Kapadokya Turları

0 Filtre Seçildi
Promosyon Tipi
Tur Bölgeleri

KAPADOKYA TURU

Kapadokya, benzersiz coğrafi, tarihi, kültürel özellikleri ile farklı bir dünyanın kapısını aralayan ve her seferinde tekrar keşfedilmek için hazır bekleyen tatil bölgelerimizden biridir.  İç Anadolu Bölgesi’nin doğal güzellikleriyle en meşhur destinasyonu, aynı zamanda UNESCO tarafından Dünya miras listesine eklenmiş nadide turistik yerlerimizdendir. Bölgede yer alan volkanik dağların püskürttüğü lavlar, doğa olaylarıyla olan etkileşimi sonucu eşsiz peri bacalarını ortaya çıkartmıştır. Kapadokya'nın dünyaca ünlü simgesi konumunda yer alan peri bacaları ve nice güzellikler bölgeyi eşsiz kılmaktadır. Hem doğal hem de kültürel güzellikleri bir arada bünyesinde barındıran Kapadokya'da gezilecek bir çok yer bulunuyor. Nevşehir, Kayseri, Aksaray ve Niğde’yi kapsayan Kapadokya bölgesi bu bölgelerdeki kara, demir ve hava yolu ulaşım kolaylıklarıyla Kapadokya turları büyüleyici bir macerayı ayağınıza getiriyor. Kapadokya turları ile bu macerada unutulmaz fotoğraflar çekmeye, gök yüzünün büyüsüne kapılmaya, yeni dostluklar edinmeye ve yeni hikayeler yazmaya hazır olun.

Kapadokya turlarını keşfetmek için gitmeklazim.com adresinden bizlere ulaşmanız yeterli… 

KAPADOKYA TUR FİYATLARI

Kapadokya tur fiyatları, her bütçeye uygun alternatifleriyle karşınıza çıkıyor. Ulaşım, konaklama, yapılacak otel alternatifleri, yapacağınız aktiviteler ve diğer ekstra talep edilecek hizmetlere göre Kapadokya tur fiyatları da değişiklik gösterir. Bu nedenle öncelikle kaç günlük bir seyahat planlayacağınıza, hangi ulaşım yolunu tercih edeceğinize ve nasıl bir programa dahil olmak istediğinize karar vermeniz gerekiyor.

Yılın belli zamanlarından yapılan kampanyalar ve erken rezervasyon indirimleri de bütçenize uygun turu seçmeniz konusunda size yardımcı olacak alternatifler sunmaktadır. Bol aktiviteli ve eğlenceli bu turlar için ve en cazip fiyat seçenekleri ile  gitmeklazim.com adresinden bizlere ulaşmanız yeterli... 

KAPADOKYA’DA NERELERE GİDİLİR?

Kültürel ve tarihi turlar denildiğinde akla ilk gelen Kapadokya turu  ve Kapadokya turu denildiğinde de akla ilk gelenler peri bacaları, Göreme balon turları ve yer altı şehirleridir. Bu tarihi ve kültürel atmosferin hepsini yaşamak ve tarihi dokuyu görmek, planlı ve programlı hareket edebilmek için ise ulaşım ve konaklamanın dışında rehberlik hizmeti de alabileceğiniz bu turlar, Kapadokya’nın tüm güzelliklerini, kültürünü ve tarihini deneyimlemenize olanak sağlar.

Tüm bu zengin içeriğe sahip turlarımız ile seyahat etmek için gitmeklazim.com adresinden bizlere ulaşmanız yeterli...

Kapadokya turlarımız ile görebileceğiniz yerler; 

 • Aksaray’da bulunan ve muhteşem bir dokuya sahip Ihlara Vadisi’ni gezebilirsiniz.

 • Kapadokya Türk gecelerine katılabilir, Testi Kebabı yiyebilirsiniz.

 • Mağara evlerini dolaşarak antik bir gezi yapabilir, peri bacalarını ziyaret ederek farklı bir atmosferi yaşayabilirsiniz.

 • Göreme’deki kilise ve manastırları ziyaret ederek tarihin içinde kaybolabilirsiniz.

 • Avanos’ta bulunan çanak çömlek atölyelerinde kendi çömleğinizi yapmayı deneyebilir, yöresel hediyelik eşyalardan satın alabilirsiniz.

 • Halı atölyelerine katılım sağlayıp birbirinden güzel ve eşsiz halılardan kendinize hediye edebilirsiniz.

 • Bölgeden yetişen değerli üzümlerin işlendiği şarap mahzenlerini gezerek yapım aşamalarını öğrenebilir ve tadımlar yapabilirsiniz.

 • Ürgüp’te Temenni Tepesi’nden bölgeye kuş bakışı göz atabilir ve enfes bir manzaraya tanık olup, harika fotoğraflar çekebilirsiniz.

 • Safari turları ile heyecanlı ve bir o kadar da adrenalin dolu aktiviteler yapabilir, bisiklet turlarına katılarak farklı deneyimler elde edebilirsiniz.

 • Mustafapaşa Köyü’nün içerisinde yer alan Asmalı Konak dizisinin de çekildiği konağı ziyaret edebilirsiniz.

 • Derinkuyu ve Çavuşin’deki yeraltı mağaralarını ziyaret ederek kültürel birikiminizi artırabilir, mağara evlerde konaklayabilir ve seyahatinizi daha eğlenceli hale getirebilirsiniz. 

