279
Papel
KAZAN

Uçaklı İstanbul Turu

2.798 TL
2.798 TL
Taksit Seçenekleri
Aktif Kampanyalar

Tur Programı


1. Gün
Buluşma - Çamlıca Tepesi - Sultanahmet Meydanı - Ayasofya - Topkapı Sarayı - Sultanahmet Camii

Turumuz, sabah 09.00'da Sabiha Gökçen Havalimanında aracımız ve rehberimizle buluşarak gezimize başlıyor. Gezimizin ilk noktası olan Çamlıca Tepesine varıyoruz. İstanbul'u gezmeden önce İstanbul'u Kuşbakışı fotoğraflayabileceğimiz en güzel noktalardan biri olan Çamlıca Tepesinden bakarken İstanbul'a aşık oluyoruz. Burada vereceğimiz serbest zaman da bol bol fotoğraflar çekebilir, çay kahve içebilirsiniz. Çamlıca Tepesinden ayrıldıktan sonra Tarihi Yarımada'ya gidiyoruz. İstanbul'un geçmişten günümüze kadar tarihinin yansıtıldığı Sultanahmet meydanında gezerken 1609 yılında Sultan 1. Ahmet tarafından yapılan Sultan Ahmet Camii, Bizans döneminde At meydanı olarak Sultanahmet Meydanını, Dünyadaki en eski Katedrallerden biri olan yaklaşık MS 360 yılından ilk temelleri atılan sonrasında 532 yılında tekrar inşa edilen Tarihte Kilise, Müze ve Cami olarak kullanılan günümüzde cami olarak kullanılan Ayasofya Camiini geziyoruz. Rehberimizin anlatımlarını kaçırmamamızı tavsiye ederiz. Gezilerimizin sonrasında öğle yemeği için Meşhur Sultanahmet Köftesinin tadına bakıyoruz. Ardından Fatih Sultan Mehmet tarafından 1463 yılında yapılmaya başlanan Topkapı Sarayını geziyoruz. Gezilerimizin ardından otelimize geçiyoruz. Konaklama otelimizde. Sabah Kahvaltısı: Çamlıca Tepesi İçerisinde Ekstra Olarak Alınacaktır. Öğle Yemeği: Sultanahmet Meydanında Rehberimizin Belirlediği Restaurantta Serbest Olarak Alınacaktır.(Ekstra SultanAhmet Köfte Menüsü) Akşam Yemeği: Ekstra Olarak Alınacaktır. Konaklama: Hilton Zeytinburnu Otel, Yenibosna Gönen Otel vb. Otele Giriş Saati: 18.00 - 18.30

2. Gün
Pierre Loti - Boğaz Turu - Mısır Çarşısı - Eminönü - Taksim

Turumuz, Otelde alınan sabah kahvaltısını ardından başlıyor. İlk olarak Haliç manzaralı Pierre Loti Tepesine çıkıyoruz. ( Teleferik ile çıkıyoruz. Ekstra) Burada vereceğimiz serbest zaman çay kahvelerinizi yudumlarken sizleri eşsiz Haliç manzarası karşılıyor. Ardından Boğaz Turu yapmak için Eminönü Vapur iskelesine gidiyoruz. Dünyada eşi benzeri olmayan İstanbul Boğazını gezerken yalıları, Dolmabahçe Sarayı, Çırağan Sarayı, Ortaköy, Kızkulesi gibi mekanları panaromik olarak görüyoruz. Boğaz turumuzun ardından Eminönü iskelesinde inerek Serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanda Mısır çarşısında gezebilir alışveriş yapabilirsiniz. Öğle yemeğinde Galata köprüsü altında balık yiyebilirsiniz. Vereceğimiz serbest zamandan sonra Taksim Meydanına çıkıyoruz. Taksim'de yürüyüşümüzü yaptıktan sonra dileyen misafirlerimiz Çiçek Pasajında vakit geçirebilir veya cafeler de vakit geçirebilirisiz. Serbest zamanın ardından aracımız ile buluşarak otelimize gidiyoruz. Konaklama otelimizde. Akşam yemeği için dileyen misafirlerimiz ile Çiçek pasajına fasıl eğlencesine gidebilir. ( Ekstra) Sabah Kahvaltısı: Otelde Alınacaktır. Öğle Yemeği: Rehberimizin Belirlediği Restaurantta Serbest Olarak Alınacaktır.(Ekstra Eminönünde Serbest Zaman) Akşam Yemeği: Ekstra Olarak Alınacaktır. Konaklama: Hilton Zeytinburnu Otel, Yenibosna Gönen Otel vb. Otele Giriş Saati: 18.00 - 18.30

