyüleyecek. Arzu eden misafirlerimiz buradaki vaktinizi plajdan Bella Isola adasına doğru yüzerek değerlendirebilir. Gezimizin son durağı için Sicilya’nın en lüks kasabası Taormina’ya hareket ediyoruz. Gezimizde; Chiesa di san Giuseppe, Porta Catania ve Porta Messina görülecek yerler arasındadır. Ardından otelimize transfer oluyoruz. Konaklama otelimizde.

5. Gün
Katanya - İstanbul

Güne otelde alacağımız kahvaltı ile başlıyoruz. Ardından Siracausa & Outlet Gezisi için hareket ediyoruz. Yunanlılar döneminde bir koloni devleti olarak kurulan günümüzde ise Sicilya özerk bölgesinde bulunan Siracusa’da; Apollon Tapınağı, Diana Çeşmesi, Siracuza Katedrali, Santa Agatha Kilisesi, Arethusa Çeşmesi ve Roma Amfitiyatrosu görülecek yerler arasındadır. Ardından Outlet’e transfer oluyoruz. Birbirinden ünlü markaların bulunduğu bu outlette kısa bir alışveriş molası veriyoruz. Gezimiz sonrasında Katanya Havalimanına transfer oluyoruz. Türk Havayolları seferi ile İstanbul’a hareket. Varışımızı takiben turumuzun ve servislerimizin sonu.

Uçuş No: TK1396 (Türk Havayolları) - Kalkış: Katanya - Tarih: 29 Haziran 2023 - Saat: 19:30 - Varış: Istanbul - Tarih: 28 Haziran 2023 - Saat: 22:50

Hizmetler


Paket Fiyata Dahil Hizmetler:
 • Türk Hava Yolları ile İstanbul (IST) - Katanya (CTA) - İstanbul (IST) parkurlarında gidiş-dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Havalimanı vergileri
 • 4 yıldızlı otellerde 4 gece oda-kahvaltı konaklama
 • Alan-otel-alan transferleri
 • Panoramik Katanya şehir gezisi
 • Panoramik Palermo şehir gezisi
 • 40 Euro değerindeki Cefalu Gezisi dâhil
 • 80 Euro değerindeki Monreale & Castellammare del Golfo & Erice Gezisi dâhil
 • 90 Euro değerindeki Etna Yanardağı & Savoca & Taormina Gezisi dâhil
 • 60 Euro değerindeki Siracausa & Outlet Gezisi dâhil
 • Özel otobüs ile tüm transferler
 • Programda belirtilen tüm geziler
 • Profesyonel Türkçe rehberlik ve asistanlık hizmetleri
 • Otel ve turist şehir vergileri (25-30 Euro)
 • TURSAB zorunlu mesleki sorumluluk sigortası
 • Seyahat ve sağlık sigortası (65 yaş üzeri sürprim uygulanır)
Paket Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:
 • Vize ücreti ve servis bedeli
 • Yurt dışı çıkış harcı bedeli
 • Covid-19 Seyahat & Sağlık Sigortası
 • Öğle ve akşam yemekleri
 • Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları
 • Opsiyonel geziler/etkinlikler
 • Fiyata dâhil hizmetlerde belirtilmemiş müze ve ören yerleri girişleri
 • Şoför tipleri 5-10 Euro / kişi başı (isteğe bağlı)

Fiyat Bilgileri


TARİHOTELİki Kişilik Odada KişibaşıÜç Kişilik Odada KişibaşıTek Kişilik OdaÇocuk (02,00 - 11,99 Yaş)
25 Haziran 2023 | 29 Haziran 2023 4 Yıldızlı Oteller
1.085,00 EUR
976,50 EUR
1.085,00 EUR
976,50 EUR
1.370,00 EUR
1.233,00 EUR
1.060,00 EUR
12 Kasım 2023 | 16 Kasım 2023 4 Yıldızlı Oteller
830,00 EUR
747,00 EUR
830,00 EUR
747,00 EUR
1.115,00 EUR
1.003,50 EUR
805,00 EUR

Genel Bilgiler


 

AVANTAJLI PAKET:

270 € DEĞERİNDEKİ TURLAR DAHİL

             40 Euro değerindeki Cefalu Gezisi dâhil

             80 Euro değerindeki Monreale & Castellammare del Golfo & Erice Gezisi dâhil

             90 Euro değerindeki Etna Yanardağı & Savoca & Taormina Gezisi dâhil

             60 Euro değerindeki Siracausa & Outlet Gezisi dâhil

SIKÇA SORULAN SORULAR & ÖNEMLİ BİLGİLER

KATILIM ŞARTI

Bu gezimiz, en az 40 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur başlangıcının 20 gün öncesidir. Katılım yetersizliği nedeniyle iptal edilen tur, acenteniz aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.