KAPADOKYA BALON TURU

Kapadokya denildiğinde akla ilk gelenler arasında şüphesiz gökyüzünde özgürce süzülen balonlar yer  almaktadır. Çünkü Kapadokya demek  balon turu demek. Kapadokya balon turlarında coğrafi olayların etkisiyle oluşmuş büyüleyici peri bacalarını karadan gördükten sonra bir de havadan görebileceğiniz, adrenalin dolu eşsiz bir tur gerçekleştirecek ve benzersiz fotoğraflar çekebileceksiniz. Sokak arasındaki taş evler, yeni uyanan vadiler, güvercinlerin mesken tuttuğu Güvercinlik, yeşilin tüm tonlarını gözler önüne seren bağ ve bahçeler, ve tüm Kapadokya’nın siluetini yansıtan Peri Bacalarını farklı bir perspektiften görmenizi sağlayacak Kapadokya balon turu ile hayatınızın en farklı deneyimini yaşayacaksınız.

Gitmeklazim.com  Kapadokya turlarında yapabileceğiniz balon turları sizin isteklerinize göre ekstra olarak düzenlenmektedir. Sabahın ilk ışıklarında balonun kalkacağı yere giderek uygun hava şartları ile bir kuş gibi, özgürce gökte süzülen balon eşliğinde Kapadokya'yı kuş bakışı görebilecek, gördüğünüz manzara karşısında büyüleneceksiniz. Ve bir kez balon turu yaptıktan sonra, Kapadokya balon turu ile bir kez daha gökyüzüne merhaba demek isteyeceksiniz.

20 yıldır yapılan balon turları, özel ekipmanlar ve profesyonel FFA Sivil havacılık sıcak balon lisansına sahip pilotlar tarafından gerçekleştiriliyor. Ayrıca tüm misafirler, güvenlik önlemlerinin kontrolü olduğu uçuşlarda “zorunlu uçuş sigortası” ile sigortalanıyor. 

KAPADOKYA’YA NE ZAMAN GİDİLİR?

Kapadokya turları dört mevsim boyunca ilgi çekici bir tatil fikri. İç Anadolu Bölgesi'nde bulunan Kapadokya hava durumu genel olarak karasal iklim etkisi altındadır. Yazları sıcak ve kurak, kışları soğuk ve sert geçse de Kapadokya'da kış çok başkadır . Kışları kar yağışının görüldüğü Kapadokya'da peri bacalarının beyaza bürünmesi benzersiz bir atmosfer yaratır. Eğer kış aylarında evleniyorsanız ve romantik bir balayı geçirmek istiyorsanız Kapadokya turları, büyülü kaya otel seçenekleri ile size en romantik balayını vadetmektedir. 

İSTANBUL ÇIKIŞLI KAPADOKYA TURU 

Kültürel ve doğal güzelliklerin bir arada görülmesine olanak sağlayan İstanbul çıkışlı Kapadokya turu için en kısa ulaşım aracı olarak uçak tercih edilebileceği gibi otobüsle yapılan turlar da tercih edilebilir.

Uçak tercih edenler için; İstanbul çıkışlı Kapadokya turu, bir saat on beş dakikalık uçak yolculuğu ile başlar ve Kayseri Erkilet Havalimanı'na ulaşılmasıyla devam eder. Burada tura özel tahsis edilmiş araçlara transfer olunur. Seçtiğiniz tura bağlı olarak tüm gezileriniz turunuz bitip tekrar Kayseri Erkilet Havalimanı'na gidene kadar bu araçlarla gerçekleştirilir. Turumuz dönüşte yine  bir saat on beş dakikalık uçak yolculuğu ile İstanbul Havalimanı / Sabiha Gökçen Havalimanı’na ulaşılmasıyla son bulur.

Otobüs tercih edenler için ise; İstanbul Çıkışlı Kapadokya turu, İstanbul’da belirlenen kalkış noktalarından sizler için özel tahsis edilmiş araçlara binmeniz ile başlar. Seçtiğiniz tura bağlı olarak tüm gezileriniz bu araçlar ile gerçekleşir. Tur bitip de  tekrar İstanbul’da belirlenen varış noktalarına bırakılmanız ile turumuz son bulur.

İstanbul çıkışlı Kapadokya turlarına katılmak için size en uygun tarihleri belirlemek, hem kültürel hem de tarihi güzellikler içinde unutulmaz bir tatil geçirme fırsatını yakalamak için gitmeklazim.com adresinden bizlere ulaşabilirsiniz… 

Ankara Çıkışlı Kapadokya Turu

Kültür turu denince ilk sırada akla gelen Kapadokya, her yıl binlerce yerli ve yabancı turisti misafir ediyor. Bölgenin kendine has güzelliklerini keşfetmek için tercih edeceğiniz Ankara çıkışlı Kapadokya turu, Ankara’da belirlenen kalkış noktalarından sizler için özel tahsis edilmiş araçlara binmeniz ile başlar. Seçtiğiniz tura bağlı olarak tüm gezileriniz bu araçlar ile gerçekleşir. Tur bitip de  tekrar Ankara’da belirlenen varış noktalarına bırakılmanız ile turumuz son bulur.

Ankara Çıkışlı Kapadokya turlarımızı, size en uygun tarihleri incelemeniz için gitmeklazim.com adresinden bizlere ulaşabilirsiniz...