Festival Turları

0 Filtre Seçildi
Promosyon Tipi
Tur Bölgeleri

Aradığınız yeri bulamadık...
Farklı bir yeri keşfetmek ister misiniz?

FESTİVAL TURLARI

Festival turları; gezginlerin eğlenceli zamanlar geçirmecelerini sağlar. Festivalin gerçekleştiği yerin kültürel dokusu, kendine özgü lezzetlerini tadabilme fırsatı verdiği gibi yörenin tarihini, müziğini yakından tanıyabilme fırsatı verir. Bu gibi özellikleri ile Festival Turları diğer turlardan ayrılır. Bunun dışında festivalin tarihleri belirli olduğundan süre açısından sınırlıdır. Festival turları Türkiye ve Yurtdışı Festival turları için https://www.gitmeklazim.com/yurtdisi-festival-turlari ziyaret edebilirsiniz. 

FESTİVAL TURU

Festival turu son yıllarda hem yeni yerler keşfetmek hem de unutulmaz yöresel veya uluslararası festivallere katılarak eğlence dolu bir atmosferi deneyimlemek isteyenler için, festival turları yeni favoriler arasında. Diğer tur çeşitlerinden

Hem yurt içi festival turları ya da yurt dışı festival turları ile lezzet ve eğlence dolu günler yaşayacak, zamanın nasıl geçtiğinin farkına bile varamayacaksınız.

Yurtdışı Festivaller için https://www.gitmeklazim.com/yurtdisi-festival-turlari ziyaret edebilirsiniz. 

Festival turları, sıradan tatil deneyiminden ne kadar farklı olduğunu anladığınızda, daha fazla festival turları yıllık tatil planlarınızda yer alacaktır.

Avrupa Festivalleri turları, günümüzde yurtdışı tur planları yapan gezginlerin için tatil planlarında belirleyici olabilir. Çünkü yıl boyunca bir kez yapılan festivallerin tarihinde orda olmak için planlarını değiştirebilirler. Bu festivaller türlerinde yine belirleyici olan; müzik festivalleri, kültür sanat festivalleri, lezzet festivalleri gibi ve daha fazlası türler ile çeşitlenir. Avrupa Festival Turlarını Gitmek Lazım kalitesi ile deneyimleyebilirsiniz.

Venedik Karnavalı; Venedik Karnavalı 13.yy’dan beri her yıl İtalya’nın Venedik şehrinde gerçekleşen bir festivaldir.  Her yıl Şubat ayında, Paskalya ile sonlanan Büyük Perhiz’e girmeden önceki 11 gün boyunca, başta San Marco olmak üzere Venedik’in tüm meydanları ve sokaklaları çeşit çeşit maske ve barok köstümler giyen Venedikliler ve turistlerle doluyor.

İspanya Domates Festivali: La Tomatina / Buñol  – İspanya; Her sene Ağustosun son Çarşambası oluyor. Etkinlik yaklaşık sabah 11 gibi başlıyor ve 1 saat kadar sürüyor. İspanya’nın Valencia bölgesindeki Buñol (Bunyol) adlı şehirde, 1900’lerin ortasında başlayıp bir gelenek halini alan domates savaşı. Aslında bu festival konserler, yarışmalar, geçit törenleri, gösterilerle 1 haftaya yayılan bir etkinlik.

Oktoberfest / Münih – Almanya; Her yıl Almanya’nın Münih şehrinde Eylül sonu Ekim başı gerçekleşen ve 2 hafta süren, Bavyera’nın en büyük festivalidir.

Dünyaca ünlü bazı festivalller ise;

Çin Yeni Yıl Kutlamaları Festivali; Bahar Festivali olarak da adlandırılan Çin Yeni Yıl Kutlamaları geleneği 4 bin yıl öncesine dayanıyor. Ocak ayında başlayan ve iki hafta boyunca devam eden kutlamalar kapsamında iş yerleri ve okullar birkaç günlüğüne tatil ediliyor. Yerel halkın geleneksel kıyafetler eşliğinde sokağa dökülür, havai fişek gösterilerini izler. Çeşitli aktivite ve şovların iki hafta boyunca sürdüğü Çin Yeni Yıl Kutlamaları, yalnızca Çin’de değil, Güney Kore, Laos, Endonezya, Singapur, Vietnam, Malezya, Tayvan, Hong Kong, Filipinler, Macau, Brunei ve Japonya’da da kutlanıyor.

Rio Karnavalı; Güney Amerika’nın, hatta dünyanın en büyük ve en ünlü festivali olarak kabul edilen Rio Karnavalı, Brezilya’da bulunan samba okullarının gerçekleştirdikleri gösteri ile başlıyor. Dünyanın dört bir yanından milyonlarca insanın katıldığı festivalde,  rengarenk kostümler, müzikler ve eğlencelerle her insanın hayatında bir defa mutlaka katılması gereken festivallerinde başında yer alıyor diyebiliriz.

Holi Fest, Mart, Hindistan; Renklerin festivali olarak da adlandırılan Holi Fest, her yıl Hindistan’ın çeşitli bölgelerinde büyük bir coşkuyla kutlanır. Tüm sokaklar rengarenk olur. Festivalde kullanılan renkler ise duyguları temsil eder; kırmızı masumiyeti, yeşil canlılık ve enerjiyi, mavi sakinlik ve ağırbaşlılığı, sarı ise dindarlığı.

Ölüler Günü, Meksika; Tüm Latin Amerika ülkelerinin çoğunda kutlansa da en renklisi Meksika’da gerçekleşiyor. Festivalin amacı ise ölülere anmaktır.  Festivalin son günün sevdikleri, hayatlarını kaybeden yakınlarının mezarlarına giderek Flor de Muerto (ölülerin çiçeği) bırakır.