3. Gün
Fener - Balat - Via Port

Turumuz, otelde alınan kahvaltının ardından başlıyor. Son dönemlerde pekçok dizi ve filme ev sahipliği yapan Balat bölgesini geziyoruz. Sokaklar arasında sıkışmış kalmış ibadethaneleri, evleri, kahvehaneleri vb… fotoğraflama fırsatı buluyoruz. Osmanlı tarihinin en önemli Mimarı, Koca Sinan’ın eseri olan Ferruh Kethüda Camii’nde mimari dehaya bir kez daha hayran kalıyoruz. Balat Surp Hıreşdagabet Ermeni Kilisesi’ni ve Ahrida Sinagogunu dışarıdan görerek Balat meydanına varıyoruz. Verilen serbest vakitte Çıfıt çarşısını gezme Agora Meyhanesini görme imkanı buluyoruz. Devamında dik yokuşları tırmanıyor. Fener-Balat güzergahının simgesi haline gelmiş, şatoları andıran mimarisiyle Kızıl Mektep, ilginç hikayesi ile Moğolların Meryemi Kilisesi ve Yoakimion Kız Lisesi hakkında bilgi ediniyoruz. Sonrasında Ortodoks cemaatinin merkezi Fener Rum Patrikhanesi ve Aya Yorgi patrikhane kilisesini ziyaret ediyoruz. Haliç deniz surlarında bulunan sayısız kapıdan biri olan Cibali kapıyı fotoğraflıyor ve hikayesini dinliyoruz. Sonrasında Gül Camii’ne ulaşıyoruz. İkona kırıcılara karşı kutsal ikonaları savunurken öldürülen ve azizlik mertebesine yükseldiği kabul edilen Teodosia adına inşa edilen, fetih sonrası camiye çevrilen bu yapı Bizans kiliselerinden camiye çevrilmiş yapıların tipik özelliklerini bizlere sunuyor. Gezilerimizin ardından Sabiha Gökçen Havalimanına doğru yola çıkıyoruz. Son olarak Via Port Avm'de serbest zaman veriyoruz. Ardından havalimanına geçiyoruz. Bir başka Gitmeklazım.com gezisinde buluşmak üzere vedalaşıyoruz. Sabah Kahvaltısı: Otelde Alınacaktır. Öğle Yemeği: Balat Bölgesinde Rehberimizin Belirlediği Restaurantta Serbest Olarak Alınacaktır.(Ekstra ) Akşam Yemeği: Ekstra Olarak Alınacaktır. Konaklama: BUGÜN KONAKLAMA YOKTUR.

Hizmetler


Paket Fiyata Dahil Hizmetler:
 • Otellerde 2 Gece Oda Kahvaltı Konaklama
 • Turizm Belgeli Otobüsler İle Ulaşım
 • Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti
 • Açık Büfe 2 Sabah Kahvaltısı
 • 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası
 • Gidiş - Dönüş Uçak Bileti
Paket Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:
 • Tüm Öğlen Yemekleri
 • Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
 • Tüm Özel Harcamalar
 • Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar
 • Müze Giriş Ücretleri ve Boğaz Turu Ücreti
 • Gece Turu

Şehirler


Genel Bilgiler


NOT: İSTANBUL'A GİDİŞ VE DÖNÜŞTE ULAŞIM KULLANMAYACAK OLAN MİSAFİRLERİMİZ BU DURUMU REZERVASYON SIRASINDA BİLDİRMELERİ DURUMUNDA UÇAK BİLETİ FİYATTAN DÜŞÜLECEKTİR.

NOT: TURUMUZ FARKLI ŞEHİRLERDEN GELEN MİSAFİRLERİMİZ İLE GERÇEKLEŞTİRİLEBİLİNİR. HER ŞEHİR İÇİN UÇAK SAATLERİ FARKLILIK GÖSTEREBİLİR. GELİŞ İÇİN SABAH ERKEN SAATTEKİ UÇAKLAR, DÖNÜŞ İÇİN AKŞAM 20.00 DAN SONRAKİ UÇAKLAR KULLANILACAKTIR. REZERVASYON ESNASINDA UÇAK SAATLERİNİ SORUNUZ.

 

BELLİ BAŞLI ŞEHİRLERDEN UÇAK SAATLERİ ŞU ŞEKİLDEDİR.

ANKARA: GELİŞ 08.00, DÖNÜŞ 20.05

İZMİR: GELİŞ 07.55, DÖNÜŞ 20.15

ADANA: GELİŞ 08.15, DÖNÜŞ 20.15

GAZİANTEP: GELİŞ 06.10, DÖNÜŞ 19.00

HATAY: GELİŞ 06.10, DÖNÜŞ 20.15 ( HATAY UÇAĞI OLMADIĞI İÇİN ADANA UÇAĞI KULLANILACAK. )

TRABZON: GELİŞ 07.30, DÖNÜŞ 20.15

SAMSUN: GELİŞ 06.35, DÖNÜŞ 20.45

ANTALYA: GELİŞ 07.25, DÖNÜŞ 21.00

Yorumlar

0
Toplam 0 Yorum
0 Ortalama Puan
5
0
4
0
3
0
2
0
1
0

Bu tur için henüz yorum bulunmamakta.