VİZE     

Umumi Pasaport                           Vize gerekli                       

Yeşil Pasaport                                Vize gerekli değil

Hizmet Pasaportu                         Vize gerekli değil             

Seyahat bitiş tarihinden itibaren 6 ay geçerli ve 10 yıldan eski olmayan pasaportunuzun olması gerekmektedir.

Vize gereken destinasyonlarda, vize başvurusu için acentenizin tarafınıza ileteceği “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile vize başvurusunun yapılması gerekmektedir.

Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribata uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.

18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

SAĞLIK

İtalya girişinde herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Bölgenin iyi restoranlarında ve otellerde alınacak yemeklerde, sağlığınızı tehdit edecek bir sorun ile karşılaşılacağını düşünmüyoruz. Buna karşın grupla birlikte olmadığınız anlarda yeme içme konusunda dikkatli olmanızı, kesinlikle kapalı şişe suyu tüketmenizi, buz, süt ve süt ürünlerinden kaçınmanızı, iyi pişirildiğine emin olduğunuz et ve balık ürünleri tüketmenizi, meyve konusunda muz, ananas gibi kabuğu soyulabilen meyveler yemenizi öneriyoruz.

UÇUŞ SÜRELERİ              

İstanbul                                           Katanya                2 sa 10 dk

OPSİYONEL TURLAR &ETKİNLİKLER

Opsiyonel turlar ve Etkinlikler, servis aldığımız yerel acente tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmekte olup, katılım zorunluluğu bulunmamaktadır. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamakta veya Opsiyonel tur / etkinlik fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik gösterebilmektedir. Ayrıca Opsiyonel turların / etkinliklerin günleri ve saatleri, gidilecek yerlerdeki müze, ören yerlerinin veya mekânın açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.

KONAKLAMA

Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen km’lerden fazla mesafede kullanılabilir.

3 Kişilik odalar, otellerin uygunluğuna göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye sunulan yatak, standart yataklardan küçük olabilir. 3 kişilik odalar 1 büyük yatak ve 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar, açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için katılımcı 3. kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar.

Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan ve fiyatlandırma bölümünde belirtilen yaş grubuna uyan tek (1) çocuk için geçerlidir.

Tur programında dahil olan hizmetlerden otelde alınan kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir menü ile sunulmakta olup, gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

PARA BİRİMİ    

İtalya para birimi Euro (EUR)’dur.

Yanınızda Euro (EUR) bulundurmanızda fayda vardır.

SAAT DİLİMİ

İtalya Türkiye’den yaz saat diliminde 1, kış saat diliminde 2 saat geridedir.

Örneğin, yazın Türkiye’de saat 18:30 iken İtalya’da 17:30’dur.

TELEFON KULLANIMI    

Cep telefonu hattınız uluslararası aramalara (roaming) açık ise kullanılmaktadır.

KIYAFET VE GEREKLİ EŞYALAR

Yaz sezonunda gidilecekse kolayca giyilip çıkarılabilecek t-shirt, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için ince bir mont ve ince bir kazak almanızı öneririz.  Bunun dışında; şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz. Kış döneminde ise, rahat hareket edebileceğiniz ve sizi sıcak tutacak giysiler öneririz.

YEMEK KÜLTÜRÜ

Bölgelere göre farklar gösteren İtalyan mutfağı, Akdeniz etkisinin katkıları ile dünyanın en zengin mutfakları arasında yer almaktadır. Taze domates, yeşillikler ve ülkeye özgü peynirlerle hazırlanan atıştırmalıklardan, muhteşem lezzette pizzalara, envaiçeşit soslarla yapılan makarnalardan, deniz ürünlerine kadar geniş bir seçenek sunuluyor.

ELEKTRİK           

Elektrik prizleri Türkiye ile aynıdır.

ALIŞVERİŞ

Şehir merkezlerinde bulunan alışveriş merkezleri ve hediyelik eşya satan küçük tezgahlardan alışveriş imkânı bulunmaktadır.

ÖNEMLİ NOTLAR           

Geçerli pasaportun olması ve/veya vize alınmış (vize gerekli destinasyon/pasaport için) olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmemektedir. Pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Bin Rota sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.

BinRota, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. BinRota, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler

Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Bin Rota sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

Yorumlar

0
Toplam 0 Yorum
0 Ortalama Puan
5
0
4
0
3
0
2
0
1
0

Bu tur için henüz yorum bulunmamakta.